Tüp bebek sürecine gireceğim sizin deneyimleriniz neler?

Bende bu süreci sanki kendim aşıyomuşum gibi hissediyorum bazen eşim çok stresli tedavimiz sürüyor ama bu süreçte en önemli şey stres yönetimi inşallah çok zorlanmadan aşarız hepimiz
Bizdede oluyor böyle şeyler benimde eşim stresli ama iş yine bize düşüyor

Sizin yaşınız kaç nerede tedavi görüyorsunuz eşiniz menupin nutfeks mi kullanıyor
Biz daha önce bu işe girdik ama ilaçları kullanırken yarıda bıraktık stres vs… şimdi tekrar ve daha temkinli deniyoruz bilinçliyiz yani önceden bilinçli değildik Eşimin ne kullandığını bilmiyorum sormuyorum strese girsin istemiyorum çünkü onda azosperm var bende Pco var yaşım 33 eşim 45 sizin kaç ?

Pkosu sorun etme bence tüp bebekte istenilen durum gibi bakılıyor artık. Azosperm için de mikro teste yapılıyor bizim hoca onda baya iy bahçeci Bülent Erol. Bende 28 yaşındayım esım 35 yaşında

Aynen paylaşmamak en doğrusu . Diğer türlü sürekli kafa yoruyolar öyle yap böyle yap diye .Bende söylemiyorum tedaviye başlayacağımı şimdi. Allah rahmet eylesin yakinlarinizada

Pkosu sorun etme bence tüp bebekte istenilen durum gibi bakılıyor artık. Azosperm için de mikro teste yapılıyor bizim hoca onda baya iy bahçeci Bülent Erol. Bende 28 yaşındayım esım 35 yaşında
Evet çok sorun değilmiş… bakalım sperm bulunamazsa o yapılacak önce eşim başlayacak onun spermler alınınca ben ben eşime çok fazla sormuyorum ne yapacaksın diye utandırmak germek istemiyorum o bilir nevyapacağını

85 doğumluyum ağustosta 39 oluyorum 40 yaşından gün almamak diyor 1 gün alsan bile olmuyormuş
Hayır canım öyle değil 39 yaşım bitecek 40'a geldiğinde oluyor ben mesela 84 doğumluyum Ağustos şu an devletten özele geçtim ağustos'a kadar hakkım var kullanmaya çalışıyorum şu anda heyet raporumu senin daha bir senen daha var merak etme

Merhaba geçmiş olsun inşallah ilk denemede pozitifi alırsınız. Ben 6 deneme yaptım hepsi tüp bebek asılamaya geçmeden tüplerim alındı. O yüzden direk tüp bebeğe geçtik. Son negatifi mide geçen cuma aldım. Gerçekten çok yorucu yıpratıcı bir süreç maddi manevi insanı yoran bir süreç. Eşimle diyalogum hiç iyi olmuyor tedavi sürecinde dediğiniz gibi eşimde çok stresli gergin ilk iki üç denemede eşimi çok sıkıntı ettim surat asıyor herseye sinirleniyor falan derken o süreci burnumdan getirdi benm ama sonra artık takmamaya calıstım amacıma odaklandım sadece bi yönden onuda anlıyorum çok masrafımız oldu borcun içinde yüzüyoruz resmen oda haklı yani ama bu ne benm ne onun suçu birbirimizi anlamak yerine sadece geriliyoruz biz. İğne ilaç kullanırken zaten hep şehir dışında oluyoruz biz Ankara'ya gidiyoruz. Eşimin gerginliğine çok odaklanma maya calısıyorum ama illaki oluyor işte. Yani aşilmiyor tam olarak ne tedavinin stresini asabildim ne eşimin stresini aşabildim . Umarım siz bu süreci güzel geçirirsiniz

Öyleyse çok sevinirim ama bana dr öyle dedi senin yazın doluyor 1 defa yapabileceğiz dedi,nasıl oluyor ki yanlış bilgi mi verdiler acaba

Öyleyse çok sevinirim ama bana dr öyle dedi senin yazın doluyor 1 defa yapabileceğiz dedi,nasıl oluyor ki yanlış bilgi mi verdiler acaba
Yok canım sana yanlış bilgi vermiş olabilir hatta dün gidip özel hastaneyle görüştüm o da aynı şekilde ağustos'a kadar hakkım olduğunu söyledi tam 40 yaşını doldurman gerekiyor

Ya benim eşim de bazen asar suratına iş dolayısıyla işi de stres çünkü bir ton çalışanı var onların maaşını falan da ödemek zorunda dünyanın masrafı evet ama biz bu dönemde çok daha hassas oluyoruz biraz zorlamaları lazım kendilerini güler yüzlü olmaları lazım vallahi benim eşim bana söz verdi inşallah olur… çünkü kadını çok etkiliyor kadının modu düşükse gebelik gerçekleşemiyor kadının pozitif ve mutlu olması lazım

Öyle anlamıyorlar malesef. Çok yorucu bi süreç oluyor iniallah eşiniz destek olur. Maddi anlamda sıkıntınız yokmuş aslında stresi yarı yarıya indiren bi durum bu. O yönden şanslısınız. İlaç kullanırkrndr hormon alıyoruz ister istemez duygularda değişkenlik kişiden kişiye farklı olabiliyor. Sadece amacınıza odaklanın inşallah herşey güzel olur

eşinizde ilaç alıyormu? Benim eşim azospermi için ilaç alacak… eğer alıyorsa onlarda hormon alıyor diye biliyorum belki ondandır bu davranışları… bizde ilk denemede ben operasyon olmadan stresten dolayı yarım bırakmıştık stres tartışma vs biton berbat şey yaşadık şimdi bu yüzden sırayla yapacağız herseyi önce o ilaç onun spermleri alınınca ben başlayacağım. Şahsi algılama bir çok koca stresli durumu anlatmaya çalış gerekirse destek alın biz uzun suredir psikokoga gidiyoruz ona da ayrı ayrı gidiyoruz valla benim eşimde gülen şen şakrak biri değil ama benle alakası yok adam dışarda 50 tane stres yaşıyor kafası dolu vs hassas bi dönemdesiniz sadece biraz daha zorlamalı kendinibirazcık

Son düzenleme:
Yok eşim ilaç almıyor 6 deneme yaptık eşime bi sperm DNA hasarı testi yaptıramadım inşallah bu defa yapacak artık. İnşallah güzel bi süreç geçirirsiniz. Benm eşim farklı yani durumu anlatsamda pek faydası olmuyor kendimce atlatmaya calısıyorum her süreci. Sizin eşiniz anlayıslı ılımlı ki psikolğa gidebiliyor buda bi şansa öyle düşünün. Ben artık sadece yoluma odaklandım ister istemez taktıgım dönemler oluyor ama takmamak için elimden geleni yapıyorum

Benim eşim bana karşı çok pimpirikli olduğu için çok stres yapıyor. Bana bir zarar gelmesinden korkuyor. Ben artık eşime söylemiyorum.
Dondurulmuş embriyo transferi olmasi avantajlı. Kendi kendime gidip geliyorum. Transfere kendim gitdim mesela ve 14 gün bekleme sürecinde kafam rahat oldu. Eşim yoksa çok darliyor.

Bu ay tekrar transfer olucam ve eşimin haberi bile yok. En azından kafam rahat

Belki anlatış tarzını değiştirmeniz gerekiyor ya da kızarak bağırarak anlatıyorsunuz tatlı dille mi anlatsanız acaba ilk önce yine öfkelenir ama sonra zamanla anlar siz üzüldüğünüz ağladığınız zaman vicdan azabı çekmiyor mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…