Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

Merhabalar,
Öncelikle Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah..Suat Hazel e gideceğini okuyunca yazmak istedim.Haftasonu bende görüşmeye gideceğim.Çok kararsız kaldım ama en son Suat beyde karar kıldım.Doktorun yaklaşamından memnun kaldın mı?Bilgilendirebilir misin?Muhtelemen aynı zamana denk geleceğiz bizimde Ağustos'ta adet olunca başlar.
Canım bende Pazartesi günü ilk görüşmemi yaptım Suat hocayla ondan 1 saat önce pembe maviyle görüştüm Suat hocadan sonra da aynı gün Acıbadem Şahin beyle görüşecektim ama onu iptal ettim Suat bey nasıl oldu bilmiyorum ama bana bi anda güven verdi ve o an kararımı verip muayene oldum bu ay sonu adet olunca gel dedi bir de adet sonrası muayene edicem dedi Ağustos adetiyle de tedaviye başlarız dedi yaklaşımından memnunum sıcak geldi bana bi ilaç verdi daha doğrusu takviye vitamin ve tahlilleri yaptır dedi ben Balıkesir den gidiyorum ona

:21::21:Kızlarrrr herkese merhabaa tekrar,
Aradaki mesajları çok okuyamadım akşam hepsine bakacağım.. : )
Dün Opu dan sonra bugün heycanla beni aramalarını bekledim..
Toplanan 7 yumurtanın 6 sını işleme almışlar, 3 tanesi başarılı bir şekilde yoluna devam etmiş.. :KK53:
İyi mi kötü mü bilmiyorum.. Transfer gününe kadar bu 3ü benimle gelir mi bilmiyorum..
Amaaaaa hepimizin yapması gerekeni yapıyorum :KK47: kulaklarımı her şeye kapatıyorum ve inanıyorum..
Her şey iyi olacak..
Hepinizi öperimmm.. :21:
Enerjin güç veriyor umarım topiğin uğurlu olur da peşisıra güzel haberler duyarız :KK200:

Ben tedaviye devam etmeyeceğim kızlar .malum doktorlar bizi ne kadar düşünebilir ki. BiZ sorunu eşimde sanarak bu yola girmiştik fakat ben kendi durumumun bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum . Doktorlar söylememişti .eşimin durumuyla da birleşince şansımızın olması için bize çok sayıda en azından normal sayıda yumurta gerekiyordu maalesef o da olmadı . Sizlere bol şans diliyorum kızlar allaha emanet olun

Canımm ne yaptın, bırakmadın dimi tedaviyi..bilgi ver bize..bak 4 yumurta kötü diil lütfen üzülme.. :KK43:

7 yumurta çok iyi canım ,, allahım devamını getirsin hayırlısıyla ve çok çabuk gelişicek herşey bundan sonra daha hızlı oluyor ve say bu günden sonra en fazla 5 gün içinde embiryoyu yerleştiricekler kısmetse,, 5.gün embiryosu daha iyi diye biliyorum ama yumurtaların durumuna göre 3.gün embiryosu da koyuyorlar..
çok sevindim senin adına :halay:

saol canımmm..inşallah bakalım..yarın yaılacak gibi transfer..heyecanla bekliyorum.. :KK17:

Kızlar merhaba daha yeniyim burda yanlış birşey yaparsam affınıza sığınıyorum.tüp bebek tedavisine karar verdik fakat doktorum histereskopi olmamı istedi birdahaki adet bitişinde bu işlemi yaptıracağım ama korkuyorum. rahim şeklimde üst kısmın aşağıda oldugunu yani tavşan kulagı seklinde oldugunu söyledi doktor. para falan önemli değilde bu işlem sırasında olabılecek risklerden korkuyorum. kamera ile girip traşlayıp düzelteceğini söyledi. rahim duvarı delinmesi gbi riskleri varmış sanırım . bu operasyonu olan arkadaşlar varmı acaba burda desteğe ihtiyacım var :KK43:(

Gamzecimm hoş geldin canımm..Tedavin hayırlı olsun, inşallh her şey iyi olur hepimiz için..
aradakileri çok okuyamadım, ne aşamadasın şuan, işlemin yapıldı mı ?

Kızlar ben de size umut olmak için yazıyorum. Pes etmeyin umutlu olun. Vitamin değerlerine baktırın. D vitamini
B12 kan değerlerine ihmal etmeyin tutunmayı kolaylaştırır mış. Rabbim izniyle tabii. Sorunuz varsa yanıtlarım Rabbim hepimizi güldürsün inşallah

heidi1017 heidi1017 çok teşekkür ederizz arkadaşım.Allahım sağlıkla bebişine kavuştursun.. : )

Merhaba arkadaşlar Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin..!! Ben 7 yıllık evliyim ilk defa tüp bebek yaptıracağım kısmetse Bursa Jimer hastanesi doktor Suat hazel de ilk görüşmemizi yaptık ve karar verdik 2,5 cm çikolata kistim var bu yüzden tüp bebek önerdi doktorum Temmuz sonu adet olunca muayene edecek bir de adet bitiminde çağıracak sonraki ay yani Ağustos'ta adet olunca da tedaviye başlayacak kısmetse çok heyecanlıyım ve çok ta endişeliyim inşallah hepimizin tedavileri olumlu sonuçlanır amiiiin

Hoş geldin canım..
İnşallah burdaki bilgier biraz olsun işine yaramıştır..Tedavin hayırlı olur inşallah..İyi sonuçlar, bol yumurtalar,çifter çifter bebekler..haberlerini bekliyoruzzz.. :KK54:

Kızlar moralim bozuk. 12 tane yumurta toplandi 10 tane iyi kaliteli yumurtadan sadece 5 tanesi döllenmiş ve doktor rahim dinlendirme yapacağını söylemiş hemşireme. Yanı bebişlerim dondurulacakmis. Çok moralim bozuldu. Dondurulmuş embriyonun ölme olasılığı varmış :KK14:

Canım neden donduruyorlarmış bir bilgi verdiler mi..?
Benimde 7 yumurtadan 6 sı kaliteli dedi, 3 döllenmiş..Transfer için haber bekleyin dediler..
Sana başka bi açıklama yapıldı mı..?

Gamzecimm hoş geldin canımm..Tedavin hayırlı olsun, inşallh her şey iyi olur hepimiz için..
aradakileri çok okuyamadım, ne aşamadasın şuan, işlemin yapıldı mı ?
hoşbuldum canım benım. benim ağustosda başlıcak tedavim. bizde sperm problemi var sayı ve morfoloji çok kötü. birde benim rahmimde şekil bozuklugu varmış. üst kısmı aşağıdaymış tavşan kulagı seklinde dedi doktor. histereskopi yapıcak adetten sonra. 23-24 ü gbi adet olacagım . bitince de histereskopi olacak. brz korkuyorum açıkcası kamera ile girip traşlıcam dedi olması gereken şekle getirecekmiş. ama rahim duvarı delinmesi falan gbi riskleri varmış bu işlemin. brz stres var yani. sonrasında ağustosdaki adetim başlayınca tedavide başlıcak. muayeneye gittiğimde adetimden 14 gün geçmişti 12-13 yumurta saydı doktor. çok iyi dedi . bilmiyorum tedavide ne kdr etkisi olur

hoşbuldum canım benım. benim ağustosda başlıcak tedavim. bizde sperm problemi var sayı ve morfoloji çok kötü. birde benim rahmimde şekil bozuklugu varmış. üst kısmı aşağıdaymış tavşan kulagı seklinde dedi doktor. histereskopi yapıcak adetten sonra. 23-24 ü gbi adet olacagım . bitince de histereskopi olacak. brz korkuyorum açıkcası kamera ile girip traşlıcam dedi olması gereken şekle getirecekmiş. ama rahim duvarı delinmesi falan gbi riskleri varmış bu işlemin. brz stres var yani. sonrasında ağustosdaki adetim başlayınca tedavide başlıcak. muayeneye gittiğimde adetimden 14 gün geçmişti 12-13 yumurta saydı doktor. çok iyi dedi . bilmiyorum tedavide ne kdr etkisi olur

Doktoruna güveniyorsan işlemin risklerini fln düşünme canım, sonuçta her işlemde risk var sıkıntı var ama amacımız güzel çok şükür.. : )
Yumurta sayısı iyi tabi inşallah önümüzdeki ayda böyle olur.. o zaman regli bekliyoruz..
bu arada moralini hep yüksek tut, eğlendiğin sevdiğin şeyleri yap..bu süreçte en önemlisi stresten uzak durmak.. :skandal:

X