Tüp bebek ve aşılama hakkında bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz arkadaşlar..

Arkadaşlar Bende Pkos Hastasiyim Ilk Aşilama Deneyimim Başarisizgeçti önümüzdeki Ay Tekrar Deneyeceğiz Fsh 6.83 E2 26.67 Arkadaşlar Acaba Aşilamaya Gerek Kalmadan Gebe Kalabilirmiyim

Arkadaşlar Izmirde Tedavi Olupta Hatice Aktan Yada Erdal Aktanin Hastasi Olan Varmi

Merhaba,ben 5 sene arayla myom ve çikolata kisti açık ameliyatla aldırdım.38 yaşındayım.SSK yoluyla tüp bebek için başvurucaz.Tüplerim tıkalı,sadece bir yumurtalığım sağlıklı,yapışkanlıklar çok.Daha önce aşılama yapılmadı , başvurumuz esnasında bizden aşılama isterlermi,yoksa direkt tüp bebeğe geçilirmi?

hazalım ilk aşılamamı yaptırdım sonuç pozitif. aklına hiçbir şey takma hiç aşılama bile yaptırdığını olabildiğince aklına getirmemeye çalış. ben unutuyordum çoğu zaman ve ailelerinize söylemeyin. kendini baskı altında hissedersin. olabildiğince sakin ve soğukkanlı ol. bak ben şimdi 12 günlük hamileyim. bir bebeğim olacak belki de iki. allah hepinize bebişlerinizi kucağınıza sağ salim almayı nasip etsin inşallah.

Arkadaşlar benim hamile kalmamda problem yok ama sürekli düşük yapıyorum.Merak ediyorum böyle bir durumda isteğe bağlı tüp bebek yada benzeri bişey yapılabiliyor mu?Tüp bebekte sorunsuz sperm ve yumurtalar seçme şansı olduğu için merak ettm.

anııım naıl mutlu oldum.bazen yazılarını takip ediyodum.ama hamile oldugunu bilmiyordum.ayyy cok sevimdim.banada umut oldu.demekki ilk seferdede tutan varmış.zaten kafama takmıyorum.ailelerimizinde haberi yok....sanırım haftaya asılamam olur.bebişine ve kendine dikkat et

canım mrhaba gecmiş olsun...devamlı düşük yapıyorsan bence ilk önce onun tedavisine baktır.yeniden üzülme...doktorlar arastırma yaptılar mı?düşük sebebin nedir?

Arkadaşlar Bende Pkos Hastasiyim Ilk Aşilama Deneyimim Başarisizgeçti önümüzdeki Ay Tekrar Deneyeceğiz Fsh 6.83 E2 26.67 Arkadaşlar Acaba Aşilamaya Gerek Kalmadan Gebe Kalabilirmiyim
canım bizim gibi olupta habersiz hamile kalan cok.amada oda bir sans,bende pcos um.önümüzdeki hafta asılamam var.ilk olacak,insallah tutar.sen niye bir daha denemiyorsun?işi şansa bırakma sonuçların cok iyi cünkü

patullı ben onumuzdekı ay asılama yaptırcam
once rahım fılmı cekılecek.bende bı sorun olmadıgını soluyo drum ama sadece yumurtalıklarım yeterınce gelısmıyomus.napmam gerek?

canım bizim gibi olupta habersiz hamile kalan cok.amada oda bir sans,bende pcos um.önümüzdeki hafta asılamam var.ilk olacak,insallah tutar.sen niye bir daha denemiyorsun?işi şansa bırakma sonuçların cok iyi cünkü

aslında 2. yi düşünüyoruz ama çok yıprandık hem maddi hem manevi toparlandıktan sonra tekrar denicez

genelde aşılama olmadan tüp bebek yapnıyorlar ama senin durumun farklı yaşın 38 bence zaman kaybetmeden tüp bebek yaparlar

canım mrhaba gecmiş olsun...devamlı düşük yapıyorsan bence ilk önce onun tedavisine baktır.yeniden üzülme...doktorlar arastırma yaptılar mı?düşük sebebin nedir?

Canımcım tabii ki araştırmalar yapıldı sebepler hakkında;kanımda pıhtılaşma varmış ve hamileliğim süresince ilk günden itibaren hergün karnımdan iğne yapılmam gerekiyomuş.Buraya kadar sorun yok.E yok ama son gebeliğimde herşey yapılmasına rağmen düşük yaptım.Dr.lar bukadar üst üste düşük sadece şanssızlık diyor.Testlerde pıhtılaşma dışında bişey çıkmıyor.İlk gebeliğimde düşük yaptım.2.karnımda öldü,kürtaj oldum.3.de düşük oldu.Bu ay bakalım nolcak?:uhm:

canım merhaba,benim kardesim bekar ama bu kan pıhtılasma(tramboz)4senedir ugrasıyor.ama seninki gebelikten kaynaklanıyor sanırım.benim kardesim daha14 yasındayken adet düzensiz diye;dr.dog.kntrl.ilacı verdi,malesef tramboz olustu.bir sürü ameliyat gecirdi.ama senin rahatsızlıgını iyi biliyorum.çevremde cok,evet hamişken 9 ay boyunca deri altı igne kullanacaksın(kan sulandırıcı)sonrada bebişiniii kucagına alcaksınnn.amiiinnnn...ilk düsükden sonra olmustur,bu kan rahatsızlıgı;ama en azından tedavisi var.ALLAH yardımcın olsun cnm.cümlemizin:teselli:​

cnm sen aşılamanı hastanede yaptırmıyormusun?saglık güvencen var ise;ücret vermiyoruz.sadece iğneler...ben şimdilik özele gidiyorum ama asılamayı hastanede yaptıracam.
aslında 2. yi düşünüyoruz ama çok yıprandık hem maddi hem manevi toparlandıktan sonra tekrar denicez

slm arkadaşlar ben 2. aşılamayı oldum ve bu gün 9. günüm ama dün gece baygınlık geçirdim ve şu anda aşırı baş dönmesi çok hafifte bulantım var bunlar normalmi çok korkuyorum cevaplarınızı bekliyorum.

selammm..ben tüp bebek tedavisi gördüm sonucum negatif.12 yumurta toplandı 10 tanesi döllendi fakat embriyoların kalitesi düşüktü 4 tane yerleştirdiler ama tutmadı.doktorumdediki eğer 2.denemede de embriyo kalitesi düşük olursa ciddi bi sorunumuz var demektir dedi ve yumurtaya genetik tahlil yapmamız gerekicek yumurtada genetik sorun olabilir dedi.Bu tam olarak ne demek.Doğucak çocuklarımda sağlık sorunumu olacak yada hiç çocuğum olmıcakmı?Bu soruyu bu sitede bikaç defa sordum ama heralde kimse yaşamamış cevap gelmedi.Detaylı bi cevap yazarsan çok ama çok sevinirim sevgili hemşiremiz.Allah razı olsun..Bu dünyada iyi insanlar var ya ne güzel:)

bizim size çok ishtiyacımız vardı aramıza h.g. bende rahim filmi çektirdim iyi çıktı. ama eşimde varikosel vardı ameliyat oldu sperm sayısı 2mil. ama dokorum eşime ve bana ilaç verdi benim kullandığım glukofen ve progesteron eşime verdiği ithal bi ilaç adını hatırlıyamıyorum şuan. ama doktorum 3 ay içinde bende bi gebelik beklediğini söledi.... çok mutlu olduk... ama eğerki 3 ay içinde gebelik oluşmazsa adetin ilk günü gidicem...inş adet olmam ve bebişimize kavuşuruz

selam patuli sperm sonuclarını degerlendırırmısın aşılama olucak bana şuan iğnelerımı yapıyorum çarşamba doktora gıdıcem
motılıte:45
hızlı dogrusal hareketli:5
yavas dogrusal ahreketli:25
yerınde hareketli:15,
hareketsız:55
morfoloji:4

Merhaba,ben 38 yaşındayım,gelecek ay ssk ile tüp bebek tedavisine başlıyaca-
ğız.Daha önce 2 myom ameliyatı geçirdim,yapışıklıklar oluştu.Direk rapor verirler
diye biliyorum,acaba doğrumu biliyorum,yoksa birtakım prosödürler varmı(rahim filmi,aşılama v.s.).

. merhabalar.sizi bulduğuma çok sevindim.ben 2 ay önce tüp bebek yaptırdım.olmam gereken iğneleri oldum herşey yolundaydı.21 adet yumurta oplandı doktorum çok umutluydu ama bir gün sonra hiç bir yumurtamın döllenmediği söylendi çok şaşırdım ve üzüldüm.hiç böyle bişey duymamıştım.ben pco hastasıyım yaşım 30.şimdi tekrar iğne oluyorum bir hafta sonra tekrar toplanıcak yumurtalarım.tekrar böyle bişey olmasından korkuyorum bilgi verirseniz çoook sevinirim.şimdiden çok teşekkür ederim.a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…