Temizlikçi bayanlarla başedemiyorum:(

Valla bir de benim eve gelse şu temizlikçi..Herşeyi kendim yapıyorum, çok yoruldum artık. Hayatımda bir kere temizlikçi geldi; o da şehir dışında günlük kiraladığım evin elemanıydı. Çok büyük rahatlıktı valla.
ben de öyleydim yok artık 15 te bir bir 3-4 saat alıyorum vallaha yok anam olmuyor eşek gibim çalışıyorum anıracağım yakında

ben de öyleydim yok artık 15 te bir bir 3-4 saat alıyorum vallaha yok anam olmuyor eşek gibim çalışıyorum anıracağım yakında
Geçen kardeşim halime acıdı; "abla sen bu kadar hoplayıp zıplıyorsun, senin tabi çocuğun olmaz; çocuk tam tutunacak sen bir yerlere uzanıyon maymun gibi" diyor, laflara bak laflara :rolleyes:

Bu konuyu görmem çok iyi oldu canım. Çok dertliyim ve dırdır olacak diye kimseye birşey demiyorum. İçimi burada dökeyim bari. 3 yıldan fazladır evliyim. Saygın bir işim var. Yani benimle aynı işi yapıp evine yardımcı gelmeyen çok nadirdir. Evin bütün işi üstümde. Eşimin elinden hiç birşey gelmez. Afedersin donunu bile bulamaz ben söylemesem. Ben çok titiz biriyim; temizlik konusunda rahat olamıyorum. Ev almayı düşündüğümüz için tasarruf etmeye çalışıyorum. Bir şeye nasıl başlarsan öyle gidiyor işte; eşimi rahatlığa, masrafsızlığa alıştırdım; 3 yıldır da öyle gidiyor. Sanırım yanlış yaptım. 135 metrekare evin normal temizliği 4 saat sürüyor. Derin temizlikten bahsetmiyorum bile; o günler alıyor. Camıydı, koltuğuydu, hepsini kendim yapıyorum :KK61:
camları senede 2 kere gazete kağıdıyla dışarını siliyorum, kaıdna aldırmıyorum onun yerine başka yeri temizletiyorum. komşularımla konuşmadığım için zaten arkamdan tef çalarlarsa önce kapı önündeki kıro ayakkabı yığınından başlamalarını söyleyeceğim ,onun için herkes kendine baksın, yerleri de çok amna aman sildirmiyorum bir alıver mutfak banyo sirkeli suyla ince al yeter diyorum. benim işim bu fazlası yok... istersen tuvateli ben ovarım zorunda değilsin diyorum. çamaşırıma zatne elletmiyorum hele ki çorap falan hiç hepsini kendim yaparım... ama yine de işler yarım, para az diye çemkiriyorlar, bu arada toplamda 2 saat mola verilmiş olunuyor, bir de eskimiş eşya varsa onu da alırmış yaaaa hasbinallaaaahhhhhh...

ama bende eşya çok anam at at bitmiyor... akademisyenim (işsizinden ahahahah) bir oda kitap defter kordon elektronik alet deney malzemelerim yaptığım devreler ayyhhhhh giremiyorum bile bir odaya... yine de bitmiyor yaşanılan yer dağılıyor

şu robot süpürgeler biraz daha gelişsin kadını da ayda bire indireceğim zaten .... bıktım bana gelen ablalarınn kaprislerinden nazlarından avamlıklarından. abla diyorum tepeme çıkıyorlar bundan sonra eski çalışılan şirket kuralları geçerli herkes eşit şartlarda çalışsın değil mi ??

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba,
Asında yorum yapmayacaktım ama dayanamadım. Benim annem 20 yıldır ev işlerine gider ve inanın öyle düşündüğünüz gibi yok ayda şu kadar eline para geçiyor, yok şu kadar yetmiyor para istiyor vs böyle değil.
Beni yanlış anlamanızı istemem tabi ki ama sonuçta şu da düşünülmeli. Sizlerin veya bizlerin para ile yaptırdığı işi yapıyorlar. Ben annemin milletin evini temizlemekten kendi evine vakit ayıramadığını çok gördüm o yüzden bu konularda hassasım.
Size de şu yönden katılıyorum bazı kişiler gerçekten suistimal ediyorlar, yapmış olmak için yapanlar var. Ama madem rahatsızsınız bence arada söyleyin. "Burası temizlendi mi?" diye sorduğunuzda evet derse kirli durdugunu ve bir daha silmesini istediğinizi söyleyin.
Cnm Allah annene sağlık versin çok zor bir iş gerçekten,ben gerçekten çok iyiniyetle yaklaşıyorum abla oluyor evde gelen bayan, asla onun boyunu aşacak işler beklemiyorum, dediğin gibi burası olmamış sanki de diyorum tatlılıkla , ama karşı taraf her fırsatta biryeri bence bilerek yapmıyordu, yani yapmadığı yer de bi sehpa değil, atıyorum yemek masasının altı silinmemiş, sadece cam silinecek mesela tam gün almışım, küçük odaların küçücük Camları camsille silinmiş, yani ben onun her yaptığı yeri her dk kontrol edemem ki Zaman'la güven oluşması lazım. Yaptığı şey kötü niyet , ve haketmemek o kazancı . Siz nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama inan bizim burda kazandıkları paralar bunlar, zaten hani karşına alıp konuşsan kendi de diyor, öyle çok ihtiyaçtan değil, bariz iyi kazandırdığı için yapıyor bu işi

ya çok iyi anlıyorum sizi ama emin olun aslında çoğumuz evimizin işine vakit ayıramadığımız için bu yola başvuruyoruz çok azımız lüks yaşam için yapıyor bunu sonuçta ben kendi adıma kendi işimi oluşturmaya çalışan bir kişiyim ve parasız hav havlar gibi çalışıyoroum. bir futbolcu eşi değilim maalesef :KK70: yemin ediyorum doğlagaz parası çok gelmesin diye evi ısıtmadsım ve hasta oldum yeni kalktım yataktan. Ben kendi adıma evime aldığım kişiden çok bir şey beklemiyorum yorgunsa dinlensin, açsa buyursun yemek yesin sıkılırsa otursun çay içssin sigara içsin otursun lak lak yapalım ama gelenler 5 saat kalıp 2,5 ssatini gün muhabbetiyle geçirip üstüne 60 lira yarım günlük yevmiye veriyorum diye çemkirip banyoyu ve banyodaki kirli bezleri bana bırakınca bir de bir iki eşyayı kirletip hasarlı bırakınca arkadan ben 2,5 saat temizlik yapıyorum ve bundan çok bıktım... yukarıda da bahsettiğim gibi zilli ne demek yaaaa sen kmsin bana sosyetik zilli diyorsun benim işime karışma ne demek hepsinin arkasını toplayıp bir de ondan bundan dedikodumu duydum. bundan dolayı çok istemelerine rağmen yarın bir gün bir türk değil yabancı bakıcı isityor millet... yani ben kedi adıma şimdiden çok sıkıldım ben istemez miyim oryaı yeni sildim şuradan dolaşın diyen bitmiş çamaşır suyu şişemin dibindekini çıkartmak için suyla çalkalayan yaptığı yeri tertemiz yapıp bana miss gibi bir ev bırakan gözüm kapalı evimi emanet edebileceğim birini çok isterim bir tane bulmuştum o kadar iyiydi ki kaptılar...
bu arada 32 yaşımdayım hala okuyorum son olarak çalıştığım yerde günlüğüm 60 tl ye geliyordu..
Ben artık yanında iş yapmıycam yeni gelen bayanların, Nasıl olsa yetişmezse yapar diye sana güveniyor. Hatta bana sen de şunu yap diyen de oldu.) bi de en önemlisi yaptığın işi iyi yap demek lazım, yoksa ben toz alıyorum 5 gün gidiyor , o alıyor ertesi gün leş. Bi de sanırım tel in seSini duymak için süpürgeyi kısıkta çalıştırıyor . Bunu çözemedim yani başka açıklaması olamaz ben açıyorum dereceyi o kısıyor

ya çok iyi anlıyorum sizi ama emin olun aslında çoğumuz evimizin işine vakit ayıramadığımız için bu yola başvuruyoruz çok azımız lüks yaşam için yapıyor bunu sonuçta ben kendi adıma kendi işimi oluşturmaya çalışan bir kişiyim ve parasız hav havlar gibi çalışıyoroum. bir futbolcu eşi değilim maalesef :KK70: yemin ediyorum doğlagaz parası çok gelmesin diye evi ısıtmadsım ve hasta oldum yeni kalktım yataktan. Ben kendi adıma evime aldığım kişiden çok bir şey beklemiyorum yorgunsa dinlensin, açsa buyursun yemek yesin sıkılırsa otursun çay içssin sigara içsin otursun lak lak yapalım ama gelenler 5 saat kalıp 2,5 ssatini gün muhabbetiyle geçirip üstüne 60 lira yarım günlük yevmiye veriyorum diye çemkirip banyoyu ve banyodaki kirli bezleri bana bırakınca bir de bir iki eşyayı kirletip hasarlı bırakınca arkadan ben 2,5 saat temizlik yapıyorum ve bundan çok bıktım... yukarıda da bahsettiğim gibi zilli ne demek yaaaa sen kmsin bana sosyetik zilli diyorsun benim işime karışma ne demek hepsinin arkasını toplayıp bir de ondan bundan dedikodumu duydum. bundan dolayı çok istemelerine rağmen yarın bir gün bir türk değil yabancı bakıcı isityor millet... yani ben kedi adıma şimdiden çok sıkıldım ben istemez miyim oryaı yeni sildim şuradan dolaşın diyen bitmiş çamaşır suyu şişemin dibindekini çıkartmak için suyla çalkalayan yaptığı yeri tertemiz yapıp bana miss gibi bir ev bırakan gözüm kapalı evimi emanet edebileceğim birini çok isterim bir tane bulmuştum o kadar iyiydi ki kaptılar...
bu arada 32 yaşımdayım hala okuyorum son olarak çalıştığım yerde günlüğüm 60 tl ye geliyordu..
Yorumunuzu atlamışım kusura bakmayın. Affınıza sığınarak zilli olayına çok güldüm :-)
Ben sizleri de anlıyorum. Zaten şu anlattığınız kişilerden annemi muaf tutuyorum çünkü 20 yıldır aynı insanlara gidiyor ve aile gibi oldular. Hatta gün içinde yemeğinden salata malzemesine, ütüsünden vitrin içinin temizliğine kadar iğne ucu kadar yerleri bile siler süpürür ama kendi evi gibi de rahat davranır Allaha şükür kimse de sesini çıkarmaz. Çünkü aileden bir birey gibi görürler. Ben küçükken annemle birlikte gider o kişilerin kitaplarını tek tek silerdim. Sizin isteklerini çok iyi anlıyorum çünkü şu an çalıştığım ofise ayda bir gelen bir ablamız var ama elektronik malzeme bunlar dokunursam bozulur diye korkuyor ve hic iyi temizlemiyor. Ve benden çokça büyük ve annemle aynı işi yaptığı için emir de veremiyorum. Kötü hissediyorum kendimi. O yüzden lütfen yorumumu ters veya yanlıs anlamayın. Ben sadece yukarıda yapılan para yetmiyor fazlasını istiyorlar, o kadar para ohooo tarzı yorumlara dayanamadığım için yazdım. Yıllarca kendi evimizde oturamadık ve daha yeni aldık tasındık. O da bir ton borç harçla, krediyle oldu. Şu an hep birlikte ailecek o taşın altına elimizi koyduk.
Bu arada çok geçmiş olsun size

Son düzenleme:
Senin yapından kaynaklanıyor bu sanırım.
Çizgiyi çizemiyorsun. Yumuşak kalıyorsun.
Despot ol demiyorum ama sonuçta gelme amacı belli, aldığı para desen yine belli.
O yüzden başka bir temizlikçi bul ve başından tavrını koy.
Bir kere sen sigara içmiyorsan bu konuda asla müsamma gösterme.

Cnm Allah annene sağlık versin çok zor bir iş gerçekten,ben gerçekten çok iyiniyetle yaklaşıyorum abla oluyor evde gelen bayan, asla onun boyunu aşacak işler beklemiyorum, dediğin gibi burası olmamış sanki de diyorum tatlılıkla , ama karşı taraf her fırsatta biryeri bence bilerek yapmıyordu, yani yapmadığı yer de bi sehpa değil, atıyorum yemek masasının altı silinmemiş, sadece cam silinecek mesela tam gün almışım, küçük odaların küçücük Camları camsille silinmiş, yani ben onun her yaptığı yeri her dk kontrol edemem ki Zaman'la güven oluşması lazım. Yaptığı şey kötü niyet , ve haketmemek o kazancı . Siz nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama inan bizim burda kazandıkları paralar bunlar, zaten hani karşına alıp konuşsan kendi de diyor, öyle çok ihtiyaçtan değil, bariz iyi kazandırdığı için yapıyor bu işi
Art niyetli olmadığınızı biliyorum zaten lütfen yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın. Ben anlıyorum sizi, çünkü benimde çalıştığım yerde bir abla geliyor temizliğe ve dediklerinizi o da yapıyor. Ben de birkaç defa şurda şu kalmış silindi mi abla falan diyorum sildim diyor. Kalıyorum öyle hadi yap temizle diyemiyorum cünkü nedense utanıyorum. Kırmaya cekiniyorum.Siz de bu nedenle konusamıyorsunuz anlıyorum. Biz istanbuldayız. Para veriyorsunuz sonucta herseyin güzelce yapılmasını istemeniz çok doğal ama dediğim gibi ben sadece genelleme yapılan yorumlara dayanamadım. Siz beni anladınız diye düşünüyorum. İnanın sizde çok haklısınız. Bir de hamileymişsiniz. O zaman daha da dayanılmaz olabilir.
Allah sağlıkla kucağınıza bebeğinizi almayı nasip etsin. Hayırlı bir evlat olsun inşallah.

Bir de mesela benimki sadece frosch kullanırdı temizlik malz, eldiven yoksa elini suya sürmez. Öyle azıcık eski ayakkabı kıyafet asla tenezzül etmez kapının önüne koy ihtiyacı olan alsın der yani tok işçi:KK48:

Yorumunuzu atlamışım kusura bakmayın. Affınıza sığınarak zilli olayına çok güdüm :-)
Ben sizleri de anlıyorum. Zaten şu anlattığınız kişilerden annemi muaf tutuyorum çünkü 20 yıldır aynı insanlara gidiyor ve aile gibi oldular. Hatta gün içinde yemeğinden salata malzemesine, ütüsünden vitrin içinin temizliğine kadar iğne ucu kadar yerleri bile siler süpürür ama kendi evi gibi de rahat davranır Allaha şükür kimse de sesini çıkarmaz. Çünkü aileden bir birey gibi görürler. Ben küçükken annemle birlikte gider o kişilerin kitaplarını tek tek silerdim. Sizin isteklerini çok iyi anlıyorum çünkü şu an çalıştığım ofise ayda bir gelen bir ablamız var ama elektronik malzeme bunlar dokunursam bozulur diye korkuyor ve hic iyi temizlemiyor. Ve benden çokça büyük ve annemle aynı işi yaptığı için emir de veremiyorum. Kötü hissediyorum kendimi. O yüzden lütfen yorumumu ters veya yanlıs anlamayın. Ben sadece yukarıda yapılan para yetmiyor fazlasını istiyorlar, o kadar para ohooo tarzı yorumlara dayanamadığım için yazdım. Yıllarca kendi evimizde oturamadık ve daha yeni aldık tasındık. O da bir ton borç harçla, krediyle oldu. Şu an hep birlikte ailecek o taşın altına elimizi koyduk.
Bu arada çok geçmiş olsun size
yaa ben de çok gülüyorum şimdi sormayın. o zmanlar bir de kadının önünde takla atıyorum ya hani benden büyüyktür gibisinden diyorum ki abladır der olsun iyi kadın aaaaaa sonradan düştü benim jeton banyoya girince banyo fulll duruyor. ben de işte öyle aile gibi olacağım insanları istiyorum yaaaa. ben zaten sizin yazış tarzınızdan dolayı kendimi rahat ifadeettim sizin gibi bir kız yetiştirmişse o abla "ABLA" dır. Bu araa annenize kuyruk oluşacak şimdiden söyleyeyim 20 sene dediniz ya ... :)

bu arada para mevzuunda yeminle 3. evini alan var kimse hiçbirşeyi beğenmiyor. ben saati20 tl den özel ders veriyorum. çalışma hayatı çok zor ve acımasız. kimse hasta olup olmadıığınıza cildinizin yaşlanacağına bakmıyor sizi full bakımlı istiyorlar zam isteyince işten atılabiliyorsunuz. benim eşim fazla mesaisi içinde anlaşma yaptı örn. şu anda 9 gün hiç durmadan çalışacak aynı maaşa... bu bir örnek... 48 saat lab da çalışıp hocamdan çalışmıyorum diye azar işittiğimi biliyorum. evimiz yok. kiradayız alabilir miyiz onun hesabındayız. dediğim gibi çoğu zaman tasarruf için taklalardayım sade yaşamı okuyun orya çok yazdım yaptığım tasarrufları yani diyeceğim o ki aslında kimsenin birbirinden çok farkı bir hayatı yok... yemin ederim bulaşık makinam kokuyor şu anda (çok özür dilerim) neden ?akşamki bulaşığı da koyayım çok su parası gitmesin diye... ama şimdi bu hayattayken, ablaya demişken yavaş yap senden kıymetli değil sen gel benim 16 tl lik kadehimi kır oldu mu bacım ??? kim dedi yap onları diye ??? ilk taksit havaya ... bir de eşimden de surat yedim aldım diye ... durum budur efenim. bilgilerinize arz olunur annenizin ellerinden öperim Rabbimmmm bana Da çyle bir ablşa versin inşallaaahhhhh evimndeki can yoldaşı gibim ...AMİİİNNNN

Son düzenleme:
yaa ben de çok gülüyorum şimdi sormayın. o zmanlar bir de kadının önünde takla atıyorum ya hani benden büyüyktür gibisinden diyorum ki abladır der olsun iyi kadın aaaaaa sonradan düştü benim jeton banyoya girince banyo fulll duruyor. ben de işte öyle aile gibi olacağım insanları istiyorum yaaaa. ben zaten sizin yazış tarzınızdan dolayı kendimi rahat ifadeettim sizin gibi bir kız yetiştirmişse o abla "ABLA" dır. Bu araa annenize kuyruk oluşacak şimdiden söyleyeyim 20 sene dediniz ya ... :)
Haha çok tatlısınız ya :) annemin hala her günü doludur. Aynı kişilere gider hatta şöyle söyleyeyim. Annem işe başladığında ev sahibinin cocukları üniversite okurlardı şu an işini eline almış çoluk çocuk sahipleri ve annem onlara da gider :KK70:
Semtleri söyleyin annemin randevu defterine işleyeyim :rolleyes: Şaka bir yana bu arada benim için yazdığınız güzel şeyler için de ayrıca teşekkür ederim. Anadolu yakasında olanlar için ayrıca görüşebiliriz :confused:

Haha çok tatlısınız ya :) annemin hala her günü doludur. Aynı kişilere gider hatta şöyle söyleyeyim. Annem işe başladığında ev sahibinin cocukları üniversite okurlardı şu an işini eline almış çoluk çocuk sahipleri ve annem onlara da gider :KK70:
Semtleri söyleyin annemin randevu defterine işleyeyim :rolleyes: Şaka bir yana bu arada benim için yazdığınız güzel şeyler için de ayrıca teşekkür ederim. Anadolu yakasında olanlar için ayrıca görüşebiliriz :confused:
wuuuhuwwww telefon alayım deerrrrmişim... yok cidden çok duyarlı ve naziksiniz .... ben taşa tutulurum diye bekliyordum ama bu kadar nazik cvp kk da ilk defa gödüm :KK70:

Evime gelen ablayla hiç böyle bir sorunumuz yok.
İlk birkaç sefer annemi çağırdım, annem anlattı neler yapılması gerektiğini.
Eşim de temizlik hastası denebilir.
Tabi ki arada gözden kaçırdığı, belki de bilerek yapmadığı yerleri farkediyorum.
O zaman şöyle bir taktik buldum, 'ablacım geçen hafta kayınvalidem geldi, hep buralara dolap altlarına baktı ve sordu kızım sen temizlemiyor musun burayı' diye' cümleler kuruyorum.
Ya da büyük misafir geleceği zaman 'ablacım aman gözünü seveyim, her yere dikkat et olur mu şimdi büyükler gelecek laf söylemek için her yere didik didik bakacaklardır' diyorum.
Onun dışında abla bana söylüyor, şu dolabını indirilem 2 ay oldu pislenmiştir, camların fena bu hafta sileceğim, koltuklarını sileyim sigara içiyorsunuz gibi.
İş yetişmesi açısından şöyle bir düzen koyduk beraber.
Abla haftada 1 geliyor ve misafir olmadıkça salonun kapısını dahi açmıyoruz biz eşimle.
Temizlenip kapandığı zaman tekrar salonu temizletmiyorum ablaya, sadece tozlarını alıyor.
Böylece ütüye, kapı ve cam silinmelerine zamanı kalıyor.
Camları da aynı gün hepsini sildirmiyorum, bir hafta 3 yerin, bir hafta 3 yerin şeklinde.
Mutfak dolaplarımı, tezgahları her geldiğinde mutlaka çamaşır suyula siler zaman bulur oraya.
Kendinze böyle bir düzen tutun derim, çünkü haftada 3 yarım güne iş nasıl bitmez anlamıyorum.
Haftada 1 gelmesine rağmen ütüm, camlarım, dolaplarım, kapılarım her şeyim yetişiyor benim ve evim 4 odalı, küçük bir ev değil.

wuuuhuwwww telefon alayım deerrrrmişim... yok cidden çok duyarlı ve naziksiniz .... ben taşa tutulurum diye bekliyordum ama bu kadar nazik cvp kk da ilk defa gödüm :KK70:
Ben buradaki yorumlara veya yazılara acımasız yorum yapılmasını hiç tasvip etmediğim için çok dikkat ediyorum bu tür şeylere.
valla anneciğime bahsedebilirim sizi tabi ama kadıncağız 47 yaşına geldi, gençlik performansı beklenebilir mi bilemedim şu anda. Bir de yıllardır gittiği yerde kadın resmen kendi düzenini oluşturduğu için şu an belki yeni bir yere gitse karsı taraf rahatsız olabilir :-)
Şaka şaka yeni gittiği evler de var onlarda memnun duyurulur :confused:

X