Vajinal kokuyu gidermenin yolu ?

rahatsız etmıyo mu kı sureklı gunluk kullanıldıgında ben kullanamıyorum sahsen

kızlar daet döngüsünün ortalarında akıntınızın artması çok normal bu günler kadınların yumurtlama günüdür bu yüzden akıntı artar.yani dönem dönem artması normal

Vajinal akıntının kokusu olabilir canım.Beyaz akıntının yani.Ama çözüm nedir bilmiyorum.Çamaşırımı sık deiştirmezsem bendede oluo[]

gunluk pedler ve sabun mantara yol acıyor arkadaslar.en guzelı sık sık camasır degıstırmek ve nemlı bırakmamak.benım burdakı doktorum bana bır su verdı hıcbır rsıkayetın olmasa bıle bununla haftada bır yıkamamı soyledı.

tüm topiği okuyamadım yazan olmuştur belki. her tuvalete gittiğimde bir parça pecçeteyi (özellikle beyazlatıcı kullanılmamış olanları kullanmaya çalışıyorum) günlük ped gibi yerleştiriyorum. her tuvalete gittiğimde değiştiriyorum. yani günde 5-8 kez değiştiriyorum. günlük ped kullanamıyorum. kaşıntı yapıyor. bide parfümlü olanları bir süre sonra bana vajinal kokuyu çağrıştırıyor. daha da miğdem bulanıyor. tavsiye ederim yöntemimi. hem daima kuru oluyorsunuz ve sık sık değiştirdiğiniz için iç çamaşırlarınız tertemiz kalıyor.

koku dediğiniz şey ileri derecede ise zaten enfeksiyon gibi bir problem var demektir. bu durumda tedavi görmeniz lazım.

ama bunun dışında kokusuz vajina diye bir kavram yok. kendine has bi kokusu tabiki var o bölgenin ve ne yaparsanız yapın geçmez. sorun değil, olması gereken normal bir durum bu.hatta cinsel yönden erkek için afrodizyak etkisi yaratır.

çok fazla sabun kullanmamak gerek. vajinal bölge hassas bir bölge ve ph dengesi bozulursa cilt sorunlarına neden olabilir..
normal bir salgıdan dolayı o koku.. gidermek icin kokulu ic camasırı ya da gunluk pedler kullanmanızı öneririm. ve de sık sık iç camasır degişmi yapılmalı.. wc de de yıkanırsa rahatsız edici bir özelligi kalcagını sanmıyorum

ben proteksle yıkıyorum,dusta sadece dişini tabiki,içini yıkamak yanlışmış yeni öğrendim.ama sadece suyla yıkayın diyor doktorlar,ha bide arada sirkeli su yap demişti teyzem,onu yapıyorum.

her idrar yapıldıktan sonra,güzellce duru suyla yıkanırsa hiç bir koku olmaz bence.
temizlik sadece ıslak mendile de olmaz.idrardan sonra gerekli temizlik yapılmazsa koku olması çok normal.ben bu temizliğe çok özen gösteririm,şimdiye dek tuhaf bir kokuyla karşılaşmadım.

selam canım dışardan müdahalelere karşıyım bunların yerine düzenli bir egzersiz ve akabinde kaliteli bir banyo sabunuyla iyicene yıkaman köklü bir çözümdür bence not: sonuçta kokunun oluşması ölü hücrelere dayanır veya biriken mikroorganizmalar yani bir örnek daha verirsek dolguya tedaviye ihtiyacı olan bir dişinizin ağzınızda bıraktığı kokuyu yalancı (sakız,şeker) gibi suni kokularla geçici olarak iyileştirmeye benzer dışardan müdahalee dediğim gibi spor spor spor kan dolaşımınız hızlanacak ve o bölgedeki hücrelerde canlanıp yenilenecektir.

vajinal bölgenin ph bozmayacak ürünler var ama bence kesinlikle güvenilir markalarınkine bak tatlım

ben her gün ıslak mendille silyrm,günlük ped değştiryrm
duş jeli ya da şampuanla yıkıyrm
kokusu oluyo.hatta eşofmanıma bile siniyo,3 güne bir eşofman değiştryrm
kıacası her gün yıka.

genital bölgeler için yıkama jeli var ben onunla yıkıyorum sadece dışını yıkamak gerek sabah ve akşamları yıkıyorum isteyen her taharette yıkasun

kızlaaarrrr papatya çayı ve biberiye çaylarını içinnnn her türlü iltihabınız için papatya çayını kadın problemleri içinde biberiye çayını kullanın aktardan temin edebilirsiniz papatyanın sallaması da var hem. biberiyeyi normal alıp demliyorsunuz. . . bende adet düzensizliği vardı ilk adetimden tut bundan 2 sene öncesine kadar . 2 aya kadar görmüyordum adetimi ellerim ayaklarım karnın şişiyordu . çok iyi geliyor deneyin .ilaç falan tüketmeyin zorunluluk olmadıkça ama her türlü iltihaba papatyayı kullanın sivicenin içindeki iltihabtan tut böbreklerdeki idrar yolundaki kandaki bilimum her yerdeki iltihaplara iyi geliyor ileride anne olucaz öyle herşeye kimyasal ilaçlar kullanırsak iyi olacağını sanmııyorum en iyisi en doğalı .bi de idrar yaparken yanma kaşıntı kötü koku idrar tutamama gibi bi durumunuz olursa kekiği çokk çookk tüketin ister demler içersiniz ister kekik suyu oluyor ondan azar azar kullanırsınız ister salataya döker yersiniz 3 4 gün içinde geçecektir bir de papatya çayı kullanın . hem kekik bel bölgesindeki yağları eritiyor ve daha çok şeye iyi geliyor antibiyotikler bağırsaktaki iyi ve gerekli bakterileri öldürdüğü için sindirim sorunu yapabiliyor . sağlıcakla kalın ..

papatyayı eğer aktardan alacaksanız demleme olarak yapacaksanız 10 15 tanesi yeter yoksa çok acı olur içilmez ben sıcak suyun içine atıyorum 3-4 tane 4 dk falan bekliyorum sonra lüüüp :KK70: te sinüzitleri bile açıyor . aşırı burun akıntısı olanlar denesiinnn

Son düzenleme:
X