Uzak mesafe iliskisi ve evlilik?

İşiyle evli olduğunu arkadaşlarımda söylüyor. Kültür farkını onunlayken yaşamadım. Annesini arayınca pek konuşmak istemiyordu. Kısa kesiyordu. Bende sezmiştim. O da uzun zaman saklıyordu, söylememişti. En son geldiğinde ben ısrar ettim o da şöyle böyle diyo ama ben hergun annemle tartışıyorum ben seni seviyorum demişti.

yaş farkı var bence senin hayattan beklentin ile onunki cok farkli olur bence bitir

Senin yaşın evlilik için erken bile sayılır. Ama sevgilin 36 yaşında ve benim düşünceme göre bu yaşa gelmiş bir erkek hâlâ evlilik için acele etmiyorsa karşısındaki kişiyi de fazla sevmiyordur.

İşleri istediği noktaya henüz gelmemiş olabilir, evliliği biraz erteleyelim diyebilir hepsine tamam da en azından sende gel buraya en azından birbirimizle vakit geçiririz diye bu fikre hemen atlaması lazımdı.

Ayrıca annesi ve ablası da daha şimdiden onun fikrine saygı duymuyor, istediği kadını yok sayıp kendi istediklerini diretiyorlar. Sana huzur vermez o kv ile görümce .

Son olarak da en önemlisi aranızdaki yaş farkı. Birkaç yaş büyük yada küçük olmak sorun değil ama 11 yaş bana göre fazla. Sen daha hareketli ve enerjiliyken o daha sakin ve huzur arayabilir. Birbirinizin temposuna uyum sağlamak zor olabilir. Üstelik hâlâ bekleyelim diyor, 40 yaşında mı evlenecekmiş. Yani yaşı küçümsemek için demedim ama onun içinde artık evlilik yaşı gelmiş gibi. Şuan senin de en güzel zamanlarını geleceği belirsiz bir ilişkiye harcaman pek doğru değil.

Bu hikaye,ailemin istediği kızı aldım kusura bakma hakkını helal et sözcükleriyle kapanır. Adam sana çok güzel kıyıyor farkındamısın? 36 yaş bacım! Memlekete gidiş,işler,aile.. Tek isteyen sensim farkındamısın? Üzgünüm ama mutlu son beklemiyorum senin hikayenden çünkü ortada bencil ve evleenmekten uzak bir adam var. Tecrübelerr tecrübelee...

Bence son kez net konuşun konu sahibesi

Yani ekonominin durumu malum, düze çıkana kadar ölme eşeğim ölme. Ayrıca ticaret hayatı böyle, ara sıra iniş olur ara sıra çıkış olur sevgilinin zaten bunu bilerek bu işe girişmesi lazım. İşyeri sahibi olmak gayet stresli bir iş, hayatı bundan daha iyiye gitmeyecek yani sürekli stresli olacak zaten. Buna sebep evlenmezse 50ye kadar evlenmez. Tonla işyeri sahibi insan var, onlar da stresli ama ailelerine vakit ayırıyorlar.

Benim fikrimce net konuşun son kez olarak ve son olduğunu beklemekten usandığınızı belirtin. Kasım geç bence Ekim veya Eylülde nişan ileyle tanışma oldu oldu olmadı hevesim geçti artık diyin. Umarım aklı başına gelir. Ondan sonra da sizi harika bir evlilik bekler mi bilmiyorum, işi gücü aileyi bırakıp 2 cadalozun yanına taşıncaksınız.

Kendiniz söylüyorsunuz ablasi ve annesiyle yaşıyor, ailesine cok düşkün diye. Yani zaten baştan belli mutsuz olacağınız. Siz egelisiniz ve sevgiliniz doğulu yani aranizda kültür farkı olacak hatta birde üstüne doğuya yerleşeceksiniz. 17 yaşında aşktan gözü hicbirşeyi gormeyen ergenler gibi gözukuyorsunuz buradan. Zaten sizi oyaliyor ailesi ona coktan doğulu bir kiz bulmuştur bile

Son cümleye ne yazık ki ben de katılıyorum. Lakin konu sahibesi son kez denesin içinde kalmasın şeklinde yorum yaptım.

Siz çok gençsiniz, erkek arkadaşınız ise 36 yaşında ve hala işleri yoluna koymaya uğraşıyor. Üstelik doğuya gidip de eşinizle aynı şirkette çalışma hayaliniz var, bir de ana kuzusu. Maddi, manevi çok yorulacağınız bir ilişki. Tekrarlıyorum siz çok gençsiniz, kariyerinizin başındasınız, adam belli ki sizin kadar sevmiyor, ben olsam arkama bakmadan kaçarım. Tam hayatı yaşayacak zamanda, evlenip, çoluk çocuk yapıp evde oturmak, kaynana, görümce, doğu adetleri... yazarken içim daraldı.

Bir ablam Urfada öğretmenlik yaparken oranın yerlisi bir gençle görüşmeye başlamış. Ama evlilikle neticelenememiş bu ilişki. Çünkü adamın annesi gelinini zaten seçmişmiş. Aklıma bu geldi ilk olarak

Senle gerçekten çok evlenmek istese bahane bulmaz. İş yoğun demek sadece bir bahanedir bence evlenmek falan istemiyor. Sevgi olabilir ama dediğin gibi kaç yaşına gelmiş hala tık yoksa bence sen daha temkinli ol ona Karşı

Seni sevdiğinden emin olmaya devam et.. te Allahm ya bu kadar saf olmayın azcık gözünü aç. Sadece vakit kaybediyorsun. Gençsin işin var gücün var kendi ayarında, seni gerçekten seven biri çıkar karşına. Bu adam seni sevmiyor net.

Son cümleye ne yazık ki ben de katılıyorum. Lakin konu sahibesi son kez denesin içinde kalmasın şeklinde yorum yaptım.
Aslinda normal sartlarda, ilerde keske dememek için elinden geleni yap olmuyorsa o zaman yoluna bak diye düşünürüm. Fakat burada kültür farki ve aileye düşkün biri var beni biraz korkuttu açıkçası

Son düzenleme:
Tam hayatı yaşayacak zamanda, evlenip, çoluk çocuk yapıp evde oturmak, kaynana, görümce, doğu adetleri... yazarken içim daraldı.

Okurken daraldım. 25 yaşında olsam gezerim, tozarım, çalışırım hayatın tadını çıkarırım. (zaten öyle yaptım da ) Konu sahibesi İstanbul'un sosyal imkanlarını bırakıp bilmediği bir yere gidecek, orda ataerkil düzende cadaloz görümce ve KV ile yaşayacak, çocuk bakıcak, don çorap yıkayacak. Valla hayat ziyanı

Erkek hazır değilim diyorsa başka birine hazırlanıyordur canım aynısını yaşadım yaşadığı şehre gitmeye kadar, ama gönlü olmayan bir bahane buluyor sen de 25 yaşındasın bence yoluna bak

Hemen oyalıyor yok başkasıyla evlidir yorumları başlamış?
Tanımadığınız adamın niye günahını alıyorsunuz?
Bir insan evliliğe hazır olmayabilir bu karşısındakini sevmiyor anlamına mı geliyor?
Adam işinde gücünde istediği yere gelememiş olabilir piskolojik olarak hazır hissetmeyebilir
Ağar topar evlenenlerin sonunu görüyoruz
Konu sahibi bu adamla evlenmek istiyorsan istediğini belli etme
Evlenmekten korkan bir adamı evlilik baskısıyla daha çok kaçırırsın
Bence mesafe koy adama seni kaybetme korkusu yaşasın
O zaman seni gerçekten seviyorsa hızlandırır işleri evlenme teklifi yapar

Ogrencilik is guc derken bizde 5 sene sevgilikikten sonra evlendik. Ozaman esim 18 ben 20 dim. Digunumuz oldugunda o 23 ben 25 dim. Ve maasi 1650 tl idi. Evimiz kira. 3 vesayetle ise gider yol parasi alamazdi. Simdi dusunun bakalim, bahane mi degil mi diye..

Bak ben eşimle uzun süre flört ettim ama söz nişan evlilik olayı 2 ay içinde oldu. Flörtümüz uzun oldu ama bizim eğitim hayatımız yüzünden oldu o da. 26 da başlayıp 29 da evlendim. Fakat biz aynı iş yerindeydik ve evlerimiz çok yakındı. Kısacası evli gibiydik. O yüzden flört süresi gözüme bakmadı. Kaldı kı aramızda da bir yaş vardı. Böyle bir tablo olsa al karşına konuş derim ama senin durumunda adamın beklemesi için hiçbir sebep yok. Bir kere 36 yaşında. Anladığım kadarıyla da ana kuzusu. Şimdi her şeyi geç sen bu adamla mutlu olabilecek misin? Benim de babam Egeli ve Ege kültürüne çok hakimim. Doğu kültürüne de arkadaşlarımdan dolayı hakimim. Bir evlilikte anlaşması zor kültürler. Bu aradan benim de eşim İç Anadolu'dan ve ben de ailesi ile sorun yaşamasam bile çok mesafeliyim çünkü onların kültürleri de bana hiç aşina değil. Bir de çok şükür iyi insanlar. Fakat sizin durumunuzda aile de çok sıkıntılı. Onun oğlu biricik paşa da siz nesiniz? Siz de mühendissiniz işte. Ne farkınız var onun oğlundan? Bu kafa yapısı ile çok zor. Ha bu arada evlenmek istemeniz çok normal. Kimi gezip tozmak ister kimi evlenip çocuk sahibi olmak ama yaşın daha çok genç ve tek erkekte o değil. İçimde kalmasın diyorsan net bir şekilde konuş. Tamam evlilik hemen olmasa bile ben ekim kasım aylarında işin ciddiye binmesini istiyorum artık. En azından yüzük takalım de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…