Tüp bebek sürecine gireceğim sizin deneyimleriniz neler?

Malesef ki kızarak bagırarak anlatmıyorum cunkü öyle bi yapıya sahip değilim zaten fazla hassas duygusal karsımdakini asla kırmamaya calısan üzmemeye calısan bir yapım var. Üzülüyor ama öfke kontrol sorunu var değişik bi yapısıda var vala hayırlısı bakalım ilerleyen dönemleri nasıl atlatırız

Yani yanlış anlama ama hiçbir şekilde düzelmiyor ve tolere edilemiyorsa neden çocuk yapmayı düşünüyorsun? Yani tamam benim eşimdede oldu ama beni üzdüğü zaman dünyadaki en mutsuz insan o oluyor ve beni üzdüğü zaman benden özür diler gönlümü almaya çalışır ben bu yüzden çocuk yapmayı düşünüyorum çünkü eşimin iyi bir insan olduğunu biliyorum ama senin eşin eğer böyleyse çocuğuna da kötü davranacak yani diyorsun ki çok üzülüyorum ama kesinlikle pişman olmuyor çünkü eğer gerçekten pişman olmuyorsa ben senin yerinde olsam bir kere daha düşünüyordum

Ay evet ya böyle etkileri var ilaçların yapacak bir şey yok çeksinler azıcık

Eşim üzülmüyor demedim üzülüyor ama öfke problemi var aynı şekilde gönlümü alır konuyu asla uzatmaz biz çok zorlu süreçler geçirdik daha öncesinde eşimin durumu ondan kaynaklı eşimin bana olan sevgisi merhameti değil konu yani bunlar tamam sadece psikolojik destek almak istemiyor daha önce farklı konularda bu süreçten geçti çünkü. Aslında benden daha çok istiyor ve olmayınca benden daha çok aglıyor ama elinde olmayan sebepleri var burdan anlatmak istemiyorum

Bizde de vardı böyle problemler işte psikologla birlikte aştık.. yanlış anlama yani böyle uzaktan konuşması kolay bana da hep derlerdi niye evlisin o zaman diye ama ben seviyorum eşimi kaç yıllık evlisiniz

Bizde de vardı böyle problemler işte psikologla birlikte aştık.. yanlış anlama yani böyle uzaktan konuşması kolay bana da hep derlerdi niye evlisin o zaman diye ama ben seviyorum eşimi kaç yıllık evlisiniz
Aynen bende öyleyim eşimi seviyorum onunla çok engebeli yollar aştık ve vazgeçmedik. İster istemez yıprandık sadece bebek konusu değil bu engebeli yol yani. 9 yıllık evlıyım 33 yasındayım eşimde 33 yasında 20 yasımdan beri eşimleyiz .

Üstelik siz bir de birlikte büyümüşsünüz biz öyle değiliz ona rağmen ben böyle düşünüyorum ayrılmak kolay zaten önemli olan karşılıklı anlayış tüp bebek süreçleri Stresli ben de korkuyorum nasıl olacak diye üç ay sonra başlayacağım

Evet öyle oldu ama işte hayat zorlayınca ister istemez dengeler bozuluyor ama sevgi ve şefkat yönünden eşime haksızlık edemem arada olan öfkeleride ben tolere ediyorum. Korkmayın sağlam adımlarla yürüyün yolda birazda akışına bırakın

Ben de yüksek sese tahammül edemiyorum nefret ediyorum yüksek sesten vs

Transfer olurken eşi de yanında istiyorlar onun imzası olmadan yapmazlar

Himm burda transfer günü eşinizde yanınızda olmalı diyorlar

Burda farkli. Hukuksal acidan zaten fark var. Burda kadin bekar olsada tüp bebek yapabiliyor

Eşim mesela spermlerini (embriyolari) bana bağışladi. Allah korusun, şuanda ölse ben tedavime devam edebilirim.
TRde nasil bu durum? Diyelim dondurulmuş embriyo var ama adam hapiste. Transfer olmuyormu?

Ölum halinde maalesef olmuyor eşin imzasi gerekli. İlk başvuruda zaten ikimizden de imza alınıyor ama transfer zamanida eşli istiyorlar. Allah kısmet ederse benim pazartesi günü transfer yapılacak bize eşinizle beraber gelin dediler.

Canım bizimde azospermdi 3 yıl uğraştık vazgeçmedik bebeğimiz kucağımızda çok şükür 6 aylık oldu vazgeçmeyin

Yok canım sana yanlış bilgi vermiş olabilir hatta dün gidip özel hastaneyle görüştüm o da aynı şekilde ağustos'a kadar hakkım olduğunu söyledi tam 40 yaşını doldurman gerekiyor
Cok sevindim bi habere bayram sonrası tedaviye başladığimda dr la tekrar bu durumu paylasacağim öyle okursa bu ilk deneme tutmazsa sonraki deneme için devam edebilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…