Kayınvalidem ve tuhaflıkları

Bizi yormak için konu açıyorlar başka açıklaması yok şişiriyorlar adamı.
Ya konu sahibinin derdi kayinvalide falan değil, onun derdi kocasının huzursuzluğu ve çevrenin ne düşündüğü, eşi de içten içe konu sahibini suçluyor olabilir annesinin gelmemesi konusunda...

Arkadaşlar konuya bir açıklık getirmek istiyorum. Hepiniz beni linçlemişsiniz fakat ben buraya sadece konunun özetini geçtim. Kendisi arar çağırır koşa koşa giderim. Doğum günüme gelin der giderim ki aramasa bile zaten gideriz hep. Ben gel dediğimde gelmez. Daha sayamadıgım bir çok şey. Şöyle yapalım mı der tamam derim. Demek istediğim o istediğinde ben okeyim ben istediğimde olmaz demesi bahane bulması. Size buraya bütün olayları anlatmaya sığdıramam ki. Asosyal demişim kimi yiyorum sosyal değil çünkü. Sosyal olmayana asosyal denir. Ne var bunda. Ameliyat olmuşum geçmiş olsuna gelmemiş. Teyzem ölmüş aileme baş sağlığına gelmemiş. Kendi babası öldüğünde ailem koşa koşa gitmiş. Ben bunları saymadım size. Kızdığım şey tuhaflıkları. Hepiniz kayınvalidemi savunmuşsunuz. İnanın konu öyle değil. Her şey gelip gitme mevzusu da değil. Biraz insanlık ve hatır.
Madem siz neden her şeyine koştur koştur gidiyorsunuz? İnsan bi soğur çekilir geri ağır ağır. Sizde o yok, gel dese kapıda bitiveriyorsunuz. Yapmasanız ne olacak mesela?

Kırılmadım, sadece seçici bir insanım, herkesi etrafımda olmaya değer bulamıyorum, bana bisey katmayan , enerjimi emen kimseyi istemem , yeni dünyanın iki yüzlü insanlarını çekeceğime yer içer keyfime bakarım bana iyi gelen nadir ve değerli bikaç hatrı sayılır dostla , sizden küçüğüm ama yaşadıklarım bayaaaa yordu beni , belki de ruhum yaşlı 😌 ileride küçük bir sahil kasabasında yaşamayı planlıyorum, sessiz ve sakin ...
Bu yazdıklarınız önceki yazdıklarınızdan çok farklı.Şimdi bakışım değişir.Bende devamlı mutsuz olumsuz insanları hiç ama hiç sevmem görüşmekte istemem.Hatta onları görürsem kusura bakmayın hep bardağın boş tarafını görüyor beni de mutsuz ediyorsun derim.Uzak tutarım kendimi onlardan.Bugün akş çok sevdiğim kadın arkadaşlarımla akş yemek yiyeceğiz mesela dışarıda (hepimiz evliyiz) bunlar işte insanı diri tutar bunlardan kaçmak doğru değil ben onu demek istedim.Tamamen soyutlamak.Yeni nesil farklı bir dünya bakışları farklı haklısınız o konuda.
Burada da bu kv de sorun var inanın.Benim bir tanıdığım da eşini kaybetmişti erken emekli oldu.Evden dışarı adım atmaz oldu.Çocuğu sonra anladı dr vb götürdüler.Sonra o dönemi paylaşmıştı benimle.Hiç normal değildim diyor o dönem için.Kimseyi görmek konuşmak istemiyor evden çıkmak istemiyordum diye anlatmıştı..Neyse atlattı dr giderek o durumu.
Sahil kasaba fikri güzelde sahil kasabalarımızı da bozduk küçük birer şehir yaptık inanın.Mesleki eleştirim bunlarda.

Bu yazdıklarınız önceki yazdıklarınızdan çok farklı.Şimdi bakışım değişir.Bende devamlı mutsuz olumsuz insanları hiç ama hiç sevmem görüşmekte istemem.Hatta onları görürsem kusura bakmayın hep bardağın boş tarafını görüyor beni de mutsuz ediyorsun derim.Uzak tutarım kendimi onlardan.Bugün akş çok sevdiğim kadın arkadaşlarımla akş yemek yiyeceğiz mesela dışarıda (hepimiz evliyiz) bunlar işte insanı diri tutar bunlardan kaçmak doğru değil ben onu demek istedim.Tamamen soyutlamak.Yeni nesil farklı bir dünya bakışları farklı haklısınız o konuda.
Burada da bu kv de sorun var inanın.Benim bir tanıdığım da eşini kaybetmişti erken emekli oldu.Evden dışarı adım atmaz oldu.Çocuğu sonra anladı dr vb götürdüler.Sonra o dönemi paylaşmıştı benimle.Hiç normal değildim diyor o dönem için.Kimseyi görmek konuşmak istemiyor evden çıkmak istemiyordum diye anlatmıştı..Neyse atlattı dr giderek o durumu.
Sahil kasaba fikri güzelde sahil kasabalarımızı da bozduk küçük birer şehir yaptık inanın.Mesleki eleştirim bunlarda.
Enerjimizi emen tüm insanlardan uzak duralım tam bir kamu spotu konusu 😅 bu arada bu kayinvalide konusunda bende oturmayan şeyler var , konu sahibi eski konusunda kayinvalidem benle yaşamak istiyor ben istemiyorum derken , bu yeni açtığı konusunda da kayinvalidem hiç gelmiyor diyor, bana samimi gelmedi bu konu...

Enerjimizi emen tüm insanlardan uzak duralım tam bir kamu spotu konusu 😅 bu arada bu kayinvalide konusunda bende oturmayan şeyler var , konu sahibi eski konusunda kayinvalidem benle yaşamak istiyor ben istemiyorum derken , bu yeni açtığı konusunda da kayinvalidem hiç gelmiyor diyor, bana samimi gelmedi bu konu...
İnanın ben de anlam veremiyorum birlikte ev salın diyor ben istemiyorum bu doğru ama eve de hiç gelmiyor anlamsız

Kvniz=ben. Mesafeli olma nedenim insan sevmemem ve yalnız başına vakit geçirmeyi sevmem hele üvey annemin eşimle olan tartışmamızda takındığı tavır nedeniyle onlara da gitmeme kararı aldım. Hiç sevmem vıcık vıcık ilişkileri tez muhabbet tez ayrılık getirir ve mesafe candır. Kv tam tersi yıllarca bizimle yaşasa hiç şikayet etmez. Kv ile kültür ve eğitim farkımız da var doğru düzgün sohbet edemiyoruz. Biz eşimle hemen evlendik ailesini doğru düzgün tanıyamamıştım. Sizi rahatsız etmiyor, evliliğinize karışmıyorsa rahat bırakın kadını. Küçük bir tavsiye ne eşinizi annesine ne annesini eşinize şikayet etmeyin. Asla objektif düşünmeyecekler ve size tavır alacaklar.

İlk açtığı konuda kv yalnız yaşıyor ve bunları her hafta çağırıyor. Bu konuda da kv annesiyle yaşıyor, konu sahibine hiç gitmiyor. Tespitimde yanılmamışım, aslında tuhaf olan kendisi 🤣

Teşvik ettik zaten istemiyor. Asıl sorun gelinmesi gereken yerde de gelmemesi. Ne bileyim ameliyatımda gelmemesi baş sağlığına gelmemesi. Nihayetinde düşman değiliz. Benim anlamadığım bu kadar soyutlamak neden
Ne ameliyatı oldunuz ? Oğlu aracılığıyla veya telefonla arayarak geçmiş olsun demedi mi ?

X