Tüp bebek sürecine gireceğim sizin deneyimleriniz neler?

Bizim ilk denememiz . Trabzonda basliycaz nasipse bakalım. İnşallah sizde hayırlı sonuçlar alirsiniz

Merhaba öncelikle.rabbim.tekrar yaşatmasın acı kayiplar...devlet destekli olmasi için iki aşılama şartı var.yasiniz ideal..ben samsun eğitim araştırmada olucam.insallah..siz hangi il.
Kadında yada erkek de sorun varsa aşılama olmadan tüp bebek yapıyorlar,benim amh düşük diye sorun kapsamında oluyormuşum bana aşılama yapmadan direk tüp yaparız dedi ben aşılama için rica ettim 1 tane deneyelim diye öyle yaptı yoksa direk tüp bebek yapacaklardı,şimdi aşılama tutmadı diye tüp sürecine başlıyoruz

Malesef bir asılama istendi.istemiyordum oranı düşük ama devlet destekli olması için mecbur oldum..boşa zaman kaybi evet ama.ins bı dahaki aya nasip olur...sizde temmuz ayındami baslicaksiniz...

Malesef bir asılama istendi.istemiyordum oranı düşük ama devlet destekli olması için mecbur oldum..boşa zaman kaybi evet ama.ins bı dahaki aya nasip olur...sizde temmuz ayındami baslicaksiniz...
Sizde sorun görmediler ozaman benim amh düşük diye direk tüp bebek başlamak istedi dr ben ısrar edince belki aşılama tutar tüp bebek süreci daha zor okuyor diye o yüzden aşılama yapmıştı,p.tesi aşılama sonucun çıktı negatif diye akşam regl de başladıydı bugün regl nin ikinci günü diye dru aradım tüp bebek sürecine ne zaman başlarız diye bayram girdi araya bir dahaki ay regl gününde başlayalım dedi temmuzda yani,aşılama süreci bile beni çok yıprattı tüp bebek süreci daha yoğun işlem tedavi ama yapacak birşey yok be ek isteyince katlanacağız yeterki tutsun,zaten bu da tutmazsa devlette başka tüp bebek hakkım yok yaşım dolduğu için tek sefer yapabiliyorum,özel de yaptırma imkanım yok inşallah ilk olan bu devletteki tutar.bunda bile ilaçlar vs 25-30 bin tutuyormuş kişiye göre tedavi fiyatı artarabilir

Merhaba . Benim eşimde azosperm . Bende de pkos var . Bizde başlayacağız tupbebege nasipse. Eşinizin azosperm sebebi neydi acaba .
Daha önce tüp mide ameliyatı olmuş belki odur belki sigaradır tam olarak bilmiyorum.. aynı durumdayız bende de polikistikover var ama tüp bebek konusunda en avantajlı hastalığa sahibiz

Daha önce tüp mide ameliyatı olmuş belki odur belki sigaradır tam olarak bilmiyorum.. aynı durumdayız bende de polikistikover var ama tüp bebek konusunda en avantajlı hastalığa sahibiz
Evet doktor da bana öyle söyledi. Ama ben Öcal ayında başladım tupbebege 18 20 tane yumurtam vardi iğneleri kullandım sonra çatlamasıni engellemek için cetrodide kullanmaya başladım fakat kendiliğinden çatladı yumurtalarim. Şimdi yeniden başladık uzun protokol uyguladı doktor . Doğum kontrol ilaci kullanıyorum 21. Gün lucrin ignesi vururdum pazartesi kontrolüm var bakalım hayırlısı. Benim eşimde tikanikliga bagli azosperm dediler . Eşimde ilk duyduğunda yıkıldı boşanmayi bile istedi benden ama hep destek oldum ona şimdi daha iyi en azından.

Evet erkekler böyle konularda aslında bizden daha da üzülüyorlar kendilerini suçlu hissediyorlar erkeklik gururuna dokunuyor ama aslında bilmiyorlar ki biz en çok onların baba olmasını istiyoruz bu yüzden çocuk istiyoruz ben şahsen eşim dışında hiç kimseden çocuk sahibi olmak istemezdim eşimden olmazsa yine eşimle olmak isterdim iyi veya kötü umrumda değil onu seviyorum bunu bazen anlamıyorlar

Evet kesinlikle erkekler bu konuda çok hassaslar. Ben çevremdeki herkese annem dahil olmak üzere çocuğum olmuyo sorun bende dedim . Sırf eşim üzülmesin biri yalnis bi kelime söyleyip kalbini kırmasın diye . Rabbım inşallah en hayırlı zamanda güzel haberler nasip eder bize .

İnşallah sizin için hayırlısı olur ben de kimseyle paylaşmıyorum artık biz de bir ara paylaşmıştık ama eşim kendisi söylemişti tüp bebek olay ne yani şimdi paylaşmayı kimseyle düşünmüyorum zaten doğru düzgün ailemizde yok vefat ettiler

Merhaba arkadaşlar benim sizlere sorum olacak. Tedavi olacağınız merkezi hangi kriterlere göre seçiyorsunuz. Sadece tüp bebek yapan özel klinik mi yoksa hastane bünyesindeki klinikler mi daha doğru. Sitedeki yorumları inceledim çoğu klinikte iyi de kötü de yorumlar mevcut. Bahçeçi tüp merkezi, memorial Şişli, Medicana Beylikdüzü gibi seçeneklere düşürdüm ama karar veremiyorum. Umarım bana yardım edersiniz. Teşekkürler

Laboratuvarına göre seçtim ben bahçeci bu konuda çok iyi

Bende bu süreci sanki kendim aşıyomuşum gibi hissediyorum bazen eşim çok stresli tedavimiz sürüyor ama bu süreçte en önemli şey stres yönetimi inşallah çok zorlanmadan aşarız hepimiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…