VAJİNA DARALTMA VE PERİNOPLASTİ AMELİYATIM

Merhaba,vajina daraltma ve perinoplasti ameliyatım sonrası herkesin doğru bilgiye sahip olması için üye oldum...
Bugün 5. Günüm çok kolay diyenlerin yaa acı eşiği feci yüksek yada operasyon olmamışlar😩
Makatta yoğun bir baskı hissediliyor
Penguen gibi yürüme şekli,tam dikte durulmuyor
Öyle ev işi yapayım çocuklarla ilgieneyim filan zor yanınızda duracak yoksa yaptırmayın lütfen
Sürekli bir zonklama hissi
Birde kabız olursanız eyvahlar olsun
Öksürürken ve hapşururken dikişleri patlattım sanıyorsunuz
Oturup kalkmak yorucu ve sıkıntılı çalışıyorsanız,küçük bebeğiniz varsa yanınızda sizi destekleyecek kimse yoksa uygun şartları oluşturmadan yaptırmayın bence yatmak gerekiyor çoğunlukla zaten nekadar ayakta kalmak istesenize o baskı sizi yatmaya itiyor ...
Felaket tellalı gibi düşünmeyin tabi bu benim sürecim , özellikle sıkıntılarını dile getirdimki sonrası proğramlamanızı ona göre yapın diye ..
Sonuç güzel olcak diyerek kendimi rahatlatmaya çalışıyorum..
Asla ve asla kolay operasyon değil bunu çok iyi bilin lütfen 🙏
Çok teşekkür ediyorum bu bilgi için çok geçmiş olsun rabbim sana biran önce şifa versin

Ama şimdi artık hersey normale döndü di mi?iyi birseyler duymak istiyorum
Sevişirken problem yok, ağrı acı yok merak etme. 8 ayın sonunda normale döndüm. Ama bende isteksizlik geçmedi. Yani sevişme aşaması normal. Doktorum bana sık sık birlikte olun hormonların normale dönsün demişti. Ama ben onu yapamıyorum.. eşinin sabretmesi gerek bunu unutma. Seninle fazla fazla ilgilensin. Ön sevişmeyi uzun tut.. düzeliyor sonunda mutlaka..

Eşiniz bu sürecin sonunda iyiki olmuşsun diyebildi mi ?yani tüm bunlara değecek mi ya😢
Dedi tabiki.. eşim gayet memnun.. değecek sabret.. zaten şöyle oluyor ki ilişki sırasında önceden ben böyle hissetmiyordum ama şimdi vajina penisi tamamen kavrıyor. Ben hissediyorum bunu.. anlatabildim sanırım..

Dedi tabiki.. eşim gayet memnun.. değecek sabret.. zaten şöyle oluyor ki ilişki sırasında önceden ben böyle hissetmiyordum ama şimdi vajina penisi tamamen kavrıyor. Ben hissediyorum bunu.. anlatabildim sanırım..
Ah yüreğime su serpiyorsunuz.. suan sadece acı ve korku.. akşam olunca yüreğime afakanlar basıyor.. hersey yoluna girse bi.. sürekli doktoruma mesaj atıyorum,gelicem açın tekrar gevşetin diye.. kadında bıktı benden

Ah yüreğime su serpiyorsunuz.. suan sadece acı ve korku.. akşam olunca yüreğime afakanlar basıyor.. hersey yoluna girse bi.. sürekli doktoruma mesaj atıyorum,gelicem açın tekrar gevşetin diye.. kadında bıktı benden
O bölgenin kasları çok çabuk alışıyor içini ferah tut. Ama işte önemli olan alışana karar geçecek zaman kısmı.. eşinde bitiyor iş. Çok ilgi çok sabır gerek.. önce parmağı ile alıştırsın sonra birliktelik olsun. Dediğim gibi her zaman birlikte olmak zorunda değilsiniz zevkini çıkar..

Benimde ameliyat olalı 7 hafta oldu,bir kez denedik kanama oldu canım acıdı ve gerçekleşemedi bir daha denemeye cesaretim kırıldı,ne zamana kadar böyle olacak bilmiyorum,keşke bu işe girişmeseydim diyorum,varsa akıl tavsiye yorumlarınız beklerim moralim yerlerde
Merhabalar ben olalı 6 hafta oldu cvp yazarsanız sevınırım aşırı tedırgınım herşey yolunda mı

Kanama normal benim 1,5 ay sürdü o kanama pembe pembe.. on gün batikonlu su kullan sadece..
Merhaba ben de ameliyat olalı bir ay oldu dikişlerim düştü ama tam vajen girişi yara gibi sanki açık yara kıpkırmızı neden acaba sadece büyük tuvaltte kanamam oluyor orda bu normal mi

Muayenede baktı dikiş patlamamış orası öyle olur dedi. Eğer o şişlik acıyorsa enfeksiyon toplamış demektir.. ellerini yıkayıp bir dokun bence..
Merhaba hani baktım patlamış gibi gördüm dediniz ya benim de vajen girişi öyle sanki orda dikiş patlamış sadece büyük tuvalet yaparken azıcık kan geliyor ırdan bormal mi sizin de böyle miydi

Yaa tuh benimde 2 dıkıs acılmıs en sondaki tutuyo😞pazartesi gidicem Dr a tekrr mı dikerler 20 gun oldu daha 1 tane duruyor hos hıc ıcten dıkıs de atmadı silerken falan gelmedi hiç daha napıcam ben korkuyorum 3taneydı dıştan 1 kaldı
Merhaba ne yaptınız geçti mi iyileşti mi açıklık beğm de dikişim patlamış gibi hafif kan sa geliyor sizin de geliyor muydu

Yani şöyle ki bollaştığını hissediyor insan,sonra ilişki anında sesler duyuluyor,yani ben tamamen eşim daha memnun olsun,bendeki güvensizlikte gitsin isteğim için yaptırdım,suan 7.haftam,berbat durumdayım,eski halimi mumla arıyorum,keşke olmasaydım diyorum,sanki şu hissettiklerim baki kalacak gibi geliyor,umudum tükeniyor
Vajina girişinde yara gibi bür şey oldu mu kızarıklık yırtıklık ben de öyle oldu ve her büyük tuvalet yaparken kanıyır sizde de tuvaltte kanama oldu mu hiç ?

Merhaba hani baktım patlamış gibi gördüm dediniz ya benim de vajen girişi öyle sanki orda dikiş patlamış sadece büyük tuvalet yaparken azıcık kan geliyor ırdan bormal mi sizin de böyle miydi
Çok geçmiş olsun. Doktoruna muayeneye gitmelisin kuşum.. Ben şu an çok memnunum operasyondan. Umarım sende de patlayan dikiş yoktur.

Hanımlar benımde 2 ay olacak operasyon olalı doktorum artık ilişki için serbest dedi ama ne kadar denesekte olmuyor o kadar çok canım acıyorki eşimde strese gırıyor , nasıl bir yol izlemem lazım lütfen yardım edin

Hanımlar benımde 2 ay olacak operasyon olalı doktorum artık ilişki için serbest dedi ama ne kadar denesekte olmuyor o kadar çok canım acıyorki eşimde strese gırıyor , nasıl bir yol izlemem lazım lütfen yardım edin
Kayganlastirici jel kullanın. başlangıçta Dış dikişlerim de (alt tarafta) ağrı oldu

Kayganlastirici jel kullanın. başlangıçta Dış dikişlerim de (alt tarafta) ağrı oldu
Canım kullandık ama malesef olmuyor perine bölgesı yırtılacakmıs gıbı oluyor acıya karsı dayanıklıyımdkr normalde ama olmuyor

X