Umudumuz aralık ayı diyenler....!!!!

neden kimse yokkkk dün gece de boş kalmıs topic şimdide :KK43: bende üzülüyodum giremedim diyee.herkes nerde neler oluyorr ???

Kızlar günaydın.

Dün doktora gittim hem muayene oldum hemde test yaptırdım. gebelik yokmuş. 3 günlük gecikmemde stresten dedi doktor. ve biraz önemsiz dedi mantar gördü. ilaç verdi. ve birde yumurtlama günlerim için tarihler verdi.
Aslına bakarsanız çokta iyi oldu hamile olmadığım çünkü tomografiye falan girmiştim bu ay. ve ilaç kullanıyorum.
doktor birde dediki ay içerisinde kullandığınız ilaçların bir etkisi olmaz bebek üzerinde dedi. sadece adet gününüze 5 gün kala ilaçları bırakın dedi. folik asit verdi ona başlıcam bugun.

test yaptınmı canım? ben yaptım ama negatif....
yarın tekrar yapacam

inş görürsün cnm yarın çift çizgiyi..bekliorum haberini merakta bırakma..regl olmadığın sürece moralini bozma çünkü daha önce de söylemiştim bnm ilk gebeliğimde 12.gün gözükmüştü testte o da çok silikti..inş hiiiiç gelmez o kırmızılar sevindirirsin bizi de..

bnm umutlar başka bahara kaldı maalesef bu sabah görüştük kırmızılarla..

inş görürsün cnm yarın çift çizgiyi..bekliorum haberini merakta bırakma..regl olmadığın sürece moralini bozma çünkü daha önce de söylemiştim bnm ilk gebeliğimde 12.gün gözükmüştü testte o da çok silikti..inş hiiiiç gelmez o kırmızılar sevindirirsin bizi de..

bnm umutlar başka bahara kaldı maalesef bu sabah görüştük kırmızılarla..

ayyyyy canım benim ya.... üzülme tamammı. en azından seni bekletmemiş.
bu aya inşallah olur tatlım dua edelim rabbim hakkımızda en hayırlısını versin.
canım sen soğan kürü yapacakmısın bu ay...
yazıştığım bi arkadaş yapacak istersen sende yap...
canım bu arada ben kendimden hiçte ümitli degilim...
bide benim adet hep gecikir o yüzden nasip...

ayyyyy canım benim ya.... üzülme tamammı. en azından seni bekletmemiş.
bu aya inşallah olur tatlım dua edelim rabbim hakkımızda en hayırlısını versin.
canım sen soğan kürü yapacakmısın bu ay...
yazıştığım bi arkadaş yapacak istersen sende yap...
canım bu arada ben kendimden hiçte ümitli degilim...
bide benim adet hep gecikir o yüzden nasip...

üzüldüm geçti bitti......
önümüzdeki maçlara bakıcaz artık p.tesi doktora gidicem daha 1 ayım vardı ama olsun 10 gün süren kasık ağrısı olmaz bi gözükeyim:) buarada soğan kürü nasıl oluo yaa ben hiiiç bilmem böyle şeyleri bi anlatsana cnm bana bi deneyeyim..işe yarayabilecek herşey kabulümüz sonuçta:)
sen de ümitsizliğe kapılma iyi düşün ki iyi olsun ben umutluyum senden sen bi yolu aç ben peşinden gelicem......

üzüldüm geçti bitti......
önümüzdeki maçlara bakıcaz artık p.tesi doktora gidicem daha 1 ayım vardı ama olsun 10 gün süren kasık ağrısı olmaz bi gözükeyim:) buarada soğan kürü nasıl oluo yaa ben hiiiç bilmem böyle şeyleri bi anlatsana cnm bana bi deneyeyim..işe yarayabilecek herşey kabulümüz sonuçta:)
sen de ümitsizliğe kapılma iyi düşün ki iyi olsun ben umutluyum senden sen bi yolu aç ben peşinden gelicem......

allah razı olsun canım benim...
inşallah dediğin gibi olur....
canım soğan kürü şu şekilde oluyo (hatam varsa düzeltin arkadaşlar)
tencereye bir miktar su koyuyorsun 2 veya 3 bardak falan
sonra soganları 4 e veya 6 ya doğrayıp kaynatıyosun....
sarı kabuklu soğan alcak ama..
kaynamaya başladıktan sonra 4 veya 5 dakka kaynayınca tamamdır
biraz bekletip içiyosun
içine başka şeylerde katanlar oluyomuş ama onu bilmiyorum tatlım.
bu kür rahimi temizliyomuş bebeğim....
inşallah yap tatlım...

allah razı olsun canım benim...
inşallah dediğin gibi olur....
canım soğan kürü şu şekilde oluyo (hatam varsa düzeltin arkadaşlar)
tencereye bir miktar su koyuyorsun 2 veya 3 bardak falan
sonra soganları 4 e veya 6 ya doğrayıp kaynatıyosun....
sarı kabuklu soğan alcak ama..
kaynamaya başladıktan sonra 4 veya 5 dakka kaynayınca tamamdır
biraz bekletip içiyosun
içine başka şeylerde katanlar oluyomuş ama onu bilmiyorum tatlım.
bu kür rahimi temizliyomuş bebeğim....
inşallah yap tatlım...

anladım cnm peki bunun bi zamanı var mı adetten sonra şu kadar gün fln diye..bi de iğrenç bişiy olur o yaa nası içicez onu allahım gör halimizi neler yapıoruz :)
buarada bnde anneannemden bişiy duydum eskiden kadınlar aralarına yumurta koyarlarmış yumurta yumurtlatır derlermiş hiç duydun mu ilk duyduğumda çok gülmüştüm ama çaresizlikten onu da deneyeceğim galiba:)) heh yumurtayı pişirip koyuyomuşsun nasıl olucak o da anlamadım ama şu doktora bi gideyim bakalım ne diyecek sonra kendimi tamamen anneanneme bırakıcam:) kocakarılar işi bilio valla

anladım cnm peki bunun bi zamanı var mı adetten sonra şu kadar gün fln diye..bi de iğrenç bişiy olur o yaa nası içicez onu allahım gör halimizi neler yapıoruz :)
buarada bnde anneannemden bişiy duydum eskiden kadınlar aralarına yumurta koyarlarmış yumurta yumurtlatır derlermiş hiç duydun mu ilk duyduğumda çok gülmüştüm ama çaresizlikten onu da deneyeceğim galiba:)) heh yumurtayı pişirip koyuyomuşsun nasıl olucak o da anlamadım ama şu doktora bi gideyim bakalım ne diyecek sonra kendimi tamamen anneanneme bırakıcam:) kocakarılar işi bilio valla

canım ben tadına baktım tadı güzel....
ne zaman başlaman gerekiyo bilmiyom canım...
google bi sor istersen tatlım.
anannenin yöntemini anlayamadım tatlım : )

mrb canım anneannem ebe bende yapıyorum yumurtayı adetin bitince tuzsuz yagsız pişirip bezin üstüne koyuyorsun alttan tunuyorsun oranı yakmayacak sıcaklıkta olacak gece yatmadan koy sabah çıkar.üşütmeni,rahimde yara falan varsa onu iyileştiriyor,rahmi güçlendiriyormuş.benim 4 yaşında kızım var mayıstan beri 2ci bebişi düşünüyoruz bugün doktora gittim rahim duvarının içindeki zar zayıfmış ondan kaç aydan beri hamiş kalamamışım ilaç verdi şimdi.rahim güçlensin diye bala fındık kırıp karıştırdım sabah akşam yemek kaşıyla yiyecem evlenmeden 1 ay öncede böle yapmıştım evlendim ay hamiş kalmıştım :KK1:yine yapıcam bakim önümüzdeki aya inş bebişim gelir:KK16::emir_bebek:

slm kızlar bende inşn size tavsiyee bebek isteyen arkadaşlar mutlaka 41 gün meryem süresini okuyn ve incir suyu için ise yarıyor öncerabbimin izniyle sonra gerçekten duayla KURANDA DA YAZIYOR İNCİRE VE ZEYTİNE AND OLSUN diye.. ii yıllar.. bu arada merak etmisinizdir beni kısmetse HAMİLEYİM BU SÖYLEDİKLERİMİN HEPSİNİ YAPTIM. RABBİMİN OL DEMESİYLE OLDU..

mrb canım anneannem ebe bende yapıyorum yumurtayı adetin bitince tuzsuz yagsız pişirip bezin üstüne koyuyorsun alttan tunuyorsun oranı yakmayacak sıcaklıkta olacak gece yatmadan koy sabah çıkar.üşütmeni,rahimde yara falan varsa onu iyileştiriyor,rahmi güçlendiriyormuş.benim 4 yaşında kızım var mayıstan beri 2ci bebişi düşünüyoruz bugün doktora gittim rahim duvarının içindeki zar zayıfmış ondan kaç aydan beri hamiş kalamamışım ilaç verdi şimdi.rahim güçlensin diye bala fındık kırıp karıştırdım sabah akşam yemek kaşıyla yiyecem evlenmeden 1 ay öncede böle yapmıştım evlendim ay hamiş kalmıştım :KK1:yine yapıcam bakim önümüzdeki aya inş bebişim gelir:KK16::emir_bebek:

ewt cnm yöntem doğruymuş demek ki bnde deneyeceğim bu ay..bala fındık kırmayı ilk defa duydum senden ama çok mantıklı geldi onu da yapalım işe yarayacağına eminim...
canım allah bağışlasın kızını sana..inşallah tez zamanda bi kardeş de gelir ona...sen sorunu biliosun çözümü de bulmuşsun 1-2 ay içinde gelir haberlerin bize...bişey sorucam bu bal fındık karışımı hamileyken de yenilebiliniyo dimi yani bebeğe bi zararı olmaz herhalde..

kızlaaarr birşey söyleyeceğim bu soğan kürünü çok fazla yapmamanızı öneririm özellikle mideden rahatsızlığı olanlar yapmasın zararlı olduğunu duymuştum. Onun yerine maydonozu kaynatıp içebilrsin aynı şekilde oda rahimi temizliyor. Ve her gün iki üç tane incir yemek gerçekten gebeliği kolaylaştırıyormuş kızlar ben yiyorum bakalım ne olcaksa görücez :KK70: :KK70:
İnşallah hepimizin gönlünde ki olur kızlarr :KK16:

X