Uğradığım hakaretler ve manipülasyon. Gelen mesaja ne demeliyim?

mavi0033

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2024
20
25
22
Merhaba, geçenlerde arkadaş grubumda yaşadığım sorunlarla ilgili bir konu açmıştım. Yeni gelişmeler ve kafama takılan şeyler oldu çünkü bu son olanları ve işittiğim hakaretleri paylaşabileceğim kimse yok annem dahil onu da üzmek istemiyorum. Geçen sefer fatma zehra ve didem demiştim bu şekilde devam edeceğim ve bu sefer uzatmamaya çalışacağım.
Günlerdir aramayan sormayan kızlar bir anda arkadaş grubundan şehir dışından ne zaman geleceğimi, fitness uygulamasındaki skorlarımı falan sormaya başladılar aniden. Ben de normal bir şekilde konuştum sohbet ettim. Akşam olunca fatma ve zehra yürüyüşe çıkıp telefonda konuşalım dediler kabul ettim. Telefon açıldığı andan itibaren konu benim ilişkilerim ve hayatımla ilgili döndü durdu. Konuyu değiştirmeye çalışmama rağmen sürekli bundan bahsettiler ve inanılmaz hakaretler işittim birkaçından bahsetmek istiyorum.
İlki evlenmeden hamile kalan bir ortak arkadaşımız vardı bu hafta doğum yaptı onunla ilgili konuşurken hiç yargılamadığım halde bir anda bana fatma "zehra ve ben asla yapmayız ama sen kesin öyle evleneceksin büyük konuşma" dedi ben şok oldum ve tabi ben herkesle düşüp kalkıyorum ya tarzı bir cümle kurdum ve kahkahalarla güldüler. Bu konuyla ilgili anlaşılabilmesi açısından şunu söylemek istiyorum daha önce kimseyle bu tarz bir yakınlaşmam olmadı ve onların böyle bir şey söylemeleri için bir sebep yok.
ikincisi şu an mesajlaştığım çocukla ilgiliydi. Aynı okulda farklı bölümlerde okuyoruz birbirimizi daha önce görmüştük ama konuşmamıştık. Bir kafede karşılaştık hem de birkaç kez olmuştu bu sonunda o da yanıma geldi ve konuşmaya başladık. Ertesi günü ben şehir dışına çıkacağım ve bir süre gelmeyeceğim için kahve içmeye karar verdik. Bir kahve içtik sohbet ettik ve ayrıldık. Bundan onlara bahsetmiştim ve "zehra ve ben asla bu şekilde kimseyle oturmazdık ama senin milletle oturup kalkıyorsun buna alışkınsın" dedi fatma.
Daha fazla uzatmayacağım ama çocuğu aldatacak potansiyelde olmamdan tutun kardeşimin gittiği özel okulu hak etmediğinden bile konuşuldu. Şakalar eşliğinde 30 dk giydirip durdular bana.
Bu konuşmadan sonra ben artık tamamen bitirdiğime karar verdim ama siz nasıl bunu yaparsınız tarzı bir kavga çıkarıp manüplasyonlarına maruz kalmak istemedim çünkü biz şaka yaptık sen alındın tarzı şeyler söyleyecek ve bir noktada beni bastıracaklardı biliyorum. Ben de instagram hesabımı dondurdum o günden sonra asla yazmadım onlara ama yaptıkları şeylerin farkında oldukları için sanırım o günden sonra sürekli beni sormaya başladılar. Ben de çok kısa ve geç cevaparla geçiştirip durdum çünkü artık onlarla mücadele edecek gücüm kalmamıştı. En son fatma bana aşağıya yazacağım mesajı attı. Hala sorunu sormak yerine manipüle etmek için uğraştıklarını göreceksiniz. Sizce cevap vermeli miyim verirsem ne demeliyim?

Sana mesaj atıyorum aralıklı saatlerle cevap veriyorsun ve normalde böyle yapmazsın cevap desen kısa kısa cevaplar yani umarım ben kafamda kuruyorumdur bazı şeyleri ama söylediğin ve yaptığın birbirini tutmuyor. Bu şekilde davranamazsın haberin olsun.

Yaaa mesafeli olmak iyidir gerçekten kim olursa olsun rica ediyorum aç gözünü biraz bunlar arkadaş değil akbaba mübarek yaa

Tüm bunları dinleyecek kadar neden beklediniz ki küfürü basıp kapatmıştım ben olsam o telefonu. Böylesi kaş..r tiplerden nefret ediyorum birşeylerin acısı batmış belli kıvranıyorlar. Kendinize değer verin yahu biraz
İnanın ne diyeceğimi bilemedim uzun zamandır yediğim içtiğim ayrı gitmeyen insanlardı. Yolun ortasında durdum dizim üstüne oturdum bunlar ne diyorlar şimdi diye düşünürken ne oldu sesin gitti diye güldüler üstüne. siz böyle konuşamazsınız desem şaka yapıyoruz alıngansın deyip üste çıkacaklardı biliyorum. Hızlıca telefonu kapattım sadece

Mesafeli durmayı geçtim tamamen bütün bağlarımı koparacağım artık. Sizce mesaj konusunu ne yapmalıyım?
Cevap dahi vermeyin yazmayın da gerçekten çok kötüler yaa aklınızı başınıza alın nolur gerek yok yani kendine olan değerin saygın yerle bir edilmiş resmen bence asla muhattap dahi olmayın

Ben olsam bu şekilde davaranamazsın haberin olsuna davranırsam ne olurmuş? Sabah akşam size yazmak zorunda değilim ister uzun yazarım ister kısa ister şimdi yazarım ister beş gün sonra beğenmiyorsan mesaj atma bana derim. Siz kibarca bitirmeye çalıştıkça bunlar şımaracak. Ağızlarına s..o def edin hayatınızdan. Buraya sormaya ne lüzum?

Merhaba, geçenlerde arkadaş grubumda yaşadığım sorunlarla ilgili bir konu açmıştım. Yeni gelişmeler ve kafama takılan şeyler oldu çünkü bu son olanları ve işittiğim hakaretleri paylaşabileceğim kimse yok annem dahil onu da üzmek istemiyorum. Geçen sefer fatma zehra ve didem demiştim bu şekilde devam edeceğim ve bu sefer uzatmamaya çalışacağım.
Günlerdir aramayan sormayan kızlar bir anda arkadaş grubundan şehir dışından ne zaman geleceğimi, fitness uygulamasındaki skorlarımı falan sormaya başladılar aniden. Ben de normal bir şekilde konuştum sohbet ettim. Akşam olunca fatma ve zehra yürüyüşe çıkıp telefonda konuşalım dediler kabul ettim. Telefon açıldığı andan itibaren konu benim ilişkilerim ve hayatımla ilgili döndü durdu. Konuyu değiştirmeye çalışmama rağmen sürekli bundan bahsettiler ve inanılmaz hakaretler işittim birkaçından bahsetmek istiyorum.
İlki evlenmeden hamile kalan bir ortak arkadaşımız vardı bu hafta doğum yaptı onunla ilgili konuşurken hiç yargılamadığım halde bir anda bana fatma "zehra ve ben asla yapmayız ama sen kesin öyle evleneceksin büyük konuşma" dedi ben şok oldum ve tabi ben herkesle düşüp kalkıyorum ya tarzı bir cümle kurdum ve kahkahalarla güldüler. Bu konuyla ilgili anlaşılabilmesi açısından şunu söylemek istiyorum daha önce kimseyle bu tarz bir yakınlaşmam olmadı ve onların böyle bir şey söylemeleri için bir sebep yok.
ikincisi şu an mesajlaştığım çocukla ilgiliydi. Aynı okulda farklı bölümlerde okuyoruz birbirimizi daha önce görmüştük ama konuşmamıştık. Bir kafede karşılaştık hem de birkaç kez olmuştu bu sonunda o da yanıma geldi ve konuşmaya başladık. Ertesi günü ben şehir dışına çıkacağım ve bir süre gelmeyeceğim için kahve içmeye karar verdik. Bir kahve içtik sohbet ettik ve ayrıldık. Bundan onlara bahsetmiştim ve "zehra ve ben asla bu şekilde kimseyle oturmazdık ama senin milletle oturup kalkıyorsun buna alışkınsın" dedi fatma.
Daha fazla uzatmayacağım ama çocuğu aldatacak potansiyelde olmamdan tutun kardeşimin gittiği özel okulu hak etmediğinden bile konuşuldu. Şakalar eşliğinde 30 dk giydirip durdular bana.
Bu konuşmadan sonra ben artık tamamen bitirdiğime karar verdim ama siz nasıl bunu yaparsınız tarzı bir kavga çıkarıp manüplasyonlarına maruz kalmak istemedim çünkü biz şaka yaptık sen alındın tarzı şeyler söyleyecek ve bir noktada beni bastıracaklardı biliyorum. Ben de instagram hesabımı dondurdum o günden sonra asla yazmadım onlara ama yaptıkları şeylerin farkında oldukları için sanırım o günden sonra sürekli beni sormaya başladılar. Ben de çok kısa ve geç cevaparla geçiştirip durdum çünkü artık onlarla mücadele edecek gücüm kalmamıştı. En son fatma bana aşağıya yazacağım mesajı attı. Hala sorunu sormak yerine manipüle etmek için uğraştıklarını göreceksiniz. Sizce cevap vermeli miyim verirsem ne demeliyim?

Sana mesaj atıyorum aralıklı saatlerle cevap veriyorsun ve normalde böyle yapmazsın cevap desen kısa kısa cevaplar yani umarım ben kafamda kuruyorumdur bazı şeyleri ama söylediğin ve yaptığın birbirini tutmuyor. Bu şekilde davranamazsın haberin olsun.
Davrandım haberin olsun yaz geç

Ay çok var böyle kaşm… ama neyse küfür etmeyeceğim banım yeni kalktı😂 zaten bu zamana kadar yapmış olduğu hadsizliklere sustuğunuz için sizi bastırabiliyorlar siz tepki vermiş olsaydınız bunu yaparken bi kere daha düşüneceklerdi ama geçmiş artık o muhabbet

Arkadaşlarınız mağarada mı yaşıyor? Karşı cinsle oturup kahve içmeyi bile başka yerlere çekmişler. Bir önceki konunuzu da okumuştum. Siz her ne sebeple bilmiyorum ama baya yara olmuşsunuz bu kişilere. Uzak durun şu zehirli tiplerden. Sizi ezerek içlerindeki kıskançlığı bastırmaya çalışıyorlar

Ben olsam bana yapılanları söyleyip öyle arkadaşlığımı bitirirdim.
Yazdığı mesaja cevap olarak "son konuşmamızda şaka adı altında bana hakaretler ettiniz. Siz de bana böyle davranamazsınız haberiniz olsun. O günden beri arkadaşlarımı doğru seçmediğimi düşünüyorum."diyebilirsiniz ve bir daha asla muhatap olmayın

Son düzenleme:

ilk gönderini de okudum da olaylara aman Ali Rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın modunda yaklaşıyorsun. ve belli ki diğerleri caZgır diyebileceğimiz tipler.

kendi adıma hayatımdaki en büyük hatalarımdan biri bir dönem “ay o şöyle der şimdi, o bunu böyle yapacak” diye kendi gerçek tepkilerimi verememek oldu.

bir süre sonra da ayyyy hiç çekemem moduna öyle bir alışıyorsun ki bütün hayatını ele geçiriyor ve ortada sana ait sınırlar kalmıyor.

şimdi otur düşün ilk aklına gelen tepkiyi yaz bence.

Yazdığın cevap bir sınırın olduğunu belirtmeyecekse hiç yazma...Yaptığın her açıklama bunların yüzsüzlüğünü artırır.. Kestirip atman gerekir..
.instagram hesabını aç..normal paylaşımlarına devam et..Mesajlarda da kestir at
Mesela ben bu şekilde davranamazsin diyen birine, davrandım bile, işine gelirse tarzı şeyler yazardım.
Beni üzmekten keyif alan birine yapacağım teksey, hayatimdan atmak olur

O ne demekmiş, bu şekilde davranamazsın haberin olsun ? Anan mı, baban mı bu kadın bu hadsizlik ne. Çok yüz vermişsin, s.ç ağzına gönder hayatından. Egoya bak, ah bana denk gelecekki evire çevire egosunun üstünde zıplayayım. Ver cevabını ne çekiniyorsun.

Bu şekilde davranıyorum ve hesap verecek değilim dedikten sonra lütfen engelle şu kızları yalvarıyorum sana ya artık 😃 bunların senden başka konusu yok. Toplanıp seni konuşuyor ve birlikte cephe alıyorlar. Malzeme verme görüşme engelle ve artık düşünme. Kalitesiz insanlardan uzak durmak sağlam bir kişilik göstergesi. Sakın aciklama yapma şunları öylece bırak ve hırsları içlerinde patlasın daha yeter.

O ne demekmiş, bu şekilde davranamazsın haberin olsun ? Anan mı, baban mı bu kadın bu hadsizlik ne. Çok yüz vermişsin, s.ç ağzına gönder hayatından. Egoya bak, ah bana denk gelecekki evire çevire egosunun üstünde zıplayayım. Ver cevabını ne çekiniyorsun.
Yazdıkların beni bile rahatlattı 😂 bu ne yüzsüzlük ya dimi.

Mesafeli durmayı geçtim tamamen bütün bağlarımı koparacağım artık. Sizce mesaj konusunu ne yapmalıyım?
Kızım sana görüşme dedikten sonra sen yine bunların yüzsüzlüklerine prim veriyorsun. Ne diyelim sürekli rezil etsinler ve mesafe koy mu. Engelle geç ya artık şunları kıskançlıkları kendilerine patlasın

X