vajina yokluğu

idrar yapılan yer üretra evet. vajina ise dış genital değil aksine iç kısımdır. dr olarak bilgi tazeleseniz?
ayrıca beni değil konu sahibini aydınlatırsanız bilginiz (!) işe yarayacaktır kanımca.

Canim simdi kizlik zarinin bulundugu kisimdan mi bahsetti acaba bu gibi durumlarda dr operasyon yapiyor kizlim zari denen yer kapali oluyor ve cerrahi mudahaleyle aciliyor kardesimde boyle bi problem vardi aklima o geldi bi an

Arkadaşlar gereksiz tartışmaya girmişsiniz ben de anatomi dersi almış biriyim nerde ne var0ne olarak adlandırılır gayet iyi biliyorum.zaten adet gördüğümü söylemiştim. Ultrason çekim sırasında vajina yok dedi doktor.alttan ise poliklinik doktoruna muayene olmadım. Üstünde de pek durmadim sonrasında dediğim gibi. Şimdi ise burda başka bu sorunu yaşayan arkadaş var mı ya da bilen var mı diye yazdım.

Çünkü böyle bir tanıya psikolojik olarak hazır olmak kolay değil. Tanı kesinlestiğinde bunun cerrahi müdahaleye kadar giden durumları var. Hem psikolojik hem de bedeni sıkıntı yaşayacaksiniz anlayacağız. Benim için kolay bir şey değil

Ben bildiğim olayı anlatayım.Bir arkadaşın ev arkadaşından varmış bu durum.Anlatmıştı .Adet olamayınca aile kızı doktora gotryor.14-15yaslarinda normal bayanlarda olan karin içine ilerleyen giriş yok ve yapışık dışardan herşey normal ama.Ameliyat olmuş kız,giriş açılmış rahimdeki anomaliler düzeltilmiş.Yapay p.n.s alet varmış bikac tane bunlarla belli zamanlarda fizik tedavi uygulaması yapmak zorunfaymis ki bu konuyu tv de bir doktordan duymuştum ,işin vardı tam seyredemefim.
Adet görmüyor ve gormiuecekmis.Çocuk olmayacakmış ve bazen çok ağrısı oluyor çok ilaç kullanıyor hergün derdi arkadaşım.
NOT:Aklımda kalanları yazdim,yanlışliklar varsa affola ki kesin yanlışın vardır.

of allah'ım yarabbim şimdi vajina embroyolojisinden başlayıp mı anlatayım alt 1/3 farklı yerden gelişir üst 2/3 farklı yerden gelişir, bu sebeple uterus olup vajina olmadığı ya da alt vajina olup uterus olmadığı sendromlar vardır, vajina iç genitale bağlantı yoludur daha da detaylı açıklama yapamıcam zaten konu sahibinin derdi de bu değil.

vajina değilde sanki rahimle alakalı bir şey bu.. doktor olacak kişi? bunu demek istemiş olabilir mi? yada sen yanlış anlamış olabilir misin?

karmakarışığım şu an !

Dr diycekki vajinan yok.sizde ilk baslarda ustunde durmadim diyorsunuz.valla pes ki pes.
anatomi derside aldim diyorsunuz ve hala dr nasil yani ne demek istiyorsun diye dormuyorsunuz.
bu arada vajina cinsel iliskiye girilen vucudun icinde kalan kisimdir.
vulva ise genital organin dudak diye tabir edilen kisimlaridir.
bence vajina degilde rahimde bir anomaliyi kastetmis olabilir dr.

Dr diycekki vajinan yok.sizde ilk baslarda ustunde durmadim diyorsunuz.valla pes ki pes.
anatomi derside aldim diyorsunuz ve hala dr nasil yani ne demek istiyorsun diye dormuyorsunuz.
bu arada vajina cinsel iliskiye girilen vucudun icinde kalan kisimdir.
vulva ise genital organin dudak diye tabir edilen kisimlaridir.
bence vajina degilde rahimde bir anomaliyi kastetmis olabilir dr.
nihayet aynı dilden konuşan birini bulabildim :KK68: o kadar okumak iyi değil kanımca :KK51:

3 sayfada beyin firtinasi yasadim tibbi terimlerle ,ve isin garibi yazanlarin hepsininde tip egitimi var gibi girunuyor buradan bakinca, e o zaman niye farklilik oluyor kurulan cumlelerde acaba :)

konu sahibesi maalesef bilgim yok konu hakkkinda, adet olabiliyorsan en azindan ovulasyon vs gibi problemin yokdur mantiken .. cinsellik olayini bilemiyem ..

bebekgebelik_kadinanatomfas.jpg

buyrun anatomi dersine .. yanlis anlamayin dalga geçmiyorum,saglikla ilgili her konuyu severim ve ilgilneirim, ogrenmek içinde buldugum resimi ekledim ama burdada simdi idrar yolu yok , baska resimmi bulsaydim

Vajina idrar çıkışını kapsamaz. Üretra denir ona bildiğm kadarıyla.
Vajinası olmayan bir arkadaşım olmuştu, yapay vajina yaptılarplastik cerrahide. Ama o adet olmuyordu. Aslında oluyormuş da dışarı çıkmıyormuş. Bütün üreme organları var ama vajina yoktu. Sizin de olmasa regl kanınız dışarı çıkamazdı muhtemelen.

Pardon da kendimi parmaklamayacak ya da biriyle cinsel ilişkiye girmeyeceksem vajina ne işime yarayacak. Zaten adet görüyorum. Yani vajina olmaması yavrum sen grip oldun demek gibi değil yani. Az empati yapın. Ben bunun kesin tanısı almak için kaç kere randevu aldım ve gidemedim. Gereksiz konuşacaksaniz çenenizi kapamanızi rica edicem

X