Uzakta olan eşim ile iletişim sorunumuz

Kadının evi yok, depoya eşya koymuşlar. Çocuğu rahatsız cihaz için para biriktiriyorlar. Şu durumda sizin gelip kısır gününden onda döndü demeniz itici. Başkasına da yapmayın diye yazıyorum ben de. Konu sahibi kibar bir insan rahatsız olsa da ifade etmek istemedi muhtemel. Genelde kırmamaya fazla özen gösterir. Bu sizin yazdığınız yoruma anlayış gösterdiğini değil kibar bir insan olduğunu ifade ediyor bana
Kadının evinin olmadığını , depoya eşya koyduğunu falan hiç dikkat ederek okumadım zaten. Sadece başlığa bakıp özet geçip düşüncelerimi yazdım. Evet konu sahibi kibar bir insan .
Bende sizin anladığınız anlamda yazmadığımi nispetle uzaktan yakından alakası olmadığını anlamanız için yazıyorum.

İyi forumlar

Son yorumları şimdi gördüm.Detayları çok bilmeden şakayla karışık yüz yüzeyken hırsınızı alın demiştim en son.
Biz kadınlar derdimizi,sıkıntımızı daha kolay ifade edip paylaşıyoruz ama erkek olarak onlar daha çok içine atmayı tercih ediyorlar.
Dert etmiştir, işin içinden çıkamıyordur size yansımaması için az arıyordur.Siz bunun için üzülmeyin olur mu🌹 Rabbim kolaylıklar versin,güzel kapılar açsın size. 🙏

Son yorumları şimdi gördüm.Detayları çok bilmeden şakayla karışık yüz yüzeyken hırsınızı alın demiştim en son.
Biz kadınlar derdimizi,sıkıntımızı daha kolay ifade edip paylaşıyoruz ama erkek olarak onlar daha çok içine atmayı tercih ediyorlar.
Dert etmiştir, işin içinden çıkamıyordur size yansımaması için az arıyordur.Siz bunun için üzülmeyin olur mu🌹 Rabbim kolaylıklar versin,güzel kapılar açsın size. 🙏
Ya evet ben de sonradan okudum Pozitif bir uye Pozitif bir uye eşinizin üzerindeki yük ağır gerçekten. Yani bilmiyorum zorlanıyor olabilir, aramak aklına gelmese bile normal şu konumda cidden. Desteğinizi ona gösterin, yanında olduğunuzu bilsin, Rabbim yuvanıza huzur, mutluluk, sekinet indirsin, yavrunuza şifa versin 🙏🏻

Acaba küçük bir ilemi tayin istese eşiniz?Büyükşehirde geçinmek cidden çok zor.Yada memlekete gelseniz aileniz yardımcı olur belki sizde yarım günde olsa imkanınız olursa bir işe girersiniz.Uzaklık zor bide borçlar çok demişsiniz yan yana olunca daha mı iyi olur bilemedim.Telde görüşme ile araya soğukluk girecegını düşünüyorsanız bu daha iyi olur gibi.Bizde eşimle sürekli ayrı kalmak zorunda kalıyoruz işi gereği cidden yıpratıcı oluyor ilişki açışından değil ama cocuk yükünü tek basına almak çok zorluyor beni.
Çok istiyoruz ama tayin çıkmıyor. Yıllardır istiyor ama büyükşehirden küçük bir şehre gidemiyor askerî kendisi o yüzden

Teşekkür ederim çok incesiniz.
Lojman dan çıkarıldık. Ardından ev bulamadik ( büyük şehir ve bütçemiz yetmedi kiraya borcu olduğu için) bir süreliğine aileme geldim borcu azalsin daha rahat kiraya çıkabilelim diye.
Yok eskiden kalan birşeyi güden biri değildir içinde tutmaz kinini söyler. Sadece çok açık konuşan özledim veya seviyorum diyen biri değildir. Zor geliyor kendisine.
Evet bunun için konuşacağım . Umarım faydalı olur çok teşekkür ederim ♥️
Cogu erkek oyle aslında esimde nişanlıyken sevgiliyken sabaha kadar romantizm yapar konusurduk ben hiç sevgi sözcükleri kullanmazdım hep o kullanırdı evlendik daha beni sevdigini agzıyla seni seviyorum demiş degl ama cok aeviyor hareketlerinden davranışlarından beni dusunmesinden vakit gecrmek istemesinden anlıyabliyorum yani herkes kocasını tanır bu konuda. Veya üstüne basıma özendiysem iltifat beklerim demez ama begendigini anlıyabiliyorum . Yani bazı erkeklere soylemek güç geliyor halbuki davranıslarla göstermek daha zor iki cümleyi kurmaktan... Bu arada yorumları sonradan goruyoruz konuda belirtmeniz iyi olur aslında.sizin suan baska sorunlar var malesef erkekler bu tarz sorunları içlerine atarak sessizleserek atlatmaya calısıyor sizle alakası yok bence size yanmasını istemiyordur konular tekrar acılacak tekrar stres oalcak istemiyordur uzeırne dusmeyin bu aralar suan ondaki sıkıntı ona yeter birde niye özledim demiyorsun vs vs daha da gerilmesin

Belkide işi cok yoğundur çok yoruluyo olabilir
Hayırlı günler arkadaşlar. Bende bir dertle geldim bugün. Eşimle bazı mecburi sebeplerden ayrıyız.ben şehir değiştirip ailemin yanına geldim çocuklarimla. Boşanma gibi bir konu için gelmedim yanlış anlamayın. Aramızda sorun yok yani eşimle. Sorun hiç aramamasi. Mesaj atıyorum cevap yok ( saatler sonra cevap yazılıyor). Yani çalışıyor ama arada da olsa zaman ayırmak gibi bir düşüncesi yok yani özledim arayayım yok. Düşüncesiz mi bilmiyorum ki. Neden aramadin diyorum. Uyuyodum diyo yada çalışıyordum. Veya aradım işte diyor. Yani uzakta olan eşle kopuk olan iletişim nasıl düzeltilir ki ?
Ayrılmadan önce çok çok iyiydik birden sadece bir iki haftada nasıl bu kadar hayattan çıkarır insan eşini
Hayatında biri yok yani herşeyi ortada o yüzden eminim. Aile bağları çok önemli kendisi için. Sizce bu soğukluk nasıl giderilir kopuk olan bu iletişim için ne yapabilirim?
Belki çok yoğundur belki çalıştığı yerde telefon yasakdir akşam oluncada yorulup uyuya kalabilir kötü seyler getirmeyin akliniza

Sizinki daha farklı olur kuzum. Rabbim CC muhabbetinizi daim etsin. Ama eşin çok geç gelmemiş rahat ol sen. Herkesin Kendi eğlence alanı olması senin için de rahat olur . Duaların için çok teşekkür ederim canım 💋
Sabrınıza hayran kaldım, bu yapınızla eşiniz sizi baş üstünde taşısa yeridir.
Bir an önce tüm sıkıntılarınızı unutturacak güzelliklere kavuşun inşallah. Evladınıza sağlık sıhhat, evliliğinize geçim, huzur versin Allah ❤️

Ne için kime nispet yapayım siz iyi misiniz ? Konu sahibini forumdan tanıyorum. Ve gerçekten de beğeniyorum yorumlarını. Kendime yakında görüyorum mesajlarında da en ufak bir kırılma hissetmedim . Yani pembis evimi anlatmadım. Çok da sizin gibi detaylara dikkat ederek okumadım. Sadece benim de eşim uzakta ve biz böyle iletişim kuruyoruz. Umarım en kısa zamanda düzelir diye iyi dilekte bulundum. Umursamayınca erkekler daha farklı oluyor kendi hayatımdan örnek vererek açıkladım. Çocuk kısmına değinmedim bile . Çünkü bilmiyorum sorunu falan. Olay bu yani .

Sizin düşündüğünüz gibi kimseye nispet falan yapmadım daha neler ya !!!
Sadece Khomyuk Khomyuk un düşündüğü gibi değil çoook sayıda üyenin düşündüğü gibi nispet yaptınız.

Bir daha yapmayın.

Konunun başında ayrı kalma sebebinizi bilmediğim için farklı düşündüm ama eşiniz içinde bu süreç oldukça zor.
Gönül koyacak, trip yapacak zamanlarda değilsiniz.
O aranıyorsa siz arayın.
Çift işte çalışıyormuş yorgun olması çok çok normal.
Bu süreci en kolay şekilde anlatırsınız inşallah.

Sabrınıza hayran kaldım, bu yapınızla eşiniz sizi baş üstünde taşısa yeridir.
Bir an önce tüm sıkıntılarınızı unutturacak güzelliklere kavuşun inşallah. Evladınıza sağlık sıhhat, evliliğinize geçim, huzur versin Allah ❤️
Çok teşekkür ederim çok incesiniz. Amin inşallah 💚 her birimize

Konunun başında ayrı kalma sebebinizi bilmediğim için farklı düşündüm ama eşiniz içinde bu süreç oldukça zor.
Gönül koyacak, trip yapacak zamanlarda değilsiniz.
O aranıyorsa siz arayın.
Çift işte çalışıyormuş yorgun olması çok çok normal.
Bu süreci en kolay şekilde anlatırsınız inşallah.
Konunun başında detaylı anlatmak istemedim aslında burda tanıdık bir kaç kişi var tanırlar diye. Sonradan anlattım. Bastan yazsaydim daha net anlaşılırdi konu. Çok teşekkür ederim güzel dualarınız için çok incesiniz 🧡

Belkide işi cok yoğundur çok yoruluyo olabilir
Belki çok yoğundur belki çalıştığı yerde telefon yasakdir akşam oluncada yorulup uyuya kalabilir kötü seyler getirmeyin akliniza
Çalıştığı yeri biliyorum mola vakitleri oluyor. Onlarda arardı normalde evimde iken . Şimdi biraz yoğunluktan bunaldı sanırım. Kötü şeyler getirmeyecegim çok teşekkür ederim ♥️

Yeni evli, minnoş gelinleri de böyle konulardan uzak tutmak gerekiyor sanki. Ayrı bir sayfa açıp, kocam onu yapıyor,bunu yapıyor diye yazsınlar, içlerinde kalıyor nerede ne yazacaklarını bilemiyorlar, yazık. 🥴
Kızmıyorum aslında yorum yapan arkadaşa. Kırmak düşüncesi ile yazdığını düşünmedim. Kocası ile iyi olsun herkes ve sayfalarca yazsın bu beni mutlu eder. Sizin ve diğer arkadaşlarin hassas olması çok ince bir davranış çok sağolun 🧡

Çalıştığı yeri biliyorum mola vakitleri oluyor. Onlarda arardı normalde evimde iken . Şimdi biraz yoğunluktan bunaldı sanırım. Kötü şeyler getirmeyecegim çok teşekkür ederim ♥️
İki işte çalışıyor sanırım. Her şeyi okumadım ama ilk ve son sayfadan öyle anladım.
Yoğun ve yorucu bir işi varsa mola saatlerinde bile birilerini aramak yorucu geliyor.
Görevmiş gibi sanki insan dinlenmek ister.
Belki de size karşı eskisi gibi değildir mesela kötü düşünürsek de her şey olabilir.
Ben tanımam etmem genel konuşuyorum ama içinden gelerek arayıp sorması için yapılabilecek pek bir şey yok bence şu durumda.
Ben yorgun olduğunu düşünüyorum işte ve maddi ve manevi olarak.

İki işte çalışıyor sanırım. Her şeyi okumadım ama ilk ve son sayfadan öyle anladım.
Yoğun ve yorucu bir işi varsa mola saatlerinde bile birilerini aramak yorucu geliyor.
Görevmiş gibi sanki insan dinlenmek ister.
Belki de size karşı eskisi gibi değildir mesela kötü düşünürsek de her şey olabilir.
Ben tanımam etmem genel konuşuyorum ama içinden gelerek arayıp sorması için yapılabilecek pek bir şey yok bence şu durumda.
Ben yorgun olduğunu düşünüyorum işte ve maddi ve manevi olarak.
Yoğun olan iki işte çalışıyor evet. Haklısınız molasında dinlenmeyi istemesi çok normal. Eskisi gibi değil diyemem çünkü yeni yeni birbirimizi çok seven bir çift olmuştuk. Yani yakın geçmişte ki olmasını istedim uzakta ikende. Ama haklısınız maddi manevi yorgun farkındayım bunun için daha hassas davranacağım . Yorum için çok sağolun 💚

Peki bu sürede gelip gidecek mi? Ya da siz gidecek misniz? 6 ay gibi bir süre dediniz, almanya-ya gittide gelmedi gitmedi olmasin. Soğukluk girer. O aramıyorsa hergün aksam arayın ,görüntülü vs konuşun. Ya da o aramazsa siz de aramayın, o da bir merak etsin

X