uykumu kaçıran olay; ilahi adalet var mıdır?

Elti işte fazla lafa gerek yok demek ki diğer eltin senden üstün ve değerli bu kadar arkasından laf canmazlığı yaptığına göre git abdes al 2rekat namaz kıl dua et kalbin doğruyu bulsun ölmüş kardeşinin etini yemekten vaz geç dedikoduyu bırak yada çok sevdiğin kayın validenle dertleş bizide ortak etmeyin günahınıza

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım dedikodu olması için onu tanıman lazım.bi de her konuşulan dedikodu olmaz.eğer karşındaki insana ders alması amaçlı yaşadıklarını anlatırsan gıybet yapmış olmazsın.ordaki amaçta bak ben bunları yaşadım sen sakın böyle kimseye davranma bundan ders çıkar amaçlıdır.

samimiyetiniz umrumda değil.. siz taraflı bakıyorsunuz olaya.. isterseniz arkadaşınızla aynı yatakta yatın mesele bu değil.. benim anlatmak istediklerim gayet açık ve net.. ilahi adalet demişsiniz, belki o kayınvalide de o adaletin getirdiklerini yaşıyordur ha? bir de bu açıdan düşünün.. insanlar olayları hep kendi açısından anlatır hiçbir zaman empati kurmazlar.. bu yüzden arkadaşınızın size gelip de annem suçlu gelin haklı demesini beklemeyin.. siz bir de o gelini alın karşınıza ve en baştan beri her şeyi bir de ondan dinleyin.. ve dediğim gibi uykularınız kaçacak kadar rahatsızsanız alın iki tarafı da her şeyi dökün ortaya ve barıştırın madem.. sadece geline yüklenmek yerine onu da dinleyin ve arkadaşınızın annesine yani kv ye anlatın bir de o gelinin gözüyle.. işte o zaman inanırım samimiyetinize.. kimse durduk yere çocuğunu saklamaz eşinin ailesinden.. ve unutmayın sizde bir bayansınız belki daha kötüsünü bile yaşayabilirsiniz.. bu yüzden tanımadığınız insanları başkalarının lafyla yargılamayın. o başkası sizin en yakın dostunuzda olsa.. bugün siz yargılarsınız ama yarın başkaların tarafından yargılanırsınız ve işte o zaman anlarsınız yaptığınız yanlışı... benden size tavsiye.. dikkat edin ilahi adalet sizi de yargılayacak bir gün... kimsenin ahını almayın içini bilmeden...

Suan size soylucek laf bulamıyorum bebeğim içlerinde yim ışte gelinlede aynı sekildeyim büyüklerine olan davranışlarıni kendi gözümle gördüğüm için uzaklaştım sevmem ben öyle tipleri. Ben kimsenin ağını almıyorum unutmamam gereken birgün benim annemi de öyle ağlayarak bulabilirim. Konu bu.

Ay nebileyim arkadaşım ben çok duygusalim ya. Hiç sizin düşündüğünüz gibi düşünmedim ben.

Oda zamanla oluyor canım , insan tecrübe etmeden anlayamıyor işte ...

Bir kaç ay kadar sonra öyle düşünmeye başlayacaksın arkadaşım.
Gelin olman gerekiyor..Şunu bil hep iyi ol, kusursuz ol. Bir kere hatan olsun tüm iyiliklerin unutulacak hatan dilden düşmeyecek:KK34:

Iyi geceler herkese...
Gece uykumu kaçıran bir olayı sizlere danışmak istedim. Bir gelin düşünün kayınvalidesi ve kayınpederi ile küs. Kusluk nedenine gelince gorumcesinin uzak şehirdeki (18) saatlik yoldaki nisanina nisandan 2 gun once gece yola çıkmak yerine nisandan 1 gun once sabah çıkmayı istemesi (şöyle anlatayim nişan pazar günü olsun nişan a cumartesi gunu saat 10 gitmek istiyo yani cumartesi gece saat 3 de gorumcesinin kayınvalidesi gilde olcak) ve bunun üzerine kayınvalidesi kayinbabasi biz araba kiraliyoruz niye 1 günümüz boşa gitsin cuma gece saat 12 de yola çıkalım cumartesi akşam olmadan orda oluruz hem dinlenir hem dunurlerin gönlünü alırız der. Ve olay uygulanır gelin gorumcesinin nişanı na gelmez. Gelmeme nedeni onun beklenmemesi. Birde söyle bir durum varki gorumcesi 1 hafta nişan hazırlıkları için kayınvalidesi nin yanına gitmiştir gelin tarafından hiç aranmamistir. Gorumcesinin yakın arkadaşları hergün aşama aşama nişan hazırlıkları ni ve heyecanını paylaşmış ama yengesi tarafından aranmamistir. Nisana kizin abisi gelir bir pazar poseti icinde gomlegi ve pantolnu tikili bir sekilde kiz kayinvalidesinin evinde utu yapar nisanlisi gorur kıyafetlerin halini. Kundurasini evde unutup annesine ilk defa geldikleri biyerden ayakkabi aldirir. Oyle yada boyle nisan biter memlekete donulur. Ve nisandan beri yaklaşık 3 aydır kayınvalidesi gile gelmiyor gelin. Aynı zamanda kayınvalidesi şeker hastasi kayinbabasi midesinden rahatsız üzüntüye sıkıntıya gelemiyorlar. Bu insanlar 3 aydır torunlarını görmüyorlar ilk ve tek torunlari. Onlar gitsin diyorsunuz gelin hiçbir şekilde telefonlarını açmıyor söylemeden pat diyede gitmek istemiyorlar. Oğulları geliyo yanlarına hafta sonu bi 15 dk oda hep çeşitli bahaneler bulup çocuğu getirmiyor birgün hasta birgün banyo yaptı gibi.
Benim uykumu kaçıran düşünce o gelinin çok acı çekmesini istiyorum kayınvalidesi nin goz yaşlarının hesabını rabbim sorsun istiyorum. Sizce ilahi adalet bu olayda tecelli eder mi.?
Uzun oldu kusura bakmayın.

Edit: yazmayı unutmuşum nisana sabah gitmek istemesinin nedeni bebeği kendi annesine bırakacaktır normalde kendi annesi bakıyor çalıştığı için evleride çok yakın birbirine gece annesi bakar çoğu zaman ama nedense nisana gitcegi zaman akşamdan verse bakamazmış sabah gitmesi gerekirmiş o yüzden

Öyle karişik yazmişsin ki gelin misin, görümce misin diye düşünürken diger hatunlarin yorumlari yardimiyla konuyla bağlantin olmadigini gördüm. Kaldiki olaylara da tarafsiz yaklaşamiyorsun bence bu yüzden kimsenin acı çekmesini filan isteme vebal altinda kalma Allah korusun aci çeken sen olursun.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Siz yalanı o kadar kolay diliniz zikrediyor ki tövbe etmeniz gerekmekte ilk konuyu yazdınız çok samimi arkadaşımın sorunu diye sonra eltim dediniz sergilediğiniz tutar kişiliği oturmamış düşünceleri sabit olan toplumda hiç bir zaman söz hakkı tanınmamış hasetçi kıskanç Buda cahillikten gelir bunun okul okumakla ilgisi yok geliştirememişsiniz kendinizi küçükken kadın ortamında çok bulunmuşsunuz bunun sonucunda kişiliğinizede bu işlemiş hasetçilik yalan söyleyen insandan korkarım fessalam

Kuzum ne diyorsun sen vallahi anlamadım :44:

Yasasin kadinlar kulubu diyelim o zaman.

Konu sahibim, sen bence cok taraf olma mazallah belki gelinin de hakli oldugu yon vardir agzindan kotu bi dua cikar ona gitmez Allah korusun doner sana gelir diye dedik bunlari. Bizi yanlis anlamazsin umarim.

Sonucta su altin kuraldir. Herkes kendine eder canim. Baskasina iyilik ediyosan da aslina kendine iyilik etmissindir, kotuluk yapiyosan da kendine etmissindir.

Sen teselli et ama bence duygularini cok karistirma zor da olsa.

canım dedikodu olması için onu tanıman lazım.bi de her konuşulan dedikodu olmaz.eğer karşındaki insana ders alması amaçlı yaşadıklarını anlatırsan gıybet yapmış olmazsın.ordaki amaçta bak ben bunları yaşadım sen sakın böyle kimseye davranma bundan ders çıkar amaçlıdır.

Ilk başta oku ayetleri dedikodu nedir onu öğren bizide soktu burda günaha tanımadığımız insan hakkında yorum yapıyor yok torunu için ağladı sızladı kahroldu felan filan ilahi adalet varmı kaynanam çok dertli bu eltim niye ters dönmedi

Suan size soylucek laf bulamıyorum bebeğim içlerinde yim ışte gelinlede aynı sekildeyim büyüklerine olan davranışlarıni kendi gözümle gördüğüm için uzaklaştım sevmem ben öyle tipleri. Ben kimsenin ağını almıyorum unutmamam gereken birgün benim annemi de öyle ağlayarak bulabilirim. Konu bu.

valla ben de size diyecek bir şey bulamıyorum.. yaptığınız dedikodu değilmiş bir de onu diyorusnuz.. zekeriya beyazdan mı fetva alıyorsunuz anlamadım..
hz fatıma ile hz muhammed yolda giderlerken hz fatıma hiç tanımadığı bir erkek içindi galiba yalan olmasın olumlu bir yorum yapmış ve efendimiz hemen tükürmesini istemiş.. ve hz fatıma tükürdüğünde ağzından et parçası çıkmış. vs vs.. yani diyeceğim o ki dedikodu olması için tanıyor olmaya gerek yok.. neyse sizinle vakit kaybetmek istemiyorum.. yaptığınız doğru değil bana göre ve ben diyeceğimi dedm.. herkese hayırlı akşamlar.....

Bak şimdi dediğin gibi her şeyi yutan, melek gibi bir kadın olsa nişana gitme meselesini
büyütüp küslük olmasına izin vermezdi.
Nasıl cahil deyip kapatıyor..
Onun da üstünü güzelce kapatırdı. Aman olsun onun da kendince işi gücü vardır der anlayışla tatlıya
bağlardı durumu.. Herkesi de sakinleştirirdi..
Herkes tatlı kalmak istiyor ama tatlı kalmak için tüm gayret gelinden bekleniyor benim kızdığım bu..:KK34:

Yaptı canım onuda yaptı cahil o boşver dedi nişan dönüşü. ama gelin inatt kadının telefonunu bile açmadı :KK1: toplasip gelinde evine bırakayım sizi ne demek istiyorum anlarsınız . :KK1:

Neyse canım tanisaniz böyle dusunmezsiniz ama burdan nekadar oluyor herşey için teşekkürler
Son bi arkadaş tavsiyesi asla asla ama asla kınama bak bu benim hayatımda defalarca tecelli ettiğini gördüğüm ama işte şeytana uyup zaman zaman yaptığım ve çok geçmeden hemen karşıma çıkan ve bedelini çok ağır ödediğim gerçektir.
Bu konu da fazla yorum yapmamaya çalış.

valla ben de size diyecek bir şey bulamıyorum.. yaptığınız dedikodu değilmiş bir de onu diyorusnuz.. zekeriya beyazdan mı fetva alıyorsunuz anlamadım..
hz fatıma ile hz muhammed yolda giderlerken hz fatıma hiç tanımadığı bir erkek içindi galiba yalan olmasın olumlu bir yorum yapmış ve efendimiz hemen tükürmesini istemiş.. ve hz fatıma tükürdüğünde ağzından et parçası çıkmış. vs vs.. yani diyeceğim o ki dedikodu olması için tanıyor olmaya gerek yok.. neyse sizinle vakit kaybetmek istemiyorum.. yaptığınız doğru değil bana göre ve ben diyeceğimi dedm.. herkese hayırlı akşamlar.....

Sizede hayırlı akşamlar

Ilk başta oku ayetleri dedikodu nedir onu öğren bizide soktu burda günaha tanımadığımız insan hakkında yorum yapıyor yok torunu için ağladı sızladı kahroldu felan filan ilahi adalet varmı kaynanam çok dertli bu eltim niye ters dönmedi

o zaman senin bu konuda ne işin var sende gıybet etmiş oluyorsun
başkalarına laf söylemeden önce kendini de eleştir öyle laf söyle

o zaman senin bu konuda ne işin var sende gıybet etmiş oluyorsun
başkalarına laf söylemeden önce kendini de eleştir öyle laf söyle

Ben öyle yaptı böyle yaptı diye atıp tutmuyorum bilmem anladınız mı

Algılama ve anlama güçlüğü çektiğini diğer ki yorumda belirttim

Evet ben de algılayamadığımı farkettim acaba o senin , neyse banlanmak istemiyorum senden sebep , güzel uykular sana allaha emanet ol emi :)

Son bi arkadaş tavsiyesi asla asla ama asla kınama bak bu benim hayatımda defalarca tecelli ettiğini gördüğüm ama işte şeytana uyup zaman zaman yaptığım ve çok geçmeden hemen karşıma çıkan ve bedelini çok ağır ödediğim gerçektir.
Bu konu da fazla yorum yapmamaya çalış.

Kinamiyorum canım ben yetistirilme tarzı bu. Ağaç yaşken eğilir. Hz. Muhammed CENNET ANALARIMIZIN AYAKLARI ALTINDADIR. Demiş sözün hakkını vermek lazım.

X