Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

benim daha ilk denemem üstelik doktor tüp bebeğe gerek yok çocuğunuz olur dedi ama 2 sene geçti olmadı defalarca deneyip olmayanları görünce kendimi suçlu hissediyorum ama bizim yaş sorunumuz var çocuğuma geç kalmak istemiyorum rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın
Biz de 1 yıllık evliyiz fakat yaş 34 hiç birşey denemeden direk tüp bebeğe başladık. Geçen her ay hüsran oluyordu çünkü. Allahım inşallah hepimizin yardımcısı olsun herbirimizden güzel güzel haberler gelsin :anneadayı::anneadayı:

Biz de 1 yıllık evliyiz fakat yaş 34 hiç birşey denemeden direk tüp bebeğe başladık. Geçen her ay hüsran oluyordu çünkü. Allahım inşallah hepimizin yardımcısı olsun herbirimizden güzel güzel haberler gelsin :anneadayı::anneadayı:
Ben de 32 yim cnm, eşimin sperm sayısı düşük varikosel ameliyatı da oldu 2 yıl önce ama değişmedi sonuç pek.ben de erteleye erteleye mecburen başladım

Biz de sayı çok aama morfoloji düşük sanırım benimde yumurta rezervimde sıkıntı var. Çünkü 5-6 yumurta görünüyor.
Ben pek konuşmadım doktorla çünkü zaten çok az konuşuyor kendisi :)))amh testi 2 civarı çıkmıştı rezerv normal herhalde bilmiyorum .yani şöyle ki benim ilk tedavim bu ama o kadar Yorgun'um ki eşimin durumu 2-2,5 yıldır çok yıprattı beni

Ben pek konuşmadım doktorla çünkü zaten çok az konuşuyor kendisi :)))amh testi 2 civarı çıkmıştı rezerv normal herhalde bilmiyorum .yani şöyle ki benim ilk tedavim bu ama o kadar Yorgun'um ki eşimin durumu 2-2,5 yıldır çok yıprattı beni
Benim doktorumda pek yoğun. Biz bir yola girdik ve inşallah da o yolun sonu güzel olacak. 2 yılı unut bu yepyeni bi başlangıç yeni umutlar. Eşlerimize herzamankinden daha çok sarılarak sürece devam. Güzel haberler alana dek inşallahh

kızlar ben 4 gün iğne kullandım yarın kontrolüm var muayene de yumurta durumlarına nasıl bakıyor

bu gece nasıl uyuyucam bilemiyorum aklımda deli sorular düşünmek istemedikçe aklıma olmadık şeyler geliyor zihnimi boşaltamıyorum öğleden sonra 3 de randevum inşaallah güzel şeyler söyler
Benim de başım çatlıyor resmen.içini ferah tutmaya çalış canım. Ben de moral olarak
İyi değilim aslında ama Napalım.hayatta herşey olacağına varıyor.seçtiğimiz yollar kader oluyor.

Ben de anesteziden tedirginim hatta bugün hemşireye de anlattım. O da hiç sorun olmaz hafif sedasyon olucak çok güzel bir uyku dedi. İnşallah rahat atlatırız da buraya gelip yazarız

Aynen öyle çok güzel bir uyku korkmaniza hic gerek yok. Rahim filmi cekinirken hafif anestezi vermişlerdi igneyi vuruyolar 2 saniyede uyuyosun sonra guzel güzel uyandiriyolar. Benim çok hoşuma gitmişti :)

İlk iğneden kac gun sonra opu oluyor kızlar tahmini? Ben de gergin gergin adet bekliyorum iyice sinir yapti bende negatif olursa diger tedavi icin en az bir sene beklemek zorunda kalicam bunu bilmek de geriyor :KK43: bugun esimin yegeni aramis 4 yasindaki. Digeri de 6 yasinda. Cok düşkünler dayilarina kucucuk cocuklara sinir oluyorum . Görümceme kızıyorum biliyor durumumuzu ama yok bayiliyor cocuklarini abisine eyletmeye ne zaman bizim cocugumuzu sevicez biz ya :KK43: Ablam hamile onu bile kıskanıyor gibi hissediyorum :bicak: kalbim mi kötü benim kizlar ya kolayca cocuk sahibi olanları görmek istemiyorum:KK43:

canım hassas dönemdeyiz napalım, çok normal böyle hissetmen..
bende bazen isyan ediyorum hiç istemeyenler pat diye kalıyo ben 2 yıldır deli gibi uğraşıyorum diye..
hiç kendini suçlama, bırak gitsin..sen kendini rahatlat önemli olan bu.. :KK55:

Ben de randevu aldim kizlar 25 ağustosa umarim her sey guzel olur. aydinda yasiyorum izmirde yaptircam yollar biraz yoruyo ama sonucu guzel olsun da gerisi onemli degil.

İnşallah arkadaşımm, umarım herşey güzel olur senin içinde..
Bizim haberlerimizle motivasyonun artar inşallah.. : )

Merhaba kizlar, çok guzel bir topik olmus. Ozellikle ilk denemesi olanlar icin. Allah emeklerimizin karsiligini versin. :dua:
Benim 5.gunum, yumurta kontrolum var bugun. :KK76:

Hoş geldin canım.. : )
Amin inşallah hepimizz için hayırlısı olsun.. :KK49:
İyi haberleri sırasıyla alacağız inşallah..hangi şehirdesin canm?

X