Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

Kizlar bugun 8+3 oldum doktor birisi buyumus oburu 0.56 cm kalmis kalp atisini goremiyorum haftaya gel dedi. Cok kotu hissettim kendimi. 12 eylulde 6.haftada baska doktor gormustu ikisinin de kalp atisini. Biri daha kucuktu o zaman da 0.46 cm di. Cok uzuldum ya. Kanama vs hicbir sey yok cok sukur ama napsam bilemiyorum.

Cnm benim bildigim kadariyla sperm sayisinin dusuk oldugu ifade ediliyo yani normalde 15milyon sinir ama sizinki 2milyonun altindaymis sen biran evvel keciboynuzu kuru yapmalisin cok ise yariyo cnm
Iki haftadir yapiyoruz keci boynuzu sifa olur insallah

Sole dusun cnm normalde gebe kalanlar hic mi hapsurmuyolar hamileliklerini bilmeden insanlar neler neler yapiyolar bi hapsurma bi ikinma ne biliyim baska zorlayici eylemler engel olacagini dusunmuyordum ve hatta gecenlerde bi yazida da okudum verilen ilaclari duzenli kullanin gerisi teferruat diye sen merak etme ins bebegin seninle annesi rabbim onu simsiki sana baglamistir baglayacaktir
İnsallah canim ya bende senin gibi dusunuyorum normalde ama dun aksam canim cok acidi bir iki dakika gecmedi acisi o yuzden korktum bende dogru soyluyorsun ama hersey nasip Rabbim nasip etsin hepimize insallah

En onemliside o degilmi zaten teslimiyet Rabbim sana bagislasin insallah canim kendini yorma we duaya dewam kucagina alana kadr insallah ikizmi bebislerin?
Rabbim imtihanda kazananlardan eylesin insallah insaniz iste ne kadarda sabretsek dile geliyo mutlaka Rabbim kolay getirsin insallah

Amin hepimize nasip etsin rabbim

Kizlar bisey sorcam ben tüp bebek tedavisini il disinda yaptircam adetimi istedigim tarihte gelmesi için 15 20 gün geciktirici primolut n 5 mg hap kullansam olur mu sizce size bi sorup doktora oyle daniscam
Bana kalırsa ilaç kullanma vaktinde git sonuçta hormonlarını değiştireceksin tam olarak bilgim Yok ama sonuçta hormonlarını değiştirmese adet geçilmesi sağlanmaz canım dr mutlaka danış

Bana kalırsa ilaç kullanma vaktinde git sonuçta hormonlarını değiştireceksin tam olarak bilgim Yok ama sonuçta hormonlarını değiştirmese adet geçilmesi sağlanmaz canım dr mutlaka danış
Danistim cnm oda erken gelsin bi daha ki adete yaplm dedi onun yerine tarlusal kullan dedi

Çok şükür canım bebek iyi çok şükür beni zorlamaya devam bulantılar artı zorlu kusma süreçleri zofran bile işe yaramıyor gibi sen nasılsın dualarım seninle rabbim bebeğinle seni de te vakitte kavuştursun inşallah instag varsa seni takip edeyim benim banuşah
Canım benim amin inşallah. Allah bebişine de sana da sağlık versin sağlıkla kucağına al inşallah iyi ki sağlıkçısın bu arada

Testte göre düşük sperm sayısı ama bundan dolayı korkma çok çünkü sperm var rabbim tez zaman da sana nasip etsin canım
Guzel dualariniz icin tesekkur ederim.
Henuz bir tedavi surecine girmedik ve doktor yarin gorecek sonucu.
Anladigim kadariyla anormal olan seyler var insallah kotu degildir.
Sence normal yollardan cocugumuz olmaz mi?
Ille de tedavi mi gormemiz gerekli. 2 yillik evliyiz bu arada.

Guzel dualariniz icin tesekkur ederim.
Henuz bir tedavi surecine girmedik ve doktor yarin gorecek sonucu.
Anladigim kadariyla anormal olan seyler var insallah kotu degildir.
Sence normal yollardan cocugumuz olmaz mi?
Ille de tedavi mi gormemiz gerekli. 2 yillik evliyiz bu arada.
Aslında olma olasılığı var ama biraz yüzdesi az oluyor tedavi ile artırılıyor hatta sperm sayısı böyle durumlarda öyle okumuştum yanlışda bilgilendirmek istemem hiç sperm bulunmayıp hamile kalan arkadaşlarım var tüp bebekle rabbim sana da nasip etsin doktorun ne derse öyle yap canım

Canım benim amin inşallah. Allah bebişine de sana da sağlık versin sağlıkla kucağına al inşallah iyi ki sağlıkçısın bu arada
Aynen onun faydasını gördüm ama bazen fazla bilmek de çok zarar veriyor. O sıkıntılı süreçte olabilecekleri hep önce den bildim annemler hep dua etti ama ben umudumu kaybettim derken rabbim o mucizeyi yaşattı umarım sizlerin de minik mucizeleri gelir ve hepimiz bu yolu mutlu tamamlarız

Of offf sorma hic.
Esime yansitmamaya calisiyorum ama cok uzgunum.
Allah im yardim etsin.
Amin cumlemizinkine yardimci olsun ins cnm sen iyi bak esine cnm bal findik badem yedir gun icinde sayiya cozum kolay bizimkisi daha zor morfoloji illetini kimseye vermesin rabbim ins

X