Uzun İlişkisi Bitenler, Hayatınıza Nasıl Devam Ettiniz?

Sizce düzelir mi?

• Düzelmez.

OY: 70 89,7%
  • Düzelebilir pes etme.

OY: 8 10,3%

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Hiç arkadaşım kalmadı.... Dertleşelim mi?
Tabii ki hiç arkadaşın kalmaz, bir sevgili olunca asla hiçbir arkadaşına vakit ayırmayan ,onlarla çıkmayan, dertlerinde yaninda olmayan - biz bize yeteriz aşkim- diye mutlu mutlu gezen kızların kaderidir ayrıldıktan sonra yapayalnız ortada kalmak.

Sizce ben nerede hata ettim böyle oldu?

Hala neden böyle oldu diye sormaniz çok ilginç. Bunca yazdıklarınızdan sonra böyle olmama gibi ihtimal yoktu ki. Oyuncak olmuşsunuz elin adamının elinde.
Yap demiş yapmışsıniz, gitme demiş, hayatınızın fırsatını kaçırmışsiniz, taviz üstüne taviz verip adamı şişirdikçe şişirmişsiniz.
Oysa dışarıdan bir gözle baksana, bunca şeyi çekmek için bir nedenin bile yok.
+ Adam çooook mu yakışıklı?
-Hayır hatta çirkin
+Şöyle boylu Poslu, bakanın tekrar bakacağı gibi biri mi?
-Hayır, bir erkeğe göre çok kısa, 160 boyunda. O boya rağmen oldukça da şişman piknik tüpü gibi bir adam
+Çok mu çekici? Seksi bir yani mi var?
Hayır , seksiliğin yakınından gecmez
+Zengin mi bari?
-Hayir
+Doktorluk falan gibi ileride zengin olabileceğı bir bölüm mu okuyor?
-Hayır, tırt bir bölüm okuyor
+Ailesinin durumu iyi mi? Seni rahat yaşatır diye mi düşünüyorsun?
-Hayır, ailesi de beter halde. Düğün bile yapmazlar. Asla yardım edemezler, siz onlara bakarsiniz.
+Anlayışlı mi?
-Asla değil.
+Romantik mi?
-İlişkinin ilk günlerinde gözünü boyarken öyleydi
+Sadık mi?
-Çok değil
+İki laf konuşabileceğin, aynı evde sohbet edebileceğin biri mi?
- Hayır çünkü kadın dediğinin fikrinin olması bile ona hoş gelmiyor.
+Cinsiyetci bir adam mı yani?
-Kesinlikle öyle
+Ataerkil mi?
-Kadından üstün olması gerektiğini düşünüyor.
+Sinirli mi?
-Hem de nasıl.
+Şiddet eğilimi var mı?
-Az kalsın dayak yiyordun, herkesin içinde kolunu sıktı...
Daha yazamayacağım kadar çok eksisi var. Ama totosunu öyle bir kaldirmissin ki sana fazla olduğunu söylüyor. Bu adamin sana fazla olabilmek için senin bambaşka bir ucube olman gerekiyor :)
Çürüğe çıkıp yeniden toplartilmis araba gibi adam, neresinden tutsan elinde kalacak .
Ama maşallah hayata dev aynasında aynasindan bakıyor. Ona o aynayı tutan da sensin.
Ben böyle bir dangalaktan ayrılsam fırsat bu fırsat güzel bir tatile çıkar, kafa dinlerdim.
Arkadaşlarımla aramı duzeltirdim. Yeni arkadaşlar edinirdim. KPSS'ye zaten az kaldı. Sınavdan sonra part time çalışacak isler bulurdum (ki istanbuldaysan isim bile önerebilirim).
O vesileyle yeni yeni insanlarla tanışirdim. Kendime vakit ayırırdım...
İnan ki dışarıda bu adamdan kat be kat güzel özelliklere sahip tonla erkek var. Anladığım kadarıyla zaten senin sevgilide aradigin yüksek kriterler de yok. Kesinlikle coook daha iyisini bulacagindan eminim.
Şu hastalıklı ruh halinden kurtulunca sen de eski sevgiline daha objektif bakacak ve 'iyyyyyy, nasıl çıkmışım bununla' diyeceksin.
İnan bana, hepimiz dedik :)
Bundan sonrasında şansın açık olsun
Kendini sev
Ve kimseye bu kadar taviz verme
Taviz verdikce değerli değil kıymetsiz olursun. Yaptıkların görev yerine geçer.

8 senelik iliskim bitti ertesi sabah kalktim okula gittim. 2 hafta sonra mezun oldum. 1 ay sonra ise giirdim. Sonra yurt disina gittim yasadim, geldim, gezdim, tozdum, surttum... 3 sene once kocamla tanistim, aha dedim evlenecegim adam, yuru git askerligini yap gel beni iste. Simdi evliyim, bebegimi bekliyorum. Allah kurtarmis diyorsun, ben kendimle cok mutluyum ve ailemden baska kimseye ihtiyacim yok diyorsun, keyfine bakiyorsun. Sonrasi corap sokugu gibi geliyor zaten. Aramadigin, beklemedigin bir anda...

Yaaa ben yaşamış kurtulmuş kadar sevindim valla şu yazdığınıza :) Güçlü durmanın vakti geldi sanırım. Geçti bile.. umarım ben de bi gün böyle böyle olmuştu şuan aslanlar gibiyim! Diyebilirim :)

Yazınız beni adetta aydınlattı. Şuan yüzüm gülüyor... :) Kalbimin odacıkları genişledi, ferahladı sanki. İnsan uzun bir zamana yayılmış biçimde bunları yaşayınca ne bileyim buna sabrediyim, şuna sabrettim bunu da görmezden geliveriyim canım diye diye... En son böyle lönk diye uyanıyor işte.
Ben bunu mu hakettim deyip duruyordum kendime, evet ben bunu haketmişim. Adam ne olduğunu hiç saklamamış ki, ben inatla görmek istememişim...

Bundan sonra kariyerime bakarım. Yazınız için de sagol keşke çevremdekiler de sizin gibi olsaydı. İş öneriniz için de teşekkür ederim :) başka bi şehirdeyim ne yazıkki.

Allah yolunuzu hep acık etsin. Sizin evladınızın karsısına tek bir kötü insan çıkarmasın... Allah kimseyi Sevdiğiyle imtihan etmesin çok zor oluyor.
Aminn canim cümlemizin. Buraya böyle rahat yazıyorum diye acı çekmedim sanma. Ben de bagimliydim kocama. O giderse ölürüm zannederdim. Ama baktım adam için bir değerim kalmamış. Zerre değişme yok. Bıçağın kemiğe dayandığı da bir nokta var. Kesip attım o bile şaşırdı. Yani diyeceğim atlatamam diye düşünme.

Sizce ben nerede hata ettim böyle oldu?

Yazdığınız her şey baştan sona hata farkında mısınız? Adamın zerre kadar suçu yok kusura bakmayın. Hata, böyle birine bu kadar yüz veren sizde. Böyle bir ilişkinin nesini atlatamayacağınızı düşünüyorsunuz ki? Gerçekten üzülmenize değecek tek bir şey yok. Kurtulduğunuz için çocuk falan sevindirin hatta.

Barışmak karsılasınca mı aklına gelen bişey olmuş?

Çokça sayfa olmuş konu sahibi mesajımı bile görmeyebilir ancak yine de söyleyeceğim. Biz kadınlardan bazıları hayatımızı olabildiğince sıkıştıran erkekleri seviyoruz. Örneğin bu adam bu özellikleriyle çok anlayışlı çok tatlış birisi olsa kesin bu kadar değer vermeyecek ve bu kadar sevmeyecektiniz. Bu yüzden biraz da bunun farkına varmalısınız.

Hayatınıza alacağınız insanın sizi kısıtlamak sosyal hayatınızı bitirmek yerine sizi sosyalleşmeniz için teşvik etmesi lazım. Erkeklerle konuşma ama ben kızlarla muhatap olurum demek 'ben erkeğim yaparım' demek. Ondan bağınızı kopartıp daha 3. şahıs gibi baktığınızda şimdiki hayatınıza anlayacaksınız ne büyük külfet içerisinde olduğunuzu. Zaten yapacağınız hataları - fedakarlıkları yapmışsınız. Bence daha uzatmayın size değer veriyor olsa hayatınıza az da olsa saygı gösterirdi. Erasmus'a gitmemek nedir ya? Hayatımızın en güzel yıllarını birine takılıp geçiriyoruz ilerde pişman olacağımızı bile bile...

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki..durumlarımız tam olarak benzeşmese de ben de aynılarını yaşadım.hep taviz veren, ilişkiyi devam ettiren taraf biz oluyoruz. Zamanla tükeniyoruz, ister istemez duygularımız azalıyor. Ayrılmak istiyoruz, erkek arkadaşımız bir afallıyor. Durumu idrak edemiyor önce, şok geçiriyor. Sonra yok seni sevdim bilmem ne, seven adam öyle mi davranır? Kaldı ki bunun en canlı örneği benimki. Dün senden fazla kimseyi sevmeyeceğim...yazdı. Baktı benden cevap yok, bi kaba saba haller. Beni ara konuşcaz demeler. Allah yardım etsin ve beynimizi kullanmayı nasip etsin valla.

Nerede mi hata ettin? O seni kolundan savurduğu an yüzüne tırnaklarını geçirmediğinde.
"Bana sabır gösterdi" demişsin. Hala da hatalı davraniyosun.

Bu kadar mı benzer ya... Başta afallama... Sonra sert çıkma. Ne kızlar gördüm bilsen, ne istekleri biten ne gizli flörtleri... biz bunu haketmedik bence.

Bir canınızı vermediğiniz kalmış. Daha sevgiliyken nedir bu fedakarlık. Kusura bakmayın ama aşırı abartmışsınız hiç hayatınıza bakmamışsınız. Heleki erasmusa gitmeyerek hayatınızın belkide en güzel şansını kaçırmışsınız ne uğruna? Zamanında onu kız arkadaşı aldatmış falan filan.... Düğün istemem gelinlik istemem.... Üstüne harçlık bile vermişsiniz. Kendinize hiç değer vermemişsiniz. Elbette çevrenizde arkadaşınız kalmaz çünkü resmen gözünüz kör olmuş hayat sadece sevgiliden ibaret gibi yaşamışsınız. Umarım bundan sonra kendinize değer verirsiniz ve sizin kararlarınıza saygı duyacak size değer verecek biriyle birlikte olursunuz

Offf 3 sene önceki kabus ilişkim aklıma geldi.

Kendisi küçük bir ilde dükkan sahibiydi. Borc içindeydi ama bana kalirsa kendi yanlis secimleri yuzunden. 2 seneden sonra yurtdışına gitmek istedim master için. Gittim ama her günümü burnumdan getirdi dondum. Her tartışmada ben suçluydum. Erkek Arkadaş yasaktı. Facebook gmail her seyin sifresi onda olmaliydi. Ben vajinismustum senin yüzünden cinsel hayatim yok derdi. Bazen tecavuze varan hareketleri olurdu. Surekli yanina giderdim ama sürekli beni suclu hissettirdi. Sorsan o bana delude asik ben onun kiymetini bilmeyen şımarık kızdım. Bütün arkadaşları da böyle düşünürdü. Ama kesinlikle sadık değildi aynen sabahlara kadar kizlarla takilmaca hem de yeni tanıştığı kizlarla. Ben takmazdim çünkü ben de sizin gibi açık görüşlüydum. Ama ben aynı özgürlüğe kesinlikle sahip değildim. Sonra beni aldattigini öğrendim. Yakaladım bir şekilde. Bana dedi ki "sen bana huzur vermedin ama o verdi." Allah yüzüme gülmüş resmen dedim tamam güle güle.

Ve şu an mutluyum cok ciddiyim verilmiş sadaka varmış. Allah o beni aldattığı kizdan razı olsun. Tek pişmanlığım keske daha önce kesseydim çünkü o dönemdeki depresyonumun bazı izleri (kilo gibi) şu an başıma dert oldu. Neyse. Geç olsun güç olmasın. Her şey düzelecek kendini bulacaksın. Yapabiliyorsan terapiye git derim daha kolay atlatmana yardim eder. Ayrılığı değil ozguvensizlik sorununu cunku bunlar ozguvene ciddi zarar veren yaratiklar.

Tek taraf değer verince ,diğer taraf havalara giriyor işte ... Yazık bazen anlaşılmıyoruz gibi bazen de anlaşılmak istenmiyor...

Bu kadar mı benzer ya... Başta afallama... Sonra sert çıkma. Ne kızlar gördüm bilsen, ne istekleri biten ne gizli flörtleri... biz bunu haketmedik bence.

Evet haketmedik hiç, en güzel yaşlarımızdayız. Sadece değer versinler istedik. Bugün de bitti benimki işte. Konuştuğumuzda bu hale gelmemizdeki sebebe geçmişte olanları söyledim. Hemen kapattı konuyu. Fayda sağlamaz bana net ol diyo. Yüreğim acıyo ya. Bazen soruyorum neden? Diye. Ama yaşanıyorsa bunlar bir sebebi var belli ki. Hakkında en hayırlı şeyler olsun canım

Hepinize çokkk çokk teşekkür ederim. Sizlerin de hakkında en hayırlısı olsun inşallah KK güzelleri...

Vallahi keyifleri bilir. Üzül üzül nereye kadar bir anda insan duvara toslamış gibi uyanıyor... Geç olsun güç olmasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…