Tüp bebek ve aşılama hakkında bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz arkadaşlar..

Egemavisi çok Teşekkürler... Istanbul Cerrah Hastanesinde Başladik, Eşime Spermiyogram Yapildi 9 Milyon Hareketlilikte Düşükmüş... Benimde Sonuçlarim Iyimiş...aşilama Dedi Bende Dedimki Acaba Direk Tüp Bebekmi Denesek Hayal Kirikliğina Uğramaktan çok Korkuyorum Böyle Bir Durumda Acaba Hangisi Olsa Daha Iyi Olur...çarşamba Filan Gidip Karar Vereceğiz... Yardimci Olursan Sevinirim.

Ikrar Bizde Yeni Gittik Tahlil Verdik çarşamba Tekrar Gideceğiz, Sizin Sorununuz Ne? Birde Hangi Hastaneye Gidiceksiniz?

arkadas1m bize tüp bebek tedisinden önce hiç bir test yap1lmad1.spermiyografi hariç.baska yap1lmas1 gereken testler varm1.lütfen yard1mc1 olursan sevininim.ikinci gidi_imizde daha bilinçli olmak istiyorum.ne gibi testler gerekiyor.simdiden tesekkürler.a.s.

Sperm sonucu çok mu kötüydü? Neden hemen tüp bebek dendi?Spermler Çok kötü değilse diğer tahliller yapılmalı tabikide.
Bi kaç yere sorsaydınız keşke.
Ben öyle yaptım bana iki farklı yer de aşılama dedi.Bende ona göre davrandım.
Ya doktordan duydum böyle kısa zamanda sertifika alıp merkez açanlar varmış.Yani çok tecrübeli olmayan ve sırf para kazanmak için hemen tüp bebeğe yönlendirenler.İyi araştırın merkezi.Sonuçta hem zaman kaybediyoruz hem de oldukça pahalı tedaviler yapılan.
Hem spermiyogramı da bi kaç değişik yerden yaptırdınız mı??
Bak benim eşim bir yerde yaptırdı sonuçlar çok kötüydü moralimiz bozuldu.Sonra ankaraya gitti orda yaptırdı bi kaç yerde daha yaptırdı Allah tan iyiydi sonuçta sevindik.
Spermiyogram kruger e göremi yapıldı?

Muayene ederken ne kadarsa aşılamada da o kadar .
kasma kendini tüplerin için rahat olman lazım.

slmlar cuma gunu doktora gıdıyoruz
daha dogrusu tup bebek ıcın basvurucaz
hemen ıstedıgımızı soylesk yaparlarmı bu konuda kafam cok karıstı
bıde benım en son tahlıllerım 6 ay once yapıldı hormonlarla ılgılı yendıden tahlıl ısterlermı

Canım sevkli gitmiyorsan heralde direk tüp bebek yaparlar.Ama sevkliysen 3 kere aşılama yapmadan tüp bebeği devlet karşılamıyor.

aşılama anestezili de yapılabiliyor druna birkaç gün önceden söylersen sana yardımcı olabilir...

Egemavisi çok Teşekkürler... Istanbul Cerrah Hastanesinde Başladik, Eşime Spermiyogram Yapildi 9 Milyon Hareketlilikte Düşükmüş... Benimde Sonuçlarim Iyimiş...aşilama Dedi Bende Dedimki Acaba Direk Tüp Bebekmi Denesek Hayal Kirikliğina Uğramaktan çok Korkuyorum Böyle Bir Durumda Acaba Hangisi Olsa Daha Iyi Olur...çarşamba Filan Gidip Karar Vereceğiz... Yardimci Olursan Sevinirim.

gulseren4434 eşinin sperm sonucu tam sınırda yani aşılama da yapılabilir ya da direk tüp bebeğe de geçilebilir. bence bir kere de olsun aşılama denemende fayda olabilir. pozitif düşünce her zaman iyi sonuçlar verir. bol şans... ve içinden geleni yap.

ya canım benım sorum progesteronumun 5.5 yanı dusuk olması yumutaların gec ve yavas calısması demek sanırım ama genede her ay yumutalar oluyo fakat 21.gun falan catlıyo sanırım yanı gec gonofen menegon ve puregon kullandım hepsı yukselttı ama gene sonuc yok asılamalarda bıle sımdı artık saldık işi kendiliginden olma ihtimali varmı 5.5 progesteronla dıye sorucaktım sımdıden sagol

merhaba bende bişey sorayım bende polikisti over var eşimin spermleride 14 milyon gbiymiş hareketlilik iyimiş bu ay aşılama yapıldı 14 milyon nasıl bi rakam sizce iki olumsuzluk birarada olunca bakalım nasıl olacak gerçi yumurtalar ganopenle 19cm e çıkıyor ama aşılamadan önce çatlama iğnesi yapılmadı.

merhaba bende bişey sorayım bende polikisti over var eşimin spermleride 14 milyon gbiymiş hareketlilik iyimiş bu ay aşılama yapıldı 14 milyon nasıl bi rakam .

olasalık yüksekmi acaba bilmiyorum bu arada ganopenle yumurtalar 19cm e geliyor.ama aşılama öncesi çatlama iğnesi yapılmadı.

merhabalar bugun böyle birisiyle karsılasmak sanırım bana iyi geldi ben 3 aydır klomen ve pregly tedavisi göruyordum gecen ay doktorum esimden sperm tahlılı istedi ve bugun yaptırdıgında durumun hic iç acıcı olmadıgını sperm görulmedigini ve acıl ürologa gitmesini söyledi canımız cok sıkkın

canım benim eşimin spermleride 20 milyon ve aşılamada yıkama öncesi 5 milyon civarı kaldı aşılamamdan önce doktor eşimde varikosel olduğunu ve o yüzden bu sayının normal olmadığını söyledi.normal bir erkekte en az 50 milyon ve üstü olmalıymış.benim araştırmalarımda öyle.ameliyat fazla iyi gelmedi ve ameliyattan sonra 8 ay bekleyip geçen ay aşılama yaptırdık.tutmadı maalesef.yarın sabah ikinci aşılamam yapılacak.inşallah bu sefer tutar... sperm azlığını dikkate alın ve iyi bir doktorda tedavisini yaptırın ama herşey Allahtan biliyorsun canım Rabbim isterse herşey olur.sakın üzülme çünkü ben çok ağladım ve çok sıkıntılı günler geçirdim.iyi bir tedaviyle çözülecek bir sorun.Allahım hepimize nasip edecek inşallah güzelim sakın üzülme ve umudunu kaybetme...

merhaba ben de yaklaşık bir yıldır deniyorum olmuyor, bir kaç aydır klomen kullanıyorum. bu ay yumurtalarım çok iyi gelişti hem de 4 tane dün pregnly iğnesi yaptırdım. bu gece ilişki olması gerekiyordu ama malisef eşim uykusunda ... sabah çok sinirlendim halen çok sinirliyim. şimdi bu akşam beraber olmamızın bir anlamı kalmadı bence acaba yarın akşama kadar yumurtalarım sabredermi,doktor en az 18 saat geçsin dedi. şimdi gece normalde 30 saat geçmiş olacaktı, yani yarını beklesem 48 i geçecek çok moralim bozuk çok. bu konuda fikir verebilir misiniz

yazdıklarımdan ne kadar gergin olduğumu az çok anladınız herhalde. o kadar çok ümitlenmiştim ki,

arkadaşlar bu akşam kan testimi yaptırıyorum lütfen bana dua edin ki bebiş haberimi alayım.hiç ümidim yok ama yinede baktıracağım.

İnşallah olur amatis Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Herkese Merhaba;

Arkadaşlar bu formu tesadüfen buldum.
IVF (Tüp bebek) Hemşiresiyim. Kadın sağlığı, tüp bebek ve aşılama hakkında bilmek istediklerini danışabilirsiniz. Bilgilerimi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım..:emir_bebek:

Burda olman bizim için gerçekten büyük bir şans arkadaşım benimde bir sorum olacak sana..Bende uzun zamndan beri tedavi görüyorum yaklaşık bir ay sonra tüp bebek uygulamasına geçicez..Doktor bazı ilaçlar verdi bunları sorucaktım tam olarak ne işe yarıyolar diye..Folbiol,Ginera,Glifor...Az çok biliyorum ama uzmanından duymak daha iyi diye düşündüm.Bide çok rahatsızlık veriyolar normal mi bu durum?

X