Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

puffy1905 merhaba canım nasılsın? Merak etdim seni
Sağolasın canım iyiyim çok şükür, bekliyoruz bakalım cuma olsa da kan testi sonucu görsem dite. Hafta sonumda yoğun geçti bahçeli evimiz var yazlık gibi ama deniz kıyısı değil ordaydık. Çok iş yapmamaya çalışsam da baya işlendim. süpürge yapmaya başladım içim kötü oldu bıraktım ya zorlamayayım kendimi dedim.
beklemeye devam bakalım hayırlısı. Hiç bir belirti bir şey yok zaten daha 7.günüm.

Sana da çok geçmiş olsun canım kan uyuşmazlık iğnesi inşallah ağrınız sızını geçirir bebiş sağ salim gelir dualarımız seninle

İnşallah cüma günü müjdeli haberini duyarız canım. Ben kan test gününe kadar evde kaset test yapmadan dayandım sen evde test yapıcakmısın? Sen yinede dikkat et bu günlerde yorma kendini evin işi bitmez. Ben temizlik hastası olarak çok zorlanıyorum temizlik yapmadan yatmak bana işgence gibi geliyor,ama mecburum. Bi ablamız var o gelyo bana temizliğe. İnşallah hepimiz için en hayırlısı olur

Canim ne yalan soylim benim pek hevesim yoktu korkum var biraz ama arkadaslarim cok israr etti evdede eskiden kalma erken gebelik testi vardi 5-50 arasi beta degerinde pozitif gosteren, onu denedim silikte olsa biseyler cikti Bakalim cuma’yi beklicem bende kaset test olarak yapmam zaten bu yetti bana hayirlisi neyse o olsun
Ya ben tembelimdir
Temizlik sevmem isim olmaz ama annemi kaybettim 5 sene once oyuzden herkes bana bakiyor babam , eşim bide sehir disindan abim gelmisti yazlikta o yuzden erkekler sagolsunlar hic ellemezler bisey, dahada ortada hamilelik namina bisey yok dikkatli oluyorum sadece iş yaptiramiyorum

Yaa çok sevindim silikde olsa görmüşsün inşallah canım ya mutlu haberini alırız. Rabbime çok dua ediyorum tüm forumdakı kardeşlerimiz için hepsi hamile kalıp bebeylerini kuçaklarına alsınlar. Duallarım sizlerle. Beni yalnız bırakmayın hepiniz hamile kalıcaksınız ona göre . Da burda bebeylermizin bizi nasıl uykusuz bırakdığı gecelerden şikayet edip durucaz

Annen içinde başın sağ olsun canım mekanı cennet olsun, Nur içinde yatsın.Bende babamı kayb etdim kenc yaşında, eksikliğini hep hiss ediyorum ama annecim hayatda her gün sesini duğunca nefes su gibi geliyor. Keşke onları kayb etmesek yoklukları çok acı veriyor.

Aynen canim ozaman yeni sayfa acariz uludag tip fakultesinde basarili sonuc alip bebelerini kucaklarina alanlar diye
İnsallah sirayla hepimiz mutlu sona yaklasacagiz.
daha benim 3 tanede dondurulmus yavrum var , bu bi tutsun saglikla sihhatle gelsin 2-3 sene sonra kardeste aliriz ordan hayirlisi ile

sağol canım benim annemde uludağ tıp fakültesinde vefat etti, özellikle orda tüp bebek tedavisi olmak istedim birazdan bu yüzden

Silik de olsa bu habere çok sevindim canım... inşallah pozitif test sonucunuda almak nasip olur...kendine dikkat tabi bu dönem hassas sonuçta...Allah yardımcın olsun inşallah...daha nice güzel haberlerini duymak dileğiyle...

Merhaba. Anne adayları ve anne aday adayları. Nasılsınız neler yapıyorsunuz.

Şimdi bir şey sormak istiyorum. İnfertiliteden tüp bebeğe yönlendirilince üroloji raporu ne kadar zamanda çıkıyor. Ve tüp bebek spermiyogram randevusunu neden veriyor.

NaaNaa , O OLQA ve puffy1905 bu soruya deneyimlerini kısaca paylaşabilir mi?

Malum bu hassas konuda hastane çok duyarlı ve açıklayıcı yaklaşmıyor ve burada en güzel bilgiyi gene biz birbirimizden alıyoruz. Özellikle NaaNaa ve O OLQA ya özelden sorduğum sorularla beni doğru yönlendirmeleri için çok ama çok tşk ederim.

canım selam, ben transferimi oldum kan testi için cumayı bekliyorum hayırlısı ile ,

ben genelde hep tarih tarih yazmışımdır daha önce ama yine anlatım.
21 aralık'ta tüp bebeğe yönlendirildim ve ilk kez kliniğe gittim o gün normalde bana sperm randevusu için tarih vermeleri gerekiyormuş ama vermediler sekreter azizliği. ama sonradan evrak tamamladığımda teslime gittiğimde yaklaşık 4 ay sonrasına verdiler ve ne kısmetse o 4 ay sonra benim transfer günümdü. tamamen prosedür o sperm tarihi. sıran gelince zaten hemen 1 hafta içerisinde sperm verilecek deniyor tüp bebek kliniğinde.

Yani Ürolojide özel muayeneye falan gitmezsen 3 kerede bitiyor işin. Ben tekrarlayan gebelik kaybından yönlendirilmiştim tüp bebeğe orda bile 2.randevuda yönlendirilmiştim. ama orda randevu almak daha uzun süreç tabi

21 aralıkta ilk üroloji randevumuzu 6 Ocak'a almıştık ve o zaman eşimi muayene edip, ultrason , kan ve sperm testin varsa ona bakıyor ki bize kadın hastalıklarında hem buradan hem de başka bir hastaneden sperm testi yaptırın denmişti bizimde elimizde sperm testi vardı. var olunca tekrar üroloji istemedi zaten.
2.randevuda (3 Şubat) ultrason ve kan değerlerine bakıldı. Haftaya gelin rapor vericez heyet dedi. ertesi hafta geldik raporu aldık ve 9 şubattı evraklarımızı teslim ettik tüp bebek kliniğine.

Tüp bebek tamamen kendileri için sperm alıyor kendi birimlerinde yanı üroloji ile alakaları yok. Kendilerinde de olmak zorundaymış mutlaka. Yumurta toplama günü yine alıyorlar zaten.

Zaman benim için çok güzel ilerledi çok şükür tıkır tıkır gitti işlerim, hayırlısı ilede böyle devam etsin.

Bu arada bugün eşimi aramışlar aşı olduğu tarihleri sormuşlar, covid geçirmedik demiş eşimde, benimde aşı olmadığımı söylemiş. Dosyada eksikler vardı onları tamamlıyoruz demişler.

Ben her türlü anlatırım , sorusu olan herkese ayrıntılarıyla bilgi veririm her zaman. Bu süreç hiç bilmediğimiz bir süreç ve öğrendikçe paylaşmak çok hoşuma gidiyor. Benim tamamen SGK ile oldu işlemlerim yaşımda 35 olduğundan bir engelle karşılaşmadım. Her zaman soru sorabilirsiniz arkadaşlarım .

Son düzenleme:
İyim canım teşekkür ederim sen nasılsın? Rica ederim her zaman bildiğimiz bi şeyde seve seve yardımcı olurum. Canım bizim rapor 5 günde çıkdı.kendileri arayıp haber verdiler

Bizim rapor biraz daha uzun zamanda cıktı mesela eşimin tüp bebekde sperm testleri vardı iki tane ama doktor tekrar bakmak istedi o yüzden bizim rapor işi biraz daha uzun sürdü kişiye göre farklılık gösteriyor

Arkadaşlar aslında benim anladığım Uludağ üniversitesi prosüdürü bize net anlatmıyor.

Şimdi ben Yılbaşından beri infertiliteye randevu bulmaya çalıştım. Ama daha yeni anladım neyin ne olduğunu.
Çünkü infertilite yoğun ve dolu. onun yerine erkek için üroloji ve kadın için kadın hastalıkları genel poliklinik randevusu alınıp hastanede muayene olmak ve test yaptırmak da süreci hızlandırıyor. (infetrilitede beklerken bi bayan ile konuştum ve 2. muayene de direk tüp bebeğe yönlerilmiş ve rapor vs hemen çıkmış ve tüm bunların hepsi kısa zamanda olmuş.)zaten hepsine de ışıl hoca onay veriyor dedi kadın hastalıklarında.)

Yani ben infertilite randevusu alabilmek için çok zaman kaybettim. (belki de hayırlısı budur.)

26 mayısta acıbademde tüp bebek tedavisine başlayacaktım. 25 mayıs günü son kez artık şansımı denemek istedim ve uludağ üniversitesini aradım. Orada derdimi anlattım . ve 3 hazirana randevu verdiler hemen. ( iptal olan bir randevu varmış) 1 hafta sonraya şans bu ya Allahta yardım etti ve dualarla 3 Hazirana randevu verdiler
3 haziran da infertiliteye son bir yıl tüm tahlil tetkik vs hepsine baktı. dış merkezden gelen evrak kayıtlarını yaptı. sadece hsg filmi için cd kaydı 2 gün sonraya dediler. sadece Hsg Filmine bakmak için İnfertilite bana ilk bulduğun randevuyu al ona göre gel dedi. Ve şansım yaver gider de randevu bulabilirsem en erken 9 temmuz da randevu bulabiliyorum. O da saniyeler içinde dolmaz ve alabilirsem. Yine aynı döngü başlayacaktı. Tabi bu benim için çok zaman kaybı idi.

Asistana yalvardım. randevu bulamamanın zorluğunu bahsettim. Gerekirse özel muayene olayım baksın hoca birkaç gün sonraya dedim. Olmaz dedi. Özel muayenesi dolu dediler ışıl hocanın. Çok ısrar ettim defalarca. en sonunda 6 gün sonraya randevu verdi. ( bir kağıda saat tarih ve adını yazdı asistan) erken gelme tam bu saatte gel dedi. gelince kendimi gösterdim. Sana sesleneceğim bekle dedi. tam 2 saat sesimi bile çıkarmadan bekledim. En sonunda hoca ile görüşmüş beni çağırdı. Bir evrak verdi .Tüp bebeğe ve ürolojiye git dedi.

Tüp Bebeğe gittim 23 ekim e spermiyogram randevusu verdi. ürolojiye gittim evrak verdi ve bunları tamamla gel dedi. aslında elimde hepsi vardı bu evrakların ama tahlil test vs buradan olacak dedi kabul etmedi. Ne dediysem olmaz dedi. Ve Prof Dr. Hakan kılıçarslan üroloji heyet raporunu veriyormuş önceden öğrendiğim bir bilgi idi. Sekreterii ile görüştüm en yakın randevuyu verdi. yeni test ve tahlille gelin dedi.

Yeni tarihli bulunduğum ilden detaylı kruger testi ve anti.... tahlilleri yaptırdım. 22 haziran dün yani hakan kılıçarslanın muayenehanesine eşimle gittim. Durumu anlattım. Yine tüm test tahlil genetik vs hepsini götürdüm yanımda. Senin herşeyin tam fazla var eksik yok neyi kabul etmiyorlar diye o bile kızdı. Ve rapor yazdı verdi elime. il dışından geldiğimi anlattım. özel muayenesi 16:00 da başladığı için daha erken gidemedim. Aynı gün tüp bebeğe evraklarımı yetiştirmem için tüp bebek ile görüştü. evraklarımı kabul etmeleri istedi.
saat 17:00 a 5 dk kala yetiştim. Tüp bebek dosyasını açtılar. regl 20. gününe gel dediler.
9 Temmuzda ilk tüp bebek muayenemi olacağım.

Biraz hikayeleştirerek anlattım ama en ufak detay bile çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Sırada ilk muayeneden sonra neler oluyor ne yapılıyor kaç kere gittiniz. histereskopi vs gibi şeyler yapıyorlar mı. Bu soruların cevaplarını araştırıyorum.

Ilk muayeneden sonra adetin 2. gunu gidip ignelere basliyosun. Benim once yumurtalarimi toplayip dondurdular. Polip varmis, sonraki adette histeroskopi yapıldı

Ilk muayeneden sonra adetin 2. gunu gidip ignelere basliyosun. Benim once yumurtalarimi toplayip dondurdular. Polip varmis, sonraki adette histeroskopi yapıldı
Şimdi ben hsg ile ilgili bir doktor sol tüpte damarlarda kanlanma varmış dedi bir doktor. daha önce hiç duydunuz mu böyle birşey. Ve aylardır sağ tarafıma yatamıyorum bile. çok sancı çekiyorum ve sürekli. regl bile 1.5 gün oluyorum.

Teşekkür ederim canım. Cuma günü Bir pozitif haberi daha alacağız inşallah Rabbimin izni ile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…