Temizlikçi bayanlarla başedemiyorum:(

ben de bulamadım kafama göre temiz bir kadın şu an apartman görevlimin eşi geliyor kadın tanıdık olduğu için fazlaca şurası burası olmamış diyemiyorum yalapşap bir şeyler yapıp gidiyor işte

Cocuklarin biri 1. Sinif digeri 4. Sinif okullari bizim evin yaninda okul bitince annesi alip getiriyor cok kucuk degiller babalari evde olmuyor onlar ciktiginda, benim annem de cocuklarin evde tek birakilmasina karsi bi insan o yuzden annesi kendi evlerine birakmiyor bize getiriyor

Baska gidecek yerleri yok herhalde yillardir boyle bu durum :)

iyi de ben ilkokula gitmediğim dönemde evde tek kalıyordum

tek çocuğum abi abla kardeş akraba komşu vs yok

iyi de ben ilkokula gitmediğim dönemde evde tek kalıyordum

tek çocuğum abi abla kardeş akraba komşu vs yok

Benim esimin yegenleri fln da evde tek kaliyor anne babalari gelene kadar aslinda ama bilemiyorum boyle bi duzen olusturmus annemgil
Annem birakmaz evde cocuk tek basina mesela her yere annemle giderdik:)

bi ara ben de niyetlendim biri gelip bana yardım etsin diye sonra dedim kimse işimi benim istediğim gibi yapmaz. hem ev hanımıyım yaparım kendi işimi. ama çalışan kadınlara şart. bütün hafta çalışıp izinli gününde de temizlik mi yapacaklar.
canım sen de olmadı değiştir elbet istediğin gibi birini bulursun.

Onceden kucuk olan anaokuluna gidemiyordu maddi durumlari epey kotu cunku o tum gun kaliyordu da ben evlendigimden beri okul cikisi 2 saat fln duruyorlar annelerinin isleri bitene kadar :) bi de iki kiz kardesin kavgasi fln oluyo tam evlere senlik anlayacagin :KK70:

Umarim en kisa zamanda bir cozum bulursun cnm ya cok samimiyet kuracaksin o kisi de seni kirmaktan cekinecek ya da cok mesafeli davranacaksin ortasi yok bu isin

Bizimkisi fazla samimiyet olayi,, bizi kaybetmekten korktugu icin iyi is yapiyor,, bebek olunca sigortali olacak hatta,, boyle olunca kaybetmekten korkuyor tabi ama annem de iş buyurur yani soyler olmayan yerleri ben soyleyemem

bebek olunca dikkat et ama

arkadaşın annesinin böyle her işine koşturan temizlikçi-yardımcısı vardı

sonra kız evlendi annesi ile birlikte ona çeyiz almaya vs gittiler hatta

sonra onun eve de temizliğe gitti

sonra bebek olacağı zaman, aman ne güzel X abla bakacak vs dedi

çok mutlu idi

sonra bebek oldu; kadın bakmaya başladı ama evde bebeğin annesi, anneannesi , misafir vs ev zaten kalabalık deyip ayy oğlum okuldan gelmiştir gideyim; yok pazar var gideyim demeye başladı samimi diye kıramadılar da

sonra eve gelene surat yapmış; ne çok geliyorlar vs demiş

sonuçta kızcağız daha işe dönemeden yeni bakıcı aramak zorunda kaldı

aman dikkat edin bir de o zaman çocuklar ne olacak yani

ben bakıcı seçerken özellikle küçük çocuğu olmasın okuldan vs mikrop taşımasın demiştim ama benimkinin de orta sonra çocuğu vardı ama hiç görmedim mesela

bebek olunca dikkat et ama

arkadaşın annesinin böyle her işine koşturan temizlikçi-yardımcısı vardı

sonra kız evlendi annesi ile birlikte ona çeyiz almaya vs gittiler hatta

sonra onun eve de temizliğe gitti

sonra bebek olacağı zaman, aman ne güzel X abla bakacak vs dedi

çok mutlu idi

sonra bebek oldu; kadın bakmaya başladı ama evde bebeğin annesi, anneannesi , misafir vs ev zaten kalabalık deyip ayy oğlum okuldan gelmiştir gideyim; yok pazar var gideyim demeye başladı samimi diye kıramadılar da

sonra eve gelene surat yapmış; ne çok geliyorlar vs demiş

sonuçta kızcağız daha işe dönemeden yeni bakıcı aramak zorunda kaldı

aman dikkat edin bir de o zaman çocuklar ne olacak yani

ben bakıcı seçerken özellikle küçük çocuğu olmasın okuldan vs mikrop taşımasın demiştim ama benimkinin de orta sonra çocuğu vardı ama hiç görmedim mesela

Hmm ben de dusunuyorum tabi ama annem bu kdr suistimale izin vermez sigortali sozlesmeli dadi olacak bizimki yani kurallara uymadigin an seni kovarim diyor annem simdiden bir de annem de olacak yaninda 2si beraber olacak cocugunun okuldan donme vakti geldiginde ben de işten dönmeyi dusunuyorum avukatlık yapacağım kendi işim istedigim saat gider gelirim ya da abla cocugunu alir evine gider annem tek bakar 1 2 saat

Umarim bizim durum anlattiginiz gibi olmaz ya sknti cikarsa da teyzem var cocuga bakacak bi alternetifimiz daha var yani

Hmm ben de dusunuyorum tabi ama annem bu kdr suistimale izin vermez sigortali sozlesmeli dadi olacak bizimki yani kurallara uymadigin an seni kovarim diyor annem simdiden bir de annem de olacak yaninda 2si beraber olacak cocugunun okuldan donme vakti geldiginde ben de işten dönmeyi dusunuyorum avukatlık yapacağım kendi işim istedigim saat gider gelirim ya da abla cocugunu alir evine gider annem tek bakar 1 2 saat

Umarim bizim durum anlattiginiz gibi olmaz ya sknti cikarsa da teyzem var cocuga bakacak bi alternetifimiz daha var yani

ya ne olur çok iyi niyetli olma arkadaşım

söz konusu arkadaş da avukat

bak şimdi bürodasın birisi geldi görüşüyorsun, telefon çaldı vs vs

söylediğin saatte çıkamadın

çocuk bakıcısının işi esnektir, trafikte kalırsın şu olur bu olur

bakıcı, anne ne zaman gelirse o zaman çıkar

annen olunca daha sıkıntı, işte o zaman ben gidivereyim demeler başlıyor zira

X abla sen bakarsın zaten diyor

belli bir süre sonra X ablanın da kafası atıyor madem ben bakıyorum bu bakıcıya neden para veriyoruz diye

belli bir süre sonra X ablanın da kafası atıyor madem ben bakıyorum bu bakıcıya neden para veriyoruz diye
Bi de bunun tam tersini duydum ben, bakıcı diyormuş ki madem anane duracaktı beni niye alıyorsunuz, yani evde anane babaanne istemiyor hanfendi, tek yatıcak heralde

Benim bir yakınım da gidiyor temizliğe. Geliri de gayet iyi. Bazı müşterileri çok dağınık oluyormuş. Onlar için ortadakileri kaldırsam her yer mis gibi geliyor ev sahiplerine derdi. Bazıları ise en ince işe kadar yaptırırdı. Ama en nihayetinde akrabam kafasına göre bazen çok detaylı bazen çok üstten yaptığını anlatırdı. Bu konuda tek bilgim zengin muhitlerde ki evlerden çok güzel giyecekler getirirdi. Biz kuzenlerle onun getirdiği eşyalarla büyüdük. Hala da bazen getirir giyeriz

Bi de bunun tam tersini duydum ben, bakıcı diyormuş ki madem anane duracaktı beni niye alıyorsunuz, yani evde anane babaanne istemiyor hanfendi, tek yatıcak heralde

vallahi ben de istemezdim benim kv gibi birini evde

kadın iki gün geldi

bakıcıya ne çok yiyorsun sen, az ye akşama da ayır demiş

bunu bakıcı değil kendisi anlatı bir de marifet gibi

kendinin doğru düzgün okuması yok lise mezunu bakıcıyı aşağılamaya kalktı neymiş benim evimde çalışıyormuş vs vs

ister istemez evdeki anneanne-babaanne karışıp akıl verir bu da insanı gerer

annem doğumda geldi 25 gün kaldı da gitsin diye gözünün içine baktım ki kadın hiçbir şeye karışmadı yani

yemek ve temizlik yaptı sadece

o nedenle çocuk sahibi olmak zor iş ama bunları şimdi düşünmeyin siz her şeyi yaşayarak deneyerek öğreniyoruz

çocuklar da anneler de aynı değil hatta iki çocuk bile aynı değilmiş

her şey olacağına varıyor kısaca çok da germemek lazım

Benim bir yakınım da gidiyor temizliğe. Geliri de gayet iyi. Bazı müşterileri çok dağınık oluyormuş. Onlar için ortadakileri kaldırsam her yer mis gibi geliyor ev sahiplerine derdi. Bazıları ise en ince işe kadar yaptırırdı. Ama en nihayetinde akrabam kafasına göre bazen çok detaylı bazen çok üstten yaptığını anlatırdı. Bu konuda tek bilgim zengin muhitlerde ki evlerden çok güzel giyecekler getirirdi. Biz kuzenlerle onun getirdiği eşyalarla büyüdük. Hala da bazen getirir giyeriz

ben de bazen diyorum

hani geleceği güne özel evi dağıtıyorum diye düşünüyordur herhalde diye

oysa bir gece önce topluyorum evi

diğer günler daha dağınık

insanlar yataklarını vs topluyormuş eve yardımcı/bakıcı vs gelecek diye

ben de bazen diyorum

hani geleceği güne özel evi dağıtıyorum diye düşünüyordur herhalde diye

oysa bir gece önce topluyorum evi

diğer günler daha dağınık

insanlar yataklarını vs topluyormuş eve yardımcı/bakıcı vs gelecek diye
Evet ama ben yatak odasındaki işlerin yaptırılmasına karşıyım. Yatak odasının yatağının toplanması i, dolap içi düzeni vs ev sahibi tarafından yapılmalı. Benim bir arkadaşımda alıyor o hem yatak odasına elletmez hem de mutfak dolap düzenine dokundurtmaz geri kalan herşeyi yaptırır.

Valla ben o gelmeden önce mutlaka 1 saat falan evi topluyorum, ortada lastik toka bile bırakmıyorum çünkü kaldırmaz benimki, altını sildiğini bile sanmam:KK43: ben de istiyorum ki dip köşe iyi yapsın dağınıklığı ben hallederşm sonuçta benim kadar iyi bilemez yerlerini. Ama işte yok bana aptal muamelesi yapıyo gibi geliyor, bugün de yatak odamla, banyosunu hiç silmemiş yerleri ben sildim:KK43: yeni yıkanmış yollukları pis yerlere sermiş, buradaki arkadaşların da yorumlarıyla bi cesaret değiştiricem sanırım çok sabrettim o değişmiyor:KK43:

Valla ben o gelmeden önce mutlaka 1 saat falan evi topluyorum, ortada lastik toka bile bırakmıyorum çünkü kaldırmaz benimki, altını sildiğini bile sanmam:KK43: ben de istiyorum ki dip köşe iyi yapsın dağınıklığı ben hallederşm sonuçta benim kadar iyi bilemez yerlerini. Ama işte yok bana aptal muamelesi yapıyo gibi geliyor, bugün de yatak odamla, banyosunu hiç silmemiş yerleri ben sildim:KK43: yeni yıkanmış yollukları pis yerlere sermiş, buradaki arkadaşların da yorumlarıyla bi cesaret değiştiricem sanırım çok sabrettim o değişmiyor:KK43:
Bence de değiştirmelisiniz. Çünkü verdiğiniz paranın karşılığını alamıyorsunuz. Ben kendi evimde her hafta dip köşe temizlik yapıyorum bazen düşünüyorum tek iş kaynağım gelirim evlere temizliğe gitmek olsa daha şevkle daha dikkatli yaparım. Evde yapınca kimse para vermiyor ne de olsa :KK53:

Evet ama ben yatak odasındaki işlerin yaptırılmasına karşıyım. Yatak odasının yatağının toplanması i, dolap içi düzeni vs ev sahibi tarafından yapılmalı. Benim bir arkadaşımda alıyor o hem yatak odasına elletmez hem de mutfak dolap düzenine dokundurtmaz geri kalan herşeyi yaptırır.
Mutfak dolap içi , üstü hamileyken öyle zor ki.. Ağır bi iş, benim mutfağım Kocaman , her yer dolap, heralde hastanelik olurum tek yapsam ki birlikte yapmamıza rağmen 10 gün yattım

Mutfak dolap içi , üstü hamileyken öyle zor ki.. Ağır bi iş, benim mutfağım Kocaman , her yer dolap, heralde hastanelik olurum tek yapsam ki birlikte yapmamıza rağmen 10 gün yattım
Tahmin edebiliyorum. Zor oluyordur. Ama gelen kişiye keskin bir sınır çizmelisiniz. Gelen sevabına yardım etmiyor size. Karşılığını veriyorsunuz. Arkadaşça görünmeye yaklaşmaya çalışmayın. Kadın gelmeden yine ıvız zıvırı kaldırın ortadan ama o gelince alın çayınızı kahvenizi peşinde dolanın kontrol sizde olsun. Başka türlü iş yaptırmak zor.

Bakalim canim daha bebegin dogmasina 6 ay var 6 aylik olana kadar 1 yil var onumuzde

Senin bahsettigin arkadasla da ne cok ortak yanimiz varmis

Bizde işi annem saat bazında yaptırıyor erken giderse az para alır çok para alayim diye oyalanirsa annem soyluyor mesela oyalandin o yuzden vermiyorum son saati diye :)

Bu hayatta iyi niyetli guleryuzlu olmak suc oldu artik despot olacan yuz vermeyecen kimseye anca oyle isler yuruyor:KK14:

Kızlar peki son bi soru Size, sizce Nasıl artık gelme demeliyim, memnun değilim olmuyor diye mi yoksa başka bişey mi bahane etsem, işte yatılı bayan başlıyor gibi mi , hem kalp kırmak istemiyorum hem de alnımda da enayi yazmıyor yani yapmadığı işlerin farkına vardığımı bilsin de istiyorum

Canım valla ben olsam "istediğim gibi olmuyor hiçbirşey bu yüzden kendimi iyi hissedemiyorum" derdim o anlar zaten
O kadar para veriyorsun bari herşey istediğin gibi olsun da giden para olsun

X