Uzak mesafe iliskisi ve evlilik?

Siz bu adamdan 11 yas kucuk ve is anlaminda cok daha deneyimsiz olmaniza ragmen cesaret, atiklik, iliskiye verilen emek, beceri, ailesini karsisina alabilmek, durustluk... acisindan bu adama 11 beden buyuk gelmissiniz.

Ama sorun su: bu adami sevdiginizin yarisi kadar bile olsun kendini sevmek.

Polemik icin yazmiyorum ama bu konu bana bi animi hatirlatti:

Gecen nairobi'ye gittim ve bir arkadasin arkadasinin evinde kaldim.

Evinde kaldigim arkadas kenyali. Columbia hukukta okumus, new yorkta okurken bir turk kiziyla tanismis ve onunla uc sene cikmis. Tesadufe bak.

Bu hanim kizla cikarken new yorktaki turk ogrenci cevresine de girmis epey.

Bana ilk dedigini su oldu: "benim bir gozlemim var. Turk kadinlari cok cesur, atik, durust, beraber olduklari adamlara karsi biraz anac, cok becerikli... ama erkekler biraz cocuksu, hatta ana kuzusu gibiler."

O zaman hak vermemistim adama, hatta eski kiz arkadasi kotulemistir gecmisindeki adamlari filan diye dusundum.

Ama valla da dogru be. Genellemeleri hic sevmem ama su bdvdeki erkeklere bakar misiniz?? Ayni tip erkekleri okuya okuya elin kenyalisina hak verdim valla. Psikolojim bozuldu kizlar.

Konu sahibi BOSAN GITSIN.

Uzayan işten hayır gelmez. Bir akrabam evlilik de cenaze de beklemez derdi şaka bi yana işlerin yoluna girmesini beklemek çok ucu açık bi ifade. Bazı şeylerin bahanesi olmuş gibi geliyor bana. Bence sizin kültürel farklılıklarıniz onu durduran şey. Üzgünüm ama sizle evlenmeye niyeti olduğunu hiiç sanmiyorum

Eşime sevgiliyken evlilik için 1 yıl bekleyelim sıkıntılar hallolur dediğimde. 'Senden uzakta zaten sıkıntım daha çok büyüyor evlenelim ben senin varlığınla daha çok mutlu olur cabalarım' Demişti.. Sen bu adamın sevdiğinden eminmişsin ya sevgi senin sandığın gibi bir şey değil. 25 yaşındasın bunları görebilirsin

Günde kaç kere arıyor. ? Ve kaç kere mesaj atıyor ortalama olarak ?

Öncelikle direkt kötü düşünmeyi ben de sevmem. Farz edelim ki adam doğruyu söylüyor, yine de konu sahibini çok sevdiğini düşünmüyorum. Çünkü iki seneden fazladır ben de uzak mesafe ilişkisi yaşıyorum ve bu yüzden çok iyi biliyorum ki uzak mesafe ilişkisi yaşayanların hedefi birlikte yaşamak olur. Adamın mesleği var, konu sahibinin mesleği var, adamın şehrine gitmeyi kabul etmiş, evlenmeye mani bir durum yok. Buna rağmen adam açık açık ailem seni istemiyor, başkasını istiyor demiş. Demek ki konu sahibi ile gelecek düşünmüyor.

Bence adam çok haklı. İsi gücü maddiyatı yerinde olmadan evlenmemelisiniz. Ve gene hakli doğuya gidince cok sıkılırsın. Ayrıca çalışıyormussun ne bu acelen ? Daha 25sin. Ben de 24 üm bence ideal evlilik yasi 30. Asagisi cocukluk yukarisi kimseye beğenmeme.
Bir de niye sen baskasina bağlıyorsun isini. Ege de büyüyüp İstanbul da calışıp dogu da aşiret yaşantasina girmek istiyorsun ?

Biz 9 yıl sevgili kaldık ama lise üni yl askerlik derken zaman geçti. Eşim kamuya girdikten 3 ay sonra evlendik. İnsan birini sevince zaman bulur. Senin sevgilin 36 yaşında o yaştaki bir erkek daha çok ailem olsun ister. Tabi seninle evlenmek niyetindeyse o kadar seviyorsa... Bence seni oyalıyor. En güzel zamanlarını buna harcama. Zaten kültür farkı da var oraya gittiğinde çok zorlanacaksın. Her şey evlilik değil zor olan evliliğe devam etmek.. Bence bu sana verilen bir şans, gerçekleri gör ona göre hareket et

Erkek arkadaşınızın yasindan olsa gerek cok aklı başında. İnsan hayatını yoluna koymadan evlenmemeli. Ablasiyla annesiyle iliskilerine bir sey diyemem. Burada tek sen garipsib

Çok çok net sizi oyalıyor ya da aklına yatmıyorsunuz zaten. Buraya gelme demesi bile çok kırıcı. Baştan zaten sizi düşünerek hareket etmemiş ki. Size sordu mu mesela burada yaşar mısın ben gelip iş kuracağım diye? Yoksa sizi mecbur mu etti plan yaptı ayak mı uydurdunuz? Bana sizi sürüklüyormuş gibi geldi. 25 yaşında gencecik bir insan bunlara layık olmamalı. Okumuş, etmiş kadınsınız lütfen size değer veren bir insanla beraber olun. Evlensin diye adamın gözünün içine bakmayın. O sizi ikna etsin evlenmek için. Sanki şartlar sizin için değil de onun için zormuş gibi konu açmışsınız.

Oyalıyor olabilir.
İş iş iş demişsin hep devamlı işte olduğundan emin misin ?
Belki de bahane buluyor aramamak için
Aranızda illa ki kültür farklı vardır.
Ayrıca evlilik olsa Doğuda ise onun işi sende Doğuya mı yerleşeceksin ??
Yapabilir misin bunları düşündün mü ?
36 yas baya ileri erkek için de niyeti ciddi olsaydı bence çoktan bunun adını koyalım derdi

Adamın babası vefat etmiş, nişan düğün işlerini bu sebeple ertelemesi normal, ama diğer bahaneler çok geçerli gelmedi bana. İşler bitmez, kendi işini yapan biri hiçbir zaman tamamen düze çıkıp kafası çok rahat olmaz. Bunu göze alıp iş kurmuş olmalıydı. Anne ve kız kardeş tam bir facia. Annesi emekli öğretmen mi bir de? Sizi görüp tanıyıp oğluna başka kız öneren insanlarla aynı şehirde yaşayıp belki de onları her gün görmeye tahammül edebilecek misiniz? Ben edemezdim. Zaten ne kadar ısrar etseniz de sevgilinizin bunu size söylememesi gerekirdi. Size söyleme nedenini yer yapıyor olmasına bağlıyorum. Yani, böyle bir duruma ortam hazırlıyor. Çok bel bağlamayın.

O adamın sizin peşinizden evlenelim diye koşması sizin de yok ben daha düşünmüyorum çok gencim diye kaçması lazım. 22 yaşından koymuşsunuz hedefi. Evlilik o kadar önemli o kadar güzel birşey değil. Sizin için sevgiliniz önemli ise devam edin yok illa evlencem ben diyorsanız ayrılın. Ve zorlamayın adamı. İkna edilmişlerle değil inanmışlarla yola çıkılır.

Peki tatlım sen niye evlenmedin o zaman iki senedir?
Sevip sevmediğini bilemem
Ayrıca dünyanın sonu değil kızı sevmiyorsa ayrılır daha 25 yaşında bir kız konu sahibi
Vakit kaybetme gibi bir durumu yok
Biraz daha bekler olmadı ayrılır
Ama oturduğumuz yerden hiç tanımadığımız insanların birbirini sevip sevmediğini bilemeyiz

Sonra kocam için bunlardan vazgeçtim bir çocukla el elde baş başta kaldım diye ağlayacak. Ben anlamıyorum hemcinslerimi ya o gelsin senin olduğun yerde çalışsın sen niye gidiyorsun?

Ben size siz diye hitap ediyorum sizin üslubunuz ise bu, herkes kendine yakışanı yapar. Profilim gizli değil, dileyen girip bakabilir. Benim daha yeni mesleğim oldu, sevgilim benden yaşça küçük ve öğrenci hala. Sevgilim işini gücünü ayarlayınca hemen evlilik düşünüyoruz. Önyargılı olmayın demişsiniz de siz anında bir fikir yürütmüşsünüz ilişkim hakkında.

Ayrıl yolunà bak . Şu yaş aralığı başkası olsa senin peşinden koşar kaçırmamak için. Ne özle ne uzul .. hiçbir şekilde plan Program yapmayan birinı de bekleme...Onu beklerken en guzel yaşlarin başını alıp gitmesin daha çok üzülürsun .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…