Tüm sorunlarımın kaynağı görümcem

Sorunlarının kaynağı görümcen değil eşin !!
Böyle bı adama ben katlanamazdım.Okadar yoksunuz ki eşiniz için sizin ne hissettiğinizin neyi ne zmn istediğinizin zerre önemi yok farkında değil misiniz ?
Bunu söyleyince büyük kavga çıkıyor her seferinde kabul etmiyor

Ya kardeşlik güzelde şu afedersiniz ama günde kaç kere s.çtığından bile haber olunan kardeşlik anlayışından nefret ediyorum ya.
sorun sadece görümcede değil aile genel olarak sıkıntılı herkes herşeyi en ince ayrıntısına kadar ögreniyor anında.
Kuzenlerim var böyle 8 kardeşler aman yarabbi hele bir olay olsun 8 kişi anında görüntülü konuşmaya geçip (ciddi anlamda kıt akıllarıyla) olaylara kendi içlerinde açık oturum yapıp bir birlerini iyice şişirip rezil olup oturuyorlar her seferinde.
Eşiniz ve ailesi evlerden ırak tipler gerçekten

Taraflar boşanmayı düşünmüyorsa eşle sorunları kimseye anlatmamalı zaten. Kendi ailenize anlatırsanız eşinizden, eş ailesine anlatırsanız sizden nefret ederler. Siz sorunları aşar barışırsınız insanlar unutmaz.
Benden nefret etmeleri umrumda değil ama huzurumu kaçırıyorlar bunu farketmeliler oğullarına deli gibi düşkünler

zaten gorucu usulu tanısmıssınız bır de adamın huyunu tam ogrenmeden cocuk yapmışsınız . yarın yegenını kendı cocugundan ustun tutarsa şaşırmayın.
Umarım olmaz olaylar benim gebeliğimle patlak verdi bu yaşamadan bilinmeyecek bir şeydi başta annesini 1 ay görmese yanına gitse 5 dk sonra telefona ya da maça bakardı bu kadar düşkün olması ön görülecek bir şey değildi benim açımdan en azından

Adam sıkıntılı biri, çocuk sahibi olma kriteri bile başkasına bağlı. Görümcenizin hiç çocuğu olmasa sizin de olmayacaktı. Başkası değil bizzat siz kendiniz bunu ifade ediyorsunuz. Kendini bu kadar açık net anlatan gösteren biriyle normalmiş gibi aile yaşantısı sürdüren sizsiniz. Ne düşündünüz, dur ben de çocuk yapayım eşim kime daha çok düşkün olacak görelim mi dediniz? Kendi kaderinize bir de çocuk ortak etmişsiniz. O çocuk da eşinizin keyfine göre yaşayacak. Eşiniz uygun görürse doktora götürülecek, görümce gerek yok doktora derse götürülmeyecek. Benim mutluluğum niye görümceme bağlı diye niye soruyorsunuz, cevabı ortada değil mi? Tedavi görmesi gereken hasta ruhlu adamı size kakalamışlar. Görücü usulüne değil ama bu şekilde görücü usulüne karşıyım. Beraber vakit geçirseydiniz flört etseydiniz görürdünüz bilirdiniz. 10 kere evlense 10 kere boşanırlar bu adamdan.

Yapılacak şey belli ama daha lafı bile edilmemişken ailem çok üzülür diye kestirip attınız. Eşiniz kendini sorunlu görmüyor, ona göre normal. Siz de ya bu deveyi güdersiniz ya bu diyardan gidersiniz. Yazık değil mi çocuğunuza, böyle babayı hak ediyor mu?

Ya kardeşlik güzelde şu afedersiniz ama günde kaç kere s.çtığından bile haber olunan kardeşlik anlayışından nefret ediyorum ya.
sorun sadece görümcede değil aile genel olarak sıkıntılı herkes herşeyi en ince ayrıntısına kadar ögreniyor anında.
Kuzenlerim var böyle 8 kardeşler aman yarabbi hele bir olay olsun 8 kişi anında görüntülü konuşmaya geçip (ciddi anlamda kıt akıllarıyla) olaylara kendi içlerinde açık oturum yapıp bir birlerini iyice şişirip rezil olup oturuyorlar her seferinde.
Eşiniz ve ailesi evlerden ırak tipler gerçekten
O kadar yıldım ki

Adam sıkıntılı biri, çocuk sahibi olma kriteri bile başkasına bağlı. Görümcenizin hiç çocuğu olmasa sizin de olmayacaktı. Başkası değil bizzat siz kendiniz bunu ifade ediyorsunuz. Kendini bu kadar açık net anlatan gösteren biriyle normalmiş gibi aile yaşantısı sürdüren sizsiniz. Ne düşündünüz, dur ben de çocuk yapayım eşim kime daha çok düşkün olacak görelim mi dediniz? Kendi kaderinize bir de çocuk ortak etmişsiniz. O çocuk da eşinizin keyfine göre yaşayacak. Eşiniz uygun görürse doktora götürülecek, görümce gerek yok doktora derse götürülmeyecek. Benim mutluluğum niye görümceme bağlı diye niye soruyorsunuz, cevabı ortada değil mi? Tedavi görmesi gereken hasta ruhlu adamı size kakalamışlar. Görücü usulüne değil ama bu şekilde görücü usulüne karşıyım. Beraber vakit geçirseydiniz flört etseydiniz görürdünüz bilirdiniz. 10 kere evlense 10 kere boşanırlar bu adamdan.

Yapılacak şey belli ama daha lafı bile edilmemişken ailem çok üzülür diye kestirip attınız. Eşiniz kendini sorunlu görmüyor, ona göre normal. Siz de ya bu deveyi güdersiniz ya bu diyardan gidersiniz. Yazık değil mi çocuğunuza, böyle babayı hak ediyor mu?
Bu başta bana insani bi his gibi gelmişti kız kardeşimin bebeği olmadan ve fikrinin doğru olmadığını anlatmıştım bu o aralar görümcem yeni kaybettiği için bebeğini gayet insani bişey gibi görünüyor o duygusal sahnenin içinde bulunmadığınız için yorumunuza hak veriyorum ikinci cümlede ben zaten hamileydim ve ben kızımı çok istedim ben kanserdim be o ilaçlarla bebeğim olmayabilirdi kaldı ki eşim bana karşı çok merhametliydi hamileliğimden sonra değişti ve ben üniversite mezunu bi insanım kızım üzerinde karar benim eğer bu durumu düzeltecek çözüm bulamazsam çocuğuma yetmeyi bilirim ama annesi olarak önce tüm çözüm yollarını denemeliyim Ailem o kadar şey çektikten sonra böyle olmasına üzülür ben belki bu sorunları çözsem bile onların acabasını çözemem eşime olacak tavırlarına çözemembu yüzden ailem henüz bilmemeli

Son düzenleme:
Tüm sorun görümce değil eşin durup dururken kadına kurulmaya gerek yok. Eşin muhtemelen ilerde yeğenini de kendi çocuğundan ayırır. Ayrıca evlenmek için bekledim doğru evlilik yapmak için demişsin görücüymüş zaten bu mu doğru geldi. Kaç yaşında eşin? Bir de eşini neden kardeşine kötüledin

daha 8 aylık evliyim (bizden iki buçuk yıl önce evlenmiş üç bebek kaybetmiş görümcem) eşim demişti ki onlar bebek sahibi olmadan biz düşünmeyelim, bu sözüne öyle üzülmüştüm ki sonra görümcemin gebe olduğunu öğrendik daha sonra da benimkini eşim önce onlarınki olmasa üzülürdüm onlara söyleyemezdim dedi şok oldum

Bu sahnenin istediğiniz tarafında durun, asla normal karşılanmaz. Kardeşine üzülürsün yapabileceğim bir şey var mı dersin geçersin kenara. Kadının iş yerinde yaşadığı probleme bile koşa koşa gidiyor, bıraksın da kocası yapsın o işi. Eşiniz çok net çok açık olmuş. Sen kardeşimin arkasındasın, senin doğurduğun çocuk da kardeşimin çocuğunun arkasında duruyor diyor adam. Hiç demediniz mi kardeşinin çocuğu olmasaydı ne yapacaktık diye? Lütfen kabul edin, psikolojik açıdan rahatsız ve takıntılı bir adamla evlisiniz. Baba olmayı hak etmeyen adamı baba yapmışsınız. Çocuğunuz bebek kalmayacak sorular soracak hissedecek. Babam bizi sevmiyor mu diyecek. İleride bir şey istese halasına mı sorulacak, hastalandığı zaman doktor bile aramanız suç, adam bağırıp çağırmış. Kimin haddine ateşli hasta çocuğum için doktor aramama karışmak? O halimle adamı yolar paralarım.

İstediğiniz kadar eğitimliyim, şu bu okulu okudum, gelirim iyi deyin. Kör cahil kız çekmez bu durumu. Ben de görümceyim ve görümcem var. Abim böyle davransa noluya ya çekil biraz geri derim veya eşim kardeşine bunları yapsa hayırdır der hesap sorarım. Durum bu, işine gelirse derse de işime gelmez derim. Tüm sorunlarınızın kaynağı görümce değil eşiniz. Bunu kabul ederseniz rahatlar çözüm yolu ararsınız. Yok kocam iyi de çevresi kötü diyip kabul etmezseniz yıllar geçer, gençlik gider, sinir hastası olursunuz.

Ben iki buçuk yıllık evli bi kadınım doğru evlilik için uzun yıllar bekleyip acele etmemiş bi insanım. Karşıma eşim çıktı ve gerçekten takdir ettiğim düzgün bir insandır. Ancak bizim sorunlarımız ikinci sene patlak vermeye başladı bugün düşününce bizim hiç bir sorunumuz incir kabuğunu dolduracak şeyler değil ama fazlasıyla birikmişlik var Şöyle ki ben gördüğüm bi tedavi sonucu belki de anne olamayacağım korkusu yaşarken daha 8 aylık evliyim (bizden iki buçuk yıl önce evlenmiş üç bebek kaybetmiş görümcem) eşim demişti ki onlar bebek sahibi olmadan biz düşünmeyelim, bu sözüne öyle üzülmüştüm ki sonra görümcemin gebe olduğunu öğrendik daha sonra da benimkini eşim önce onlarınki olmasa üzülürdüm onlara söyleyemezdim dedi şok oldum. Ne tepki verdim hatırlamıyorum bile. Zaman içerisinde görümcemin eşi işten ayrıldı eşim benimle hiç konuşmadı hissettiğini asla bilemedim ama öyle bi ağladı ki sonrasında bir aya yakın elinde telefon sadece onun iş durumunu araştırdı benimle konuşmadı kendini iletişime kapattı. O dönem hamileydim gebeliğimle alakalı 1 sayfa okumadı asla araştırmadı sonra görümcem eşiyle annesiyle kavga etse sanki o evde yaşıyor gibi herşeyden haberimiz oluyordu görümcemin kızı oldu doktorlar göz kontrolünde bir şeyler söyledi eşim yine agresif gergin ağlıyor kanında birşey var doktor bişeyden şüpheleniyor görümcem eşim kadar dert etmiyor. Görümcem iş yerinde arkadaşıyla takışmış eşim iş yerine gidiyor ya da araya adam buluyor. Görümcem araba alacak eşim beni ve bebeğimi bırakıp peşlerine düşüyor. Anlayamıyorum benim mutluluğum neden görümceme bağlı Bunun dışında kaynımın da iş sorunu oldu o da abi yetiş. Kayınvalidem kayınpederim ile tartışır bize anlatılır görümcem babasıyla kavga eder biz buradan koşarız. Geçen gün görümcemin taşınacağı evdeki kiracının çıkma tarihi ve görümcemin izin aldığı tarih uymamış eşimle kavga etmiş aynı hafta kızım hasta oldu ateşli bi hastalık eşim araştırdım telefonla başka doktora sordum diye bana kızdı tartıştık görümceme anlattım Abim üzüntüsünü öyle belli ediyor herkesinki farklı dedim eskiden böyle değildi cevabı kim aynı ki bunun yılla alakası yok 60 yaşında hanımını pamuklara saran da var dedim cevabı ne dememi bekliyorsun abla haklısın birbirinizi daha çok mu yiyin diyim oldu yani sorunumuz umrunda değil ama ona bişey olsa biz aklımızı kaybediyoruz
Sorum sorunum şu ben eşimin bu ilgisini nasıl azaltacağım bıktım bu sorunlardan evime yansımasından buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim 🙏🏻
Görümce değil problem kocan şekerim.

Maalesef eşinizde problem, görümcenizde değil. Kardeşliğin de bir sınırı var. Çocuğunuzun büyüdüğünde, tüm bunları fark ettiğinde söyleyeceklerini duyar gibiyim.

Bence profosyonel destek alın. Cümlelerinizi seçerek kurun ve eşinizin bu durumu fark etmesi için çabalayın. Psikolojik bir rahatsızlık olabilecek kadar tuhaf çünkü davranışları. Diğer bir ihtimal ise dümdüz, size değer vermiyor. O zaman neden evlendi?

Son olarak siz iyi bir görümce olabilirsiniz belki ama eşinizle alakalı sorunları eş ailesine asla anlatmayın. Bir süre sonra siz kötü olursunuz, adam zaten ortada. Kardeşi kendi halinde, normal biri bence ama size bilenir, kardeşini doldurursa asıl o zaman durum çok daha beter olur. Eşiniz buna müsait çünkü.

Kocanız abi yada çocuk degil o evin babası rolüne girmiş. Bunu değiştireceğinizi zannetmiyorum çapaladıkça bağımlılık yapacaktır.
Bunun başka versiyonu benim kocam yaşadıkları hiç birşeyi görmüyorum, umursamıyorum sarılıp ağlıyorlar mı,halay çekip kutluyorlar mı umrum degil

Aklimdan gecenler. Böyle birini kendini gösterdigi halde baba yapmak büyük hata. Adamin tedavi olmasi lazim, ama ortada bir problem oldugunu kabul etmiyor bile. Kayinpeder piyasada yok. Onun yerini doldurmaya calisiyor heralde.esi ailesine iyi belki, ama asla iyi bir es degil. Konu sahibi de 5 cocuk dogursa onlarla beraber hep ikinci planda olacak

Kocanız normal değil, oldukça anormal biri. Sürekli zır zır niye ağlıyor, deli mi ne? Ailesi ile ne yaparsa yapsın sormayın, umursamayın uzak tutun kendinizi. Maddi manevi boşanmaya hazırlayın kendinizi. Çocuğunuz 2. Planda kalacak büyük ihtimalle ve iyice çekilmez hale gelecek sizin için. Mesale eşim abık subuk şeylere ağlıyor mı, az ötede ağla ne bu çocuk gibi ağlayıp duruyorsun diye sinirlenirim. Ne destek olacağım be onla mı uğraşacağım der keyfime bakarım. Sonu yok bunun belli.

Ben iki buçuk yıllık evli bi kadınım doğru evlilik için uzun yıllar bekleyip acele etmemiş bi insanım. Karşıma eşim çıktı ve gerçekten takdir ettiğim düzgün bir insandır. Ancak bizim sorunlarımız ikinci sene patlak vermeye başladı bugün düşününce bizim hiç bir sorunumuz incir kabuğunu dolduracak şeyler değil ama fazlasıyla birikmişlik var Şöyle ki ben gördüğüm bi tedavi sonucu belki de anne olamayacağım korkusu yaşarken daha 8 aylık evliyim (bizden iki buçuk yıl önce evlenmiş üç bebek kaybetmiş görümcem) eşim demişti ki onlar bebek sahibi olmadan biz düşünmeyelim, bu sözüne öyle üzülmüştüm ki sonra görümcemin gebe olduğunu öğrendik daha sonra da benimkini eşim önce onlarınki olmasa üzülürdüm onlara söyleyemezdim dedi şok oldum. Ne tepki verdim hatırlamıyorum bile. Zaman içerisinde görümcemin eşi işten ayrıldı eşim benimle hiç konuşmadı hissettiğini asla bilemedim ama öyle bi ağladı ki sonrasında bir aya yakın elinde telefon sadece onun iş durumunu araştırdı benimle konuşmadı kendini iletişime kapattı. O dönem hamileydim gebeliğimle alakalı 1 sayfa okumadı asla araştırmadı sonra görümcem eşiyle annesiyle kavga etse sanki o evde yaşıyor gibi herşeyden haberimiz oluyordu görümcemin kızı oldu doktorlar göz kontrolünde bir şeyler söyledi eşim yine agresif gergin ağlıyor kanında birşey var doktor bişeyden şüpheleniyor görümcem eşim kadar dert etmiyor. Görümcem iş yerinde arkadaşıyla takışmış eşim iş yerine gidiyor ya da araya adam buluyor. Görümcem araba alacak eşim beni ve bebeğimi bırakıp peşlerine düşüyor. Anlayamıyorum benim mutluluğum neden görümceme bağlı Bunun dışında kaynımın da iş sorunu oldu o da abi yetiş. Kayınvalidem kayınpederim ile tartışır bize anlatılır görümcem babasıyla kavga eder biz buradan koşarız. Geçen gün görümcemin taşınacağı evdeki kiracının çıkma tarihi ve görümcemin izin aldığı tarih uymamış eşimle kavga etmiş aynı hafta kızım hasta oldu ateşli bi hastalık eşim araştırdım telefonla başka doktora sordum diye bana kızdı tartıştık görümceme anlattım Abim üzüntüsünü öyle belli ediyor herkesinki farklı dedim eskiden böyle değildi cevabı kim aynı ki bunun yılla alakası yok 60 yaşında hanımını pamuklara saran da var dedim cevabı ne dememi bekliyorsun abla haklısın birbirinizi daha çok mu yiyin diyim oldu yani sorunumuz umrunda değil ama ona bişey olsa biz aklımızı kaybediyoruz
Sorum sorunum şu ben eşimin bu ilgisini nasıl azaltacağım bıktım bu sorunlardan evime yansımasından buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim 🙏🏻
Allah sabır versin. Yapacak hiç bir şey yok. Boşa kendini yorup çabalama. Kavga da etsen sinsilik de yapsan adam böyle. Ya kabullenip hayatına böyle devam edeceksin ya da boşanırsın ki boşanmak hiç kolay bir süreç değil böyle sebepten de tavsiye etmem ama soz bilirsiniz. Siz de kocanızı görmezden gelin. Kendinizle daha çok ilgilenin o onlara yöneldikçe konuyu kendinize getirin. Bir de doğum yapinca kendj cocuguna bagimli olur diye dusunuyorum insallahhhhh

Bana bu lafım için kızabilirsiniz, ama eşiniz kardeşine resmen aşık. Başka şeyler gelmesin hemen aklınıza, öyle bir şey var demiyorum ama eşinizin bu ruh halini betimleyecek başka kelime yok. Aşk bu olsa olsa. Durumun ne kadar vahim olduğunun farkına varın diye böyle diyorum. Bu adamın hâli hâl değil.

görümcenin bir yanlışını görmedim. hayet makul ama sorun esiniz. valla benim abim kadar kardesine düskün bir insan ben bu zamana kadar görmedim ama sorunum olduğunu bilse bile “yapmamı istediğin bir sey olursa bana haber ver” der. kendi kendini paralamaz. he yardım istersem elinden geleni yapar. esime de aynı sekildedir. ama biz de mantıklı insanlar olduğumuz için her konuda yardım istemiyoruz. evlendiğimizden beri hiçbir konuda istemedik hatta. arkanızda bir aile üyesinin olması çok güzel bir duydu evlilikte. esim bile hep kendi ailesinden çok benim aileme güvendiğini söyler ama yani kendi ailen de varken ne isin var kardesinin tüm sorunlarında. kötü değil kardesinin derdiyle dertlenmesi ama kendi ailesini görmezden gelip tüm odağı kardesinin ailesi olması çok yanlış. asıl sorumluluğu sizsiniz

Bu kötülemek değil olayı yanlış yorumlamışsınız kime anlatayım bu bir aileme anlatsam üzüntüden mahvolur ve eşimle iletişimi bozulur bu sıkıntı eşimin huyunu bile bile herşeyi anlatmalarından başıma geliyor ikincisi bende görümceyim adil davranır hata kimdeyse onunla konuşurum
Görümcende bi hata yok ki , görümcen de bi hata YOK. sen istiyorsun ki ona bişey anlatmasınlar ben de kafa dinleyim . Eşin o zaman da bi sorun var diye kafayı yiyecek yanlış yere odaklanıyorsun çünkü kocana laf geçiremiyorsun . Görümceye atıp tutmak kolay geliyor . Eşinin saçma sapan tepkilerinden kardeşi neden sorumlu olsun ? Derdin neyse onunla çöz insanları rahatsız etme bi de

Size kötü bi haberim var. Sorununuz görünceniz değil :)

X