VAJİNA DARALTMA VE PERİNOPLASTİ AMELİYATIM

Şuan ne durumdasınız? İlk ilişki kaç hafta sonra oldu? Çok acılı mıydı? Tavsiye eder misiniz
Benim 8 hafta sonra oldu. İlk denemeler çok acımıştı. Şimdi 7 ay oluyor operasyon olalı ve daha yeni rahatladım diyebilirim. Tavsiye konusuna gelince. Kesinlikle tavsiye ederim. İnsan kendisini daha iyi hissediyor...

Benimde ameliyat olalı 7 hafta oldu,bir kez denedik kanama oldu canım acıdı ve gerçekleşemedi bir daha denemeye cesaretim kırıldı,ne zamana kadar böyle olacak bilmiyorum,keşke bu işe girişmeseydim diyorum,varsa akıl tavsiye yorumlarınız beklerim moralim yerlerde

Aynı şeyleri çok yaşadım inanki.. Eşin seninle daha çok ilgilensin, ön sevişmeyi uzun tutun. Yani iyice o kıvama gelmek lazım diye düşünüyorum. Ben acıdıkça daha çok ara verdim, ara verdikçe sevişme isteğim tükendi resmen. İsteksiz bir kadına dönüştüm.. zor toparladım. Lütfen benim gibi olma.. hiç istemem bu hali yaşamanı.. Yani şu da var çok doktora gittim operasyon sonrası, çünkü isteğim bitmişti tamamen. Doktorlardan biri çok mantıklı olarak dedi ki her sevişmede birlikte olmak zorunda değilsiniz. Zevk almaya bak yumuşak dokunuşlarla demişti. Böyle böyle aştım sayılır.. evet acıyor ama zamanla alışıyor o bölgenin kasları yeniden.. sık sık kegel yapmayı unutma.. umarım yardımcı olmuşumdur sana..

Aynı şeyleri çok yaşadım inanki.. Eşin seninle daha çok ilgilensin, ön sevişmeyi uzun tutun. Yani iyice o kıvama gelmek lazım diye düşünüyorum. Ben acıdıkça daha çok ara verdim, ara verdikçe sevişme isteğim tükendi resmen. İsteksiz bir kadına dönüştüm.. zor toparladım. Lütfen benim gibi olma.. hiç istemem bu hali yaşamanı.. Yani şu da var çok doktora gittim operasyon sonrası, çünkü isteğim bitmişti tamamen. Doktorlardan biri çok mantıklı olarak dedi ki her sevişmede birlikte olmak zorunda değilsiniz. Zevk almaya bak yumuşak dokunuşlarla demişti. Böyle böyle aştım sayılır.. evet acıyor ama zamanla alışıyor o bölgenin kasları yeniden.. sık sık kegel yapmayı unutma.. umarım yardımcı olmuşumdur sana..
Çok teşekkür ediyorum,Allah razı olsun,7ay çook uzun bir süre ..psikolojim bunu kaldırır mı bilmiyorum.. acaba üzerine gidip 3-4 günde bir acısam da kanasam da denemem mi lazım?hatta annem dedi ki gel seni başka dr a götüreyim fazla daralttı da ondan mı olmuyor acıyor..ama tabiki gitmedim zaten canım acıyor tekrar çatal,tekrar muayene.. uğraşamam.. ama çok sıkıntı yaptım olmamasını.. siz ilişkiler arası ne kadar ara vermiştiniz?şuan ağrısız sancısız kremsiz ilişki yaşayabiliyor musunuz?eşiniz iyiki olmuşsun diyebildi mi 7 ayın sonunda?

Biz aylarca ara verdik. Ay da bir yada iki birleşme oldu. Birleşme olmadıkça isteksizlik arttı..Acıyacak diye kendimi geri çektim hep. Hafta da bir ile devam et.. eşin önce parmağıyla alıştırsın seni. Sonra birleşme olsun. İnanki bunun faydası oluyor

Peki hakikaten şuan acılarınız geçti mi?yani eskisi gibi korkmadan acımadan rahatça birleşme oluyor mu?benim şuan eskisi gibi rahat olamayacak mıyım?hep bu acı ve korku mu olacak diye basıyorlar içime içime.. pişmanlık yoluna girdim nerden oldum diye

Merhaba,vajina daraltma ve perinoplasti ameliyatım sonrası herkesin doğru bilgiye sahip olması için üye oldum...
Bugün 5. Günüm çok kolay diyenlerin yaa acı eşiği feci yüksek yada operasyon olmamışlar😩
Makatta yoğun bir baskı hissediliyor
Penguen gibi yürüme şekli,tam dikte durulmuyor
Öyle ev işi yapayım çocuklarla ilgieneyim filan zor yanınızda duracak yoksa yaptırmayın lütfen
Sürekli bir zonklama hissi
Birde kabız olursanız eyvahlar olsun
Öksürürken ve hapşururken dikişleri patlattım sanıyorsunuz
Oturup kalkmak yorucu ve sıkıntılı çalışıyorsanız,küçük bebeğiniz varsa yanınızda sizi destekleyecek kimse yoksa uygun şartları oluşturmadan yaptırmayın bence yatmak gerekiyor çoğunlukla zaten nekadar ayakta kalmak istesenize o baskı sizi yatmaya itiyor ...
Felaket tellalı gibi düşünmeyin tabi bu benim sürecim , özellikle sıkıntılarını dile getirdimki sonrası proğramlamanızı ona göre yapın diye ..
Sonuç güzel olcak diyerek kendimi rahatlatmaya çalışıyorum..
Asla ve asla kolay operasyon değil bunu çok iyi bilin lütfen

Neden daraltma ameliyatı oldunuz ilişkiden zevk alamıyorsunuz onun içinmi
Yani şöyle ki bollaştığını hissediyor insan,sonra ilişki anında sesler duyuluyor,yani ben tamamen eşim daha memnun olsun,bendeki güvensizlikte gitsin isteğim için yaptırdım,suan 7.haftam,berbat durumdayım,eski halimi mumla arıyorum,keşke olmasaydım diyorum,sanki şu hissettiklerim baki kalacak gibi geliyor,umudum tükeniyor

Sizi rahatsız etmiyorum inşallah,benimle ay ı yollarsan geçmiş birinin tavsiyelerine ve umut dolu sözlerine çok ihtiyacı var,bu ameliyatı olarak şuan kendime en büyük kötülüğü yapmışım gibi hissediyorum ,keşke olmasaydım diyorum,çişimi yaparken yanma başladı sanırım sürtünmekten kaynaklı,moralim çok bozuk,kimseye bşrsey diyemiyorum,nasıl aşıcam tüm bunları? Suan hakikaten acısıZ bir ilişki yaşayabiliyor musunuz?kremsiz? Eşimden korkar oldum,ya isterse ne yaparım diye

Yani şöyle ki bollaştığını hissediyor insan,sonra ilişki anında sesler duyuluyor,yani ben tamamen eşim daha memnun olsun,bendeki güvensizlikte gitsin isteğim için yaptırdım,suan 7.haftam,berbat durumdayım,eski halimi mumla arıyorum,keşke olmasaydım diyorum,sanki şu hissettiklerim baki kalacak gibi geliyor,umudum tükeniyor
Bende bolardıgının farkındayım bende darlastırmak için bir care aramaya baslamıstım ama dar demekki daha kötü oluyor sizin yazıyı okuduktan sonra datlastırmaktan vazgeçtim. Böyle daha iyi😊

Bende bolardıgının farkındayım bende darlastırmak için bir care aramaya baslamıstım ama dar demekki daha kötü oluyor sizin yazıyı okuduktan sonra datlastırmaktan vazgeçtim. Böyle daha iyi😊
Yani çok eziyetli birsey,bana suan bir şans verseler asla cesaret etmezdim,keşke bende sorup soruştursaydım,eşiniz yaptır demediği takdirde kendiniz onu daha fazla memnun edeyim niyetiyle yaptırtmayın

Peki hakikaten şuan acılarınız geçti mi?yani eskisi gibi korkmadan acımadan rahatça birleşme oluyor mu?benim şuan eskisi gibi rahat olamayacak mıyım?hep bu acı ve korku mu olacak diye basıyorlar içime içime.. pişmanlık yoluna girdim nerden oldum diye
Geçiyor, için rahat olsun. Ama sabır istiyor bu dönem. Bende o pişmanlığı yaşadım. Ama bolca ilgi ve sabır gerek.. zor bir süreç oldu benim için. Kolay alışamadım.

Meraba bende dediğiniz hastanede vajinoplasti olucam ama tedirginim çok ağrı olurmu narkoz mu daha iyi olur diye düşündüm cevaplarsanız sevinirim 🥺

X