Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

Ah bu mantar ne mantarmış
Tam iyileştimderken yineliyor...

Benimde bir zamanlar korkulu kabusumdu bu mantar :KK43:
Sadece biz bayanların tedavi olmanız yeterli değil doktorum eşli tedavi olarak uyguladı ve biz sonuçtan memnun kaldık.
Doğumdan kaynaklı olarak vajina daraltıcı erosmedikal'den aldığım sensual sprey, women sprey kullanıyorum.
Hem daralma hemde hafif yakarak mantarlı bölgeyi dezenfekte ederek temizliyor ve sonuçtan çok memnunum ...
Anlık etki gösteren bu ürünlerden çift yönlü memnun kaldım ve paylaşmak istedim.... :)

arkadaşlar, ben de kurtulamıyorum bi türlü. eşim ilaç kullanmayı kabul etmedi. kaç defa antibiyotik kullandım tekrar başlıyor. çok fazla akıntım var birkaç aydır. yanma hafif kaşıntı.
bezmialem vakıf üniv de önerebileceğiniz bir dr var mı? bayan olmalı

Evet şeker hastalığı ve antibiotik mantarı tetikliyen unsurlar,bunun dışında önemli olan ilerlemeden yani akut safhada tedaviye başlamak eğer ertelenirse ve yerleşirse tedaviside iyileşme süreside uzuyor,ben hissettiğim anda gitmiştim dr,a ve kültür yapılmıştı bu sonuca göre vermişti dr. ilaçları krem,fitil ve hap ve çok iyi gelmişti bunun dışında hafif seyrettiğinde 1,2 yöntem söylemişti onları yapmıştım,bide hepimizin bildiği gibi mantar nemli ortamı çok severmiş önemli olan o bölgeyi kuru tutmak ve sık çamaşır değiştirmek,,geçmeyen mantarın bir sebebide her ilaç her mantara iyi gelecek diye bir kaide yok,mantarın türune göre ilaç kullanmakta önemli,,hemen,hemen çoğu kadının başına geler bi dert şu mantar,Allah kurtarsın....
Aynen seker hastasiyim kurtulamiyorum su illetten

Ben de aylardır çekiyorum bu sorunu. Kaşınma yok ama ara, ara şiddetli yanma var. Kaç kere doktora gittim, bir çok ilaç kullandım ama yalnızca yanma şiddeti azaldı, tamamen geçmedi. İzmir de bir üniversite hastanesine gitmek istiyorum arkadaşlar; gerçekten bu durumdan çok sıkıldım. Sözkonusu şehirde iyi bir doktor önerisi olan var mı?

Yok yine tekrarlıyor bu illet insana kafayı yedirir, dr.saraçoğlunun portakal nergisi tarifini deneyen var mı? Ben artık doğal yolları düşünmeye başladım..

Merhaba bende yeni üyeyim 3 aydir vajina mantariyla ugrasiyorum bitmek tukenmek bilmeyen beyaz kasintisiz akinti devam ediyor bu gün dr gittim çok degil akintin dedi fitil hap krem verdi bakalim sonuç ne olacak

sirke ve yemek sodası birebir hanımlar. Her duşa girdiginizde genital bölgenizi sodayla yıkayın. Mantar olmasanız bile mutlaka arada yapın.

Adetten sonra basliyor sirkeyi denedim sirke akintiyi azaltti ama sonra kasintiya neden oldu ne yaptiysam kurtulamadim

sirkeyi bende tavsiye ediyorum.benimki öyle geçti 3 ay çektim ama doktora gittim ilaçlarını da kullandım tabi

trivacort kremini sürüyorum bazen arada bir yokluyor gibi kaşıntıyla,onun dışında saforelle vajina şampuanı var.üstüne kıl alımı yapıcaksanızjiletle hem koltuk altına hem vajinanıza sürün.illa jilette mikrop kalıyor çamaşır suyu bile geçirmiyor üstündeki mikropları.

İlk gebeligimde inanılmazderece yyoğun bi mantar vardi. Benden bi küçük öneri duş alin kesinlikle duş jeli vs kullanmayan. Genital bölgemize temas etmesin sabun şampuan vs. Her kasintida vajinal duş almayin su ph değerini bozuyor. Geçici rahatlama sagliyor. İyice kurulayin komik gelebilir ama bacaklarinizi acik yatin.iç camasirlarinizi 90 derecede yikayin ve utulemeden asla giymeyin

Arkadaşlar bende yeni evliyim ve bi derece vajinismusmusum var,benim gibi olup da mantar şikayeti olan varmı,bu sebep mantarı tetikleyebilir mi diye düşünüyorum artık

Bir ben miyim kızlar cevap yok mu :KK43: benim şikayetlerim yine arrtı yarın soluğu doktorda alıcam sanırım:KK43:( vajinusmusmdan dolayı muayeneden aşırı korkuyorum ama çektiğim acı mecbur bırakıyor,çaresiz kaldım artık,iyi olsun diye özel doktora gidiyorum bi dünya da para bayılıyorum napıcağımı şaşırdım artık :KK43:((((((

Yok yine tekrarlıyor bu illet insana kafayı yedirir, dr.saraçoğlunun portakal nergisi tarifini deneyen var mı? Ben artık doğal yolları düşünmeye başladım..
saracoglunun tarifini oturma banyosu olarak yapmıştım ben ama pek faydasını göremedim. herkes de farklı tepki gösterebilir. yine de deneyin isterseniz.

ben antibiyotik kullandığım zaman mutlaka olur pas geçmez. tek dozluk bir ilaç var ondan yutuyorum mecburen.

Arkadaşlar merhaba;epeydir takip etmeme rağmen yeni üye oldum ve benimde rahatsız olduğum ama yaklaşık 6 -7 aydır (şükürler olsun...)yaşamadığım mantarla ilgili yazmak istedim.3,5 yıldır evliyim ve evlendiğim günden beri bu problemi yaşıyordum.Kullanmadık ilaç kalmadı çok zor bi durum yaşam kaliteniz düşüyor :KK43: En sonunda tedaviden sonra dr.um 6 ay NBL Gynobiotic Probiotic 10 Kapsül kullanmamı önerdi ,10 gün içilen bir tablet hiç bir zararı yok. o gün bu gündür şikayetim olmadı.ama yinede antibiyotik kullanırken 1 tabletlik mantar ilaçlarından alıyorum mutlaka...Umarım başka birinede yararlı olabilecek bir paylaşım olmuştur. Sağlılı günler...

Mantar deyince tüylerim diken diken oluyor lanet mantar.....5 senedir çekiyorum oyle fazla kaşıntı yada yanma hissi gibi bişey olmuyo bende ...Benim en cok rahat sız oldugum konu koku ve ben artık bıktım.su anda yine tedavi oluyorum inşaAllah bu sefer geçer.....

X