Transfer sonrası

Çok zor ben bugün çok ağladım ama 12. Günü bir daha test yaptıralım son bir ümit Rabbim bir gün yüzümüzü güldürür inşallah
Üzme kendini cnm önümüzde uzun bir yol var. Bizimde sınavımız buymuş . Şimdi önümüze bakalım. Bn bi kaç ay bitkisel ilaçlarla doğal deniycem olmadı eylül ekim gibi başka bir dr bakıcam. Sen hangi şehirdesin

Evet öyle sınavımız böyleymiş ben İstanbuldayım bende napcam bilmiyorum bende kilolu yum önce biraz kilo vermeyi planlıyorum sonra dondurulmuş var sonra denerim belki doktorumla görüşüp ona göre bir yol izliycem yarın test günüm bir mucize olup tutunmuşsa tabi bir ümit bakalım

Çok güzel tebrikler senin adına mutlu oldum bende 10. Gün dayanamadım test aldım yine yaptım negatif benim tutmadı bu sefer sanırım
Ben geçenkinde 3.gün embriyosu için transfer sonrasindaki 7.gun yapmıştım, silik bir çizgi çıkmıştı erken gebelik testinde, o zaman iki embriyo da tutmuştu. Bu sefer de tam ayni zamanlama ile yaptım negatifti zaten pozitif olandaki hiçbir belirtiyi yaşamadım şuan. Bir batma olurdu başka bir şey olurdu... Hiçbir şey yok. Ama ilaçları kullaniyorum,salı günü kan testine kadar devam ederim.

Belli olmaz canım inşallah sonucun olumlu olur benimde bugün kan testi günümde tamamen negatif doktorum adet ol yine istersen transfer yaparız dedi şimdi ilkinde tek transfer tuttu kalbi durdu 2. De tek transfer tutmadı 3. 2 embriyo transferi olacak dedi 2 mbriyoda tutmuştu dedin ya ondan sonra ne oldu düşük mü oldu bende çok kararsızım aramı versem hemen devamı etsem bilemedim

ikisi de tutunmuştu ama birinin gelişimi durdu kalp atışı olmadı, diğerinin de 2.ayi içinde kalbi durmuştu, zorunlu kürtaj oldum. Her ay gittim kontrole. Kürtaj sonrası bayaca bir süre rahim kalınlığı 10mm olmadı (8,5ta kaldı ya da kist oluştu geçsin diye bekledik). Rahmimin 10mm de alıcı olduğunu düşündü doktor. Bu ay ideal zaman diye yaptık ama olmadığını düşünüyorum. Yine de umut fakirin ekmeğidir, son güne kadar bir mucize olur diye bekleriz eğer doktoruna güveniyorsan kararı ona bırak. Doktorlar artık bizim hangi değerlerde gebe kalabilecegimizi bizden iyi biliyorlar. Bana bu transferimde, umutluyum ama olurda tutmazsa daha önceden bir kayıp yaşandığı için ve 7tane daha kaldığı için diğerinde 3.gun embriyolarindan 4tane çözüp 5.gune götürüp kalanları koyacağım daha garantili olur dedi. Normalde doktorum bana 3.gun embriyosunu uygulamayi daha cok seviyordu çünkü anne karnı labaratuvar ortamindan daha doğal ve daha verimli diyordu. Ama ilk üç ay içinde kalp durması sağlıksız embriyo,genetik kusur ihtimalinin varlığını da desteklediği için ve embriyolari genetiğe gönderip en iyisini seçecek kadar maddi gücümüz olmadığı için, bir de 5.gune labaratuvarda götürüp bu şekilde farklı bir sey deneyelim dedi. 4embriyo ile 2transfer şansım varken 5.gune giderek belki hiçbiri sağ kalmayacak ama ben bunu göze aldım. Bu beklemeler beni çok yoruyor. Aman yumurtaligim ağrıdı âdet mi olacağım, aman şuram sızladı burası bagirsak mi rahim duvarinin sınırı mı, tutundu mu, bir akşam midem bulanir ahhh kesin HCG salımı başladı 2gune erken gebelik testi yapayim, negatif görünce kimseye bahsedememek vs... Bunlardan artık sıkıldım 1yil içinde. Sırf bu yüzden ben bu negatif sonuçtan sonra da diğer adetimle gidip en uygun gördüğünüz ayda yapalım diyeceğim. Diğer ay gidince belki kendi iptal eder transfer öncesi rahimi beğenmezse. O zaman diğer ay yine gider kararını beklerim.Ama her ay kesinlikle giderim ... rahmimin uygun olduğu zamanı kaçırmayı göze almam. Kararı doktoruna bıraktığını söyleyebilirsin o zaman daha dikkatli olacaktır senin de doktorun. Rahim 8mm üzeri olunca transfere uygun olurmuş ama mesela benim alıcılığım 10mm olunca oluyormuş. 8.5mm olduğu zaman da denemiştik olmamıştı. Bazen 8.5mm yi geçmediği aylar oluyordu, kararı doktora bıraktığımda şans çok az iptal edelim diyordu, tıpış tıpış diğer ayı bekliyordum.

ikisi de tutunmuştu ama birinin gelişimi durdu kalp atışı olmadı, diğerinin de 2.ayi içinde kalbi durmuştu, zorunlu kürtaj oldum. Her ay gittim kontrole. Kürtaj sonrası bayaca bir süre rahim kalınlığı 10mm olmadı (8,5ta kaldı ya da kist oluştu geçsin diye bekledik). Rahmimin 10mm de alıcı olduğunu düşündü doktor. Bu ay ideal zaman diye yaptık ama olmadığını düşünüyorum. Yine de umut fakirin ekmeğidir, son güne kadar bir mucize olur diye bekleriz eğer doktoruna güveniyorsan kararı ona bırak. Doktorlar artık bizim hangi değerlerde gebe kalabilecegimizi bizden iyi biliyorlar. Bana bu transferimde, umutluyum ama olurda tutmazsa daha önceden bir kayıp yaşandığı için ve 7tane daha kaldığı için diğerinde 3.gun embriyolarindan 4tane çözüp 5.gune götürüp kalanları koyacağım daha garantili olur dedi. Normalde doktorum bana 3.gun embriyosunu uygulamayi daha cok seviyordu çünkü anne karnı labaratuvar ortamindan daha doğal ve daha verimli diyordu. Ama ilk üç ay içinde kalp durması sağlıksız embriyo,genetik kusur ihtimalinin varlığını da desteklediği için ve embriyolari genetiğe gönderip en iyisini seçecek kadar maddi gücümüz olmadığı için, bir de 5.gune labaratuvarda götürüp bu şekilde farklı bir sey deneyelim dedi. 4embriyo ile 2transfer şansım varken 5.gune giderek belki hiçbiri sağ kalmayacak ama ben bunu göze aldım. Bu beklemeler beni çok yoruyor. "Aman yumurtaligim ağrıdı âdet mi olacağım diye düşünmekten, aman şuram sızladı burası bagirsak mi rahim duvarinin sınırı mı,yoksa tutundu mu demekten yoruldum...bir akşam midem bulanir ahhh kesin HCG salımı başladı 2gune erken gebelik testi yapayim diye gün saymaktan, negatif görünce kimseye bahsedememekten sıkıldım..." Bunlardan gerçekten artık sıkıldım 1yil içinde. Her transfer sonrası beklemek mahvediyor. Sırf bu yüzden ben bu negatif sonuçtan sonra da diğer adetimle gidip en uygun gördüğünüz ayda yapalım diyeceğim. Diğer ay gidince belki kendi iptal eder transfer öncesi rahimi beğenmezse. O zaman diğer ay yine gider kararını beklerim.Ama her ay kesinlikle giderim ... rahmimin uygun olduğu zamanı kaçırmayı göze almam. Kararı doktoruna bıraktığını söyleyebilirsin o zaman daha dikkatli olacaktır senin de doktorun. Rahim 8mm üzeri olunca transfere uygun olurmuş ama mesela benim alıcılığım 10mm olunca oluyormuş. 8.5mm olduğu zaman da denemiştik olmamıştı. Bazen 8.5mm yi geçmediği aylar oluyordu, kararı doktora bıraktığımda şans çok az iptal edelim diyordu, tıpış tıpış diğer ayı bekliyordum

Niye 10 mm yi bekliyor ki doktor 7 ve üzeri normal deniyor neye göre 10 u bekliyor merak ettim

Niye 10 mm yi bekliyor ki doktor 7 ve üzeri normal deniyor neye göre 10 u bekliyor merak ettim

Daha önceki 2denenemizde 8 mm civarında yaptığı zaman sonuç alamamıştık. 10mm iken bende pozitif sonuç aldık. Rahimimin o kalınlıktayken embriyoya uygun olduğunu düşündü. Hepimiz için rahmin alıcı olduğu zaman farklıdır. Bazısının 7mm iken bile oluyor. Bende ise beklemek gerekiyor.

Anladım ama tesadüf de olabilir yani hakkınızda hayırlısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…