Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

Ben yumurta toplamada öyle oldum ya kanamam falan olmadi ama 2 gun dik yuruyemedim
Karnimda bir boşluk , hep bir agri sizi
Hem bosluk hem şişlik
Cok acayipti ya cok zor geldi bana opu islemi
Abow kimbilir ben nasıl olacağım. Rabbim o günleri ve sabrını verir inşallah.
Opu anestezili mi anestezisiz mi yapılıyor.

Canım benim harika artık tedaviye başlıyorsun çok sevindim. Maşallah sürecin hızlı irellemiş inan kendim kadar mutlu oldum. Adetin 20 günü gel dediğlerse sen artık tedaviye başladın demek. Ben histereskopi Unverstede olmadığım için bi bilgim yok malesef. Dışarda özelde çekilmiş rahim filmim vardı onun sidisin bilgisayara yükletdir demişdiler öyle yapdırdım.

Abow kimbilir ben nasıl olacağım. Rabbim o günleri ve sabrını verir inşallah.
Opu anestezili mi anestezisiz mi yapılıyor.
Anestezili canim
Rontgen ekg anestezi randevusu hep onlar icin
Birde kovid testi var tabi artik sona yaklasinca
Benim opu sali idi
Cuma test olmustum
Adetin 2.gununden sonra opuya kadar her 2 gunde bir gidiyoruz ve hep sabah 8:30-9:00
Beni biraz yipratmisti cok duzenli bir hayatim vardi geceleri 12’de sizip kaliyordum ya

Saol canım benim Allah razı olsun. İnşallah tedavi de su gibi akar. 23 eylülden önce merkur retrosu başlamadan önce transferim olur inşallah. Çünkü öhceke retroda çok etkilendim ben.
Hsg filmimi benimde dış merkezdi kaydettiler. Işıl hoca baktı. Ama sağ tüp ile ilgili bir şeyler yazmış nedir ne değildir bilmiyorum hsg filminden beri ağrım var bi de.

Son düzenleme:
Covid testi hiç yaptırmadım canım ya.eşim yaptırdı ama sen istifra edersin dedi bana.İki gün de bir umarım patron izin verir bana. En çok da o geriyor beni.

Covid testi hiç yaptırmadım canım ya.eşim yaptırdı ama sen istifra edersin dedi bana.İki gün de bir umarım patron izin verir bana. En çok da o geriyor beni.
Sabah 8:30’dan bazen 9:30’da isin bittigide oluyo bazen cok sira bekliyoruz muayene olup ilaclarla ilgili hocalara danisilmasi gerekiyor hemsire’’in cagirmasini bekliyoruz 11’de ciktigimida biliyorum
Benimde ilk covid testimdi aynen bende kusacak gibi oldum ama ben burnumdan daha cok etkilenirim derken bogaz mahfetti beni ama 5 dk sonra bisey kalmamisti
Biraz çileli ama guzel sonuclar alacagimiz bir surec canim
Ben toplamda 12 kere git gel yaptim Bandirma - Bursa
Son 25 gunde 9 kere gittim geldim bunlara katlanmakta zordu cok sukur kazasiz belasiz hallettik

İnşallah canım Rabbim yardımcın olucak, her şey gönlünce geçicek. Zamanla bel ağrın geçer her kesde her halde farklı etki gösteriyor.

Ay o günleri hatırlamak istemiyorum zaten hormonlar tavan vücut gergin bide orda beklemek insanı çileden çıkarıyor. Bir gün 8:00 oradaydık beni üç saate yakın bekletdiler sinirlerim tavan yapdı resepsiyondakı bayana dayanamadım daldım sorada sinirle çıkıp pastaneye gitdim eşimle bir güzel kahvaltımı yapdım sora gelir gelmez hemen işleme aldılar beni. Ama sakin biri olarak içimden çıkan o sinire inanamadım. Ama iyi geldi bağırmak sora mum gibi oldum

Canim naptin hallettin mi isleri
Merhabalar,
adetimin 20. günü bugündü. perşembe olduğu için 13:00 da gittim . sekretere 20. gün gel demiştiniz dedim kayıt açtı yaklaşık 45 dk bekledim. sonra içeri aldılar. Doktor asistan tuğba sanırım içeri aldı. muayene etmedi. hemşirelere yönlendirdi. hemşire iki ilaç yazdı. adetinin ikinci günü gelene kadar bu ilaçları bırakma hatta adet oluncada içeceksin dedi. folik asit günde 1. estrofem günde 3 adet alınacak. Sonra elime bir kağıt verdi. KAN , EKG, RÖNTGEN , ANESTEZİDEN RANDEVU.
Gittim önce kan verdim zemin kat. sonra gittim röntgen çektirmeye. Sonra ekg ye gittim. kendisi önce git anesteziden randevu al dedi. 3. katta anesteziden randevu aldım, aşağı 1. kata indim tekrar ekg çekti . ekg fişini anestezi formuma zımbaladı. Anestezi randevumda 6 temmuz
Artık adet olunca 2. günü gidicem. Cuma sabahtan adet olursan hemen gel dedi ancak haftasonu olursan pazartesi gel dedi.

Hadi ilk asamayi atlamissin gecmis olsun
Bana estrofem’i gunde 2 tane vermisti ama yan etki yapti 4 gun sonra biraktirdilar.
anestezi saatin onemli degil
O gun hastaneye gittin mi yardimci olurlar
Ama 2-3 gun once halledim diye gittigimde pek sallamadilar cok yogunuz dediler.
adetin 2.gununu bekliceksin artik canim hakkinda hayirlisi

Canım bişey sorucam sana estrofem ilacı dokundu ya şu an ne ilacı içiyon? Yani estrofemin görevini yapan başka ilac verdilermi? Bana estrofem ilacını 10cu haftada bırak dedi doktor artık bu ilaçtan nefret ediyorum kavusum gibi

Canim bana 20.gun verdiler cuma idi hatta bende daha o aksam yan etki basladi , cumartesi gecesi uykumdan uyandirdi kalp carpintisi yapti , gozde bulaniklik oldu. Pazartesi sperm testi icin gelince sordum hatta 2 saat bekledim sirf hocaya danissinlar diye sonra ilaci kessin dedi ve baska ilac verilmedi bana. Folik asit ve gunde 3 kere progestan fitil devam hala
Benim bide tiroid ilacim var levotiron 50’lik o artik hayatim boyu kullanicam icin alistim ona 3 senedir kulllaniyorum.

Anladım canım, her bünye kaldırmıyo bu ilaçı. Senin hormonlar belkide kendi normal düzeyde çalışıyo ek ilacın desteklemesine çokda gerek yok. Tiroid ilacı bende kullanıyorum 100 ml bi ömür içicem malesef. Yarın güzel haberlerini bekliyoruz inşallah

Bu arada kan testinde tam kan sayımı falan var ama progesteron yok bakilmamiş

Normalde 20, gun progesteron bakılmaz mi sizde nasildi
20.gun gittigim kan sonuclarima baktim
Elisa-seriloji dedigi anestezi icin gerekli olanlar
Merkezi tibbi biyokimyada hersey var tsh, progesteron falan

adetin 2.gunu Fsh, Lh, Estradiol, Progesteron

Sonraki her gittigimde yumurta toplama gunune kadar Estadiol bakildi hep

Bakilmistir sen birdaha bak bugun yetismediyse yarin cikar belki, o biyokimya 2 sayfa altta belki gozden kacmistir ( 5 tup kan aldilar diye hatirliyorum)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…