Torun istemeyen kayınvalidem 😄

Şubatta 8 aylık evliymissiniz,ne ara 2 sene oldu

Patavatsız insanlarla aynı ortamda olmak hoş olmuyor. Doğduğunda en çok sevenlerden biri olacak haberi yok.

Benim kayınpeder de, keşke sizin çocuklarınız olmasaydı da kızımın olsaydı dedi. Sanki her evden tek kişiye çocuk veriliyor. Bir şey söylesem ortalık yıkılacak. Bunlara ne denir?

Kayınvalidenizin karışması saçma tabiki ama aynı seyi anneni yapsa sana ne der misiniz? Yaşlı bir kadına hele eşinizin annesine sana ne diyecek kadar küçülmeyin bence. Eşinizi büyütmüş daha ne yapsın. Duymayın herşeyi. Belli ki yaşlanmak istemiyor. Genelde tam tersi olur torun baskısı yapılır o zaman da gelinler triplere girer. Şu kayınvalide düşmanlığını anlamıyorum. Mesafe iyidir. Yorum yapmasına izin vermesin eşiniz. Ayrıca siz de duymayın. İşyerinde herkesi ciddiye alıyor musunuz? Bunu da böyle düşünün

Annesine ilk dediği anda bile derdi. 1 değil 2 değil kaç kere söylemiş su zamana kadar çoktan tepki verilmeliydi.
Ben mesafeden yanayım. Kibarca tepki verip sonra sessiz kalmak benim için yeterli bir tepki mesela. Kibarlıktan kastım net ve doğru iletişimle alınmadan kırmadan derdini anlatmak. Açık iletişimin olmadığı yerde bunun gibi sorunlar hep olur. Mesela neden böyle düşündüğünü öğrendi ve biz istiyoruz dedikten sonra benim için konu kapanır. Karşı taraf ne söylerse söylesin duymam.

Bende mesafeden yanayım ve de saygıdan kayınvalide de saygı yok maalesef. Sizin kararınız çocuklar deseydi bunun adı saygı olurdu. İnsan içinde bile "ay istemiyorum" deyip konu sahibi ve eşini üzerse alır cevabını ama belli ki konu sahibi eşini üzmemek adına cevap vermiyor. Duymamak diye birşey olamaz ayrıca bir zahmet hakkı olmayan konularda konuşmasın.

Bilemiyorum belki siz doğrusu yapıyorsunuz fakat yüz göz olmamak için susmak eşine saygıdan bence. Ben kayınvalidemle her konuyu konuşurum ve birçok şeyde ters düşeriz ben böyle düşünmüyorum derim doğrusunu anlatırım kendimce. Bazen hak verir bazen yorum yapmaz. Ben saygısız hiçbirsey yaşamadım 11 yılda. O yüzden belki yorumum eksik kaldı bu duruma.

Bu birazda sizin kvden kaynaklı. Benim babaannem annem ve yengemlerin psikolojisi bozmuş insan hepsinin ayrı bir sıkıntısı sağlık sorunu var. Artı olarak kuzenlerimle bizde zor bir çocukluk geçirdik o yüzünden masum bakamıyorum. Yaşlı diye birine saygı duymam benim için bu saygıyı hak etmesi gerekir.

Çocuk yapın ya da yapmayın demek net hadsizliktir. Çiftlerin el ele tutuşmasını bile ayıp bulan bir toplumda böyle mahrem bir konuyu sürekli dile getirmek ikiyüzlülükten başka bir şey değil. Hamile kalırsanız söylemeyin ilk aylar sonra siz değil eşiniz patlatsın haberi de ona mı kalmış anlasın.

Biz böyle uygun gördük diyorum ama susmuyor gibi bir şey okudum yanlış hatırlamıyorsam. Bazen gerçekten susmak, alttan almak mümkün olmayabiliyor sonuçta robot değiliz insanız biz. Ve siz de yeterince sinir olmuşsunuz. Bence bir gün patlayacağınızı düşünüyorsanız bu kontrollü olsun. Yani planlayın o an nasıl bir cevap vereceğinizi, öyle bir şey olsun ki ne eşinizle aranız açılsın ne de bir daha bir şey diyebilsin size... Böyle işlerin doğrusu yanlısı olduğuna inanmıyorum ben konu sahibi yeterince sabırlı davranmış bazen susmak gerekir artık.

Kaynananız Firdevs yöreoğlu olabilir mi Çocuk haberine Aptalll diye tepki vermesine de hazır olun..

Amaan yap dese ne yapma dese ne? Şeyime kadar yolu var afedersiniz. Yani konusu yapılacak kadar bile bir sorun yok. Bebek doğunca da yanına götürüp getirmezsiniz. Bahanesiyle mesafe de korunmuş olur.

Bu konuda da kaynanaları koruyan tayfayı anlayamadım. Hadi şakasını yapsın 1 olsun 2 olsun her seferinde aynı şeyi neden söylüyor yani itici. Bence haklısınız sonuna kadar. Torun istemiyorsa ölene kadar gelmesin o zaman görmeye siz de aynen bu şekilde söyleyin bir dahakine. Sanki siz aman çocuk olsun gel bak diye tutturdunuz. B.kunu çıkarmış

İşte çok zor bazı şeyler

Sanane demedim zaten saygısızlık etmemek için demediğini yazmışım :) kendi annem demez dese de ne alaka anne derim kendi annem ya o benim aramdaki samimiyet fazlasıyla var bunları açıkça konuşabilirim yani. İşyerinde de herkesi ciddiye almıyorum fakat haddi olmayan şeylere yorum yapanları tabi ciddiye alırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…