Türkiye'den yurtdışına gelin gelenler acil bakabilirmisiniz

Bazı ülkeler maalesef belirli süreler dahilinde dil kriterini sağlayamamış kişiler için oturma izinlerini yenilemeler. Duyum olduğu için kesinlik olmamakla birlikte Avusturya da A2 dil koşulunu sağlamamış kişilerin oturma iznini yenilemeyerek vize ile yaşamasını zorunlu koştuğunu duymuştum. Durum bu olabilir.
Evet böyle bir ihtimal olabilir. O yüzden iyi araştırması lazım

Hayırlı günler . Kızlar 4 senedir evliyim anlaşamıyoruz boşanmak istiyorum 2 tane çocuğum var yurtdışındayim vize ile oturuyorum senede bir yeniliyorum. Şimdi ben boşanmaya kalksam nasıl olacak vizemin bitmesine 2 ay var hiç çalışmadım burada kursa da gidemedim çocuklardan dolayı . Nasıl olacak ev işi , vize işi çocuklar bilen bu konuda fikir sahibi olan bana yardımcı olabilir mi . Ben Avusturyadayim

Hayırlı günler . Kızlar 4 senedir evliyim anlaşamıyoruz boşanmak istiyorum 2 tane çocuğum var yurtdışındayim vize ile oturuyorum senede bir yeniliyorum. Şimdi ben boşanmaya kalksam nasıl olacak vizemin bitmesine 2 ay var hiç çalışmadım burada kursa da gidemedim çocuklardan dolayı . Nasıl olacak ev işi , vize işi çocuklar bilen bu konuda fikir sahibi olan bana yardımcı olabilir mi . Ben Avusturyadayim
Tabiki de seni atmazlar !! Çocukların nerde doğurdun öncelikle onu söyle . Türk vatandaşı mı yani ? Ben sana yardımcı olacağım

Öncelikle hiç bir avrupa ülkesinde seni pat diye atmazlar zaten hali hazırda oraya gitmişsin . Çocukların zaten orada doğduysa oranın bazı sosyal yardımlarını da alıyorsundur . Dil kursuna git gitme oturum hakkı başka bir şey . Ama çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Yani mantık olarak şöyle söyleyeyim bütün avrupa ülkerinde geçerli eğer çalışıp vergini düzenli ödüyorsan hiç bir problemin olmaz ama bir an önce hayatını devam edebilmek adına dil öğrenmeye bak

Evet böyle bir ihtimal olabilir. O yüzden iyi araştırması lazım
Yok öyle bir şey … yani a2 vs tüm Avrupa ülkelerinin bu politikaları kanunsal olarak aynıdır . Sadece bir üşke a2 ister biri b1 ama genel olarak aile birleşimi ile gelen bireylerin hadi boşandım dilin yok tschüss bye demez ..

Öncelikle hiç bir avrupa ülkesinde seni pat diye atmazlar zaten hali hazırda oraya gitmişsin . Çocukların zaten orada doğduysa oranın bazı sosyal yardımlarını da alıyorsundur . Dil kursuna git gitme oturum hakkı başka bir şey . Ama çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Yani mantık olarak şöyle söyleyeyim bütün avrupa ülkerinde geçerli eğer çalışıp vergini düzenli ödüyorsan hiç bir problemin olmaz ama bir an önce hayatını devam edebilmek adına dil öğrenmeye bak
yok pat diye atarlar ne demek atmazlar, gitmekle ne alakası var. oturumun bittiği an yenileme şartlarını yerine getiremiyorsan yallah geldiğin yere. ama kadının cocukları vatandaş, onun durumu farklı.

bu işler aşırı hukuksal nüanslarla dönüyor. siz kendinize avukat bulun, buradakiler yaşadığınız ülkede yaşasa bile, duyduğu, bildiği kadarı ile yorum yapar. konunuz ciddi. avukat için fikir isteyin nerden bulurum diye. bu konularda uzman olmayan avukat bile bilmez. buradan fikir alınamayacak kadar uzmanlık alanı bişe bu. satır satır koşullar var göçmenlik kanunlarında.

Diyelim boşandınız, dil yok meslek yok 2 tane küçük çocuk diyelim kitaya da verdiniz. Nasıl geçim sağlayacaksınız? Ev tutmak isteseniz bir ton evrak soruyorlar. Ben Almanya'dayım, ev başvurularında hep gelir, fatura ödeme dökümü tarzı şeyler isteniyor. (Schufa) Bu şartları nasıl sağlayacaksınız?
Ausländerbehörde gidecek ayrıca almanyada boşanırsa ki değer yerlerde de geçerli iki çocuk parasını eş ödemek zorunda . Mal paylaşımı yapacak . Österreich da aynı değişen bir şey yok ama haklısın yinede dil öğrenmeli

yok pat diye atarlar ne demek atmazlar, gitmekle ne alakası var. oturumun bittiği an yenileme şartlarını yerine getiremiyorsan yallah geldiğin yere. ama kadının cocukları vatandaş, onun durumu farklı.
Onu diyorum biri yukarda dil yapmazsan atar gibi bir şey yazmışlar

bu işler aşırı hukuksal nüanslarla dönüyor. siz kendinize avukat bulun, buradakiler yaşadığınız ülkede yaşasa bile, duyduğu, bildiği kadarı ile yorum yapar. konunuz ciddi. avukat için fikir isteyin nerden bulurum diye. bu konularda uzman olmayan avukat bile bilmez. buradan fikir alınamayacak kadar uzmanlık alanı bişe bu. satır satır koşullar var göçmenlik

hii yok onları okumadım tabiki cocukları vatandaş anneyi sadece dilden atmazlar. kanunları bilmiyorum o kadar ama mantıken yani.
Abim şuan böyle şeyler yaşıyor dili var ama sınava geçip sertifika almadı bende almanyada yaşıyorum abimde onun sayesinde baya kanun öğrendik hiç kimsede atmıyor abimi onunda 2 çocuğu var çocukları alman vatandaşı . Aksıne kadın hakları o kadar fazla ki evden abim çıktı çocuklara annesine para gönderiyor arabayı ona bırakmak zorunda kaldı vs vs .

Bilen bilmeyen, her kafadan ses, dezenformasyon dolmuş ortalık.
Tabi ki Avusturya’da kalabilir arkadaşlar, bilmeden sallamayın.
Sevgili konu sahibi, öncelikle geçmiş olsun.
Çocukların vatandaş olduğu (sadece oturumlu olsalar bile) ve senin bakımına muhtaç oldukları için elbette sana bir oturum izni çıkar.
Bulunduğun belediyenin sosyal hizmet birimine git, ücretsiz danışmanlık verdikleri bir bölüm mutlaka vardır.
Oraya danışabilirsin, ya da dil bilen bir tanıdıkla göçmen dairenin info hattına sorabilirsin.
Burada kilit nokta velayetin tamamını babaya kaptırmaman gerekiyor ki zaten çocuklara karşı senden yana negatif delil toplayacak biri değilse ortak olur velayet

Bilen bilmeyen, her kafadan ses, dezenformasyon dolmuş ortalık.
Tabi ki Avusturya’da kalabilir arkadaşlar, bilmeden sallamayın.
Sevgili konu sahibi, öncelikle geçmiş olsun.
Çocukların vatandaş olduğu (sadece oturumlu olsalar bile) ve senin bakımına muhtaç oldukları için elbette sana bir oturum izni çıkar.
Bulunduğun belediyenin sosyal hizmet birimine git, ücretsiz danışmanlık verdikleri bir bölüm mutlaka vardır.
Oraya danışabilirsin, ya da dil bilen bir tanıdıkla göçmen dairenin info hattına sorabilirsin.
Burada kilit nokta velayetin tamamını babaya kaptırmaman gerekiyor ki zaten çocuklara karşı senden yana negatif delil toplayacak biri değilse ortak olur velayet
Avrupa ülkerinde boşansan bile ortak velayet hakkına sahiptir .. sadece yaşları küçük ise anne bakım hakkı vardır . Dediğiniz gibi negatif delil yoksa şiddet gibi

Avrupa ülkerinde boşansan bile ortak velayet hakkına sahiptir .. sadece yaşları küçük ise anne bakım hakkı vardır . Dediğiniz gibi negatif delil yoksa şiddet gibi
Evet öncelikli olarak velayet ortak olarak konuşulur çocuk hakları mahkemesinde ama konu sahibinin özel durumunu bilmediğim için tam velayet riski de olabileceğini hatırlatayım dedim. Çünkü öncelik çocuğun güvenliği

Son düzenleme:

Yanlış bilgi veriyorsunuz. Pat diye atan birçok ülke varken lütfen kadına umut satmayın

Yanlış bilgi veriyorsunuz. Pat diye atan birçok ülke varken lütfen kadına umut satmayın
Daha dün avukatla konuştum lütfen sizde bilmeden konuşmayın, 2 çocuğu var .. nasıl atılıyor anlatabilir misin ? Üstelik çocuklar orada doğmuşsa veya oturumu olan bir ülkeden suç işlemediyse kim kimi atıyor ?

Daha dün avukatla konuştum lütfen sizde bilmeden konuşmayın

Kuzey Avrupa'da yaşıyorum ben de. Ve bulunduğum ülkede barınmanın şartı, ülkenin ortalama gelirine denk gelirinizi belgelenmiş olmanızdır. Yoksa size oturma izni vermeyip kapıyı gösterirler. Kuzey Avrupa'da da birçok ülkede aynısı uygulanıyor.
Bbunun yanı sıra oturma izni vermek için de dil kriterini gözeten ülkeler var
Sizin yaşadığınız ülkenin şartları bunu gerektiriyor olabilir ama bütün ülkeleri, tek bir ülke imiş değerlendirerek konuşmanız korkunç hatalı olmakla beraber sizin avukatla konuştuklarını soruyu soran hanımı bağlamıyor olabilir.

Çocuklar vatandaş ve çocukların güvenliğine dair kadın aleyhinde bir delil olmadığı müddetçe velayet ortak verilir mahkemede.

Avusturya için mi konuşuyorsunuz? Çünkü maalesef bu her ülkeyi bağlayan bir durum değil.
Dolayısıyla genellemeden konuşmakta yarar var ve Avusturya koşullarını konuşmak lazım.

Avusturya için mi konuşuyorsunuz? Çünkü maalesef bu her ülkeyi bağlayan bir durum değil.
Dolayısıyla genellemeden konuşmakta yarar var ve Avusturya koşullarını konuşmak lazım.
Şimdi öncellikle konuştuğum avukat genel olarak avrupa kanunlarından bahsetti. Ve zaten avrupa birliğinin var oluş sebebleri varya bazı kanunları vardır hani . Bu yüzden ab ya ufak tefek değişiklikler illaki vardır lakin genel olarak bunlar bu ülkelerin ortak aldıkları kanunlar vardır . Herkes kafasına göre iş yapmazlar. Bir kadını iki çocuğu eğer o ülkede doğurduysa kaldıki ona da gerek yok .. boşuna aile birleşimi yapılırken konsolosluk da binlerce şeylerden geçiyoruz evlenip buraya geldiğiniz de oturum hakkı almaya başladığınız andan itibaren oturumunuz olduğu taktirde suç kaydınızda yoksa kimse kimseyi atamaz …

X