uykumu kaçıran olay; ilahi adalet var mıdır?

Neyse arkadaslar ben anlatamadim kendimi. Teşekkürler cvplar için.
Onunla ilgisi yok , ister istemez taraf tutuyorsun sen misal o gelinin annesi olsan emin ol çok farklı düşünürdün , boş ver kızım seni istemeyenlerin nişanın da ne işin var bile diyebilirdin , senlik bir durum değil.

Elti işte fazla lafa gerek yok demek ki diğer eltin senden üstün ve değerli bu kadar arkasından laf canmazlığı yaptığına göre git abdes al 2rekat namaz kıl dua et kalbin doğruyu bulsun ölmüş kardeşinin etini yemekten vaz geç dedikoduyu bırak yada çok sevdiğin kayın validenle dertleş bizide ortak etmeyin günahınıza

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Gelin cocugu alip kacmamiski orda duruyor. Kocasi gotursun cocugu o kadar annesini dusunuyorsa.

Hiçbir şey anlamadım .s.s

O zaman ben de diyorum ki torununu seviyor madem, gelinine ters tepkiyi bırakacak.
Olabildiğince huyuna gidecek..Biz eş hatrına yutuyoruz ya bir şeyleri, onlar da torun hatrına yutacaklar..
Ben anayım anayım diye kendilerini paralarlar, analık sırası geline
geçince o sefayı biraz da o sürecek kusura bakmasınlar.. :)

İntikamcıyımdır da az biraz..

Siz de karşınızda ki kişiye işlemediği bi günahı isnad ettiğiniz için gidin abdest alıp namaz kılın .
Gıybet ne demek önce onu öğrenin bir kişinin gıybeti yapılabilmesi için o kişiyi herkesin tanıması gerek siz tanıyormusunuz o kişiyi ?

Aynen öyle hiç objektif düşünemiyor..
Yakındır o da gelin olacak ama o zaman empati duygusu gelişir

biz gelin ve oğula iyi demedik onlarda tuhaf olabilirler biz insanları tanımadan yorum yapmıyoruz direk konuyu okuyup ona göre yorum yapıyoruz bizim hayal dünyamız da pembe tonlarındaydı bizde sonradan böyle olduk evet babane torun vs ilişkisi benimde bizzat başıma geldi bende öyle şeyler yaşadımki çocuğumu göstermek istemedim bu kaynanaların takındığı yaman çelişkiden kaynaklanıyor bence torun için göz yaşı döküyorlar ama o torunu dünyaya getiren annesinin gözünü oymaya çalışıyorlar uzak tutmak torunu doğru deil evet ama ne yaşadıda burnu büyük davrandı çocuğunu uzak tutuyo unutmayın insanlar gardını durduk yere alıp dolaşmazlar bilemeyiz evet bizde bunu söylüyoruz size sizde bilemezsiniz hem gelini hem diğer tarafı bukadar iyi tanıdığınızı söylüyorsunuz ya görümesiniz yada kaynana evinden hiç çıkmayan dıışaaardaaaaan birisisiniz

Ne alakasi var anlamadim simdi bu yazinin canim? eltim bambaskadir dedim, soyle kotu boyle kotu diye ballandira ballandira burda elti vakasi diye konu acmadim. Ornek olarak soyledim, her ailede olabilir boyle insanlar ama oraya buraya hakkinda konusulmaz diye. Sen beni tanimiyorsun eltimi tanimiyorsun yani dedikodu olmuyor boyle birsey. Ne hakkinda gurur kirici birsey soyledim ne de asagiladim.

Konusahibi o geline okadar kiZmis yok cocugu getirmiyor diye, bizdede boyle bir durum var o teyzenin yaptigininyapip kayinvalidem ve gorumcem kimseye konusmuyor dedim. Kayinvalidem de hasta ama hastaligini bahane edip torunum diye aglamiyor dedim. Gururunu ayaklar altina alip torununu gormeye gitti dedim.

Nasil anlatabilirdim ki baska bunu?

Ne alaka yani bu iste eltisin kiskancsin gibi birsey soylemenin?

Gelin cocugu alip kacmamiski orda duruyor. Kocasi gotursun cocugu o kadar annesini dusunuyorsa.

Evet ya. Aynı noktalara takılıyoruz.
Hiç bir erkek ailesinin bu kadar masum olduğu bir durumda bu kadar pasif kalmaz.
Parka diye çıkarır, yine anasının gönlünü yapar.
Kendi oğlu bile bu kadarını yapmıyorsa, bir şeyler vardır bunun altında..

tam dediğin gibi bir kayinvalide herseyi yutan kisileri önünde kadina soylemedigi lafi birakmiyor. Teyzem yutuyor cahil napalim deyip kapatıyor olayı. Sen haklısın herkes hakli degil ki arkadaşım.

Ay nebileyim arkadaşım ben çok duygusalim ya. Hiç sizin düşündüğünüz gibi düşünmedim ben.

Siz yalanı o kadar kolay diliniz zikrediyor ki tövbe etmeniz gerekmekte ilk konuyu yazdınız çok samimi arkadaşımın sorunu diye sonra eltim dediniz sergilediğiniz tutar kişiliği oturmamış düşünceleri sabit olan toplumda hiç bir zaman söz hakkı tanınmamış hasetçi kıskanç Buda cahillikten gelir bunun okul okumakla ilgisi yok geliştirememişsiniz kendinizi küçükken kadın ortamında çok bulunmuşsunuz bunun sonucunda kişiliğinizede bu işlemiş hasetçilik yalan söyleyen insandan korkarım fessalam

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim bosver. Simdi banlanmayalim. Yanlis anlayip yaziyorlar iste.

Suan arkadaşımın karşısında yatakta yatıyorum desem. Samimiyete inanmadiniz sanırım sorun degil.

samimiyetiniz umrumda değil.. siz taraflı bakıyorsunuz olaya.. isterseniz arkadaşınızla aynı yatakta yatın mesele bu değil.. benim anlatmak istediklerim gayet açık ve net.. ilahi adalet demişsiniz, belki o kayınvalide de o adaletin getirdiklerini yaşıyordur ha? bir de bu açıdan düşünün.. insanlar olayları hep kendi açısından anlatır hiçbir zaman empati kurmazlar.. bu yüzden arkadaşınızın size gelip de annem suçlu gelin haklı demesini beklemeyin.. siz bir de o gelini alın karşınıza ve en baştan beri her şeyi bir de ondan dinleyin.. ve dediğim gibi uykularınız kaçacak kadar rahatsızsanız alın iki tarafı da her şeyi dökün ortaya ve barıştırın madem.. sadece geline yüklenmek yerine onu da dinleyin ve arkadaşınızın annesine yani kv ye anlatın bir de o gelinin gözüyle.. işte o zaman inanırım samimiyetinize.. kimse durduk yere çocuğunu saklamaz eşinin ailesinden.. ve unutmayın sizde bir bayansınız belki daha kötüsünü bile yaşayabilirsiniz.. bu yüzden tanımadığınız insanları başkalarının lafyla yargılamayın. o başkası sizin en yakın dostunuzda olsa.. bugün siz yargılarsınız ama yarın başkaların tarafından yargılanırsınız ve işte o zaman anlarsınız yaptığınız yanlışı... benden size tavsiye.. dikkat edin ilahi adalet sizi de yargılayacak bir gün... kimsenin ahını almayın içini bilmeden...

tam dediğin gibi bir kayinvalide herseyi yutan kisileri önünde kadina soylemedigi lafi birakmiyor. Teyzem yutuyor cahil napalim deyip kapatıyor olayı. Sen haklısın herkes hakli degil ki arkadaşım.

Bak şimdi dediğin gibi her şeyi yutan, melek gibi bir kadın olsa nişana gitme meselesini
büyütüp küslük olmasına izin vermezdi.
Nasıl cahil deyip kapatıyor..
Onun da üstünü güzelce kapatırdı. Aman olsun onun da kendince işi gücü vardır der anlayışla tatlıya
bağlardı durumu.. Herkesi de sakinleştirirdi..
Herkes tatlı kalmak istiyor ama tatlı kalmak için tüm gayret gelinden bekleniyor benim kızdığım bu..

Kesinlikle, gelin damarim kabardi cok fena 😄

Hay cok yasa arkadasim sen.

LG G2 D802

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…