Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

hamilesin ama daha erken az daha sabret insallah burdan göründüğü gibi hamilelik haberini bize veririsin
İnşallah Allah’ın izniyle yarın kan vermek istiyorum ama eşim klinikte 2 Şubat dedikleri için beklerim dedi belki ondan gizli veririm sonucu buraya yazmak nasip olsun inşallah hepimiz için hayırlısı tüm bekleyenlerin

bence dedikleri tarihi bekle sonucta okadr bekledin? nekadardir deniyosun kac senelik evlisin?

bence dedikleri tarihi bekle sonucta okadr bekledin? nekadardir deniyosun kac senelik evlisin?
Evet ben sabırsızlık yaptım tabi işte insan hep sabredicem diyor ama bi yandan merak :) 4 yıllık evliyiz ilk transfer tek embriyo eylül ayında oldu o negatifti sonra elimizde de hiç olmadığı için yeniden başladık ocak ayında yumurta toplama vs ile 2 tane biri 8 hücreli diğeri 7 hücreli 3. Gün embriyosu transfer edildi 20 ocakta

Hayırlı olsun var gibi görünüyor

hayrlisi olsun cnm azz daha beklr :)

Merhaba Arkadaşlar,
Uzun zamandır sessiz takip ettim, okudum hep yazılanları. Bugün içim o kadar doldu ki, artık sadece beni anlayabilecek olan sizlere yazmak istedim. 2 yıldır çocuk istiyoruz, sebepsiz olmuyor.. 1 başarısız aşılama ardından pazartesi adetimin 3.günü tedaviye başladım. İçim kıpır kıpırdı, çok umutlu hissediyorum aslında genel olarak. Ama bugün 2.kez hala olacağımı öğrendim. Çok güzel bir haber değil mi? Evet, bence de. Ama haberi aldığımdan beri ağlıyorum. Son birkaç ayda bilmem kaçıncı kez aldığım hamilelik haberi bu. Evlendiği ay hamile kalan en yakın arkadaşım mı dersiniz, ikinci kez evlenen ve yine evlenir evlenmez 37 yaşındaki kuzenim mi daha neler...Bu haberlere içten içe üzülmeme kızıp bir de ben nasıl bir insanım diye kendime kızmam işte. Bugün bu stresin üstüne bir de artık saçmaladığımı düşünüp iyice kendime kızmam eklendi. Yeri geliyor eşiniz bile tam anlayamıyor sizi. Kadın olmak, anne olma iç güdüsü sadece bizde var çünkü...200 gonal f ile başladım tedaviye,cuma kontrolüm var. Dualarınızda beni de unutmayın olur mu? :)

insanın kendisini anlayabileceği birilerini aradığında tamda burda buluyo kendini.. bu topiklere bakan, yazan herkes hemen hemen aynı yollardan geçiyo.. inşallah en kısa zamanda bizlerde alırız o güzel haberi.. tedaviniz de hayırlı olsun kendinizi suçlayarak moralinizi bozmayın şu ara en çok morale ihtiyaç duyduğunuz dönem..

Teşekkür ederim, gerçekten iyi geliyormuş :) İnşallah, Allah'ım hayırlısıyla o güzel haberi bekleyen herkese nasip eder. Moral bozmamaya çalışıyorum evet de uzun bir süreç insan sürekli sabrını muhafaza edemiyor.. Her nasip vaktine esirdir, bunu bilsem de bazen yeniliyorum sabırsızlığıma.

Son düzenleme:
bizde yaklaşık iki yıldır istiyoruz .. iki başarısız aşılama ... şimdilerde tüp bebek planları oluşmaya başladı.. rabbim isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu inşallah..

bizde yaklaşık iki yıldır istiyoruz .. iki başarısız aşılama ... şimdilerde tüp bebek planları oluşmaya başladı.. rabbim isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu inşallah..
Amin inşallah Belki daha önce yazdın görmedim ama sizde sıkıntı nedir? Bizde görünen hiç bir sıkıntı yok. 1 yıldır doktora gidiyordum, yumurtlama takibi, çatlatma iğnesi falan denedik şansı artırsın diye. Ama yaş 32, 2 senedir de bekleyince yeter dedik ve başladık. Hakkımızda hayırlısı..

Seni çok iyi anlıyorumm canım inan buradaki çoğu insanlar seninle aynı duyguları yaşıyorlar.
Ben sokakta hamile bir kedi köpek gördüğüm zaman bile bir tuhaf oluyorum.
Sonra kendime kızıyorum saçmalıyorsun diyorum ama inan oluyor.
Bizimde bu hayattaki sınavımız butmuş demekki. Rabbim zamanı geldiğinde sağlıkla verecek yavrularımızı bize
Buna inan ve bol bol dua et canım. Yer gök dua.
Tedavşnede başlamışsın hayırlı olsun, inşallah bu sefer yüzün güler.
Stresten ve böyle sıkıntılardan uzak durmaya çalış. Tedavine odaklan, umutlu ve pozitif ol canım
İnan bana bu süreçte en büyük düşmanımız stres, sıkıntı...

aslında biz de de sıkıntı yok şu anda.. ( tek tüpümün olmamasını engel olarak saymıyo doktorlar )
bir sene önce ameliyat oldum, sol tüpümde kist olduğu için aldılar. ama sebepsiz diye geçiyo dosyamda.. 31 yaş bende de zaman su gibi akıp gidiyo maalesef ..

Çok teşekkür ederim canım:) Evet, yapmamız gereken belli; elimizden geleni yapıp dua edip sabrederek beklemek. Ah bir de uygulayabilsek bunu her zaman! Allah nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmazmış diyip teselli ediyorum kendimi. Çok hayal ettim kendimi anne olarak. Ve bence burdaki bir çok anne olmak isteyenlere de bana da annelik çok yakışacak

Aynen, iki tüpümüz var nasılsa engel değil O zaman inşallah güzel haberler veririz birbirimize :)

İşte böylee mutlu ve pozitif ol canımmmm :)
Kesinlikle öyle Allah nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmaz bende çok inanıyorum buna.
Hepimiz ayrı ayrı çok çabalar sarf ediyoruz anne olabilmek içinn..
İnan bana her duamda sizlerde varsınızzz..
Hepimize anne olmak çok yakışıcak, Rabbimin izniyle en kısa zamanda bu mutluluğu yaşayacağıızzz

Amin amin inşallah Umarım nasip olur da burada sevincimizi de paylaşırız

Merhaba arkadaslar
Yazmim dedim ama kendimi tutamadım.uzaktan sinsice okuyorum çoğu zaman o kadar ki takatim ve moralim yok yazmaya.Hepimiz halimize şükredelim ben bile.inna lillah ve inna ileyhi raciun.Ben bile dedim çünkü 5 ayda kendimi çok hızlı bir mücadelenin ve savaşın içinde buldum.8 aylık evliyim 38 yasima girdim.Evliligimin ilk 2 ayına kadar adetlerim çok güzeldi bekarligimdan o ana kadar hep düzenli idi ve ilk 3 aya kadar duzenli ve saglikli bir cinsel hayatim vardi.Ta ki tesadüfen doktora gidene kadar.yaşım ileri olduğu için elimi hizli tutmaliydim daha 3 aylik evliyken gebe kalamadigim ve adetlerim biraz duzensizlestigi icin doktora kostum.Doktora gittigimde hormonlarima bakti fsh 14 çıktı.doktor bana ilk kez o zaman yumurta rezervinden bahsetti.hala olayın ciddiyetini anlamadım tabi.Ertesi ay bir daha gittim fsh 18 doktor tüp bebekten bahsetti ben hala uyanmış ve kabullenmiş değilim.Diğer ay bir daha gittim fsh 30.doktor bana donasyon diyor aha ışte bu sekreter kızın yumurtalarını sende kullanırız diyor ben olayın hala ciddiyetini anlamış değilim bana şaka gibi geliyor .Eve geldim adet olmayı bekliyorum ama tik yok.28 günde bir olan adetim 38 günü buldu sevindim gebeyim diye.Bi heyecanla kostum doktora kan tahlili yaptı kocaman bir negatif.Doktor bana cyclo verdi onuda yanlış kullandım renk sıralamasına uymadan yedim yine adetim yok.üzüntü korku panik hep bir oldu ışte ne olduysa o ilaçtan sonra oldu.Hayatımda ilk kez Deli gibi internet kurdu oldum.Erken menapoza girmiştim artik adet olmuyordum artik esimle iliskiye girmek istemiyordum cunki vajinal kuruluk ve isteksizlik vardi hep bahanelerle uzaklasiyordum ve esim butun olan bitenden habersiz.fsh oldu 30 AMH 0.1 üstüne birde hsg de yarim rahimli olduğum cikmazmi. elimde telefon manyak gibi erken menapoz,fsh,AMH,yarim rahim,yumurta rezerv azlığı,tüp bebek ,aşılama,donasyon kelimelerini araştırıyorum.O andan itibaren en az 10 doktora gitmiştim bile hepsi aynı şeyi tekrarladı treni kaçırma tüp bebek yap diye.Aman Allah im nasıl bir iştir girdim içine.Bu sefer deli gibi arastirmalara başladım bitkisel kürlere sardim fsh oldu 12 bu arada her geçen zaman aleyhime işliyordu.evliliğimin ilk ayında olan akintilar yumurtaliklardaki hareketlilik artık yoktu kupkuruyum .Kendimi inandırmak zorunda kaldım esim esimin ailesi herşeyden bihaber ailem desem uzaktalar .bu savaşta yalnizdim hemde yapayalnız derdimi kimselere anlatamazdim tutucu bi cevredeyim.Kullandığım ilaçları bitkileri köşe bucak sakliyordum kimse görmesin diye.Çalışıyordum ilçedeydim düzgün bir doktor yoktu tek bir doktor vardı çaresiz ona gidiyordum o da gizli saklı.Velhasili kelam tup bebek icin kollari sivadim.fsh dustugu gibi ignelere basladik gonal f 375 yuksek doz ile basladik 12 gün boyunca iğneleri yaptim her kontrole gidişimde mudurume bir yalan uydurur öyle giderdim diken ustundeydim bir tanıdık gorecek diye.Tabi bu arada esime tüp bebek olayindan ufaktan bahsetmistim ama asla erken menapozdan ve yarim rahimli olduğumu söyleyemedim.12 günlük ignelerden ilaçlardan sonra sadece 4 yumurtam toplandı 2 boş 2 si dollendi ve 4.gün transfer edildi.Bir 12 günü de transfer sonrasi tedirgin geçirdik.Eve geldik esim dedi kızkardeşim gelsin 2 gün yardım etsin ben de olmaz sen demedin mi ailem ve çevrem asla bilmesin diye o da kendiliginden gebe kaldigini söylerim dedi.ben yalan söylemek taraftari olmasam da çaresiz kabullendim.Ailesi gebe kaldığımı duyunca resmen bayram ettiler.Vicdanım o kadar rahatsızdı ki hergun dua ediyor gizlice ağliyordum Allahım ne olur bebisim tutunsun diye.Transferden sonraki 11.gün test yaptim negatifti.Embriyolog dedi 2 gün sonra tekrar yap diye.Tekrar yaptim bu gün yine ngatif.dunyam basima yıkıldı.Şimdi çektiğim o kadar eziyete mi yedigim onlarca iğneye mi yanayım maddi manevi yıprandım ona mi yanayim.O kadar yalan söyledim ona mi yanayım.Allahım beni affetsin istemeden oldu herşey.Şimdi çaresiz bekliyor ve olayın şokunu üzerimden atmaya çalışıyorum.sabirla okuduğunuz için tesekkur ederim.iyiki de burayi kesfetmisim içimi sadece buraya dökebiliyorum Rabbim hepimize şifa ve sabir versin hepimize hayirli sağlıklı evlatlar nasip etsin.

Zor bir süreç geçiriyorsunuz, bazen istemediğimiz duygulara kapılabiliyoruz.. Yalan söylemişsiniz falan bunlara takılmayın. Ben de dün karamsar bir havadaydım ve kendimi buraya yazarken buldum. Senle aynı durumda olanlar anlıyor anca seni, iyi geldi. Allah isteyen herkese hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin. Buraya güzel haberler yazmak dileğiyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…