Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

bır sey sorucam arkadaslar, tıbete basladıgımdan berı cok ruya gormeye basladım.. sız de boyle bırsey var mı ? normalde elbette gorurdum ama bu kadar sık ve karısık degıl....

Evet benim de rüyalarım arttı :KK31: Çok karışık ve özellikle son günlerde, görmek istediğim şeyleri görüyorum :KK61:

kızlar garip olucak ama bişey sorucam..3 tekrarda 5. gundeyim..bu hareketler siz de gaz çıkartmaya sebep oldu mu?:KK17::KK17:
Hayır, ben böyle bir etki gözlemlemedim.
çok sağol canım yardımın için,yanlış anlatmadın canım ben anlatamadım kusura bakma.bu arada benim baş ağrılarım sebebini buldum.benim uykum çok hafiftir eşim soldan sağa dönse ben uyanırım ve bu durum son zamanlarda daha da sıklaştı,böyle uyur uyanık olunca başımda ağrıyla uyanmamam imkansız oluyor...hiç sağlıklı bir uyku uyuyamıyorum ne olacak benim bu halim bilmiyorum...:KK59:
Kolay gelsin, zor bir durum..
canım o kadar uzasaydı herkes şimdiye rapunzel olmuştu :KK1: mesela benim annemin saçları çok çabuk uzar ama tibet yapmıyor:KK66: ama annem bu durumdan pek memnun değil saç boyatma açısından:))
Aynen.. ben de saç boyuyorum.. o yüzden saç konusunda manik depresif takılıyorum biraz.. Hem uzasın istiyorum, hem de uzamasın..:KK37:
bır sey sorucam arkadaslar, tıbete basladıgımdan berı cok ruya gormeye basladım.. sız de boyle bırsey var mı ? normalde elbette gorurdum ama bu kadar sık ve karısık degıl....
Benim rüyalar sinemaskop zaten.. Aynı seyrinde devam ediyor..
Tibet'e başlayalı beri bir kez kabus gördüm.
Evet benim de rüyalarım arttı :KK31: Çok karışık ve özellikle son günlerde, görmek istediğim şeyleri görüyorum :KK61:
Görmek istediğini görmek.. Ne güzel bir şey! Ben de istiyorum! :106:
ben de gormek ıstemedıklerımım goruyorum :KK47::KK47::KK47::KK47: hayırlar olsun :)
Hakikaten hayırlar olsun! :KK51:

Boşuna söylememişler. 3'ten başlayıp, her hafta ikişer ikeşer arttırın diye. :KK1: Yavaş yavaş arttırmak gerçekten önemli. Ben hala nefesi iyi alamıyorum gibi geliyor. Ne yapacağım bilmiyorum. Nefes almakla ilgili bir sorunum var galiba.

İyi nefes alamıyorum derken..?

Diyafram nefesi mi alamıyorsun yoksa hareketlerin hangi bölümünde nefes alıp, hangi bölümünde vermen gerektiği kısmında mı bocalıyorsun kedicim?

ben de tam anlamıyla hareketlerı yapıyorum dıyemıyorum ama zaman gectıkce tam anlamıyla yaparım dıye dusunuyorum:)

Alıştıkça daha iyi yapacaksın, oturacak hareketler. :KK1:

Konuda böyle etkiler gören arkadaşlar oldu ve benim yakınımda yapan bir kişide böyle bir etki var.

İyi nefes alamıyorum derken..?

Diyafram nefesi mi alamıyorsun yoksa hareketlerin hangi bölümünde nefes alıp, hangi bölümünde vermen gerektiği kısmında mı bocalıyorsun kedicim?

Diyafram nefesi almaya çalışıyorum, nerede alıp vereceğimi de çok iyi biliyorum ama aldığım nefes sanki derin değil, yeterli değil gibi. Anlatamadım. :KK17:

Alıştıkça daha iyi yapacaksın, oturacak hareketler. :KK1:

Konuda böyle etkiler gören arkadaşlar oldu ve benim yakınımda yapan bir kişide böyle bir etki var.

Diyafram nefesi almaya çalışıyorum, nerede alıp vereceğimi de çok iyi biliyorum ama aldığım nefes sanki derin değil, yeterli değil gibi. Anlatamadım. :KK17:

Kedicim bir de şu açıdan değerlendirir misin lütfen nefesini?

Diyafram biliyorsun bir kasın adı.. ve bu kas midemizin hemen üstünde yer alıyor. Nefes alırken göğsümüzü değil karnımızı şişirir gibi aşağıya çekiyoruz.. bu sırada karnımız dolan hava nedeniyle yuları baskı yapıyor ve diyafram kasını harekete geçiriyor.. Derinlikten kast edilen bu..
Yapabildiğine eminim ben..

Hatta bu egzersizi kısa kısa nefeslerle denersek, karın hareketimizi daha kolay anlarız ve derin nefes alırken de nasıl hareketlenme olması gerektiği hakkında fikir sahibi olabiliriz..

Kedicim bir de şu açıdan değerlendirir misin lütfen nefesini?

Diyafram biliyorsun bir kasın adı.. ve bu kas midemizin hemen üstünde yer alıyor. Nefes alırken göğsümüzü değil karnımızı şişirir gibi aşağıya çekiyoruz.. bu sırada karnımız dolan hava nedeniyle yuları baskı yapıyor ve diyafram kasını harekete geçiriyor.. Derinlikten kast edilen bu..
Yapabildiğine eminim ben..

Hatta bu egzersizi kısa kısa nefeslerle denersek, karın hareketimizi daha kolay anlarız ve derin nefes alırken de nasıl hareketlenme olması gerektiği hakkında fikir sahibi olabiliriz..

Şöyle yapıyorum, nefes alırken karnım şişiyor, (göğsü şişirmiyorum) nefesi verirkende karnımı içime çekiyorum. Ebru Şallı'nın pilates videosu vardı, galiba oradan pilates öğrenirken, diyafram nefesini nasıl almam gerektiğini öğrenmiştim. İyi anlatıyor.

Namaste,

İlk başladığımda bana en zor gelen 4.hareketti.
Ben de bunun üzerine 3. ve 4. haraket arasına bir tane shell stretch koymuştum.. (hatırlarsınız bunu Patricia ya danışmıştım, yaabilirsin demişti)

Bu hafta 15 tekrar haftam ve 2.hareket zorlamaya başladı, paylaşmıştım.
Bugün eski tecrübemi devreye soktum ve 1. ve 2. hareket arasın yine shell sıkıştırdım.. Bu nasıl bir esneme hareketiyse 2.hareketi daha rahat yapmamı sağladı..

Aklınızda olsun kızlar.. Zorlandığınız hareket öncesinde mutlaka shell yapın, denediğinizde de gözleminizi lütfen paylaşın..

Edit:
Shell stretch hareketini bilmeyenler için:
http://www.kadinlarkulubu.com/egzer...enclik-pinari-5-hareket-106.html#post28514032

Son düzenleme:
İyiki başlamışım erteleye erteleye faydalarındanda mahrum kalıyorum.hadi bakalım devamıda gelir inşallah.

Püsküüt, haftasonu geldi. :KK9:
2 haftadır bende hep sorunlar var, sürekli hapşırma, burun, gözde kaşıntı.
Şişlikten bahsetmiştim. Biraz azaldı. Boyun ağrısı, sırt ağrısı. Üşüttüm galiba, sırtım önce sıcak sonra soğuk görünce.:KK37:

Ben iyiden iyiye biraktim, daha cok zamanim oldugunda baslayacagim insallah. Bir süredir Brazil Butt lift`in bazi bölümlerini yapiyorum. Icindeki özellikle esneme bölümündeki bir iki hareket Tibet hareketlerinden gibime geldi.

selam kızlar
17. tekrarın 2. günündeyim, 21'e yaklaştıkça heyecanlanıyorum çakralarım olması gereken seyrine kavuşsunda bakalın nolacak diye.
aksatmadan yapmaya çalışıyorum. bunda buraya yazdığım için sanki yapmasam yoklamadan geçemiyecekmiş hissiyle kendimi size karşı sorumlu hissetmemin payı büyük. yeni başlayan arkadaşlarım çok düzgün yapamadıklarını söylemişler, buna takılmadan yapabildiğiniz şekliyle başlayın, yeterki başlayın! sonrasında hareketler olması gereken şeklini alıyor zaten.u ara allaha şükür baş ağrısı çekmedim. arkadaşlarında dediği gibi çorapsız ve kaygan eşofmanla yapmak çok işe yarıyor gerçekten.bende becerememiştimde bu şekilde deneyince hareketler oturmuştu. saçlarım yağlanmıyor demiştim bu hala devam ediyor, uzamasıysa yazan arkadaşımız gibi ensemden belime inmedi ama şaşırtıcı şekilde 4-5 cm uzadı yazmıştım bunu zaten.
kızlar bu arada bide ben bu aralar çok fazla terliyorum niye böyle oluyor acaba? gerçi havalarda sıcak ama hareketi yapıyorum bir ateş basması bir ter basması felaket yani. daha önce hareketlerden sonra özellikle duş almıyordum. ama şimdi o gün bile duş almış olsam hareketlerden sonra saçımı yıkamasam bile mutlaka vücudumu yıkama ihtiyacı hissediyorum.
neyse şimdilik bu kadar. bayaa çenem düştü. ha bu arada püsküüüt artık açıkla çok merak ettim:)

Püsküüt, haftasonu geldi. :KK9:
2 haftadır bende hep sorunlar var, sürekli hapşırma, burun, gözde kaşıntı.
Şişlikten bahsetmiştim. Biraz azaldı. Boyun ağrısı, sırt ağrısı. Üşüttüm galiba, sırtım önce sıcak sonra soğuk görünce.:KK37:
Geçmiş olsun.. Etrafımda çok var benzer şikayetleri olan.. Hava kaynakldır diye düşünüyorum..
selam kızlar
17. tekrarın 2. günündeyim, 21'e yaklaştıkça heyecanlanıyorum çakralarım olması gereken seyrine kavuşsunda bakalın nolacak diye.
aksatmadan yapmaya çalışıyorum. bunda buraya yazdığım için sanki yapmasam yoklamadan geçemiyecekmiş hissiyle kendimi size karşı sorumlu hissetmemin payı büyük. yeni başlayan arkadaşlarım çok düzgün yapamadıklarını söylemişler, buna takılmadan yapabildiğiniz şekliyle başlayın, yeterki başlayın! sonrasında hareketler olması gereken şeklini alıyor zaten.u ara allaha şükür baş ağrısı çekmedim. arkadaşlarında dediği gibi çorapsız ve kaygan eşofmanla yapmak çok işe yarıyor gerçekten.bende becerememiştimde bu şekilde deneyince hareketler oturmuştu. saçlarım yağlanmıyor demiştim bu hala devam ediyor, uzamasıysa yazan arkadaşımız gibi ensemden belime inmedi ama şaşırtıcı şekilde 4-5 cm uzadı yazmıştım bunu zaten.
kızlar bu arada bide ben bu aralar çok fazla terliyorum niye böyle oluyor acaba? gerçi havalarda sıcak ama hareketi yapıyorum bir ateş basması bir ter basması felaket yani. daha önce hareketlerden sonra özellikle duş almıyordum. ama şimdi o gün bile duş almış olsam hareketlerden sonra saçımı yıkamasam bile mutlaka vücudumu yıkama ihtiyacı hissediyorum.
neyse şimdilik bu kadar. bayaa çenem düştü. ha bu arada püsküüüt artık açıkla çok merak ettim:)
:KK9: Ne güzel bir toparlama mesajı olmuş.. Bilgilendirme için teşekkürler..

Konu çok uzadı. Daha güzel bir mesajla, rapor niteliğinde yazmak istiyordum ama dediğim gibi uzadı ve ben de rahatsız oldum açıkçası.

1- Triodimde kistler var. Sol tarafta 2, sağ tarafta 5 tane. Elime geliyorlar. Sol taraf 17 tekrar haftasında aniden yok oldu.. Sağ tarafın da şişliği azaldı. Çok ilginç değil mi?

2- Beni üzen / öfkelendiren bir şey olduğunda aynı tepkiyi vermeme rağmen, sanki kumandayla kanal değiştirirmişçesine konuya olan odağımı kaybetmeye başladım.. Negatiflerden çabuk sıyrılan bir hale dönüştü ruh halim..

Beklemek istememin sebebini belki şimdi daha iyi anlamışsınızdır.. Bana ders oldu, bir daha heyecan yaratmam. Gözlemlerim emin olurum sonra da gelir piti piti yazarım. :KK34:

Geçmiş olsun.. Etrafımda çok var benzer şikayetleri olan.. Hava kaynakldır diye düşünüyorum..

:KK9: Ne güzel bir toparlama mesajı olmuş.. Bilgilendirme için teşekkürler..

Konu çok uzadı. Daha güzel bir mesajla, rapor niteliğinde yazmak istiyordum ama dediğim gibi uzadı ve ben de rahatsız oldum açıkçası.

1- Triodimde kistler var. Sol tarafta 2, sağ tarafta 5 tane. Elime geliyorlar. Sol taraf 17 tekrar haftasında aniden yok oldu.. Sağ tarafın da şişliği azaldı. Çok ilginç değil mi?

2- Beni üzen / öfkelendiren bir şey olduğunda aynı tepkiyi vermeme rağmen, sanki kumandayla kanal değiştirirmişçesine konuya olan odağımı kaybetmeye başladım.. Negatiflerden çabuk sıyrılan bir hale dönüştü ruh halim..

Beklemek istememin sebebini belki şimdi daha iyi anlamışsınızdır.. Bana ders oldu, bir daha heyecan yaratmam. Gözlemlerim emin olurum sonra da gelir piti piti yazarım. :KK34:

ne güzel canım böyle güzel sonuçlar görmene çok sevindim..darısı bize:KK66:)

Sırf darısı değil daha fazlası sizlerin başına gelsin.. :)

Biz de böylece hep beraber şevkimizi kaybetmeden Tibet yogamızı yapmaya devam edelim.. :nazar:

canım benim güzel dileklerin için çok sağol:KK19:
ben de dün gece komada gibi uyumuşum:)) baş ağrılarıma gelince ara ara yokluyorlar neyseki,eskisi gibi değil,umarım ara arada gelmezler bundan sonra...görüşürüz canım

evet bugun 9.tekrara gectım.sımdı ılkını yaptım.. terlettı bıraz sankı... cok sukur ben de bas agrısı falan olmuyor .. bakalım ...

X