Trafik dostu konusunun aslı. Ne oluyor acaba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim yanımda attı. Hani bir insan da bu kadar saf ya da salak.olamaz. dedim ki bak bu öyle masum algilanacak bir şey değil deli mi ne. bir de araba hasar görmüş "ne olmuş.?" Diyor yahu çizikler var kör müsun nesin? Hadi onu geçtim film mi çeviriyorsun ne yapıyorsun. Yok tanışma vesilesiymis, tenis kulübünde de tanisabilirdim diyor. İyi de tenis kulübünde tanışırsın herkes evli misin bekar misin bilir, ortak bir aktivite vardır oranın kafesi vardır bir zemin olur arkadaşlık olur , aileler de tanisir. başka şey algılanmaz. Bu öyle değil ki. Bana önce haklısın düşündüm filan dedi vazgeçti ben baktım telefonuna kadına iptal mesajı yazmıştı diye yazmamış daha sonra bugün dedinki gideceğim. Neyse bir şey demeyeceğim bakalım gidecek mi gitmeyecekm mi pazar günü. Demeyeceğim de paralamayacagim da neyini paralarım? Ben paraladim diye vazgeçecek adamla isim olmaz. Burada son akşamını benimle geçirmek yerine arabasını arkadan çizen bir hatunla geçirmek geliyorsa içinden onunla da osim olmaz. Onun içinden nasıl geliyorsa öyle yaşar bundan sonra ömrünü.
Delil aldım. Mesajların ekran görüntüsü.
Güzel kardeşim adam senin sorun çıkarmayacağından o kadar emin ki yediği haltları saklama gereği bile duymuyor. Birbirimizi sıkmayalım tabi ki arkadaşımız, sosyal çevremiz olsun da böyle olmaz. Sosyallik de böyle bişey değil.

Açık ilişki değil, benim de midem bulanır.
Yani ben eşimin erkek ya da kadın arkadaş ayrımı yapmamasini anlayabiliyorum ama bu olay farklı ondan konu açtım.
Adam rastgele tanıştığı biriyle "buluşma" ayarlıyor resmen. Kadına jest de yapmış, hasarı ödetmemiş baksanıza.
Bayağı bayağı yürüme var karşılıklı. Ta en başında ne yapıyorsun sen? Ne kadını ne buluşması deyip kabus gibi çökerdim ben olsam.
Siz niye hala duruyorsunuz öyle? Bayağı aldatılmayı bekliyorsunuz sakin sakin. Niye?

Benim yanımda attı. Hani bir insan da bu kadar saf ya da salak.olamaz. dedim ki bak bu öyle masum algilanacak bir şey değil deli mi ne. bir de araba hasar görmüş "ne olmuş.?" Diyor yahu çizikler var kör müsun nesin? Hadi onu geçtim film mi çeviriyorsun ne yapıyorsun. Yok tanışma vesilesiymis, tenis kulübünde de tanisabilirdim diyor. İyi de tenis kulübünde tanışırsın herkes evli misin bekar misin bilir, ortak bir aktivite vardır oranın kafesi vardır bir zemin olur arkadaşlık olur , aileler de tanisir. başka şey algılanmaz. Bu öyle değil ki. Bana önce haklısın düşündüm filan dedi vazgeçti ben baktım telefonuna kadına iptal mesajı yazmıştı diye yazmamış daha sonra bugün dedinki gideceğim. Neyse bir şey demeyeceğim bakalım gidecek mi gitmeyecekm mi pazar günü. Demeyeceğim de paralamayacagim da neyini paralarım? Ben paraladim diye vazgeçecek adamla isim olmaz. Burada son akşamını benimle geçirmek yerine arabasını arkadan çizen bir hatunla geçirmek geliyorsa içinden onunla da osim olmaz. Onun içinden nasıl geliyorsa öyle yaşar bundan sonra ömrünü.
Valla kusura bakmayın ben de olsam sizin gibi birinin yanında başka kadına o mesajı atmaya çekinmem.

Konunun ilk cümlelerinden biri eşimle birbirimizi cok seviyoruz ?

Sonra da "...Bu arada eşim çok sosyal ve dışa dönük bir insan, yeni insanlar ile tanışmayı sever..." ? Pardon?

Bu yaptığının sosyallikle yeni insanla tanışmayı sevmekle alakası yok ki. Ama sizi buna öyle inandırmış ki hâlâ 'yanımda mesaj atıyor, yani kötü bir amacı yok, amacı farklı olsa mesajı yanımda atmaz' a getiriyorsunuz lafı.

Sokakta makul, mantıklı, orta zekalı yüz kişiye sorsak yüzü de bunun 'normal' olmadığını fark eder.

Umarım siz de fark edersiniz bir gün.

sizin içinizde aslında çoktan bir şeyler kopmuş gitmiş. bence rahatlığınız bundan. benim eşim yanımızda olmaksızın görüştüğüm erkek arkadaşlarım var. kez eşimin de beni araya karıştırmadan görüştüğü kız arkadaşları var. fakat tatilimizin son gecesi birbirimizi bırakıp arkadaşlarımızla geçirmeyi hiç aklımızdan geçirmiyoruz. birimiz de bu hataya düşersek "bırakayım bakalım, ne hali varsa görsün" diyecek noktaya gelmedik. bu evliliği bitirmeye yaklaştığımızda muhtemelen "ne hali varsa görsün" diyebilirim ancak.
siz çoktan bitmişsiniz.

Açık ilişki içerisindesiniz de haberiniz mi yok?

Adam doğum gününde bile size bir başkasını tercih etmiş. Kadın mı bu arkadaşı da yoksa? Bodrumun son gününe de bir başlasını tercih etmiş. Herkes hayatta kendi konumunu kendisi belirler. Layık gördüğünüz şey evli bile olsanız eşinizin yedek kulübesi mi?

Açık ilişki değil, benim de midem bulanır.
Yani ben eşimin erkek ya da kadın arkadaş ayrımı yapmamasini anlayabiliyorum ama bu olay farklı ondan konu açtım.
Tamam bak ben sana dümdüz söyleyeyim. Sen belli ki biraz saf bir arkadaşımızsın.
Adam kadınla yatacak, ama yan yana bir şey yapmadan değil, sevişecekler ve böylece araba masraflarını da ordan düşecek.
Bitti gitti. İnşallah anlamışsındır.

Eşimle aramız iyidir, birbirimizi çok seviyoruz.9.5 yıldır beraber, 8,5 yıldır evliyiz.
6 haftalık bir iş için Bodruma geldik. Pazartesi dönüyoruz. Bu süreçte ne yaptık? 2 defa dışarıda kahvaltı yaptık. 1 kere bir bira içmek için dışarı çıktık.onun dışında hiçbir şey. Eşim çok yoğun çalışti gündüz hep ise gitti Akşam yorgun, bazen eve is getirdigi de oldu.. Bir kaç kere çalıştığı yerde arkadaşları ile dışarı çıkıp kahve vs içti. Buraya kadar sorun yok.
Geçenlerde doğum günüydü. Pasta alıp isyerinde kutladı. Ben de geleyim mi? Dedim gel dedi gittim akşamına başbasa kutlarız sandım. O ise işlerinde o gün kutlamada bulunamayan bir arkadaşı ile buluşup kahve içmeyi tercih etti. Ben evde kaldım. Icimden biraz bozuldum ama Olabilir dedim sorun etmedim.
Bu arada eşim çok sosyal ve dışa dönük bir insan, yeni insanlar ile tanışmayı sever.
Geçen gün trafikte giderken buna arkadan araba ile bir kadin çarpmış. Bizim arabada çok hasar yok ama belirgin çizikler mevcut. Kadın %100suçlu hasarinizi karşilayim demiş. Esimse "gerek yok önemli değil. Ama biz yine birbirimizin telefonunu alalım bu bir dostluğun başlangıcı olabilir, bir yerde bir kahve iceriz" demiş. Sonra da kadına mesaj atti. "Hiç bir karşılaşmanın tesadüf olduğuna inanmam. Bu kaza bizim tanışmamıza vesile oldu. Benimle kahve içmeyi kabul ederseniz sevinirim" diye mesaj atti. Kadın da pazar akşamı 8de x pastanesinde buluşalım yazmış. Ben cimden bu duruma ne munasebet diyorum ama eşime dedim ki "bak bu normal değil. Kadın bunu çıkma teklifi olarak algılamistir" dedim. Eşim de "Yok canım, olmaz öyle şey, e öyle sansa bile gelip beni görünce öyle olmadığını anlar, seni anlatacağım sohbet edecegim" vs dedi. Sonra aradan yarım saat geçti. Bana " hakli olabilirsin ben bir bahane üretip buluşmayı iptal edeyim, gereksiz" Dedi neyse bugün eşyaları topluyoruz, buzluktan köfteleri çıkart da bari bu akşam yiyelim kalmasin" Dedi cunku cumartesi yine işlerinden bir başka arkadaşla buluşacakmis. Pazar gecesi de kadınla bulusacakmis. Ya bodrumda son gecemiz zaten dogru durust bir şeyler yapamadık. Onun içinden benimle bir şeyler yapmak yerine gidip el.alemle buluşmak geliyorsa bir şeyler bitmeye mi başladı aramızda acaba? Diyorum. (Başlık geçen gün hiçbir başlığa uymayan konular bölümünde açtığım konunun aslı)
Yani bir topluluk teklif edilse oyle yazayim kibar yazayimki mune beni mimlemesin.size bir topluluk teklifi gelse kabul edicek kadar rahatsiniz masallah. Esiniz siz ve kadin. Ne munasebet yaaa konu fakemi kizlar ya

Eee, ne yapacaksınız yani? İşim olmaz dediğiniz şey boşanma mı yoksa sadece üstüne çizik mi atacaksınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X