Üzülüyorum ama yapamıyorum...

bunun dışında; bu kişi de en az 29 yaşındadır tahminime göre.özel nedenler yoksa da; bu yaşa kadar bir adım atamamışsa(maddi olarak), beklentilerinize cevap vermeyebilir.
zaten duygusal olarak birşey hissetmiyorsunuz, mantık olarak da pek cazip bir kısmet gelmedi bana.

29 yaşınıza kadar beklemişsiniz, güzel ve eğitimli bir bayanmışsınız da. birşey hissetmiyorsanız bu ilişkiye başlamayın bence. [/COLOR][/B][/QUOTE]

bende arkadasa katılıyorum..ve eklıyorum.neden kendı hayatının tercıhını baskası yapsınkı
sunu butun samıyetımle soyluyorum zamanında cok hata yaptım.bır arkadasm teklıf ettı ...pesımde delı dıvane oldu..sevmedıgım halde 8 ay flort donemım oldu..onu mutlu etmek ıcın kendımden vaz gectım..pekı sonuc hep kendım uzuldum kendım yıprandım..o mutluydu benleyken ama hep kendımı unutuyordum.ve ılıskıyı bıtırmek uzereyken bırını uzaktan uzaga sevmeye basladım..ve onla ılıskımı bıtırdım..bu sefer hem o uzuldu hem ben..sımdı ıse sevdıgım adamla evlendım..ve cok mutluyum.ALLAH bozmasın..bence kendını ıkıncı plana atma..

Arabası olan biri oldu diyelim ama sana değer vermeyen biri bu dahamı mantıklı kızlar illaki arabasımı olmalı erkeğin çok ilginç :uhm: Zamanla o da olur o da mühendismiş boş biri değilmiş ki.İllaki o kişi fakir biriylemi birlikte olmalı kafamçokkarıştı

sevgi olmayınca mantık işe girer. mantık işe girince de beklentiler farklı olur. karakterinin ve maddi durumunun ,iyi olmasına bakılır. arkadaşların demek istediği bu ,sanıyorum...

sevgi olmayınca mantık işe girer. mantık işe girince de beklentiler farklı olur. karakterinin ve maddi durumunun ,iyi olmasına bakılır. arkadaşların demek istediği bu ,sanıyorum...

en azından ben, aynen bunu demek istemiştim.

maddiyatı da bir kenara bırakalım,
kendini bana layık görmeyen bir insanı, ben de kendime layık görmem.

siz başka bir şeye kızacaksınız, adam maddiyat yüzünden bu şekilde davrandığınızı düşünecek. daha alıngan olacak.
adamın özgüveni eksik geldi bana.fisfisfis

evet arkadaslar kendini cok layik gormuyor ve benimle tanistigi icin sansli buluyor kendini
soylediklerinden bu cikiyor
benleyken cok mutlu bunu goruyorum ama ben oyle cok mutlu degilim ki :KK43:
tamam bana deger vermesi cok guzel, su anda onun kadar benle ilgilenen de kimse yok

ama iste gonul hep gider afedersiniz ota da konar...
yani hep kotuyu seviyoruz
hani bu kisi simdi zor bi kisi olsaydi ben yine asik olmazdim cunku dis gorunus olarak begenmiyorum .(

arkadaslar az once evlenme teklif etti
ve dedigi su

sen mantik evliligi de yaptim desen ask evliligi de yaptim desen onemi yok, yanimda ol yeter

:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Son düzenleyen: Moderatör:
napicam bilmiyorum artik
belki ilerde birdaha kimse karsima cikmayacak
belki 35 e gelicem pisman olucam bilmiyorum

bir arkadaşımı kankisi sevgilisinin arkadaşıyla tanıştırmıştı ve arkadaşım bana bunumu layık gördün die kızı ne hala getirmişti .
ama şimdi o çocuk onun bilgisayar öğretmeni ve aynı zamanda benimde eski bir arkadaşım arada çıkıp dolaşıyoruz falan önceden bana bunumu layık gördün deyen kız şimi çocuğa aşık olduğunu söylüyor nasıl ayarlayabilirim ya beni istemezse diyor.hihoyyyt
bilmiyorum ama bende öyleydim ilk başta bende istemedim hemde asla dedim ama zamanla o kadar çok sevdimki 5 sene oldu şimdi bitti ama onu hala çok seviyorum yani herşey zamanla şekillenir kendini illa sevicem die yada olmaz die şartlandırma canım ....
hakkında hayırlısı olsun inşşş ...

sevgili arkadaşım seni çok iyi anlıyorum..sanki kendi hayatımdan bir kesit okumuşum gibi geldi..Öncelikle o insana net bir tavır koy..Kesinlikle görüşme..Bak üstüne basa basa söylüyorum görüşme arkadaşım..Severim belki iyi insan falan diye denemeye kalkma..ol-mu-yor..Böyle sevilmiyor..İnan ileride çok itici gelir her şeyi gözüne batar.Sinir olursun..Sonra şu anki iyi düşüncelerinde yok olur..Yaşın çok ilerlemiş değil..Belli bir yaştan sonra seçici olduğumuz daha zor karar verdiğimiz doğru..Ama inan hiç bir şey için geç değil..Mutlaka bir yerlerde seni bekleyen biri vardır..Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler.Benim ablamda sizin yaşınızda o da aynı şeyleri söylüyor.Aşk meşk geçici..Evliliğe mantıkla yaklaşmak lazım..Ama sırf mantıkla olmuyor bu işler..Elektrik almak çok önemli..Elektrik almadığın birine yaklaşma canım umutsuz da olma...

cnm bence hiç başlama eğer sevmiyorsan bu ikiniz içinde kötü olur
o beni seviyor diye bir ilişkiye başlaman hiç doğru olmaz
ikinizde yıpranır üzülürsünüz
hakkında hayırlısı neyse o olsun a.s.

canım benimde eşim işyerinden bir arkadaşımdı ama fazla samimi değildik. şirketten tanırdım. sonra öyle bir zamanda hayatıma girdi ki zerre kadar istemiyordum. resmen hayatını zindan ettim ne dese bağırırdım terslerdim. ama baktım ki gerçekten beni seviyor. sonra şunu düşündüm; lisede bir öğretmenimiz demişti ki ''SİZİN SEVDİĞİNİZ DEĞİL, SİZİ SEVEN KİŞİ SİZİ MUTLU EDEBİLİR'' sonra düşündüm hayatım boyunca hep üzüldüm yanlış kişiler peşinde koştum dedim. tam 1 sene sonra bari bi şans vereyim belki olur diye düşündüm. bunları da eşimle güzelce konuştum. o da olgunlukla karşıladı. şuan 1,5 senelik evliyiz. 3 sene flört ettik. seviyormusun dersen hergün biraz daha aşık oluyorum gittikçe artıyor sevgim :asigim: sonuçta o beni daha çok seviyor ve mutlu etmek için herşeyi yapıyor :asigim:

herkes ayrı bisey diyor arkadaslar kafam karisti ya
biri diyor olmuyor sonradan sevemezsin , sinir olursun
biri diyor seni seveni sec

kalbime sorarsam olmaz diyor, mantigim belki diyor

herşey aşk değil bence...
öyle yada böyle yapın demicem sadece mantıklı olmaya çalışın.
ben şuan sözlüyüm şahsen sevdiğimle değil beni seven ve değer veren biriyle evlnmeyi tercih ederdim bence o zmn insan daha az yıpranır...
mantık evliliğine inanıyorum ben size bir ömür huzurlu bi yaşam verebilecek bi insansa eğer bence varsın sevgi olmasın ama huzur olsn...

canım benimde eşim işyerinden bir arkadaşımdı ama fazla samimi değildik. şirketten tanırdım. sonra öyle bir zamanda hayatıma girdi ki zerre kadar istemiyordum. resmen hayatını zindan ettim ne dese bağırırdım terslerdim. ama baktım ki gerçekten beni seviyor. sonra şunu düşündüm; lisede bir öğretmenimiz demişti ki ''SİZİN SEVDİĞİNİZ DEĞİL, SİZİ SEVEN KİŞİ SİZİ MUTLU EDEBİLİR'' sonra düşündüm hayatım boyunca hep üzüldüm yanlış kişiler peşinde koştum dedim. tam 1 sene sonra bari bi şans vereyim belki olur diye düşündüm. bunları da eşimle güzelce konuştum. o da olgunlukla karşıladı. şuan 1,5 senelik evliyiz. 3 sene flört ettik. seviyormusun dersen hergün biraz daha aşık oluyorum gittikçe artıyor sevgim :asigim: sonuçta o beni daha çok seviyor ve mutlu etmek için herşeyi yapıyor :asigim:

''SİZİN SEVDİĞİNİZ DEĞİL, SİZİ SEVEN KİŞİ SİZİ MUTLU EDEBİLİR'' bu söz hoşuma gitti bende böyle düşünüyorum. :asigim:

arkadaslar az once evlenme teklif etti
ve dedigi su

sen mantik evliligi de yaptim desen ask evliligi de yaptim desen onemi yok, yanimda ol yeter

:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Açıkçası bir erkek bana bu cümlelerle evlilik teklif etseydi,ben de hiç bir şey hissetmeseydim,hızla uzaklaşırdım kendisinden.. :eek:
Bu kadar büyük bir aşkın içinde negatif durmak bana yakışmaz.. En güzeli onun yanında var olmamak derim..O adam da kendi yüreğine başka birini bulsun ben de dengimi bulayım derim..
Mantık evliliğine ben karşı değilim,ama karşımdaki de mantıklı olacak,kendisini sevmeyen insana ne olursa olsun yanımda ol bana yeter diyecek kadar kör aşık ise işin sonunda hem o hem de ben üzülürüz niye böyle bir vebalin altına gireyim ki?:nazar:

herşey aşk değil bence...
öyle yada böyle yapın demicem sadece mantıklı olmaya çalışın.
ben şuan sözlüyüm şahsen sevdiğimle değil beni seven ve değer veren biriyle evlnmeyi tercih ederdim bence o zmn insan daha az yıpranır...
mantık evliliğine inanıyorum ben size bir ömür huzurlu bi yaşam verebilecek bi insansa eğer bence varsın sevgi olmasın ama huzur olsn...

ama asik oldugun kisiyle bi omur gecirmek ne kadar guzeldir
ben hic yasayamicam sanirim
o bunu yasiycak ya ben?:çok üzgünüm:

Açıkçası bir erkek bana bu cümlelerle evlilik teklif etseydi,ben de hiç bir şey hissetmeseydim,hızla uzaklaşırdım kendisinden.. :eek:
Bu kadar büyük bir aşkın içinde negatif durmak bana yakışmaz.. En güzeli onun yanında var olmamak derim..O adam da kendi yüreğine başka birini bulsun ben de dengimi bulayım derim..
Mantık evliliğine ben karşı değilim,ama karşımdaki de mantıklı olacak,kendisini sevmeyen insana ne olursa olsun yanımda ol bana yeter diyecek kadar kör aşık ise işin sonunda hem o hem de ben üzülürüz niye böyle bir vebalin altına gireyim ki?:nazar:

haklısın da ben de oyle duygusuz biri degilim
karsimdaki insani beni seviyor diye severim sirf, kiramam, kotu davranamam benim icin cabalarken, hor gormem, saygi duyarim askina
ama kalbim askla carpmaz, asik oldugum kisiye bunu yansitmam farkli olur, tutku olur iste ben bunu istiyorum

ama asik oldugun kisiyle bi omur gecirmek ne kadar guzeldir
ben hic yasayamicam sanirim
o bunu yasiycak ya ben?:çok üzgünüm:

bence sen kendini şartlandırmışsın olmayacak diye. sanki seni zorla biriyle evlendiriyorlar hayatın kararmış gibi konuşuyorsun.ozaman güzelce konuş arkadaşınla o da kendi yolunu çizsin. sonuçta denemeden bilemezsin. o senin peşindeyken sevip sevmediğini anlaman zor. flört etmeniz lazım ki biyerlere gidip birlikte yemek yiyip sohbet etmeniz lazım ki anlayasın. buna da ancak kendin karar verebilirsin. hepimiz fikirlerimizi söylüyoruz ama arkadaşını ve seni tanımıyoruz. Laale arkadaşımızın dediği gibi belki kör aşık. daha sonra seni huzursuzda edebilir. onu tanıyan sensin. buna göre karar ver derim. hakkında hayırlısı olsun.

sevgiler a.s.

tesekkurler arkadaslar
o cok iyi biri
benim sevmem icin cok cok iyi bir insan olmasi degil baska seyler lazim
anlatamam ama anlatmasi zor, beklerken heyecanlanmak, telde sesini duyunca icinin titremesi, gozlerine bakamamak, dis gorunusunun cezbetmesi, soylegi her kelimeyi ezberlemek

ama bu yasta bu duygular olmuyor herhalde artık benden gecti

o kendi yolunu cizmeli, ben yalnizliga mahkum bir insanim, guzel olsam da egitimli olsam da, oyle deseler de artik asik olma yasim gecmis bi kere

bence aşık olmanın yaşı yoktur !:asigim:bu kadar ümitsiz olma derim!a.shiçbirşey hissetmediğin biriyle de sırf çok iyi bir insan diye birlikte olma :1no2:hayat bu; kimin ne zaman, nasıl karşına çıkacağını bilemezsin!a.s.

X