Tüm Çabalarıma Rağmen Hayatım yok oldu...

ya olurmu öyle şey evlenmeden yapmış daha senle arası bozukken nasıl başkasının evinde kalabilir ki ? bile bile lades sizinki
evet
evlenmeden yapmış birde evinde kalmış
ve sen yine de evlenmişsin
bide zorlayarak çocuk yapmışsın konu sahibi
şimdi soruyorum o yavrunun günahı nedir?

şu an kimseyle bunu konuşamam bu beni dahada tüketir...çaresizim kötü bişey yapmayım diye yazdım...aklım düzgün çalışmıyo... sadece yeni bi hayata başlamaya cesaret topluyorum şimdi:)
bakın öncelikle ;
hemen acele bir karar vermenizi gerktiren bir durumda değilsiniz,evliliğinizle alakalı..zaten eşinizle uzun süre ayrı olacksınız..
bebekle ilgili de ;eğer aldırırsanız işte o zaman hayatınızı kendi ellerinizle karartmış olursunuz..Allah insana evlat acısı vermesin diye boşyere demezler..hayattaki en büyük acıdır..ki siz kendi elinizle yapamyı düşnüyorsunuz..

haklısınız önyargılı yazdım gerçekte öyle biri değilim

ailemin yanına dönmem yalnızlığı tercih ederim kimsenin bilmediği bi şehirde yeni bi hayat istiyorum artık
Emin misiniz?

Tek başınıza nasıl altından kalkacaksınız?

Kolay sanıyorsunuz sanırım tek başına ailenizinde manevi desteği olmadan çocuk büyütmeyi..

Yaniii ailenizz hayatta dimi ben böyle konuşuyorum ama??

Yorumumu yanlış anlamayın lütfen hayatımda içki içmemiş ve dinine bağlı müslüman biriyim... Ama insanları böyle ateist kötü, müslüman iyi diye ayırırsak nice örnekler çıkar tezimizi çürüten...

düşünüyorum şimdi bebeğime zarar verebilirmiyim bilmiyorum sıcağı sıcağına yazdım gözüm bişey görmüyodu. Ama benim kendi annem babamdan benim yüzümden ayrılmamış büyüyünce bu yüzden hep kötü hissettim kendimi...annemşn mutsuzluğunun sebebi bendim. şimdi kendim karar vermek zorundayım

ailem küçük bi ilde yaşıyo orda daha çok mutsuz olurum yalnız daha iyi olcağımı düşünüyorum

bence bebeğinize zarar veremezsiniz...istemiyorsunuz aslında bunu..kocanıza kızıp bunu yapamazsınız..onun günahı yok..siz bunu yaşamışsınız bakın..bebeğinize de yaşatmayın..babası yüzünden ondan vazgeçmeyin..
çocuk için evli kalnıyorsa,yüzünü vuruyorsan eğer evli kalmanın manası yok zaten..

yanlış anlaşaılabilcek şeyler yazdım sorun değil tepki çekeceğini biliyordum.... ama inanın şimdi kendimi ifade edecek gücüm yok. o kişi öyleydi yazdım genelleme yapmadım

haklısınız önyargılı yazdım gerçekte öyle biri değilim

Lütfen o çocuğa kıymayın.. Size benim hikayemi anlatsam halinize şükredersiniz.. Şimdi iki çocuğum yanımda boşanmış biriyim... Ama inanın çok güçlüyüm.. Aldırırsanız ne bu dünyada ne de ahirette yüzünüz gülmez...

Pekii aileniz başınıza gelenleri biliyor mu?
Biliyorlarsa ne düşünüyorlar bu konu hakkında?
kimseye bişey anlatmadım. dışardan çok mutluyuz bende mutluyuz diyordum. gezer tozarız elele yurt içinde yurt dışında gezeriz sürekli....monoton bi hayatımız yok yani...bende asosyal eve kapanık bi kadın değilim işimde aktifim gezmeyi severim...eşimde benim gibidir tek problemimiz eşimin evlenmeden önceki hareketi ve zamanla gerçekleşen bu iki durum

iki çocukla hayata tutunmuşsunuz tebrikler Allah banada aynı gücü versin

tüm çabalarıma rağmen hayatım yok oldu yazmışsınız ya
çamurun içinde çok çabalamayacaksınız...
önce bir çıkın o çamurdan sonra düşünün bebeğinizle ilgili yapacaklarınızı
o zaman düşündüğünüzde ; bebeğinizden vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorum ben

haklısınız önce bu durumdan çıkıp kurtulmam lazımve güçlü olmak zorundayım

Evlenmeden önce gerçek yuzunu gormuşsunuz. Evliliğinizin başında cinsel sıkıntılar yaşamadan da gosterilmiş yüzü size.
Bebek tedavisi goruncede yine yapmış yapacağını.
Ee bu kadar affettikten sonra çocuk olduktan sonra mı dank etti ?
Madem çocuk için tedavi olmuşsunuz şimdi arkasında durun o bebeğin.
İşiniz gucunuz var, tek başına da illa o bebek büyür. Farzedin ki babası öldü. Yine mi aynı şeyi yapacaktınız ?
Kazayla olan bir bebekten değil bile isteye hayatınıza dahil ettiğiniz bir melekten söz ediyorsunuz.
Bebeğimi kaybetmeyi düşünüyorum demek bu kadar kolay olmamalıç

bebek olursa hep hayatımda olcak... çok yaralıyım çok üzgünüm

Bencilce bir yaklaşım bu. Tamam çok sıkıntılısınız, bu durumda sağlıklı karar vermek çok zor fakat bakın kendiniz yazmışsınız "önceden biliyordum" diye o zaman neden çocuk kararı verdiniz, madem verdiniz arkasında durun.
Sadece iyi günlerde mi istenir çocuk? Farzedin 4 5 aylıkken gördünüz bu durumu ne yapacaktınız ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…