Umudumuz 2012

ÜREME BİRKAÇ FAKTÖRE BAĞLIDIR

zamanlama çok önemlidir.gebelikle sonuçlanması için cinsel birleşmenin yumurtanın tüpe girmesinden 72 saat içinde(3 gün) yada tüpe girişinden sonraki 24 saat içinde(1 gün) olması gerekir.bir sperm hücresi ancak boşalmadan sonra 72 saat bir yumurtayı dölleme kabiliyetine sahiptir ve döllenmemiş bir yumurta yumurtalıktan serbest bırakıldıktan sonra yaklaşık 24 saat hayatta kalır en büyük gebe kalma olasılığı adetin başlangıcından önceki 13. yada 14. gündür.

GEBELİĞİ ENGELLEYEN FAKTÖRLER

Ancak mükemmel zamanlama bile gebeliği garantilemez.sağlıklı erkek ve kadın üreme sistemleri gereklidir bir kadında düzensiz yumurtlama dönemleri döllenme şansını engeller.
ayrıca follop tüplerinin açık ve yumurta ile spermi alabilir durumda olması gereklidir.tüpleri tıkanmış kadınların gebe kalabilmek için bir ameliyat geçirmeleri gerekebilir.gebelik şansını engelleyen başka bi faktör rahim boynu mukusudur.bir kadının mukusu çok asitliyse vajinal ortam,alkalik ortamlarda kuvvet bulan sperme düşman olabilir.

DÖLLENME

döllenme süreci kadını üreme sistemine doğru yolculuk eden yüz milyonlarca spermden birinin yumurtaya girmesiyle başlar.
yeni döllenen yumurta hücre sayısını düzenli olarak ikiye katlayarak yavaş yavaş follop türünden aşağı rahime doğru ilerlemeye devam eder döllenmeden 4 ila 5 gün sonra artık 500 hücreden oluşan yumurta rahim içindeki hedefine ulaşır.

bütün bunlar olurken kadının üreme sisteminin geri kalanıda boş durmaz.yumurtalıklar progestoran hormonunu kan dolaşımına salgılarlar(gebeliğin kan testinde çıkmasını sağlayan hormon) bu büyük hormon dalgasının sonucu tutunmanın yer alacağı mükemmel ortam olan kanla şişmiş bir rahim astarıdır.başlangıçta yumurta rahmin derinliklrine gitmez.bir kaç gün rahmin yüzeyine tutunur.

döllenmeden sonra 8 gün geçmiştir 12. günde yumurta yeni yuvasına sağlam bir şekilde gömülmüştür.bu noktada adetinizin geçtiğini farkedersiniz.gebelik semptomlarını belirlemeniz için çok erken olduğu halde hamilesinizdir.döllenmeden sonraki ilk günlerde yada haftalarda genellikle kadın hamile olduğunu bile anlamadan önce düşükler yaygındır tahminen döllenmelerin yüzde 50 si düşükle son bulmaktadır

gördüğünüz üzere kızlar baya meşaketli bir iş bebek işi:) bu yüzden sabretmek gerekiyo bunları mutlaka okuyun kendi kitabımdan ellerimle yazdım sizlere belki faydası dokunur diye şahsen bu konuda yakında profosör olacaz hepimiz:)

merhaba kızlar bu akşam saat 9 da cumhurbaşkanımız güle twit bombardımanı yapıyoruz. 35 yaşına kadar tek emriyo yasağını ve rapor sisteminin eziyet ve stresini arka arkaya yazacağız. sizlerden de katılan olursa çoook mutlu oluruz. Allah yardımcı olanlardan razı olsunn. ne kadar ses o kadar çok bebek:))şimdiden teşekkürlerrrrr

paylaşımın için çok sağol canım kendi zor olduğu gibi bizide yoruyorallahım inşallah tez zamanda hayırlı evlatlar nasip etsinde bizde yumurtlamzydı adet geçmesiydi falan uğraşmayalım inşallah

paylaşımın için çok sağol canım kendi zor olduğu gibi bizide yoruyorallahım inşallah tez zamanda hayırlı evlatlar nasip etsinde bizde yumurtlamzydı adet geçmesiydi falan uğraşmayalım inşallah

inşallah cnm ya valla bende hep öle dua ediyorum böle uğraşmak çok zor herşeyi takip etmek gerçekten zor inş fazla bekletmez rabbim bizleride uğraştırmaz doktor doktor

inşallah cnm ya valla bende hep öle dua ediyorum böle uğraşmak çok zor herşeyi takip etmek gerçekten zor inş fazla bekletmez rabbim bizleride uğraştırmaz doktor doktor

canım sizin yaptığınız kür falan var mı ya eşim bu ay keçiboynuzu yiyo kendi istedi marketten aldı yiyo ben desem yemezdi belkide ya iki günde falan yapın diyolarda insanın canı istemiyoki isteksiz oluncada o işte zor oluyo kızlar siz ne yapıyosunuz ne bileyim ya off kafam allak bullak oldu

tatlım ben herhangi bir kür uygulamıyorum ama keçiboynuzu çok faydalıdır yemesinde bi zarar yok yani... diğer işe gelince kendini çok sıkma bu konu için zorlamada ... illaki bebek için zorunlu olarak ilişkiye girmen gerekmiyo bırak canın istediğin zaman olsun uzmanlar hep bunu derler çocuk işini bir ödev olarak görmeyin sadece kendiniz istediğiniz zaman ilişkide bulunun derler o yüzden kasma tatlım kendini zaten spermler 2 yada 3 gün canlı kalabiliyo bazen 3 gün ara ver yapma dinlen biraz bi sorun olmaz yani olursa zaten bi kerede tutar:)

iyidir bitanem arkadaşlarıma bilgi olsun die yazı yazıyodum:) sen nasılsın tatlım nasıl gidiyo

iyiyim cnm sğl kaç gündür yoktum telden takip ettim yazını okudum cnm ellerine sağlık kopyalamamışsın ya o yazıyı daha kıymetli cnm valla cnm bildikçede bilmişlikten olmuyor heralde her hamıle kalan bizim kadar bilgisi yoktur

sorma tatlım yaaa valla prof çıkacam yakında araştırmaktan:) az kaldı yani ... ama böyle bilgili hamile kalmakda başka güzel oluyo yaaa herşeyi biliyosun ona göre takip ediyosun hiç bişeyi atlamıyosun falan:) kitap aldım şimdi işte kendime okuyorum öle çok güzel bilgiler var okudukçada burda paylaşıyorum belki bi faydası olur diye

Süpersin tatlım.Okumak öğrenmek güzeldir.Bilgiyi paylaşmak ayrı güzeldirrr.Paylaşımların için saol şeker...

Süpersin tatlım.Okumak öğrenmek güzeldir.Bilgiyi paylaşmak ayrı güzeldirrr.Paylaşımların için saol şeker...

ne demek tatlım bnm inş işinize yarar... öğrendiğim herşeyi sizinle paylaşmaya özen gösteriyorum çünkü bu yola hep birlikte başvurduk inş güzel bir sonla sonlandıracaz:)

ne demek tatlım bnm inş işinize yarar... öğrendiğim herşeyi sizinle paylaşmaya özen gösteriyorum çünkü bu yola hep birlikte başvurduk inş güzel bir sonla sonlandıracaz:)

İnşallah tatlım zira çok yorucu bir süreç..Sanki kendimi annelik için yaratılmış gibi hissediyorum..Benim çocukluğumdan beri annelik hormonlarım çok yüksektir zaten :)) Bide bebişim olsa tavan yapacaklar :)) Buarada ilk buraya kim hamileyim haberini yazacak çok merak ediyorum.

aynn bnm de bekarlığımdan beri tek hayalimdi valla anne olmak :) bende çok merak ediyorumm yaaaa ayın başını hkbinici çekiyo:) umarım güzel bi yeni yıl hediyesi alır:)

beeeennn geeldiiim canlar :))) nabersiniz ?? bi bakım bensiz neler konuşulmuş :)))

aynn bnm de bekarlığımdan beri tek hayalimdi valla anne olmak :) bende çok merak ediyorumm yaaaa ayın başını hkbinici çekiyo:) umarım güzel bi yeni yıl hediyesi alır:)

tekrar selam tatlım..Çalışıyorum boşlukta ara ara topiğe giriyorum :) hkbinicinin sat kaçtı canım hadi inş. ilk hamiş haberini alırız..

canım nasılsın beeenn bomba gibiyim kırmızılar gitti çalışmalar başladı :))) walla tatlım senin bu uğraşlarınla biz hepimiz hamiş kalırız bu ay allahında izniyle tabi.... :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…