Üzülüyorum ama yapamıyorum...

Canım seni çok iyi anlıyorum..
Bu insana karşı içinde evlenme isteği yoksa asla daha fazla uzatma...
Çünkü şuna emin ol,ne kadar dört dörtlük de olsa mantığın bunu bilsede yüreğinden gelen sesle hareket et..
Sonucta seni kimin mutlu edeceğini bilmiyorsun belki böyle mantığınla sectiğin kişiyle de mutlu olamayabilirsin..
Ama diğer türlü en azından mutlu olmadığında o evlenirken yaşadığın mutluluk yanına kar kalıyor...
Bence bu çocukcağızı hiç oyalamadan kesin tavrını koy..a.s

bana cok cocuksu geliyor
hayalimdeki kisi boyle degildi, boylu poslu birisiydi, cekiciydi ne biliyim
ona evlenme teklifine cevabimi yarin verecegimi soyledim
herhalde olumsuz olacak

ona bu maili gondermeyi dusunuyorum

senin iyiligin icin gorusmememiz lazim
senin yolunu cizmen gerek, bunu da benle gorustugun surece yapamazsin, aklini benden baska yerlere yoneltmedikce olmaz
bana can yoldasisin, sen kadar benle kimse ilgilenmez, seninle herseyi konusabiliyorum ve seni kaybetmek benim icin kolay olmaz
ama bunu senin icin yapmamiz lazim
ben aliskinim son 3 yildir hep yalnizdim, yine oyle yasar giderim, yas biraz daha ilerlerse zaten son umitlerim de tukenir
artik o zaman daha rahat olurum, hep beklemekten vazgecer, artik kabullenir bazi seyleri ve oyle yasarim

senin benim icin yaptiklarini gordukce ben kendimi cok mahcup hissediyorum, kendimi sucluyorum
hatta aci cekiyorum
kendimi duygusuz gibi hissediyorum senin ilgin karsisinda

sundan eminim ki senin sevgini hakedecek insan seni bekliyordur biryerlerde, seni cok sevecek biri, bigun sen onu bulacaksin
ve iyiki diyeceksin, iyiki olmamis...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence kendini bu kadar kasma
Sırf biri seni seviyor , sende sevmiyorsun diye kendi duygularını ezmek zorunda değilsin
Ben artık görüşmek istemiyorum , kararlıyım sende beni seviyorsan kararıma saygı duy yeter..
Siz üstüne düşdükçe acaba oda bana karşı birşey hissediyorda , başka düşüncelerimi var der..

Katılıyorum aynen..kaydirigubbakcemile5
Uzun uzun açıklamaya gerek yok..
"Kusura bakma,kabul etmiyorum" demek yeterli bence...

sırf o aşık diye başalamayın normal bir arkadaş olun önce bi derim

cevabını maille verme.çok dramatize etmiş olursun
ayrıca detaya da girip adamanın kafasını karıştırma
sen onun ilgisini kaybetmekten de korkuyorsun anladığım kadarıyla
hep orda bi yerde dursun istiyorsun ama sanırım vicdanın engel buna
yüz yüze görüşüp
kesin ve kati cevabını ayrıca bundan sonraki durumunda nasıl olacağını söyleyip
noktayı koyman lazım

ben de erkek arkadaşımla laf olsun diye başlamıştım çıkmaya..iyi çocuk dediler çıkmaya başladık:))) sonra çok sevdim 5 seneyi devirdik..ama şöyle bişi varsa hayalimdeki insan bambaşkaydı diyorsun..benim hayalimdeki insan değildi sevgilim ama beni rahatsız edecek görüntü ve yapıdada değildi..ben de onu öyle kabullendim..sen zaten kabullenemiycek gibiysen deneme bile..o kadar açıklamaya da gerek yok olmaz de geç..insan karşısındakine anlayış gösterip yumuşak yumuşak anlattıkça karşındaki insanın ümidi tükenmiyor bitmiyor devam ediyor..

herkes ayrı bisey diyor arkadaslar kafam karisti ya
biri diyor olmuyor sonradan sevemezsin , sinir olursun
biri diyor seni seveni sec

kalbime sorarsam olmaz diyor, mantigim belki diyor

canım sen kimseye bakma kalbinin sesini dinle yüreğinin götürdüğü yere gita.s.

valla canım sonradan sevilir mi sevilmez mi bilmiyorum açıkcası yaşamadım böyle birşey...
ben biraz katı ve soğuk bir insanımdır, birinden hoşlanmıyorsam o bana ne yaparsa yapsın çok fena terslerim -kendi kendime kızarım hatta sonra aşırı tepki verdim diye-, iyice sinir olurum yani öyle tiplere...bu adamın tavırlarından pek hoşlanmadım açıkcası, sen ona beni unut diyorsun o beklerim diyor, yok ayağın kaymasın diye sabahın köründe kalkıp geliyor falan...bunlar güzel şeyler gibi görünse de aslında sana sorumluluk yükleyen ve üzerinde baskı kuran şeyler, ona karşı vicdan azabı yaşamanı sağlayacak şeyler...mesela 1 sene sonra o hala seni beklerken sen başkasına aşık olsan ne olacak?
bence bu işin uzaması seni ezer ve senin vicdan azabı çekmeni sağlar...istemiyorsan bitir gitsin...

kendine sor zamanla sevebilir miyim acaba diye...seni böyle seven ve değer veren üstelik düzgün insan bulmak zor.....

ben mesela sonradan sevebilirim.sevilmeye de değer veririm .dış görünüş benim için 2. plandadır....

ama sen böyle değilsin.herkes reddet diyor...acaba ileride tam istediğin gibi boylu poslu birini bulacaksın belki de nefret ettiğin gibi sigara içen veya arada içen birisi olacak.........belki de olmayacak...
ama sevmemişsin seveceğine de inanmıyorsun.sen ben değilsin tabi ki ...ben olsam bir şans verir sevmeye çalışırdım

aynı durumu hatta fazlasını yaşadım...
her seferinde kibarca anlatmaya çalışıp olamayacağını dile getirdim..bir insan olarak onu çok sevdiğimi ama aşk anlamında A sı bile olmadığını acıkça söyledim...ve bu süreç inanın 10 yıl devam etti bir şekilde ne mi oldu ben ona 10 yılın sonunda aşık oldum ve evlendik,üstelik bir de kızım var...ve tanıştığımız da ben 15 eşim 16 yaşında idi...10 yıl vazgeçmedi...direndi,yeri geldi gözyaşı döktü hatta..hattaaa çoook daha fazlasını yaşadı bu sevgisi uğruna! ve ben ona henüz aşık olamadan önce şunu düşünürdüm'' ondan daha çok beni seven olabilir mi ki,bana katlanan,beni her halimle ,her hatamla sevip ,başına taç yapan,en kötü zamanımda ,yanımda biten,benim ugruma engelleri yok sayıp deviren,vs vs ve niceleri geçti aklımdan ama dedim ki aşk yok...onu anlamaya ona şans vermeye gayret ettim,kendimi dinledim,ilk zamanlarda ona bir sevgili edasıyla kendimce bakabilmeye bile katlanamıyordum...hoş adamdı,kızların dönüp bakabileceği kadar!!hayır olamayacak derken bir zaman sonra bende ona alışmış ve onu sevmiştim hemde evlenebilecek ve çocuğuma baba seçebilecek kadar!:)) inanın eşim ilk günki gibi,aşkı dopdolu ,heyecenı bitmedi,sevgisi sonsuz! ve inanın ben eşimi en az onun kadar çok seviyorum...ve şimdi biz şunun kavgasını yaşıyoruz... ben;'' ben seni daha çok seviyorum'' ----- eşim;''hayır ben seni daha çok seviyorum'' :))) asla aklıma gelmezdi,o eski günlerde söylenilse idi bana bunlar sanırım kabus olarak düşünürdüm....oysaki hayatımdaki anlamlı ve eşsiz rüyayı çok geç farketmiş ve belkide kaybetmek üzereymişim...hayat tersine dönebiliyor ve mucizeler var! diyebilirim.... çok mutluyum,ve ben o adama aşığımmmmm)

sade_kahve herşey gönlünce olsun canım...kalbinin sesinide ama mantığını dinle! eğer aşkı gitmek istersen seni götürebilir de hayırlısı ise olsun..kısmet ise,sen ne kadar kactıkça o da hayatta seni adım adım kovalar zaten!

paylastigin bu seyler bana ilac gibi geldi gercekten cok tesekkur ederim
dun aksam onunla konustum, sana su an bir cevap veremiyorum zamana ihtiyacim var dedim
o da ben de bunu istiyorum zaten zamana ihtiyacimiz var dedi

paylastigin bu seyler bana ilac gibi geldi gercekten cok tesekkur ederim
dun aksam onunla konustum, sana su an bir cevap veremiyorum zamana ihtiyacim var dedim
o da ben de bunu istiyorum zaten zamana ihtiyacimiz var dedi

Günaydın canım senin adına sevindim umarım zaman sana mutluluk getirir :1hug:

bencede hemen hayır denmemelı, herkesın kendısını ıfade etmesı ıcın en az bır tane sans tanınması gerektıgını dusunuorum ben... bende zamanında kestırıp atan bırıydım, ama sımdı sans verıyorum , hatta sevgılımde basta elektrık almadıgım ıyı bı ınsan dedıgım bırısı , hatta ılk el ele tutustugumda bıle mıdem burulmadı , ama su an ole deıl , farklılasabılıor duygular

size yeni gelismeleri aktarayim arkadaslar
ona sans vermistim
surekli guzel sozler soyluyordu, benle tanistigi icin cok sansliymis vs vs
ama bir kadinin kalbi nasil fethedilir haberi bile yok, hicbisey yapmiyorduk, sadece gidip cafeye oturuyorduk o kadar, gorusmek bundan ibarettti, ondan bi fikir gelmiyordur
megerse parasal olarak cok kotu durumdaymis, borclarla geciniyormus
ortak oldugu sirketin durumu kotu oldugu icin
evlilik konusunu acti ve en erken 2010 da olabilecegini soyledi
tabi benim de yasim 29 ve o ise bu saatten sonra anca daha para biriktirmeye baslayacak, takildigi yerler bile ogrencilerin gittigi yerler, o hala ogrenci gibi yasiyor
ben ise belli bir yol katettim hayatta
ben senin beklentilerini su anda karsilayamam, islerimi toparlayana kadar ara verelim, en kotu ihtimal 6 ay sonra tekrar goruselim eger sen hala yalniz olursan dedi, sana bekle diyemem cunku dedi
ben de o zaman bitsin, 6 ay sonra zaten sogumus olur hersey, artik donmem dedim
sonra da oyle demekle hata yaptigini soyledi, kendisine donmemi istedi, ben seni anlayamamisim, senin icin birkac sey yapsam bu yetecekti aslinda sen ayrilalim dememistin ki falan dedi

ben de seninle denedim ama olmadi, zaten hicbizaman sevgili olamamistik dedim
ve birdaha ne ben onu aradim, ne de o beni...dunden beri yani

benim hic yuzum gulmeyecek galiba arkadaslar, asksiz hayat cekilmiyor benneyaptımki

bir gün güler. ümidinizi kesmeyin. aşk çok güzel ama acısıda çok fazla.... aşksız hayatta olabilir. herkes aşkı bulamayabilir.ama bunu bu kadar dert etmemelisiniz. aşk yoksa hayat çekilmez değil ki... sanırım çok duygusal bir yanınız var. balık burcu musunuz... hayatta aşk dışında mutlu olacak o kadar güzel şeyler var ki. bunları görün. onlardan zevk almaya çalışın. bir şeyi zorlamanın anlamı yok inanın...

yok ben zorlamadım zaten sadece denedim, sans verdim
o ise bir oyle bir boyle konustu
en sonunda ben de pes ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…