Kayınvalidem ve tuhaflıkları

İki oğlum var ilerde aynı sizin kv gibi olmayı planlıyorum😂 zırt zırt ne diye gidicem geline. Ben kendi halime yasamayi seviyorum arkadaş bı düşün yakamizdan artık 😂😂

Kadini rahat birakin , sizin gonlunuzu etmek zorunda degil gelmek istemiyorsa istemiyordur bu kadar uzerine konusup ailecek bozulup kocaniza soykeyecek ne var ? Huyu boyle diyip geciceksiniz bu kadar basit.

Meraklısı tabiki değilim ama bu şekilde de saçma buluyorum.
dışarıdan bir goz olarak soyleyeyim baya “meraklisi” duruyorsunuz. Asosyal demissiniz belki kadinin sosyal fobisi vardir. Defalarca ben takilmiyorum demissiniz ama o kadar belli ki takildiginiz. Esinizi de doldurmaya calisiyorsunuz. Kadinin karakterini saygisizlik gibi lanse etmeye calisiyorsunuz. Kadin size genel olarak gelmedigi halde yok ailem varken de gelmiyor deyip ailenizi dolduruyorsunuz ya da siz bileniyorsunuz.

Ben de depresyonda olduğunu düşünmüyorum. Mesela biz yazlık aldık insan bi nereden ev aldık gelip bakmak istemez mi ? Yarım saat uzaklıkta sahilde. Merak etmiyorum diyor. Bana saçma mantıksız gelen şeyler bunlar
ya meraklı bir kadın değil demek ki. ve ılgılenmıyor mal, mülk mevzuları ile.

benim kaynanam aldıgın tabaga bakarken, oz anneme yazlıga gıdelım desem gelmez merak etmez yani. kaca aldınız, vs sormaz araba alırken ama kaynanam dıdıkler durur, maasımızı bıle sorar valla. yani karakter meselesi.

sizimn kayınvalideniz özgüvenli, cool bir kadın. bizim toplumda böyle anneler özellikle kaynanalar olmadığı için size garip geliyor bence. o kadar.

sürekli gelip gitse karışsa ne olacak. benim arkadaşımın kaynanası vardı, bpşandı da arkadaşım. vardı diyorum

neyse kadın, gelin dogum yapınca geldi, arkadasımın annesi de geldi. arkadasımın annesinin elınden tutup gel gel bak, kızının dolabına. ne kadar elbısesı var dıyıp sıkayet etmıs. kafaya bak işte...

ya da karı koca marketten gelıyorlar, camdan bak bak ayıp degıl mı dıyerek annesıne gosterıyormus onları. çüşşşş yani dersin

dışarıdan bir goz olarak soyleyeyim baya “meraklisi” duruyorsunuz. Asosyal demissiniz belki kadinin sosyal fobisi vardir. Defalarca ben takilmiyorum demissiniz ama o kadar belli ki takildiginiz. Esinizi de doldurmaya calisiyorsunuz. Kadinin karakterini saygisizlik gibi lanse etmeye calisiyorsunuz. Kadin size genel olarak gelmedigi halde yok ailem varken de gelmiyor deyip ailenizi dolduruyorsunuz ya da siz bileniyorsunuz.
katılıyorum

Ay düşünsenize yıllarca çalışıp emekli olmuşsunuz, paranızı yiyeceksiniz, kendi halinizde birisiniz, oğlunuzu da evlendirmişsiniz ama hayatınıza birden dahil olan insanlar bizimle görüş bizimle görüş diye sizi darlayıp duruyorlar.
Annenize babanıza sınır çekin bir zahmet karışmasınlar. Dünür oldular diye kanka olmak zorunda değiller.
Yalnız görünen insana da hayır yapar gibi arkadaşlık etmeye çalışmalarına da gerek yok. Kadının kendi tercihi böyle yaşamak.
kesinlikle

Bu eşinin tarafı gelip gitmeme konusu evlilikte oluyor, yeni sizin gibi evliliklerde. Bende aynı şekilde sorgulardım ve abimin eş tarafı da bahsettiğiniz gibi yapıyor. Kibir ve egodan karşıdakini arayıp sormayıp görmek istemez gibi bir his uyandırıyor. Abimle çok sık konuşurum bu konuda. Annemlere bu konudan bahsedince ne olacak gelmek isteyen gelir inan ben hiç takmıyorum der annem hep. Sürekli burnunu sokan birisi olmasındansa böyle uzak durması iyidir der. Herkes kendisi gibi samimi insan geziyor ama bende 4 senelik evliliğimde aynı karakterde uyumlu insanlar olsun beklerdim ama ailesinde, eşime hiç benzemeyen tavır ve hareketler banada itici geliyor. Yani görüşmemek uzak olmak daha tatlı geliyor bazen

Arayıpta bulunamayan kayınvalide profili 😎 eee en başında açıklamışsınız zaten asosyal biri diye. Ailenize de ısınamamışsa gelmek istememesi çok normal. Eşinizin ısrarcı olması normal olmayan bence. Aslında iyi biri dediğinize göre, aranızda iyi. Birşey yaşanmamış sizi rahatsız edecek. Ne güzel işte. Demekki kendi küçük dünyasında yaşlı annesiyle mutlu. Eşinizle de siz mutluysanız al işte tadından yenmez☺️

Ben de depresyonda olduğunu düşünmüyorum. Mesela biz yazlık aldık insan bi nereden ev aldık gelip bakmak istemez mi ?
İstemez... Güle güle oturun der geçer... Çünkü zaten hayatı boyunca evladı icin maddi manevi fazlasıyla yapmış yapacağını bu yaşa kadar , bundan sonra da toksik anadolu kadınları gibi oğlunun hayatına karışmak, baskı altında tutmak, dedikodu yapmak, laf taşimak ,boş insanlarla boş muhabbetlerle vakit öldürmek istemez...Bence siz ve aileniz aşırı toksiksiniz ve kadına sizin isteklerinize boyun egmedigi için bilenip hastalık yakistiriyorsunuz durmadan çünkü aslında dedikodu ve müdahale alanınız kısıtlandigi için sinirleniyorsunuz...Ama helal olsun kadına, sizi ve ailenizi en başta çozdugu için net koymuş sınırını🤣

Son düzenleme:
Ben istekli değilim. Aynı apartmanda da aynı evde de yaşamak istemiyorum. Anlamakta mı zorluk çekiyorsunuz? Senede bir bile gelmiyor aynı mahallede olmamamıza rağmen konu bu.
Eski konunuzda da kadın direkt olarak beraber yaşayalım dememiş, ev alın ben de arabamı satar size yardım ederim demiş, iki kat lafı hangi sebeple geçti belirsiz ama siz bunu bile "vay KV benle beraber yaşamak istiyor" diye yorumlayarak ortalığı ayağa kaldırmışsiniz (kimbilir eşinize ve kendi ailenize nasıl yansittiniz) şimdi de kadın uzak duruyor diye ruh hastası olmuş! Bence hiç iyi niyetli değilsiniz, siz bir terapi almayı düşünün derim...

Ben istekli değilim. Aynı apartmanda da aynı evde de yaşamak istemiyorum. Anlamakta mı zorluk çekiyorsunuz? Senede bir bile gelmiyor aynı mahallede olmamamıza rağmen konu bu.
Sizin sorununuz ne biliyor musunuz? İnsanlar sizin koyduğunuz yerde kalsın, gel deyince gelsin git deyince gitsin, süzül dersem süzülsün büzül dersem büzülsün istiyorsunuz. Kadının belki sıkıntıları vardır ama sizi ilgilendiren bu kontrolcülüğünüz. Her şeyi kontrol edemezsiniz herkesi yönetemezsiniz, bunu bi anlarsanız hayat daha yaşanılır bir yer olur sizin için.

Eski konunuzda da kadın direkt olarak beraber yaşayalım dememiş, ev alın ben de arabamı satar size yardım ederim demiş, iki kat lafı hangi sebeple geçti belirsiz ama siz bunu bile "vay KV benle beraber yaşamak istiyor" diye yorumlayarak ortalığı ayağa kaldırmışsiniz (kimbilir eşinize ve kendi ailenize nasıl yansittiniz) şimdi de kadın uzak duruyor diye ruh hastası olmuş! Bence hiç iyi niyetli değilsiniz, siz bir terapi almayı düşünün derim...
İstemez... Güle güle oturun der geçer... Çünkü zaten hayatı boyunca evladı icin maddi manevi fazlasıyla yapmış yapacağını bu yaşa kadar , bundan sonra da toksik anadolu kadınları gibi oğlunun hayatına karışmak, baskı altında tutmak, dedikodu yapmak, laf taşimak ,boş insanlarla boş muhabbetlerle vakit öldürmek istemez...Bence siz ve aileniz aşırı toksiksiniz ve kadına sizin isteklerinize boyun egmedigi için bilenip hastalık yakistiriyorsunuz durmadan çünkü aslında dedikodu ve müdahale alanınız kısıtlandigi için sinirleniyorsunuz...Ama helal olsun kadına, sizi ve ailenizi en başta çozdugu için net koymuş sınırını🤣
maddi manevi hiçbir yardımı olmadı :) ne düğünde ne başka şeyde. Manevi olarak hiç olmadı hem de. Buna rağmen görmezden geldim. Bilmediğiniz şeylere boş yorumlar yapmayın :)

Sizin sorununuz ne biliyor musunuz? İnsanlar sizin koyduğunuz yerde kalsın, gel deyince gelsin git deyince gitsin, süzül dersem süzülsün büzül dersem büzülsün istiyorsunuz. Kadının belki sıkıntıları vardır ama sizi ilgilendiren bu kontrolcülüğünüz. Her şeyi kontrol edemezsiniz herkesi yönetemezsiniz, bunu bi anlarsanız hayat daha yaşanılır bir yer olur sizin için.
Kocayi parmağına dolamış oynatıyor şimdilik, yetmemiş adamla anasının arasını temelli bozup iyice gemini sıkmak istiyor ama KV akıllı çıkmış 🤣 Adam da bir iki seneye uyanıp öeeeeehh yeter bea diyecek, ahan da buraya yazıyorum

X