Tesettür

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Demek istediğim maddi olarak özgürlüğünüzü alana kadar öyle davranın.

Nerdeyse her konuda babam yanımdadır aslında ama bazen bu yetemiyor tesettürümde bu konuda bir örnek bazen yaşadığın kültürün toplumun dinin ahlaki kurallarına uymak zorunda kalırsın ama evlilik ile ilgili bir konu hiç geçmedi çok şükür daha yaşım ne ki hem sanırım büyük konuşmak gibi olmasın ama evlilik söz konusu bile olamaz olursa elimden geldiğince direnirim

Ben bu aileleri anlamıyorum. Kendi ideallerini, hayallerini çocuklara dayatıyorlar. Kimisi, yapmak isteyip gerçekleştiremediği hayalleri çocukların sırtına yüklüyor. Neden çocuk yapıyorlar, kukla olsunlar diye mi?
Geçenlerde bir gönderi gördüm, altında ailelerin yorumları çileden çıkardı. Hepsi çocukların hayatına müdahaleyi kendinde hak görüyor. İnsanların kendi seçimi ile yanlış yapmasına müsaade etmeyip çocukları illa yasağın büyüsüne kapılsın istiyorlar. Zorbalık, dayatma insanlarda özgür olmadığı düşüncesini oluşturuyor ve özgürlük için mücadele edip yanlış yollara sapıyorlar.
Senim için söyleyeceğim şey şu, ailenden ayrı bağımsızlığını kazandığında( hem maddi hem manevi) ne istersen onu yap. Hayat senin hayatın. Yanlış zamanda değil doğru zamanda hayatına yön ver. Acele edip kendini zor duruma sokma.

Aileler hakkındaki yorumunuza sonuna kadar katıldığımı belirtmek isterim bazen arkadaşlarım ile oturup ailelerimizin hatalarına anlam yüklemeye çalışıyor yada kendimizde hata arıyoruz kızdıkları ve de uyardıkları konularda ama bunun böyle olması bile büyük bir kusur onların kendinde hata araması gerekirken biz hata aramak zorundayız aileme sizin yaptığınız hataları yapacaksam ilerde bir çocuğum olmasın demiştim bir keresinde bana sende öyle olacaksın demiş üstüme her zaman olduğu gibi baskı kurmuşlardı gerçekten herkes ebeveyn olmamalı ailem aslında o kadar kötü değildir açıkçası sadede akrabalardan gördüğüm bir muamele bu ama annem ve babamın da ses çıkarmayışı kadar hayatımda zoruma giden bir şey daha yoktur bu arada yorumunuz için teşekkür ederim

17 yaşa göre akıllı konuşuyorsun sabır biraz daha ailene karşı gelme önünde güzel uzun yıllar var geleceğini şekillendirmeye gayret et

ne biçim zihniyetmiş ailendeki de
İnsan kendi doğrularını bu şekilde empoze etmemeli
Zorla güzellik bile olmuyor işte

Şu an ailenle mücadeleye girme derim
şu dersleri okulu bayağı başarılı olarak bitir
Sonra da kendi istediğin bir bölümü kazan üniversitede
Gittiğin okulda da (başka şehirde olursan) tesettürden çıkarsın istersen
Benim bir arkadaşım var annesi kendisi kız kardeşi bütün kadın akrabaları kapalı ama en küçük kız kardeşleri açık
Hatta düğünü oldu geçen straplez gelinlik giyecek şekilde açık. Kendini öyle kabullendirdi aileye. Ama mühendis oldu ve çalışıyor şu an. Yani bazı şeyler içn elinde ekonomik bağımsızlığın da olmalı
Az sabret ve çok çalış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…