Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Cnm senin adına sevindim gerçekten.Senin yaşadığın bu olumlu gelişme bizlere de yansıyo tabiki.En azından benim tedavimede iyi geleceğini umut ediyorum.Ben 4-5 senedir vitiligo hastasıyım önceleri beyaz olan bölgelerim gittikçe büyüdü.Hepside sinir stres üzüntüden kaynaklanan bi durum herşeyi içime ata ata vücuttan çıktı acısı.Tedavisi yok böyle kabullenmem ve büyümemesi için stres olmaması gerek.Salı günü başladım şimdilik olumlu yöndeyim uykucu olmama rağmen uykuya ihtiyaç duymuyorum.Daha iyiyim kendimi dinç ve pozitif hissediyorum.İyiki sizlerden hevese gelip başlamışım.
Bu arada hareketlerde zorlanmıyorum ama daha öncede yaptığımda son hareketi yapamıyorum.O hareketin adı sporda dive bomber diye geçiyo kollarım çıtır çıtır ediyo yaparken zorlayamıyorum onun yerine dizlerimi yere koyup öyle yapıyorum alışana kadar.

Dilerim sana da iyi gelir bu Tibet büyüsü!
Bak, ne kadar güzel Salı başlayıp enerji etkisini hemen görmüşsün..
Bomber için yorum yapamayacağım.. Acaba ağırlığını el ve ayaklarına eşit olacak şekilde dengeleyemiyor musun? Öne çok yüklendiğin için olabilir mi bu zorlanma?

İnşallah cnm.Olabilir kendimi tam dengeleyemiyorum demekki.Neyse tam doğrusunu yapana kadar alışıcaz bi şekilde.

Kedicim nerelerde acaba?:44:
Dilerim ciddi düzeye çıkmamıştır rahatsızlığı..

Harika gelişmeler. İnşallah bizde de olur, böyle güzel gelişmeler.

Sırf darısı değil daha fazlası sizlerin başına gelsin.. :)

Biz de böylece hep beraber şevkimizi kaybetmeden Tibet yogamızı yapmaya devam edelim..

Teşekkür ederiz.

Ben rahat yapıyorum 5. hareketi, en sevdiğim hareket, bazen bileklerim ağrıyor, (ama sürekli olan birşey değil, arada) biraz dayanıksız galiba. Uzun zamandır yapmama rağmen güçlendirir diye düşündüm ama hala bileklerimde güçlenme hissedemedim, mesela çaydanlığı tutarken hala zorlanıyorum.

Kedicim nerelerde acaba?:44:
Dilerim ciddi düzeye çıkmamıştır rahatsızlığı..

Buradayım. Şişlik azalmıştı. 1 hafta sonra. Hapşırma ve burun kaşıntısı arada oluyor, yani hala devam ediyor. Galiba alerjik, tam olarak bilmiyorum.

Bu arada bu sabah hareketleri yapmayı unuttum, artık yatarken yapacağım.

Bende bu aralar daha fazla terledim, yani sıcak bastı. Havalardan kaynaklanıyor. Hava soğuk oluncada oluyor ama bu kadar fazla değil. Yazın mecburen duş gerekecek.

Bugün 17.tekrar haftasının ilk günü..

Geçen hafta 2.harekette zorlanmıştım hatırlarsanız.. Bugün duruma göre karar verecektim. Hala zorlarsa onu 15 de bırakacaktım..
Fakat bir şey denedim ve hayrettir 17 sini birden ara vermeye ihtiyaç duymadan bir defasında yaptım gitti..

Yaptığım müdahele şu:
Bu sefer başımla ayağımı aynı anda kaldırmadım.. Başımı kaldırmaya başladım sonra ayağımı kaldırdım..
Bel çukuru nedeniyle oluşan bir boşluk var.. Benim gibi poposu çıkık olanlar da bu boşluk daha fazla doğal olarak..
Eğer baş ve ayak aynı anda kalkara bu boşluğa fazla yük bindiriyoruz demek ki..
Ama önce başı kaldırmaya başlarsanız (dikkat başlamak diyorum çünkü önce baş sonra ayak deği.. başı kaldırmaya başla hemen ayağı da kaldır. Yani arada en fazla 1-2 saniye olacak)
... ay cümle dağıldı..
hah ne diyodum.. önce başı kaldırırsak dikkat edin bel çıukurunun açısı değişiyor.

Keşke geçen hafta akıl edeydim.. Belimi zorlamazdım o kadar..

Bende de o boşluk oluşuyor. Düz tutamıyorum. Belki ben de bu yüzden, yaparken zorlanıyorum. Bu şekilde yapmaya çalışacağım, çooook teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bişey farkettim yüzümde sivilce çıktı bi tane sadece regl öncesi çıkardı hep.Şimdi reglmde çoktan geçti acaba tibetin etkisimi diye düşünmeye başladım.Herşey yolunda iyi gidiyo

Bişey farkettim yüzümde sivilce çıktı bi tane sadece regl öncesi çıkardı hep.Şimdi reglmde çoktan geçti acaba tibetin etkisimi diye düşünmeye başladım.Herşey yolunda iyi gidiyo

Benim de yanağımın ortasında çıkmıştı! Neyseki geçti, gitti..
Yanakta sivilce ilk defa başıma geldiği için ben de Tibet yogasına bağlamıştım..
Bir de geçmiş sayfalarda da benzer şikayeti okudum.. Yorumlar da şu yöndeydi: Nasıl idrarda koyuluk ve koku toksin atımına göstergeyse, sivilce de bir nevi toksin atımı..Düşününce mantıklı geliyor bana, sen ne düşünüyorsun bilemiyorum..

Banada mantıklı geldi demekki doğru yöndeyim.Bugün 3.tekrarımında son günü 5.tekrara geçecem artık.

Bende de o boşluk oluşuyor. Düz tutamıyorum. Belki ben de bu yüzden, yaparken zorlanıyorum. Bu şekilde yapmaya çalışacağım, çooook teşekkür ederim.

evet kızlar ya benimde 2.harekette çok zorum var.eskiden belim ağrımadı sezeryandan sonra kaldı bende.en ufak bir yorgunlukta sızlıyor,ağrıyor.bende 2. hareketi yapmasam olurmu diye size soracaktım.birde sizin dediğiniz gibi deneyeyim bakalım.bu hata 13.tekrara geçmedim sırf o yüzden.

2. hareket yerine, aşağıdaki linkte paylaştığım hareketi yapabilirsin.
http://www.kadinlarkulubu.com/egzersizler/169075-tibetin-genclik-pinari-5-hareket-91.html

Benimde bu sabah kalktığımda yüzümde (yanak ve çeneye yakın bölge) garip leke gibi sivilceler çıkmış, yanağımda benimde pek çıkmaz. Ama bugünlerde cips yedim 2 defa, akşamda pek dikkat etmiyorum. Gerçi daha önce, yediklerime dikkat etmesem de böyle olmuyordu. Yani ne olduğu belli değil.

Son düzenleme:

Parti boyu cipslerin kalorisinin 1600 kcal olduğu düşünülürse, sivilcelerin kaynağı belli bence.. Yağ oranını hatırlayamadım ama en az %40 dır.

Parti boyu cipslerin kalorisinin 1600 kcal olduğu düşünülürse, sivilcelerin kaynağı belli bence.. Yağ oranını hatırlayamadım ama en az %40 dır.

Artık cips yemeyeceğim diye kendime söylemiştim, ama zaten fazla yemediğim için arada yemekten birşey olmaz dedim. Bir anda görünce pakete saldırmıştım.

bende vitiligo hastasıyım..sence buna da iyi gelir mii

bu arada 5 tekrar 3.gündeyim..uykuyu cok seven ben nomale döndüm.üstelik 1 haftadır hasta olup gece rahat uyuyamadıgım halde sabah dinç uyanıyorum..
bir şey daha sorucam arkadaslar.ben bu ay regl olmadım..ve hala bir belirti yok..etkisi olabilir mi ?

Ben öyle yağlı yiyecekler abur cuburlar yemedim ama.Hepimizde aynı durum olduğuna göre gerçekten etki ediyo.İçten içe güzelleşmeye başlıyoruz hem ruhsal hemde bedenen temizleniyoruz ve arınıyoruz demekki.

İnşallah cnm iyi gelir çünkü daha ilk haftada bile daha pozitif,sakin,enerjik oluyo insan uykuya bile iyi geliyo.Benim gibi tembel üşengeç uykucu birini bile ayağa kaldırdığına göre.Tüm bu pozitif durumlar olursa hem ruhsal hem beden olarak vitiligoyada iyi geleceğine inanıyorum ben.Çünkü vitiligonun en büyük tedavisi moral pozitif olmak.
Olabilir çünkü hormonlarada etki ediyo direkt olarak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…