Umudumuz Bu Ayda Devam Ediyor !

gızem sabahda gelmedı dımı noldu bu kıza meraketım sımdı bı gelsın ben sorucam ona

guzelım gordum ama vermısın 85 olmusun bukadar takmayın kızlar sız bebıslerı dogurun yada dogurmmak ıcın cakısın kg sonra verılır sıkıcaksınız dısınızı verıceksınız bu kg kalınır bos ver sen takma

ya siz bu kadar şeyi konuşurken ben siteye bağlanamıyorumsenağlamasenağlama
sayfa hep hata veriyorkötükedihüso
işten kaytarıyoruz diye sistem bu siteyi yasaklamasın Allahımmm n'olurr:Saruboceq:

ya siz bu kadar şeyi konuşurken ben siteye bağlanamıyorumsenağlamasenağlama
sayfa hep hata veriyorkötükedihüso
işten kaytarıyoruz diye sistem bu siteyi yasaklamasın Allahımmm n'olurr:Saruboceq:

canım bağlandıktan sonra arada bir sayfayı yenilersen sorun çıkmıyor.

bunu okuyun kızlar kilo veren kadınlarda hamile kalma yüzdesi artıyor. o yüzden daha dikkatli olmamız lazım bende henüz kitle endeksinin üstündeyim ve bu aralar rejimdeyim. ama sağlıklı rejim yapmaya çalışıyorum.

Fazla kilolar kısırlık sebebi

Yazan: alemturk Haziran 4, 2008

Ads by Google
Bebeklere Özel Meyve Suyu
Katkı Maddesi İçermeyen Milupa Organik Meyve Suyu
meyvebebekler.com/Meyve-Suyu

Çoçuk sahibi olamayan çiftlerin yüzde 20’sinde yapılan her türlü tetkik ve tahlile karşın kesin sebep bulunamıyor. Bu vakaların açıklanmasında öncelikle incelenen noktalardan biri kilo durumu. EuroFertil Medikal Direktörü Dr. Hakan Özörnek, “Obezitenin adet düzensizliğinin yanı sıra yumurtlama problemine sebep olduğu ve dolayısıyla doğal yolla gebelik oluşmasının zorlaştırdığı bilinmektedir.” diyerek kilolu anne ve baba adaylarını uyarıyor.

Kimler şişman olarak nitelendirilir?
Dr. Hakan Özörnek: Şişmanlık, vücutta yağ dokusunun normalden fazla olmasıyla karakterize bir hastalıktır. Vücuttaki yağ dokusunun artması ile, hormonal-metabolik hastalıkların ortaya çıkması ya da ağırlaşması arasında doğrudan bir ilişki olduğu bilinmektedir. Genetik, metabolik, hormonal ve sinirsel birçok karmaşık sistem şişmanlığın oluşmasında rol oynar.Şişmanlık ideal kilonun %20 oranında fazlası olarak tarif edilir. Vücut kitle indeksinin 25-30 arasında olmasına aşırı kiloluluk, 30’un üstünde olmasına ise şişmanlık denir. Vücut kitle indeksi = Vücut ağırlığı(kg) / Boy(m)2 formülü ile hesaplanır.

İdeal kiloda olmak ya da olmamak bebek sahibi olmayı ne ölçüde etkiler?
Dr. Hakan Özörnek: Sağlıklı beslenme, genel vücut sağlığını etkilediği gibi üreme sağlığını da etkiler. Gebelik planlayan bir bayanın meyve, sebze, karbonhidrat ve etin dengede olduğu bir diyet uygulaması;yağlı besinlerin alımını minimumda tutması gereklidir. Bunun yanı sıra günlük kalori alımı normal vücut kilosunu koruyacak şekilde ayarlanmalıdır. İdeal kiloda olmak ruhsal ve fiziksel sağlının yanında, bebek sahibi olabilmek içinde çok önemli bir durumdur. Aşırı kilo kaybının yanı sıra normalin üzerinde bir kiloya sahip olmak da bebek sahibi olma konusunda hem kadın hem de erkek için aynı oranda risk unsuru olabilir.

Kizlar simdi dr geldim bebisim tam 5+4 gununde kalp atiini bile diuydum 6 haftayi beklemenize gerek yok 5 haftada altan bakildimi sesini duyamiyosun ama kalbin atisini gore biliyosun

Cok guzel bi duygu herkez tatsin bunu ins yarepi allahim herkeze tatdirsin bunu ne diyim size hepinize versin

kızlar kımse yokmu nereye gıtdınız mutlulugumu paylasamadım sızlerle yahu ama kusecem hepınıze klava:klava:

Kizlar simdi dr geldim bebisim tam 5+4 gununde kalp atiini bile diuydum 6 haftayi beklemenize gerek yok 5 haftada altan bakildimi sesini duyamiyosun ama kalbin atisini gore biliyosun

canım çok sevindim inşallah herşey güzel gider.........kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5hihoyyythihoyyyt

valla canım bu gün çok yoğunum malum ay sonu geliyo çok sevindim canım kalp atışını duyduğuna allah inşallah bizede nasip eder benim daha çok beklemem gerek

canım gördün mü bebişinin kalbini ne güzelll, cok sevindim uzun uzun baksaydın keşke..
hamileliğinin her anının tadını çıkarmaya bak, gerçekten çok özel:asigim:

Alminacim canim ne güsel bi duygudur yaşadiğin allahim en yakin zamanda bizede tattirir inş.

kizlar kolay hamile kalabilmek icin ne yapabilirim onerileriniz varmi veye siz ne yapiyonuz lutfen yardim edin yazilarinizi bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…