uykumu kaçıran olay; ilahi adalet var mıdır?

valla ben olaya farklı bakarım hep her yönünden yani tamam gelin hiç saymadı ise başından beri bunlarda torun derdinde olmasın o torun o saymayan gelinin çocuğu canı kanı ve ailesini asıl saymayan oğullarının çocuğu madem göstermiyolar canı cehenneme desin teyzeniz yapacak bişey yok peki siz hep içlerindeydiniz bu kaynana vs oğullarına hiç suç bulmuyolarmı

Bulamazlar mi elbette buluyorlar.

Ayrıca kayınvalidesi hasta diyorum çocuğa bakacak durum yok. Bunu herkes biliyor. Kadin kendini zor avutuyor. Gözünüzde kayinvalide olayını nasıl buyuttutseniz içinizdeki kötülüğü her insana bulaştırmanın lütfen

Düz mantık olduğunuz için saatlerce burda size yazsan anlayamaz ve algılıyamazsınız

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben direk konu üzerinden gitmeye çalıştım ama olmayacak içimdekileri yazayım hiç bir kaynana yokturki yer yüzünde gelinine bir iğne batırıpda canını yakmasın hiç bir erkekde yokturki yer yüzünde annesini haklı görmesin bu sizin arkadaşınızın annesi sayın kaynana artık ne yaptıysa torununu göremiyor bilemiyorum yani gelininemi yaptıı geçmişindemi birilerine bişeyler yaptı ilahi adalet işte napacaksın

Allah bilir daha neler sakın yok deme öyle dert yakınmaz diye size dış kapının mandalı olarak size anlattıklarına göre sizden bu gece yarısında perişan olup uykumuzdan olmuşsanız fazla lafada gerek yok gelinin ahından korkun sizde onun izni olmadan özelini sanalda paylaşmaya ne hakkınız var

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yanlis anlama konusahibim de bu arkadasin yorumunun bu kismini bende dusundum. Ne kadar yakin llursaniz olun teyZeyle farketmez anlasilan devamli arkadasiniz ve teyze gelin hakkinda konusuyolar siZe. Yani oglunun esi hakkinda aileden olmayan birine dedikodu yapiyolar. Bu da akarakterlerini gosterir bence ve o yuzden eminim ki gelinin hakli oldugu yanlar vardir diye dusunuyorum.

Kayinvalidem hayatta da eltim hakkinda bile bana konusmaz ki eltim bambaska deyisik bir insandir yani. Ikinci cocugunun yuzunu bule gostermek istememesine ragmen ve kadina dogumu icin ziyarete gittiginde bagirip cagirmasina ragmen (bunlari esimden biliyorum) genede oglu onu evlerine cagirinca gidiyor kisa sureligine de olsa. Gelini suratina bakmamasina ragmen. Bu kayinvalidemin ogluna ve tirunlarina ne kadar duskun oldugunu gosteriyir, ve o yuzden onu cok takdir ediyorum. Kimseye laf bile soyletmez, ki eltim kelimelerle anlatilamaz cidden. Ama hepimiz susariz cunku anlasmazlik kavga olmadigi surece varsin soguk olsun varsin bizle yilda 1 saatten fazla bile gorusmesin, biz o yegenlerimizi ve kaynimin mutlulugunu dusunuruz. Dedikodu yapsak cok mu mutlu olucak sanki herkes. Herkesin cilesi var. Neye onem verdigine gore hareket etmek
Lazim.

Kayinvalidem de seker hastasi hatta kac defa sekeri 400 civarina firladi deyisik zamanlarda.

Son düzenleme:
Konuyu okurken kafam şey oldu:KK37: ne oldu bende anlamadım, ama ilahi adalet varmıdır demişsiniz ya, kesinlikle vardır..Özellikle geç geliyor gördüğüm kadarıyla, ama tam geliyor..

Şimdi arkadaslar ben olayları bildiğim için söylüyorum nişan öncesi gelinin her masrafı kv kp tarafından karşılanıyordu. Başları sikissa para diye kapılarını çalıyorlardı. Insanları tanımadan yorum yapmayalım birde karşımda canavar kayınvalide ve kayinbaba gördüm. Neyse kiminizin hayal dünyası çok geniş sanırım kişi kendinden bilir isi derler. Benim sorduğum torun ve babanne dede ilişkisi herkesin başına gelebilir. Uzak tutmak dogru degil. Ayrıca herkes birşeyleri hakederek mi yaşıyor karsindaki kişi ya kayinvalidekötüdür gardimi kusanayim diye dolaşıyorsa. Bilemezsiniz. Ben hem gelini hem diğer tarafi tanıyorum

Iyi geceler herkese...
Gece uykumu kaçıran bir olayı sizlere danışmak istedim. Bir gelin düşünün kayınvalidesi ve kayınpederi ile küs. Kusluk nedenine gelince gorumcesinin uzak şehirdeki (18) saatlik yoldaki nisanina nisandan 2 gun once gece yola çıkmak yerine nisandan 1 gun once sabah çıkmayı istemesi (şöyle anlatayim nişan pazar günü olsun nişan a cumartesi gunu saat 10 gitmek istiyo yani cumartesi gece saat 3 de gorumcesinin kayınvalidesi gilde olcak) ve bunun üzerine kayınvalidesi kayinbabasi biz araba kiraliyoruz niye 1 günümüz boşa gitsin cuma gece saat 12 de yola çıkalım cumartesi akşam olmadan orda oluruz hem dinlenir hem dunurlerin gönlünü alırız der. Ve olay uygulanır gelin gorumcesinin nişanı na gelmez. Gelmeme nedeni onun beklenmemesi. Birde söyle bir durum varki gorumcesi 1 hafta nişan hazırlıkları için kayınvalidesi nin yanına gitmiştir gelin tarafından hiç aranmamistir. Gorumcesinin yakın arkadaşları hergün aşama aşama nişan hazırlıkları ni ve heyecanını paylaşmış ama yengesi tarafından aranmamistir. Nisana kizin abisi gelir bir pazar poseti icinde gomlegi ve pantolnu tikili bir sekilde kiz kayinvalidesinin evinde utu yapar nisanlisi gorur kıyafetlerin halini. Kundurasini evde unutup annesine ilk defa geldikleri biyerden ayakkabi aldirir. Oyle yada boyle nisan biter memlekete donulur. Ve nisandan beri yaklaşık 3 aydır kayınvalidesi gile gelmiyor gelin. Aynı zamanda kayınvalidesi şeker hastasi kayinbabasi midesinden rahatsız üzüntüye sıkıntıya gelemiyorlar. Bu insanlar 3 aydır torunlarını görmüyorlar ilk ve tek torunlari. Onlar gitsin diyorsunuz gelin hiçbir şekilde telefonlarını açmıyor söylemeden pat diyede gitmek istemiyorlar. Oğulları geliyo yanlarına hafta sonu bi 15 dk oda hep çeşitli bahaneler bulup çocuğu getirmiyor birgün hasta birgün banyo yaptı gibi.
Benim uykumu kaçıran düşünce o gelinin çok acı çekmesini istiyorum kayınvalidesi nin goz yaşlarının hesabını rabbim sorsun istiyorum. Sizce ilahi adalet bu olayda tecelli eder mi.?
Uzun oldu kusura bakmayın.

Edit: yazmayı unutmuşum nisana sabah gitmek istemesinin nedeni bebeği kendi annesine bırakacaktır normalde kendi annesi bakıyor çalıştığı için evleride çok yakın birbirine gece annesi bakar çoğu zaman ama nedense nisana gitcegi zaman akşamdan verse bakamazmış sabah gitmesi gerekirmiş o yüzden

siz olayın içinde olmayan biri olarak bence hiç karışmayın derim.. ne olursa olsun bir insanın üzülmesi için dua etmeniz çok yanlış.. o gelinin de zoruna giden şeyler olmuştur belki.. sonuçta benim babannem de başkalarına karşı melek gibi fakat anneme yapmadığı kalmamış ve hala da elindnen gelen kötülüğü yapar düşünün ben 24 yaşındayım annem 25-26 yııllık evli.. yani diyeceğim o ki o insanların içini bilemezsiniz.. kaldı ki olayın içinde olsanız bile her şeye hakim olamazsınız.. kimse kimsenin yaşadığını düşündüğünü hissettiğini tam anlamıyla anlayamaz.. kısacası davulun sesi uzaktan hoş gelir.. eğer dediğiniz kadar gaddar bir insansa zaten günün birinde elbette ki yaptıklarının cezasını çeker.. ama bu Allahın işi bizim değil... ayrıca uykularınız kaçtığına göre olayın dışında yani aileden biri olmadığınıza pek inanmadım açıkcası :KK66:

Yanlis anlama konusahibim de bu arkadasin yorumunun bu kismini bende dusundum. Ne kadar yakin llursaniz olun teyZeyle farketmez anlasilan devamli arkadasiniz ve teyze gelin hakkinda konusuyolar siZe. Yani oglunun esi hakkinda aileden olmayan birine dedikodu yapiyolar. Bu da akarakterlerini gosterir bence ve o yuzden eminim ki gelinin hakli oldugu yanlar vardir diye dusunuyorum.

Kayinvalidem hayatta da eltim hakkinda bile bana konusmaz ki eltim bambaska deyisik bir insandir yani. Ikinci cocugunun yuzunu bule gostermek istememesine ragmen ve kadina dogumu icin ziyarete gittiginde bagirip cagirmasina ragmen (bunlari esimden biliyorum) genede oglu onu evlerine cagirinca gidiyor kisa sureligine de olsa. Gelini suratina bakmamasina ragmen. Bu kayinvalidemin ogluna ve tirunlarina ne kadar duskun oldugunu gosteriyir, ve o yuzden onu cok takdir ediyorum. Kimseye laf bile soyletmez, ki eltim kelimelerle anlatilamaz cidden. Ama hepimiz susariz cunku anlasmazlik kavga olmadigi surece varsin soguk olsun varsin bizle yilda 1 saatten fazla bile gorusmesin, biz o yegenlerimizi ve kaynimin mutlulugunu dusunuruz. Dedikodu yapsak cok mu mutlu olucak sanki herkes. Herkesin cilesi var. Neye onem verdigine gore hareket etmek
Lazim.

Kayinvalidem de seker hastasi hatta kac defa sekeri 400 civarina firladi deyisik zamanlarda.

Ben arkadaşımla 724 beraberim dedim ya kardeş gibiyiz dedikodu asla yapmadı sesizdir zaten teyzem. Arkadasimda dertlesmek için soyledi bana nişan süresince olan olayları dedikodu dışında birebir görerek yaşadım. Bugünde teyzeme gittim ağlıyordu sordum atma içine anlat bana rahatlarsin dedim oda torunum dedi basladi ağlamaya. Nişan falan demedi

başta gelin olduğunu düşündüm. sonra görümce olduğunu sonra zaten kafa gitti kaynana kayınpeder bile olablirsin sonuca göre. :KK37:

Hahah ayneeenn. Devrelerim yandi yemin ederim.
Musmutlu, senin kayinvaliden degilse canim anlayamazsin bence. Vardir illa ki aralarinda bisey. Sen ilahi adalet diyosun ya belki gelinin duasi tutar. Hic belli olmaz bu isler. Neler okuyoruz valla ben kayinvalideyle sadece bu sorun oldugunu dusunmuyorum yoksa oglu bile birsuru bahane uretmezdi.

LG G2 D802

Şimdi arkadaslar ben olayları bildiğim için söylüyorum nişan öncesi gelinin her masrafı kv kp tarafından karşılanıyordu. Başları sikissa para diye kapılarını çalıyorlardı. Insanları tanımadan yorum yapmayalım birde karşımda canavar kayınvalide ve kayinbaba gördüm. Neyse kiminizin hayal dünyası çok geniş sanırım kişi kendinden bilir isi derler. Benim sorduğum torun ve babanne dede ilişkisi herkesin başına gelebilir. Uzak tutmak dogru degil. Ayrıca herkes birşeyleri hakederek mi yaşıyor karsindaki kişi ya kayinvalidekötüdür gardimi kusanayim diye dolaşıyorsa. Bilemezsiniz. Ben hem gelini hem diğer tarafi tanıyorum

İnsanları, ilişkileri sadece size tanıttıkları kadar tanıyabilirsiniz.
Size anlatıldığı kadar bilebilirsiniz..
Gelinin de içinde ne yaralar vardır ilahi adaletle avunuyordur o da..
Hayat böyle işte..

Ayrıca kayınvalidesi hasta diyorum çocuğa bakacak durum yok. Bunu herkes biliyor. Kadin kendini zor avutuyor. Gözünüzde kayinvalide olayını nasıl buyuttutseniz içinizdeki kötülüğü her insana bulaştırmanın lütfen

Bence oyle tepki vermeni gerektirecek birsey yok. Sen daha evlenmedigin icin belki tozpembe sana hayat. O gelini o kadar kinama bence. Desigim gibi benim kayinvalidemde seker hastasi hem de agir, ayrinca belinden iki defa ameliyat oldu, dizi de tutmuyor. Ama o biyle orda burda gelini hakkinda konusmuyor. Ne de gorumcem yapar blyle birsey abilerinin esleri hakkinda kimselere konusmaz ki herzaman da iyi gecinmeyiz. Aile isi aile icinde kalmalidir bence ozellikle kiskancliklarin girdigi kayin gelin damat konularinda. Helede evliligi etkemiyorsa ortaliga yaymanim alemi yok.

Direk oğulları na soramadim sen niye getirmiyosun diye. Ama zaten onlar gelin derdinde degil gelin hiç saymadı bugüne kadar ben iclerindeyim biliyorum hep burnu büyük davrandı kocasının ailesine. Kadin torun derdinde

Kadin torun derdindeyse gitsin gorsun canim torununu kim ne diyebilir. Habersiz gitmek istememek sacma bir bahane. Sonuc olarak oglunun evi, torunu da evladi. Var bunlarda biseeeey. Garanti.

LG G2 D802

siz olayın içinde olmayan biri olarak bence hiç karışmayın derim.. ne olursa olsun bir insanın üzülmesi için dua etmeniz çok yanlış.. o gelinin de zoruna giden şeyler olmuştur belki.. sonuçta benim babannem de başkalarına karşı melek gibi fakat anneme yapmadığı kalmamış ve hala da elindnen gelen kötülüğü yapar düşünün ben 24 yaşındayım annem 25-26 yııllık evli.. yani diyeceğim o ki o insanların içini bilemezsiniz.. kaldı ki olayın içinde olsanız bile her şeye hakim olamazsınız.. kimse kimsenin yaşadığını düşündüğünü hissettiğini tam anlamıyla anlayamaz.. kısacası davulun sesi uzaktan hoş gelir.. eğer dediğiniz kadar gaddar bir insansa zaten günün birinde elbette ki yaptıklarının cezasını çeker.. ama bu Allahın işi bizim değil... ayrıca uykularınız kaçtığına göre olayın dışında yani aileden biri olmadığınıza pek inanmadım açıkcası :KK66:

Suan arkadaşımın karşısında yatakta yatıyorum desem. Samimiyete inanmadiniz sanırım sorun degil.

Bir de diyorsunuz ya aralarında ne olursa olsun torun dede, babaanne ilişkisi önemli diye.
Ben daha geçen gün bunu düşündüm.
Çok içten söylüyorum. Beni sevmeyen insan benim çocuğumu da sevmesin, özlemesin..

Ben arkadaşımla 724 beraberim dedim ya kardeş gibiyiz dedikodu asla yapmadı sesizdir zaten teyzem. Arkadasimda dertlesmek için soyledi bana nişan süresince olan olayları dedikodu dışında birebir görerek yaşadım. Bugünde teyzeme gittim ağlıyordu sordum atma içine anlat bana rahatlarsin dedim oda torunum dedi basladi ağlamaya. Nişan falan demedi

Yani sana once hic bir sey soyleyip hissettirmediler oyle mi ?

Oyleyse bile kizacaksaniz oglana kizin. Niye el kizina kiziyorsunuz ki? O gelinin onlara karsi bir mesuliyeti yok. Ama oglan anasini babasini hos tutmali esini de ezdirmeden. Getirsin cocugu yada disarda bulustursun. Takmissiniz geline.

Son düzenleme:
Kadin torun derdindeyse gitsin gorsun canim torununu kim ne diyebilir. Habersiz gitmek istememek sacma bir bahane. Sonuc olarak oglunun evi, torunu da evladi. Var bunlarda biseeeey. Garanti.

LG G2 D802

Aynen.. :)
O kadar gururlu kv, kp olduğunu sanmıyorum hayatta.
Canları bir şeyi istesin yeter ki.
Gerekçeleri her daim hazırdır.
Oğlumun evi, oğlumun çocuğu.
Hatta gelin kim ki?
Dış kapının mandalı.
Çocuk da gökten düştü zaten..:KK14:

Bir de diyorsunuz ya aralarında ne olursa olsun torun dede, babaanne ilişkisi önemli diye.
Ben daha geçen gün bunu düşündüm.
Çok içten söylüyorum. Beni sevmeyen insan benim çocuğumu da sevmesin, özlemesin..
Öyle deme annemle babam ayrıydı ama annem sinir hastası bir kadın olmasına rağmen hiç bir zaman kısıtlamadı bizi , amcamın eski eşi ise alıp çocuğu kayboldu ulaşamıyoruz yıllardır, çocuk baba tarafından hiç sevgi göremedi ki gerçekten istiyorduk görmek.
Bu konu da konu sahibi haklı gelin kaynan vs ilişkisi başka torun ilişkileri bambaşka.

X