Tükendim sanki artık dayanamıyorum

Justalittlebityourheart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2020
1.893
3.014
Kısa bir süre önce anneannemi kaybettim, hastane süreci, kaybı, vedalaşması o kadar acı geliyor ki bana. Hala kabullenemiyorum, algılayamıyorum bazen. İçinde bulunduğum durumu anlatamıyorum bile kelimeleri seçemiyorum, kafam sürekli allak bullak. Bir yandan aylar önce işsiz kaldım, sınava hazırlanıyordum iyi bir süreç değildi öncesi de zaten neyse sınav sürecine de kendimi veremiyorum şu an. Annem şu anda teyzemlerle evde tek başımayım sürekli düşünce halindeyim. Yemek yapıyorum düşünüyorum, temizlik yapıyorum düşünüyorum. Göğsümün ortasında bir şey akıyor ılık ılık sürekli bir yangın var içimde.
Bununla beraber bu süreçte o kadar yalnız kaldım ki, kalabalık bir arkadaş grubum vardı, 12 senedir dostuz beraber yedik içtik, güldük, parasız kaldık son paramızı paylaştık, derdimiz oldu sabahlara kadar ağladık, mutlu olduk hep beraber kutladık falan derken 12 seneden bahsediyorum. Ki bunun 5-6 senesi hep beraberdi. Bu arkadaş grubundan, kaybım olduğunu bildiği halde aramayanlar var. Bir mesaj bile atmayanlar. Ve belki de hayatımda şu ana kadar en ihtiyacım olduğu dönemi yaşıyorum. Terk edilmişlik hissi hele de dost tarafından çok başkaymış. Etrafım çok kalabalık herkes beni seviyor sanıyordum yapayalnızmışım hiçmişim.
Bilmiyorum sanki hayatım yokuş aşağı son süratla düşüyor gibi. Zaten aylardır içime dönüktüm, şimdi hayat çok anlamsız gelmeye başladı kayıp yaşıyorum, iş güç tutunacak bir şeyim olmadığı gibi dostlarım dediğim insanlar elimden kaydı gitti yıkıldım sanki bir anda.. hayat hep daha kötüye gidiyor sanki benim için.. sözleri toparlayamıyorum inanın buradan bir dönüş var mı göremiyorum sanki

Öncelikle başınız sağolsun. Bu dünyada Anneniz hayatta değilse, boşluğu hiç dolmaz. Annem sağ ama, bazen düşününce benim için memleket, çocukluk anılarım vs. Boş geliyor. Babamıda çok severim ama, Anne her şeydir. Allah yardımcınız olsun 🙏

Annenize Allah rahmet eylesin, sizinde başınız sağ olsun. Aile biriylerinden birinin kaybına alışmak gerçekten çok zor. Ama arkadaşlıklara fazla anlam yüklemişsiniz buda sizi hayal kırıklığına uğramış.

Öncelikle başınız sağolsun. Bu dünyada Anneniz hayatta değilse, boşluğu hiç dolmaz. Annem sağ ama, bazen düşününce benim için memleket, çocukluk anılarım vs. Boş geliyor. Babamıda çok severim ama, Anne her şeydir. Allah yardımcınız olsun 🙏
Allah razı olsun, anneannemi kaybettim o da anne yarısıydı benim için, onunla büyüdüm

Kısa bir süre önce anneannemi kaybettim, hastane süreci, kaybı, vedalaşması o kadar acı geliyor ki bana. Hala kabullenemiyorum, algılayamıyorum bazen. İçinde bulunduğum durumu anlatamıyorum bile kelimeleri seçemiyorum, kafam sürekli allak bullak. Bir yandan aylar önce işsiz kaldım, sınava hazırlanıyordum iyi bir süreç değildi öncesi de zaten neyse sınav sürecine de kendimi veremiyorum şu an. Annem şu anda teyzemlerle evde tek başımayım sürekli düşünce halindeyim. Yemek yapıyorum düşünüyorum, temizlik yapıyorum düşünüyorum. Göğsümün ortasında bir şey akıyor ılık ılık sürekli bir yangın var içimde.
Bununla beraber bu süreçte o kadar yalnız kaldım ki, kalabalık bir arkadaş grubum vardı, 12 senedir dostuz beraber yedik içtik, güldük, parasız kaldık son paramızı paylaştık, derdimiz oldu sabahlara kadar ağladık, mutlu olduk hep beraber kutladık falan derken 12 seneden bahsediyorum. Ki bunun 5-6 senesi hep beraberdi. Bu arkadaş grubundan, kaybım olduğunu bildiği halde aramayanlar var. Bir mesaj bile atmayanlar. Ve belki de hayatımda şu ana kadar en ihtiyacım olduğu dönemi yaşıyorum. Terk edilmişlik hissi hele de dost tarafından çok başkaymış. Etrafım çok kalabalık herkes beni seviyor sanıyordum yapayalnızmışım hiçmişim.
Bilmiyorum sanki hayatım yokuş aşağı son süratla düşüyor gibi. Zaten aylardır içime dönüktüm, şimdi hayat çok anlamsız gelmeye başladı kayıp yaşıyorum, iş güç tutunacak bir şeyim olmadığı gibi dostlarım dediğim insanlar elimden kaydı gitti yıkıldım sanki bir anda.. hayat hep daha kötüye gidiyor sanki benim için.. sözleri toparlayamıyorum inanın buradan bir dönüş var mı göremiyorum sanki
Başınız sağ olsun. Anneannenizin mekanı cennet olsun inşallah 🤲🏻
İnsan, dostlarını zor zamanlarında tanıyor. Hayatında dönüm noktaları oluyor böyle zamanlar.
Sizi zor zamanlarınızda aramayan, destek olmayan insanları hayatınızdan çıkarın.
İlla ki buradan dönüş var.
Umarım en kısa zamanda toparlanırsınız 🙏💫

Başınız sağ olsun. Anneannenizin mekanı cennet olsun inşallah 🤲🏻
İnsan, dostlarını zor zamanlarında tanıyor. Hayatında dönüm noktaları oluyor böyle zamanlar.
Sizi zor zamanlarınızda aramayan, destek olmayan insanları hayatınızdan çıkarın.
İlla ki buradan dönüş var.
Umarım en kısa zamanda toparlanırsınız 🙏💫
Allah razı olsun🙏🏻
O kadar dost çıkardım ki hayatımdan, bu kalan kemik kitleydi ve beklemediğim bir şeydi. Şimdi her şeyi sorgular oldum, sevdiklerimi kaybediyorum, iş güç yok, bir de dostlar elini bırakıyor tam tutması gereken yerde her şey çok anlamsız geliyor içimden hiçbir şey gelmiyor çoğu zaman

Allah razı olsun🙏🏻
O kadar dost çıkardım ki hayatımdan, bu kalan kemik kitleydi ve beklemediğim bir şeydi. Şimdi her şeyi sorgular oldum, sevdiklerimi kaybediyorum, iş güç yok, bir de dostlar elini bırakıyor tam tutması gereken yerde her şey çok anlamsız geliyor içimden hiçbir şey gelmiyor çoğu zaman
İnsanın bazı dönemleri oluyor böyle maalesef.
Ama mutlaka karanlığın sonu aydınlıktır🌟 en dibi görmeden çıkamayız bazen.

Aslında birçok insan sizin yaşadığınıza benzer şeyler yaşıyor. Emek verip de karşılığını göremeyince daha da çok üzülüyoruz.

Benim de böyle bir dönemim oldu ve birçok insanı çıkardın hayatımdan😍

Bundan sonrasında kimseye hak ettiğinden fazla değer vermeyin. Aldığınız kadar verin🌸

Konuyu okudugunuza emın mısınız
Annem öldü mü dıyor
Hadi yanlıs okudunuz anladınız fılan e devamında da annem Suan teyzemlerle dıyor.

*Neyse konu sahibi benı sevmez bende kendisini sevmem. Son anda gordum kım oldugunu.

Annem öldü mü dıyor
Hadi yanlıs okudunuz anladınız fılan e devamında da annem Suan teyzemlerle dıyor.

*Neyse konu sahibi benı sevmez bende kendisini sevmem. Son anda gordum kım oldugunu.
Düzeltmeniz için teşekkür ederim de böyle bir konuda son söylediğiniz ne alaka allah aşkı için. Ben sizi ne bilirim tanırım da sevmicem. Veya size niçin his besleyim public bir forumda yazarsınız sadece. Son anda gördüyseniz ve beni sevmiyor iseniz son anda gönder butonuna tıklamasaydınız keşke. Neyse iyi akşamlar size

Başınız sağolsun.

Hiçbir süreç stabil değildir. Hatta şöyle deriz hep; ne kadar dibe vurursan o kadar yükseğe sıçrarsın.

Arkadaşlarının gerçek yüzlerini görmüşsün aslında belki senin güzel duygularını hak etmiyorlardı ve bu olay vesile oldu.

Her şeyin güzel olacağına ben inanıyorum. Yeter ki sıkıntılara, pişmanlıklara odaklanmayalım ve her olayın nedenini görmeyi artık öğrenelim. Olayların görünen kısmının ötesini görmeye çalışarak başımıza neden geldiğini anlamamız, bizim her olaya daha akılcı bakışımızı sağlar ve olayla olay olmayız.

Başınız sağolsun.

Hiçbir süreç stabil değildir. Hatta şöyle deriz hep; ne kadar dibe vurursan o kadar yükseğe sıçrarsın.

Arkadaşlarının gerçek yüzlerini görmüşsün aslında belki senin güzel duygularını hak etmiyorlardı ve bu olay vesile oldu.

Her şeyin güzel olacağına ben inanıyorum. Yeter ki sıkıntılara, pişmanlıklara odaklanmayalım ve her olayın nedenini görmeyi artık öğrenelim. Olayların görünen kısmının ötesini görmeye çalışarak başımıza neden geldiğini anlamamız, bizim her olaya daha akılcı bakışımızı sağlar ve olayla olay olmayız.
Teşekkür ederim.

Ben genel psikolojik eğilimi, pişmanlık ve kendini suçlamak olan bir insanım ve bununla alakalı da çok uğraştım ama yol alamadım.
Şimdi bu kaybımda en çok istediğim şey dostlarımla paylaşımda bulunmaktı çünkü ben onları ailemden bir tık sonraya koymuştum. Ve bunca yıl etle tırnak olduğumuz insanlardan durduk yere bu tavrı görmek kendimi suçlamama neden oluyor. Durup durup demek ki iyi bir bağ kurduğumu sanmışım, kuramamışım kendimi sevdirememişim, bir yerde bir hata yaptım ne yaptım diye kendimi didiklerken buluyorum. Fiziki olarak yapayalnızken bir de duygusal olarak aşırı boşluğa düştüm ve bunlarla mücadele etmek çok zor geliyor şu an. Bazen insan en karanlık anında bir ışık açan olsun, geçecek bunlar diyen olsun istiyor ama maalesef ben bunca senede bunu inşaa edememişim diye çok üzülüyorum. Her şeyin tadı kaçtı, her şey çok yüzeyselleşti gibi geliyor. Kafamda elli tane düşünce boğuşuyor.
Ben bundan sonrası için kendi adıma pek iyi olacağını sanmıyorum her şey daha fena oluyor insanlar yalnızlaşıyor.

Annem öldü mü dıyor

Sakamisin yahu
Milletin her yazdigina dalan tipler isiniz yokmu. Acaba Bide sonunda belirtilen tam olmus

Başınız sağolsun, kötü günler geçecek bu sadece hayatınızın bir dönemi..

Bu bahsettiğniz arkadaşlarınız anneannenizin sizn hayatınızdaki yeri ve anlamını biliyorlardır sanıyorum. bunu bile bile acınızı paylaşmadılarsa zaten gerçek arkadaşınız değillermiş hayatınızda kalabalık etmelerine gerek yok.

Ama eğer o kadar hakim değillerse ve siz kendilerine çok kötüyüm vs demediyseniz açıkçası yakın arkadaşımın anneannesinin kaybı benim için mesajla bir başın sağolsun diyebileceğim bir kayıp. Sizin yaşadığınız üzüntünün derinliğinin farkında olmayabilirler mi?

Aslında hepsinin bir tek cevabı var.. Hepimiz yapayalnızız..

Küçük bir çekirdek ailemiz varsa, Annemiz hayattaysa sadece +1 iz..

Başınız sağ olsun. İnsanın hayatında bazen her şeyin gerçek anlamda üst üste geldiği dönemler olabiliyor. Siz de öyle bir dönemin içerisindesiniz. Duygularınızı baskilamayin, ağlamak istiyorsanız ağlayın, üzülmek istiyorsanız üzülün ama kendinizi buna çok fazla da kaptırmayın. Her şey gönlünüzce olsun. Emin olun yolun sonu ferahliyor.

Başınız sağolsun, kötü günler geçecek bu sadece hayatınızın bir dönemi..

Bu bahsettiğniz arkadaşlarınız anneannenizin sizn hayatınızdaki yeri ve anlamını biliyorlardır sanıyorum. bunu bile bile acınızı paylaşmadılarsa zaten gerçek arkadaşınız değillermiş hayatınızda kalabalık etmelerine gerek yok.

Ama eğer o kadar hakim değillerse ve siz kendilerine çok kötüyüm vs demediyseniz açıkçası yakın arkadaşımın anneannesinin kaybı benim için mesajla bir başın sağolsun diyebileceğim bir kayıp. Sizin yaşadığınız üzüntünün derinliğinin farkında olmayabilirler mi?
Teşekkür ederim.

Mesaj bile atmadılar desem. Mesaj bile… insanlar tuvalette birbirlerine mesaj gönderiyor. Vakitleri yok hadi desem. Bir de elbette kaç yıllık arkadaşlarım hayatımdaki yerini biliyorlar böyle düşündülerse de çok saçma ben ailemden çok önemli birini kaybettim dedem vefat ettiğinde başsağlığına gelmişlerdi öyle önemsiz görseler kalkıp başka şehirden gelmezlerdi. Bunu duyup bilip aramamaları beni şok ediyor zaten

Başınız sağ olsun. İnsanın hayatında bazen her şeyin gerçek anlamda üst üste geldiği dönemler olabiliyor. Siz de öyle bir dönemin içerisindesiniz. Duygularınızı baskilamayin, ağlamak istiyorsanız ağlayın, üzülmek istiyorsanız üzülün ama kendinizi buna çok fazla da kaptırmayın. Her şey gönlünüzce olsun. Emin olun yolun sonu ferahliyor.
Teşekkür ederim.

Hayatımı zaten bir yoluna oturtamadım yıllardır çok çalkantılı geçiyor. Yaşım ciddileşirken hayatım pek o yönde ilerlemiyor bütün bunlarla boğuşurken aniden bir de üstüne bu geldi. Biz her dönem birbirimize destek oluyorduk aniden hiçbir şey yokken böyle olması daha da canımı yakıyor hayatta en değer verdiğim tutunduğum kişileri de kaybediyorum. Her şey çok anlamsız gelmeye başladı inanın o zaman neden emek sarfettik ki bir çok şeyin üstesinden geldik madem kara günlerde beraber değilsek dostum demenin kime ne faydası varmış

X