Vajinal kokuyu gidermenin yolu ?

canım o bölgeyi farklı şeylerle silmemelisin sonuçta hassas bi bölge ve kesinlikle iç çamaşırındanda oluyodur çünkü naylon çamaşır giydiğindeki bunu kendinde diyosun terleme yapar ve kokar yani bide hava almayan bi bölge sakın giymeee pamuk yada penye seç hani hep derlerya noylan iç çamaşırı giyme bakteri üretir diye.bide kokulu ped kullanmanı tavsiye etmem daha beter kokar ben iç çamaşırıma peçete koyuyorum ve lavoboya girdiğimde değiştiriyorum tertemiz kalıyooo özel günler hariç bi koku hissetmemsüprizzzzz

yaw herkesmi kokuşmuş ya nedir bu sorunlardan çektiğimiz sırnaşık şey bendede sorundan var varmı yokmu anlayamıyorum başkasınınkini koklamadğmdan benimki bana kokuomu acaba kokusu doğalmı bilemiyorum tabikide kendine özgü kokusu muhakkak olacak salgıladığı sıvının kokusu var ayrıca karmaşık bi yapıda organımız olduğundan iyi kurulanmadğnda aralarda su kalınca bakteri üretiyomuş gamyoncuiremsu bazı arkdşlarnda dediği gibi ılık suya elma sirkesi karıştırıp pamukla tahriş etmeden sürmek vereliniortak

bu konu üzerine bi kez daha yazmıştım ama tekrar yazzıcam arkadaşlar aynı şeyler sizin başınıza da gelmesin yani bende temizleme jeli kullanıodum ve o kadar hijyenik bakıorum ki kendime çamaşırlaarımı bile kaç defa ütülerim ama işte bi gün kaşıntıdan ve akıntıdan dolayı jinekoloğuma gittim oda kullanmamam gerektiğini söyledi ve bi yıl uğraştık geçirmek önce enfeksiyon için gittim doktor antibiyotik krem falan verdi daha sonra mantaara dönüşücek dedi dediği gibide oldu onun içinde tedavi uyguladı ve iyileştim çok şükür bi dahja hiç bişi kullanmam sonuçta normal miş o kadar koku ve akıntı doktor dedi ki evlendiğinde o akıntın azalır normal yani korkma demek istediğim kızlar sakın kozmetik maddelerini kullanmayın pişman olursunuz parfümsüz sabunla yıkayın o kadar sevgier...

Kesinlikle katılıyorum,her wc kullanımından sora suyla iyice detaylı olarak temizleyip mutlaka mendille her yerini kurutursanız koku flan olmaz,günlük ped kullanmak da şart çünkü dar kotlar flan extra akıntıya sebep oluyor,iç çamaşırı değiştiremezsiniz ama günde 2-3 kez ped değiştirip gerekli temizliği ve kurulama işlemini yaparsanız kesinlikle koku kalmaz,tabii eğer başka bi rahatsızlk flan yoksa

Bende temizligimi guzel yapiyorum öyle birsey olmuyor guzel taharet birde kuruluyorum kadin icin tabiki cok önemli temizlik temiz olmak bunu hissetmek

annem doğum doktoruna sormuştu giydiğimiz dar kot pantolonlar da vajinal akıntıya neden oluyormuş gençlerde çok görülüyormuş zaten bu durum eğer böyle bi sorun varsa çok dar kotlar giyme derim.

Bence tek caresi hergun gunluk dus almaniz olacak. Allahtan boyle bir problemim yok.

ben sabun,şampuan ne bulsam yıkıyrm
mis gibi oluyormbayanssulusmile

ben sabun,şampuan ne bulsam yıkıyrm
mis gibi oluyormbayanssulusmile

canim bu cok zararli oranin phini bozarsan sorun yasarsin suyla bile cok fazla yikamamk gerekiyor.vajina icin ozel uretilen sampuan mendil vs kullanabilirsin ama ne bulursan surme sakin oraya

ben haftada bir kez ılık maden suyuyla yıkıyorum. yıllardır kullanıyorum. çok ta memnunum. mesela ufak çaplı bir kaşıntı durumunda da kullandığımda hemen toparlanıyor. ayrıca pamuklu çamaşır kullanmak ta çok önemli. sık sık çamaşır değiştirmek gerekli. tabi mümkün olamıyor çalışma hayatında. bu yüzden güvenilir bi günlük pedde yardımcı olur...

pamuklu iç çamaşırı kullanımı ve sık sık çamaşır değiştirmenin yanında bence o bölgenin temizliği de önemli yani gün içinde pek çok defa tuvalet ihtiyacımızı karşılıyoruz gerçi hepiniz bu konuda titizsinizdir ama yazayım dedim

Bencede o bölgeye özel bi koku olması gayet doğal . Belirli dönemlerde regl yaklaştığında vs bu koku artıyor nedense . Bende başta günlük ped falan kullanıyordum ama arkadasımın söylediği gibi 1 2 saatlik bi etki ediyor . En güzeli bakım ve temizliği yapmak abartıya kaçmamak koşuluyla herşeyin fazlası zarar . opuyorumnanaktan

dantelli çamaşır terletebilir o yapa bilir birde eğer aşırı bi koku ise mesela dışardan duyuluosa mutlaka doktora git mantar olabilir veya başka bişi ama zaten vajinanın kendi kokusu var çok az çok yaklaştığıonda duyabilirsin ancak eğer öyleyse sağlıklısın önemseme herkeste olan bişi birde pamuklu çamaşır giy aynı zamanda jellerle falan vajinanı sakın ola ki yıkama vijina duvarlarından gelen sıvılar kendini temizlemesini sağlıyo vajinanın ve duştayken de vajina duşu uygulama yani duş başlığını temizlensin die içine uygulama bu da ph dengesini bozuyomuş ve böylelikle mantar vs. gibi hastalıklar bunların bulguları olarakda koku ve kaşıntı yaşarsın aman haa.s

bende katılıyorum aynenna.s

günlük pedlerin kokulu olanları var. mesela kotexin var,lavantalı falan.çok güzel kokuyolar ama 1-2 saat. sonrasında gidiyo,pek bi işe yaramıyo. bide zararlılar,mantar falan yapıyolar.. ben kullanmıyorum walla..

eevt haklısınn.. gnlk pedler hiç sağlıklı değil sakın kullanmayın derim

Ben bu koku ve akıntı için bi hap kullanıyorum.
Genel cerrahiye gitmiştimmidem yuzunden bu sorunumu da dıle gtrmş oldum gecmezse kadın dogum a gönderecgini söyledi.

ıslak mendil kullanmayın temizleiyo diye düşünüyosun ama zararlıymış bu şikayeten doktora gitmiştim herşeyi, yapıyorum ıslak mendillede temizliyorum yıkıyorumda demiştim sakın ıslak mendil kullanama dedi bana.pamuklu iç çamaşırları giyin mutlaka.

ıslak mendil gibi malzemeler kuruttuğu için daha kötü kaşıntı falanda yapıyor doktorum vajinal temizleme jellerini uzun süreli önermedi bende moos kullanıodum... geçmiş olsun bi çok bayanda olan bir problem

Genelde koku mantar enfeksiyonu olunca oluyor mantar kremi sürünce geçiyor koku..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…