Umudumuz Bu Ayda Devam Ediyor !

"Gebelik kadında tam anlamıyla "tepeden tırnağa" değişikliklerin ortaya çıktığı bir dönemdir. Bu değişikliklerin hepsinin ortak amacı sizin doğuma ve bebeğinizi beslemeye hazırlanmanızdır. Allah sizdeki hazırlıkları en kötü koşullarda doğum yapacakmışsınız ve bebeğinizi de yine kötü koşullarda emzirecekmişsiniz gibi sizi ve bebeği maksimum korumaya alacak şekilde yapar. İşte sizlere gebelik dönemindeki değişikliklerden en ilginç ve belirgin olanları ve amaçları:

Gebelik döneminde;

* İlk aylarda bazı maddelere karşı ilgi duyarsınız, bazılarının adını bile duymak istemezsiniz. Sabah kalktığınızda bulantı hissedersiniz, tüm gün uyumak istersiniz. Amaç vücudunuzun ihtiyacı olan maddeleri almak, toksik olabilecek (sigara dumanı gibi) maddelerden kaçınmanızı sağlamaktır. Bebek hareketlerinin henüz başlamadığı dönemde sabah bulantısı size hemen hamile olduğunuzu hatırlatır. Gün boyu olan uyuma eğilimi sizi gebeliğin ileri aylarında dinamik olmaya hazırlar.
* Solunum kapasitesi artar, soluklar derinleşir. Amaç bebeğe maksimum oksijen gitmesi ve gebeliğin ilerleyen dönemlerinde rahiminiz akciğerleri yukarı doğru ittirdiğinde de yeterli oksijen alımının sağlanmasıdır.
* Kalp damar sisteminizde dolaşan kan hacmi ve tüm vücut sıvınız %50 oranında artar, kalp daha güçlü ve daha hızlı çalışır. Amaç bebeğe maksimum oksijen ve gıda maddesinin gitmesinin sağlanması, doğumdaki muhtemel aşırı kan kaybı için kan yedeklenmesidir.
* Kanınızın pıhtılaşma kabiliyeti artar. Amaç doğumdaki kan kayıplarını en aza indirmektir.
* Kas-eklem sisteminizde genel bir gevşeme hali olur. Amaç karnınızda büyüyen bebeğe yer açmak ve pelvisinizin ("çatınızın") genişleyerek doğuma hazır hale gelmesini sağlamaktır.
* İlk başlarda uykuya eğiliminiz artar, sonlara doğru gece içinde birkaç kez uyuma-uyanma döngüleri yaşarsınız. Amaç gebeliğin başlarında beyninizde sağlıklı işlevler için gerekli maddelerin depolanmasını sağlamak, sonlarda ise doğduktan sonra iki-üç saatte bir emzireceğiniz bebeğiniz için uykusuzluğa alışmanızı sağlamaktır.
* Başta karın bölgesi olmak üzere vücudunuzda yağ dokusu artar. Amaç emzirme dönemindeki muhtemel bir kıtlıkta sizin ve bebeğinizin sağ kalmasını garanti altına almaktır.
* Başta koku duyusu olmak üzere tüm duyu sistemleriniz daha iyi çalışır. Amaç bebeğinizi tehlikelerden daha iyi koruyabilmektir. Doğum sonrası anneler neredeyse bebeklerinin yan odadaki solunum seslerini bile duyacak kadar hassas bir işitme duyusuna sahip olurlar.
* Bebeğiniz de size aldığı pozisyonla yardımcı olmaya çalışır: Bebeklerin %90'ı anne karnında vücutlarını sola döndürerek yatarlar. Amaç vücudunuzun sağ yanında yer alan büyük toplardamarlara baskı olmasını engellemektir. Siz de uykunuzda otomatikman sola yatış pozisyonu alarak bu duruma katkıda bulunursunuz.

Gördüğünüz gibi Allah sizin yanınızda. Vücudunuzdan gelen sinyallere duyarlı olmalısınız."

vay bea!

ayyy tüylerim diken diken oldu valla

motivasyon olsun hepimizee, tez vakitte sağlıkla görelim şu çift çizgiyi inşallahh,Aminn:dance:

hamile_test.jpg

:nazar::emir_bebek::nazar:

süpersinnn yine...:nazar:
inşallah canım amin.. Allah isteyen herkese versin bu çift çizgiyi...

canım rahim filmi bazen hafif bi sancı yapıyomuş, öncesinde ağrı kesici iste doktordan, kolaylaştırıyomuş,biliyosundur gerçi.. inşallah çok kolay olur ve sonuç süpper çıkar..

komik kız sen yazar olsanaaa:roflol: inşallah hayırlısıyla o çift çizgiyi tez vakitte göresin, hepimiz de...:teytey:

evet canım biliyorum yaaa ne yapalım sabredecez bebek için

motivasyon olsun hepimizee, tez vakitte sağlıkla görelim şu çift çizgiyi inşallahh,Aminn:dance:

hamile_test.jpg

:nazar::emir_bebek::nazar:

aylinim bişey görünmüyor ama neyse ben motive oldum
olmuştum
olacağım
inşallahhhhhhh
ya sizzzzzzzzzzzzzzzz
nerdesinizzzzzzzzzzz
bir görünüp kaybolan siz
gülşen nasip dilek nazmiye esma şebnem tazem
hade gelin sizi motive edemmmmmmmmm:roflol::roflol:
sibelim sana gerek yok şekerimmm hamişim benimmmmmmmmm:nazar:
ya yazı bitti senin motivasyon aşka geldi kız gördüm oniiiii:roflol::roflol:

ayyy tüylerim diken diken oldu valla
di mi, ne güzel yaratılmışız, mucize herşeyiyle...
süpersinnn yine...:nazar:
inşallah canım amin.. Allah isteyen herkese versin bu çift çizgiyi...
ya ben bu resme bakınca içim kıpır kıpır oldu, acayip motive etti beni, dedim kızlarda da aynı etkiyi gösterir belki de...
iyi yaptım di mi?

olmuştum
olacağım
inşallahhhhhhh
ya sizzzzzzzzzzzzzzzz
nerdesinizzzzzzzzzzz
bir görünüp kaybolan siz
ya yazı bitti senin motivasyon aşka geldi kız gördüm oniiiii

kız niye görmüyon:uhm:
ayşeye göslük ayşeye göslüüüklülülülülülülülülülülülülülülülülülü

olmuştum
olacağım
inşallahhhhhhh
ya sizzzzzzzzzzzzzzzz
nerdesinizzzzzzzzzzz
bir görünüp kaybolan siz
ya yazı bitti senin motivasyon aşka geldi kız gördüm oniiiii:roflol::roflol:

burdayım ameli hadi beni motive et çokk ihtiyacım varsenağlama

ben sizi mesajla motive ederim
motivasyon yaz 0606 ya gönder sizi de motive edelimmmlülülülülülü

ya bende burdayım sabahdan beriiiii allah allah körmüsün kız ayşe cidden ayşeye gözlükkkkkkkk

kızlar ya canıııım neler istiyo neler adet olacamyaaaaa saçma sapan şeyler ister artıkkkk

çin işi japon işi bunu yapan iki kişi tak fişi bitir işi...
şimdiiiiiiii nereden başlasak aceppppp
kızlar şu kocişlerin beceriksiz spermleri varya işte onlar koşar adım yumurtaya doğru ilerlerlerrrrrrrr ama bizim yumurta öyle kişiliksiz değil canımmmmm herkezi kabul etmiyo sık eleyip sık dokuyo.....dişine göre bi sperm bulursa ancak kabul ediyo onu..herkeze buyur deseydi zaten ohooooooooo her icraat hamişlikle sonuçlanırdııııı neyse bazımızın yumurtası işi hepten azıtıyo her gelene yok olmaz diyo bizde mecburen araya birini sokuyoruz şu buluşma olsun diyeeeee yani doktorun işi azıcık şeylik anlayın işte canimmmmmmmm neyse zar zor ikna edilen yumurtamız sonunda sperme kucak açıyo ve mutlu son alın size aylinin motivasyonuuuuuuuuuu
eh birazcık motive olmuşsunuzdur artık canimmm:eek::dance::dance:

ya bende burdayım sabahdan beriiiii allah allah körmüsün kız ayşe cidden ayşeye gözlükkkkkkkk

hele dur kız yazı yazıyoduk Allah Allah gördük herhal ama güneş gözlüğü alacaksan tamam canım hemen adresi yollimmmm:roflol::roflol::roflol:

çin işi japon işi bunu yapan iki kişi tak fişi bitir işi...
şimdiiiiiiii nereden başlasak aceppppp
kızlar şu kocişlerin beceriksiz spermleri varya işte onlar koşar adım yumurtaya doğru ilerlerlerrrrrrrr ama bizim yumurta öyle kişiliksiz değil canımmmmm herkezi kabul etmiyo sık eleyip sık dokuyo.....dişine göre bi sperm bulursa ancak kabul ediyo onu..herkeze buyur deseydi zaten ohooooooooo her icraat hamişlikle sonuçlanırdııııı neyse bazımızın yumurtası işi hepten azıtıyo her gelene yok olmaz diyo bizde mecburen araya birini sokuyoruz şu buluşma olsun diyeeeee yani doktorun işi azıcık şeylik anlayın işte canimmmmmmmm neyse zar zor ikna edilen yumurtamız sonunda sperme kucak açıyo ve mutlu son alın size aylinin motivasyonuuuuuuuuuu
eh birazcık motive olmuşsunuzdur artık canimmm:eek::dance::dance:
bazen de bizim burnu havada yumurta hanım, ona yüz verme buna yüz verme, şiştikçe şişiyo tabi, sabır taşı olsa çatlardı bizimkinde tık yok, e evde kalıyo haliyleeeee:eek:klava:
pek motive edemedim ama, benim bu ayki yumurta o cinstendi..
temmuza, ince eleyip sık dokuyan ama fişşek gibi sperm beyi de kaçırmayan bi yumurta yumurtlamam lasımm:roflol:

Son düzenleme:
dilek benim belirti olarak sunabileceğim şey mide bulantım canım.....son bir haftadır baş dönmesi ve 2 gündür yoğun bulantım var.....ama kasık ağrısı çok yaşamıyorum.....biraz bel sancıyor arada.....

hele dur kız yazı yazıyoduk Allah Allah gördük herhal ama güneş gözlüğü alacaksan tamam canım hemen adresi yollimmmm:roflol::roflol::roflol:

kelin ilacı olsa geçen sene gözlüğümün sadece küçük vidası çıktı diye eşime verdim yaptır diye vermez olaydım gözlükde giiti vidasıda hala ban gözlük alacaksengözlerimebaksanab ama bana alırken sanada alırım yaza almazsa bizde kışın takarız olmamısırnaşık şey

X