Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

MERHaba kızlar :) Benim eşimin prolaktin yüksekliğinden dolayı sperm hareketliliğinde sorun var tedavi görüyor 2aydan beri ağustos un başında kontrolümüz var doktorumuz sonuçlara göre aşılama yada tüp bebek yapacakmış . Çok araştırdım okumadığım yer kalmadı desem yeridir . Aşılama sonucu hamile kalan sayısı çok az maalesef . O yüzden direk doktorumuz da uygun görürse tüp bebek yaptırmayı düşünüyoruz . Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah . Sizin var mı çevrenizde bizim durumumuzda olupta tüp bebekle yada aşılamayla hamile kalan ?

Canım malesef ben hic duymadım..ınsallah sonic alirsinız kisa zamanda..
Bende hic aşılama yaptırmadım direk tüp bebek önerdi doktorum bende öyle istiyordum zaten..insallah tutar :KK76:

merhaba bende 03.07.2017 de başladım puregon 300 ve merional iğnelerini verdi kendim yapıyorum cuma günü kontrole çağırdı 2 ay önce bana yumartaların iyi durumda demişti ama dün yumurta rezervlerin iyi değil dedi çok üzüldüm ama bişey soramadım sonra yaptıran arkadaşlardan öğrendim değişkenlik olabilirmiş kafana takma dediler umarım herşey yolunda gider rabbim isteyen herkesede banada nasip etsin inşaallah
Herkese Merhaba,

Arkadaşlar 10 gün önce aniden tüp bebek yaptırmaya karar verdik ve 30.06.2017'de reglimin 2.günü tedaviye başladık.

Öncesinde buraya her baktığımda kafam karışıyordu, her seferinde hiç duymadığım terimleri okuyup korkuyordum. O yüzden benim gibi tedaviye yeni başlayacaklar için tüm aşamaları yazmaya karar verdim.
Bu süreçte en önemli şey moral ve enerji. Lütfen enerjinizi ve inancınızı kaybetmeyin.
Ben 3 yıllık evliyim. 2 yıldır bebek istiyor ve deniyoruz. Olmaması için bir sebep şimdilik bulunamadı.. :anneadayı:
2 yıldır deneyip başaramayınca, yaşımızın daha fazla geçmesini istemediğimiz içinde bu yola girdik. (30yaşındayım) Umarım hepimizin kalbindeki yakın zamanda gerçekleşir.

Tüp bebek hiç de korktuğum gibi değilmiş, tabi şimdilik.. :KK49:

İlk 4 gün iğne yaptık göbekten. Gonal F 300 ünite. Aslında çok kolay ama ben kendime yapamadım eşim yapıyor.

4 günün sonunda 04.07.2017'de / Bugün ilk kontrolüm vardı, yumurtalar gelişiyormuş, isteğimiz zamanın dışında çatlamasını engellemek için 2. bir iğne daha verdi doktorum. Cetrotide 0,25. Bunuda koldan yapacağız.

06.07.2017 Perşembe günü içinde tekrar kontrol randevusu verdi.

Sürecin sonrasını bilmiyorum. Yaşayıp, aynı zamanda da burada yazacağım. Kendimi korkutmamak için çok araştırmamaya çalışıyorum.

Umarım her şey yolunda gidecek ve iyi haberler alacağız.

Lütfen enerjinizi ve moralinizi yüksek tutun. Hiç bir şey sizden ve hayallerinizden kıymetli değil..

SAT: 29.06.2017
TEDAVİYE BAŞLAMA: 30.06.2017

KULLANILAN İLAÇLAR:
30.06.2017 Gonal F 300 ünite
01.07.2017 Gonal F 300 ünite
02.07.2017 Gonal F 300 ünite
03.07.2017 Gonal F 300 ünite
04.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
05.07.2017 Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
06.07.2017 Kontrol
merhaba

Bende hic aşılama yaptırmadım direk tüp bebek önerdi doktorum bende öyle istiyordum zaten..insallah tutar :KK76:

sağol canm . İnşallah güzel haberler alırsınız .

merhaba bende 03.07.2017 de başladım puregon 300 ve merional iğnelerini verdi kendim yapıyorum cuma günü kontrole çağırdı 2 ay önce bana yumartaların iyi durumda demişti ama dün yumurta rezervlerin iyi değil dedi çok üzüldüm ama bişey soramadım sonra yaptıran arkadaşlardan öğrendim değişkenlik olabilirmiş kafana takma dediler umarım herşey yolunda gider rabbim isteyen herkesede banada nasip etsin inşaallah

merhaba

Aynen canim yumurtalar degisiklik gösterebilirmiş.. ama adet fln hic onemli degil yeterki kaliteli olsun..sen kendini iyi motive et..
Olumlu düşün..moral en en önemlisi bu tedavide..
Iyi dusunecegiz tosbik bebiklerimiz olcakkk.. :halay:

Oluyor sanirim..
Aşırı bas ağrısı yasiyorum canim..kasiklarim cok gergin ve şiş..
Halsiz ve yorgunum..sende durumlar nasil?

bende çok kasık ağrısı oluyor özellikle sağ tarafımda sordum asistanına normal yumurtaların büyüyor dedi ağrı kesici alabilirsin dedi ayrıca mide bulantısı ve halsizlik var

Benim bugün 5. Günüm ve felaket midem bulanıyor. Acaba iğnelerden mi? Hatta eşim dalga geçiyor hamilesin bulanır miden diye :21: halsizlik ve baş ağrısı da var.

Merhaba kızlar ben de anesteziden korkuyorum. Ya sıkıntı olursa diye :110: offf rabbim kimsenin kucağını boş koymasın :anneadayı: böyle olursunuz inşallah kızlar

Insallah canimm..
Simdi gordum.diger mesajlarinida..bas agrisi bendede var aşırı hemde..benimde 5. Günüm..

X