Ten rengi çingenelik aşağılanmak ırkçılığa hayır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hadi sustur bakalım

Neden mi ırkçısın?
1. Avrupai beyaz ten istemiştin. Ten renginden resmen utanıyorsun.
2. Bana kürt müsün diye soruyorlar demişsin. Çünkü sana göre kürt olma hakaret demek.
3. Macır olmaktan utanmış saklamışsın
4. Kızının beyaz tenli olmasına sevinip göbek atıyorsun, ten rengine takıntılısın
5. Çingeneyi bile apır hakaret algılamışsın
6. Ara ara sürekli ben ırkçı değilim yszman savunma mekanizmasıdır.

Ve evet, ırkçısın
darkmore darkmore bile yazdı beni buna onlar zorluyor zorladı. Ben evlenmeden önce böyle değildim ki. Ten rengime takıntılı asla değildim. Kv bana sen buğday tenlisin diye diye beni aynalara mahkum etti. Yoksa boyayı mı beğenmedin? Boyacıyı mı? Diye sorarlar adama

Bu kadar sığ bir konu hiç görmemiştim. :oha:

Kendi soyunu söylemekten utanan biri:olamaz:
(A şehrinde dogup büyüdüğünde kökenin a şehirli olmuyor.)

Arada geçen hicbir mantığı olmayan diyalogumsu şeyler.

Sizin kendinizle ilgili problemleriniz var bence, ne denir yarası olan gocunur. Ki bana göre yara değil ama siz baya bildiğiniz ırkçı olduğunuz için size dokunmuş.
Esmer değilim ama bir tarafım Kürt, bunu da sorana söylerim göğsümü gererek, ırkımdan milletimden utanmam çünkü.
Ben de kızıma bazen çingene derim, içimden gelir sevgi sözcüğü olarak kullanırım.
Bunu hakaret olarak algılamak için baya baya ırkçı olmak lazım. Siz o hastalığa yakalanmışsınız geçmiş olsun sayın Beyaz Muhacir.

Vallahi ırkcılık sevmem ayrımcılık sevmem diyorsun da bildiğin cingenelere(romanları) benzetilmek hosuna gitmemiş sırf tepki toplamamak İcin yalandan öyle yazmışsın romanlarda insan premses kızın benzetilmiisse nolmus yani fazla alıngansın

darkmore darkmore bile yazdı beni buna onlar zorluyor zorladı. Ben evlenmeden önce böyle değildim ki. Ten rengime takıntılı asla değildim. Kv bana sen buğday tenlisin diye diye beni aynalara mahkum etti. Yoksa boyayı mı beğenmedin? Boyacıyı mı? Diye sorarlar adama
Kimse kimseye dururken şu tenlisin bu tenlisin demez ikinizde takiksiniz demek.
Bugday tende ne var?
Bal gibi takintilisin ve sinifcisin
Ben sana sorayim madem boyayi mi begenmedin boyaciyimi? ne demekse artık bu

Nazar değmesin diye bizde çirkin diye severler böyle derlerse rahatsizsan benim kızım prenses çok güzel der geçersin bosver

O sorunu zamanı gelince çözücez inşallah. Daha zamanı var. Bende bu eski binada oturmaya meraklı değilim canım. Zaten beyaz tenli bir kız cocuguna çingene denilmesi çok saçma.
Ben macırım desem adım macıra çıkacak.
Eşim macır olduğumu biliyor sülalesinin bilmesine gerek yok ki cnm
Adı macira çıkmak ne ???
Burada masallah çok güzel cevaplar veriyoesunuz.10 da birini seni hor gorenlere verseydin soyunu saklamak zorunda kalmazdin..

Son düzenleme:
Çok takmışsınız.Bazı insanlarda huy heralde kendilerinden başkasını hor görmek .
Gelinleri torunları yokmu yapıştır yanlarında lafı gitsin.
Aynı geline benziyor deseniz bile alınır bunlar🤣🤭

Yengenın lafında bısey yokki. Sen kendı teninin rengini begenmediğinden kompleks yapmışsın gibi duruyor. Kendine de eşine de zehır etme hayatı. Hepimiz cocukları severken bişeyler derız. Kürtler kaşlı gözlü olur(belirgin aniamında) mesela. Omonu sevmez bu bunu sevmez. Esimin anne tarafı da muhacir hiç duymadım boyle takıntılarını

Bu arada bekarken en yakın komşularımız romanlardı, çok iyi insanlar her derdimize koşarlar hala.
Roman oldukları aşikar olan, hepimizin bildiği sevdiği insanlar çingene mevzusu olunca kendilerini yerden yere atıp biz çingene değiliz, muhaciriz biz (konu sahibinin deyimiyle macır) çingene değiliz biiiiiz diye ortalığı birbirine katarlardı. Ama bildiğiniz Cennet Mahallesi Pembe ve Sultan yani, herhangi bir fark yok.
Onu hatırladım nedense konu sahibinin mesajlarını okuyunca. 🥴

Tamamen polemik amaçlı bir konu olduğunu düşünüyorum. Cevaplar kendini çok belli ediyor.
Kapatılmasi isteğmden vazgectim çünkü. İnternette bu sayfayi goren birinin ırkı yüzünden değil toplumda irkciligi yüzünden dislanacagini fark etsin.

Tamamen polemik amaçlı bir konu olduğunu düşünüyorum. Cevaplar kendini çok belli ediyor.
Kapatılmasi isteğmden vazgectim çünkü. İnternette bu sayfayi goren birinin ırkı yüzünden değil toplumda irkciligi yüzünden dislanacagini fark etsin.
Git başka çöplükte öt

Ya siz bal gibi de ırkçılık yapıyorsunuz, çingene dedi diye konu açmışsınız demek ki çingenelik size göre kötü, aşağı bir şey. Bir de ten renginizi o kadar anlatmışsınız ki halbuki ne yani ülkenin yarıdan fazlası buğday tenli,karaya çalıyor. Bu kadar takıntı kafayı yedirir adama . Ben yeğenimi eşşek sıpası, kopüş falan diye seviyorum ne olmuş. Arada çingen de diyorum. Allah'tan etrafımda sizin gibi buluttan nem kapan insanlar yok. Ağzımızı da açamayacağız demek ki. Siz kendi sorunlarınızı çocuk üzerinden abartmışsınız.

Arnavutlar çok zordur. Ben bulgaristan göçmeniyim. Kumralım cocukken daha cok beyaz tenliydim ve saçlarım sarıydı. Babamın arkadasıda bana hep çingene derdi. Hala gördüğünde çingene der 😀 yanı ne var bunda o çingene dedi diye kızınız öyle olmuyor ki. Siz kendi ten renginizi kafaya takmışsınız çingeneyi size sölüyorlar gibi algılıyorsunuz

Bu arada bekarken en yakın komşularımız romanlardı, çok iyi insanlar her derdimize koşarlar hala.
Roman oldukları aşikar olan, hepimizin bildiği sevdiği insanlar çingene mevzusu olunca kendilerini yerden yere atıp biz çingene değiliz, muhaciriz biz (konu sahibinin deyimiyle macır) çingene değiliz biiiiiz diye ortalığı birbirine katarlardı. Ama bildiğiniz Cennet Mahallesi Pembe ve Sultan yani, herhangi bir fark yok.
Onu hatırladım nedense konu sahibinin mesajlarını okuyunca. 🥴
Ben ortalığı birbirine katmıyorum yalnız. Cennet mahallesi değil burası

Arnavutlar çok zordur. Ben bulgaristan göçmeniyim. Kumralım cocukken daha cok beyaz tenliydim ve saçlarım sarıydı. Babamın arkadasıda bana hep çingene derdi. Hala gördüğünde çingene der 😀 yanı ne var bunda o çingene dedi diye kızınız öyle olmuyor ki. Siz kendi ten renginizi kafaya takmışsınız çingeneyi size sölüyorlar gibi algılıyorsunuz
Aynen tam olarak sorunum bu aslında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X