Tüp bebek ve aşılama hakkında bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz arkadaşlar..

merhaba ben de yaklaşık bir yıldır deniyorum olmuyor, bir kaç aydır klomen kullanıyorum. bu ay yumurtalarım çok iyi gelişti hem de 4 tane dün pregnly iğnesi yaptırdım. bu gece ilişki olması gerekiyordu ama malisef eşim uykusunda ... sabah çok sinirlendim halen çok sinirliyim. şimdi bu akşam beraber olmamızın bir anlamı kalmadı bence acaba yarın akşama kadar yumurtalarım sabredermi,doktor en az 18 saat geçsin dedi. şimdi gece normalde 30 saat geçmiş olacaktı, yani yarını beklesem 48 i geçecek çok moralim bozuk çok. bu konuda fikir verebilir misiniz

Yumurta çatladıktan sonra 12-24 saat içinde döllenmesi gerekiyor diye okumuştum ben maleseff.

Canım merhaba ben yeşim Murat Bey'in yanına yeni başlamıştım.Elif herhalde sensin bu patulji.Burda anlatılanlara göre sen gerçekten bu işi iyi yapanlardansın ve seninle çalışmayı çok isterdim.Eğer istersen seninle arada burda konuşalım mı?Senden öğreniceğim çok şey olduğuna inanıyorum..

Takılıyorsa sorularımızı hazırlayalım hemen :) Bizde soru bitmez cıks bitmez

canım biliyosun kan testi negatif ti ama dr salı tekrar yaptır dedi ve benim 28 yada 29 hastalanmam lazım hala bişey yok umarım olmazda yarın akşama kadar bekliycem ama ümitli değilim yarın sabah kalkınca hastalanmış olurum inadına...

canım biliyosun kan testi negatif ti ama dr salı tekrar yaptır dedi ve benim 28 yada 29 hastalanmam lazım hala bişey yok umarım olmazda yarın akşama kadar bekliycem ama ümitli değilim yarın sabah kalkınca hastalanmış olurum inadına...

çIKMADIK CANDAN UMUT KESİLMEZ YİNEDE.
bEN ADET OLUYORUM ONA RAĞMEN ACABA HALA OLABİLİRMİYİM HAMİLE DİYE DÜŞÜNÜYORUM SEPTİK OLDUM WALLA İYİCE :)

çok teşekkür ederim ama ben hala progestandan olduğunu düşünüyorum geçikmenin ama bakalım bu akşama kadar hastalanmazsam tekrar test yaptıracağız.İkinci kez üzülmem inşallah...

arkadaşlar benim durumumda kimseyi duydunuzmu yani kan tahlilinde çıkmayan ama reglisi geçip hamile olduğunu öğrenen..(aşılamanın 15. günüde test yapıldı)

arkadaşlar benim durumumda kimseyi duydunuzmu yani kan tahlilinde çıkmayan ama reglisi geçip hamile olduğunu öğrenen..(aşılamanın 15. günüde test yapıldı)

amatıs hamilemisin yoksa?
Anlamadım soruyu canım da..Geçen gün okudum sanırım aysegul1 yazmıştı emin değilim isim doğrumu ama o arkadaş adet olmuş ama gebeymiş ve düşük yapınca öğrenmiş.Dikkat et canım

amatıs hamilemisin yoksa?
Anlamadım soruyu canım da..Geçen gün okudum sanırım aysegul1 yazmıştı emin değilim isim doğrumu ama o arkadaş adet olmuş ama gebeymiş ve düşük yapınca öğrenmiş.Dikkat et canım

canım bilemiyorum kan testinde negatif çıktı ama ben hala hastalanmadım.bu sabah da idrar testi yaptım evde o da negatif ama daha 2 gün gecikti belki o yüzden idrarda çıkmamışdır. ama ben hamile olduğumu sanmıyorum...progestan geciktirdi heralde

inşallah ikizlerim olmasını o kadar isterim ki gerçi nasıl bakarım bilmem yardım alabilecek kimsem yok:KK43:((

Tatlım bende ikizlerimin olmasını çok isterim ama sanki ayrı zamanlarda iki doğum yapmak daha iyi olur gibi geliyor.Birini büyütüp diğerinin tekrar bebekliğini görmek güzeldir herhalde...

Merhaba benim bir sorum olacak bu problem için İstanbulda geldiğiniz doktorlar varmı yani bahçeciyi bir deneseniz çok iyi duyumlar alıyoruz o klinikle alakalı...

Arkadaşlar benim hamilelik tedavisine başlama gelişme ve sonuç bölümüm o kadar uzun ki burda anlatıp fazla kalabalık yapmıyım 27 yaşındayım ve erken menepoza girme tehlim varmış...Bunu nemi yapmış sizce?11 yıldır bir çıkan kaale bile almadıkları küçük kistler adına verdikleri doğum kontrol hapları.Şimdi onlar sayesinde 5 lerde olması gereken fsh değerlerim 15-16 larda ve inmiyor kanamalarım ve günleri azalmaya başladı.Kaç il kaç prof kaç dr gezdim anlatamam.Şimdi kist yok ama çocuğum olmuyor ve 6 ay sonra belki tüp bebek de dahil bu şansımı kaybedebilirim aylarım kaldı yani çünkü yüksek fsh değerlerinde tüp bebek de yapılmıyormuş.Kimisi yapılır kimisi çok riskli dedi.HALA UMUDUM VAR ARTIK MORALMEN BİTİK OLSAMDA.Bu arada yumurtalılarımdan birinde tembellil ve diğerinden daha küçük ve yumurta rezervimde kalitesiz ve düşük..Çare olacağını bilsem yurtdışına bile hemen gidicem ama her dr aynı şeyleri tekrar tekrar anlatıyor anlamı da kalmadı artık.Önümüzdeki hafta gonal f e başlayacağım artık fsh değerinin düşmesini beklemeden her riski göze alarak başlayacağım ama en yüksek dozda başlıyoruz herkesin tersine ve bunların yanındada daha yanında bir sürü jel ve hap tedavisi falan ilaçları aldım öyle onlara bakarak hastalanmamı günlerin geçmesini bekliyorum sizlere sorum şu olacak
TEDAVİYE BAŞLADIKTAN SONRA BU İĞNE KAÇ GÜN YAPILACAK ben yapacakmışım gerçi,eşle ilişkiye kaçıncı gün giriliyor vs.Tedavinin 5-8 gün arasında şehir dışında eşimden ayrı olmak zorunda kalıcam sizce tedaviye her riski göze alıp bir ay ertelemeli miyim?o günler riskli günlere mi girer?

Merhaba benim bir sorum olacak bu problem için İstanbulda geldiğiniz doktorlar varmı yani bahçeciyi bir deneseniz çok iyi duyumlar alıyoruz o klinikle alakalı...

MRHB LAR DR UM BANA CYCLO PROGYNOVA 21 DRAJE VERDİ ŞUANDA 2 GÜN OLDU BAŞLAYALI BEBEK SAHİBİ OLMAK İSTİYORUZ BU İLACIN Bİ ETKİSİ OLURMU YANİ HAMİLE KALMA DURUMUNDA İLACIN FETUSA Bİ ZARARI DOKUNURMU BİLGİNİZ VARSA PAYLAŞIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER:asigim:

patulii canım sanırım uzun süredir girmiyorsun... bizlere çok yardımcı oluyorsun... ve bakıyorum bu alanda baya bilgilisinde.... benimde senden öğrenmek istediğim bazı şeyler var...bende endometrisiz yani çikolata kistinden dolayı önce laporoskopi oldum ama ksitler çok büyük olduğu için ve bağırsaklara yapışık vasiyette olduğu için alamadılar ve 1 ay sonra da laparotomi yani açık ameliyat oldum..allahtan yumurtalıklarıma dokunulmadı ve sadece kistler temizlendi... ama ameliyat sonrası doktorun açıklamasıda size direk tüp bebek öeneriyorum çünkü kanallarda yapışıklıklar ve zedelenmeler olmuş dedi... sonra ben burda başka bir doktora daha gittim ameliyattan 3 ay sonr afalan ve burdaki doktorda direk tüp bebek dedi...kistlerim tekrar yenileniyormuş ve yapışıklar var dedi..zaten bu operasyonları geçirmiş hastalara biz çoğu zaman tüp bebek öneriyoruz....çünkü doğal yollarla gebe kalma şanssınız çok az dedi....şimdi benim öğrenmek istediğim sende de öyle mi yapmalıyım yani direk tüp bebek mi??? birde ben iskenderundayım bana adana da yada ankarada bildiğin bir yer varsa tüp bebek için önereceğin yerler... çünkü şu sıralar yaptıramayacağım ve araştırmam lazım en iyi neresi bizim için

Merhaba Pitulli Benim Sorunum Esimin Spermi Normal Olmasi Gerektigi Gibi 15 Dk.da Degil 3 Saatte Cozunuyor Bu Ay Asilama Yapilacak Bu Sorun Asilirmi Acaba Ve Cozunme Nasil Saglanacak Simdiden Tesekkurler

patulii canım sanırım uzun süredir girmiyorsun... bizlere çok yardımcı oluyorsun... ve bakıyorum bu alanda baya bilgilisinde.... benimde senden öğrenmek istediğim bazı şeyler var...bende endometrisiz yani çikolata kistinden dolayı önce laporoskopi oldum ama ksitler çok büyük olduğu için ve bağırsaklara yapışık vasiyette olduğu için alamadılar ve 1 ay sonra da laparotomi yani açık ameliyat oldum..allahtan yumurtalıklarıma dokunulmadı ve sadece kistler temizlendi... ama ameliyat sonrası doktorun açıklamasıda size direk tüp bebek öeneriyorum çünkü kanallarda yapışıklıklar ve zedelenmeler olmuş dedi... sonra ben burda başka bir doktora daha gittim ameliyattan 3 ay sonr afalan ve burdaki doktorda direk tüp bebek dedi...kistlerim tekrar yenileniyormuş ve yapışıklar var dedi..zaten bu operasyonları geçirmiş hastalara biz çoğu zaman tüp bebek öneriyoruz....çünkü doğal yollarla gebe kalma şanssınız çok az dedi....şimdi benim öğrenmek istediğim sende de öyle mi yapmalıyım yani direk tüp bebek mi??? birde ben iskenderundayım bana adana da yada ankarada bildiğin bir yer varsa tüp bebek için önereceğin yerler... çünkü şu sıralar yaptıramayacağım ve araştırmam lazım en iyi neresi bizim için
Yesbu merhaba canim,sorununu okudum ve kendimi okuyor gibi oldum,bende endo hastasiyim ve ameliyat oldum,ayrica iki defada histereskopi,ayni sekilde benimde doktorum direk tup bebek onerdi ama o donem yaptiramadik,benimde kanallarda yapisiklik ve yumurtalarda zedelenme ve hasar olusmus,sana tavsiyem tup bebek icin direk ankaraya gitmen,cunki beni su asamaya getiren doktorlardir,ve bende iskenderunluyum canim,ankarayi bir guzel arastir ve birkacgun sonra bende sana bir merkez ismi verebilirim,cunki su anda iskenderunda olan bir yakinimda ankarada tup bebk tedavisi yaptiriyor,ondan bilgi alip sana donerim,allah hepimize nasip eder insallah.

X