Temizlikçi bayanlarla başedemiyorum:(

Kısa zamanda çok iş beklıyorsun , bu yanlış yaş 50 kadından 30 yasındakı bırı gıbı ıs yapmasını bekleyemezsın , verdiğin parayada yazık inan ki . Cam için başkaısnı almak çok sacma bence . Verdiğin paranın hakkı gelsın , zaten 50 yaşında çabuk yorulur , o kadar kuvvetlı değildir bastırmak sert bir şeyler yapmak zor olabılır bence bunu düşün .
Değiştir mi diyorsun sen? Bilmiyorum ya yeni gelene de iş öğret, düzeni anlat, hırlı mı hırsız mı , öyle çevremde çok iyi denilen biri olsa haklısın ama işte bi bayan var o da biraz tutarsızmış, bir geliyo bir gelmiyormuş , bana düzenli gelicek biri lazım, ama evet ya yaşından da iyi iş yapamıyor bence de gücü tükenmiş, benim dışımda 2 yere daha gidiyor, bi de kendi evi 4 ev demek. Ordan Oraya koşturmaktan ne yaptığını bile bilmiyordur

Değiştir mi diyorsun sen? Bilmiyorum ya yeni gelene de iş öğret, düzeni anlat, hırlı mı hırsız mı , öyle çevremde çok iyi denilen biri olsa haklısın ama işte bi bayan var o da biraz tutarsızmış, bir geliyo bir gelmiyormuş , bana düzenli gelicek biri lazım, ama evet ya yaşından da iyi iş yapamıyor bence de gücü tükenmiş, benim dışımda 2 yere daha gidiyor, bi de kendi evi 4 ev demek. Ordan Oraya koşturmaktan ne yaptığını bile bilmiyordur

Değiştir dıyemem ekmek parası , ufaktan araştırmaya başla ama değiştireceksen çunku doğum yapacaksın o kadına ıhtıyacın olacak x2 . düzen dedğin ne yuz goz olma yaz ıstedıklerını tıtız oldugun seylerı ver elıne . bu kadar basıt zorlaştıran sızsınız ıslerı .

Aynen öyle süper bi bayan duydum, cam silmeye falan bayılıyormuş, tam gün geliyor ve evet o kadar yoğun ki bazen gelicem deyip başkasına gittiği oluyormuş:KK43: sanırım en iyi çözüm bu şimdilik elimdekini de kaybetmeden arada o bayanla dip köşe yapılırsa rahatlıycam, tabi onu aldığım hafta benimkini bi kere yarım gün alırım, bidaha 120 vermek saçma

Bencede bu şekilde işin çözülür. Gelenden memnun olursan ilerde belki sadece onla devam edersin, memnun kalmazsan eski usule geri donersin veya iki temizlikciyle devam edersin. :)

Kızlar fiyatlar nasıl
Yarım gün -4saat - 60lira . Haftada 3 alıyorum ben aylık 720 oluyo benim gibi 2 yere daha gidiyor, ekstra da iş alıyor arada nerden baksan aylık 2000 geliri var iyi para .. Şirketler ne kadar alıyor rutin bi temizlik için bilen var mı

çamaşır ütü yok

bulaşık yok

onun dışında her iş

evde halı yok

her hafta bir yerin camı siliniyor

odalar toplanıp süprülüp siliniyor

balkonlar yıkanıyor

tuvalet banyo temizleniyor

bir hafta bazaları çekiyor öbür hafta altından siliyor ki yüksek zaten altına süpürge giriyor

dolapları siliyor; üstünü, kapakları vs dağınık ise içini de katlıyor bazen

camlı kitaplık var onu da siliyor

mutfağı temizliyor 4 haftanın birinde dolaplarının içini buzdolabını vs de temizliyor

örneğin ben hiç ocak aspiratör vs silmiyorum

yerleri vileda ile değil elle siliyor

derli toplu bırakıp yarım günde işini bitirip kapıyı çekip gidiyor

geçen sene iki ev temizliyordu bir günde bu sene yarım gün çalışıyor ve tüm günleri dolu; bayram dönemlerinde vs insanlar yalvarıyor pazar gel vs diye

Cok iyiymis. Fiyat ne ki acaba?
Hangi ildesiniz?

Nergis26 Nergis26 bunlar hep bizlerin yumuşak yüzlü olmamız yuzunden basimiza geliyor

Ben de sizin gibiyim iş buyuramam ve olmamış yere olmamiş bir daha yap diyemem

Ama sonuçta bedavaya çalışmıyorlar ya? Beden gücünü kullanmaktan başka para kazanma yolu bulunmayan insanlar mecbur işlerini düzgün yapmalı

Acımayın ya memnun değilseniz değiştirin

Bana 15 günde bir annemin yardımcısı geliyor annemle geliyorlar saat başı para alıyor annem başında duruyor

Ben yanlarında durmuyorum evi onlara bırakıp gidiyorum genelde

Annem öğle yemeği hazırlıyor ona ve çocuklarına

Tek sinir olduğm nokta işte iki kucuk cocugu, okuldan geldigi zaman sıkılıyolar pc aç diye tutturuyolar (açmam) ama mesela annemlerdeyken babam kıyamıyor açıyor ve pc bozuluyor tv açtırıyolar sıkılıyolar sürekli resim çizebilir miyim yok ipad ıma oyun indirsene telefonunda oyun oynayabilir miyim vs vs resmen çocuk avutuyoruz bi de bnm evde piyano var piyano çalmak için tutturuyolar

NEDEN? Annem çocuklara asla kıyamaZ çocuklar da şımardı bu yuzden ama ben hiç hoşlanmıyorum bu çocuk meselesinden ve izin vermiyorum televizyon hariç hiçbir şeye

Ama neyse ki 15 günde bir bulaşık+çamaşır+ütü+nevresim değişikliği+tum odaların silinip süpürülmesi+camlar+koltuk silinme+balkonlar+banyo tuvalet temizliği+mutfakta dolap içi, buzdolabı içi, tezgah vs kapsamlı temizlik oluyor

Buna karşın çocuklara katlanmam gerek sanırım bu kdr ayrıntılı temizlik yaptırabilen var mı? Evim 4+1 bu arada.

Nergis26 Nergis26 bunlar hep bizlerin yumuşak yüzlü olmamız yuzunden basimiza geliyor

Ben de sizin gibiyim iş buyuramam ve olmamış yere olmamiş bir daha yap diyemem

Ama sonuçta bedavaya çalışmıyorlar ya? Beden gücünü kullanmaktan başka para kazanma yolu bulunmayan insanlar mecbur işlerini düzgün yapmalı

Acımayın ya memnun değilseniz değiştirin

Bana 15 günde bir annemin yardımcısı geliyor annemle geliyorlar saat başı para alıyor annem başında duruyor

Ben yanlarında durmuyorum evi onlara bırakıp gidiyorum genelde

Annem öğle yemeği hazırlıyor ona ve çocuklarına

Tek sinir olduğm nokta işte iki kucuk cocugu, okuldan geldigi zaman sıkılıyolar pc aç diye tutturuyolar (açmam) ama mesela annemlerdeyken babam kıyamıyor açıyor ve pc bozuluyor tv açtırıyolar sıkılıyolar sürekli resim çizebilir miyim yok ipad ıma oyun indirsene telefonunda oyun oynayabilir miyim vs vs resmen çocuk avutuyoruz bi de bnm evde piyano var piyano çalmak için tutturuyolar

NEDEN? Annem çocuklara asla kıyamaZ çocuklar da şımardı bu yuzden ama ben hiç hoşlanmıyorum bu çocuk meselesinden ve izin vermiyorum televizyon hariç hiçbir şeye

Ama neyse ki 15 günde bir bulaşık+çamaşır+ütü+nevresim değişikliği+tum odaların silinip süpürülmesi+camlar+koltuk silinme+balkonlar+banyo tuvalet temizliği+mutfakta dolap içi, buzdolabı içi, tezgah vs kapsamlı temizlik oluyor

Buna karşın çocuklara katlanmam gerek sanırım bu kdr ayrıntılı temizlik yaptırabilen var mı? Evim 4+1 bu arada.
Ne kadar veriyorsunuz 15 te bir? Baya iş yapıyor çünkü, ben bunların hepsini ancak 15 te 3 tam günde yaptırabiliyorum evim 160 m2 4+1 , bi de banyo tuvalet 15 gün dayanmaz tabi siz de sürekli bişeyler yapıyorsunuzdur mutlaka. Ben çamaşır suyunu solumak istemiyorum o yüzden mecbur sık sık almam lazım
Çocuk konusu çok kötü:KK43:( bana sadece bir kere bir bayan kızımdaki yaşıt ikiz kızlarını getirdi ki uslu çocuklardı, o gün mahvoldum diyebilirim, anneniz çok iyi kalpli ama bayılıyorum böyle insanlara.. Tabiki bedavaya çalışmıyor ama hayat şartları farklı olsaydı biz de onların durumunda olabilirdik benim de karşıma benim gibi biri çıkardı belki diye kendimi avutuyorum sanırım :)))

Ne kadar veriyorsunuz 15 te bir? Baya iş yapıyor çünkü, ben bunların hepsini ancak 15 te 3 tam günde yaptırabiliyorum evim 160 m2 4+1 , bi de banyo tuvalet 15 gün dayanmaz tabi siz de sürekli bişeyler yapıyorsunuzdur mutlaka. Ben çamaşır suyunu solumak istemiyorum o yüzden mecbur sık sık almam lazım
Çocuk konusu çok kötü:KK43:( bana sadece bir kere bir bayan kızımdaki yaşıt ikiz kızlarını getirdi ki uslu çocuklardı, o gün mahvoldum diyebilirim, anneniz çok iyi kalpli ama bayılıyorum böyle insanlara.. Tabiki bedavaya çalışmıyor ama hayat şartları farklı olsaydı biz de onların durumunda olabilirdik benim de karşıma benim gibi biri çıkardı belki diye kendimi avutuyorum sanırım :)))

Kucuk bir yerde yasıyorum canım saati 10 liraya geliyor ayrıca annem cocuklarına harclık veriyor

Ikimizin de evi buyukmus benimki de 180 m2 canim

Banyo temizligi yapamiyorum 15 gunu bekliyor malesef (temizlik malzemesi kokulari kalbimi agritiyor kalp hastasiyim) tuvalet temizligi yapiyorum kendim 15 gunu beklemiyorum onun disinda inan evi bile supurmuyorum 15 gunu bekliyor toz bile almiyorum :) Eşim de izin vermiyor saglik problemlerim yuzunden.

Senin yardimcin cok yasliymis ama mutlaka bi cozum bulman lazim biraz daha konu komsuya sorsan? Arkadaslarina sorsan daha iyi biri var miymis?

Bi de sık sık almaktansa haftada 1 veya 15 gunde 1 topluca is yaptirmak iyi oluyor

Bu abla bebegim dogdugunda bakicisi olacak ve hergun bize yemek de yapacak insaAllah

Yarım gün -4saat - 60lira . Haftada 3 alıyorum ben aylık 720 oluyo benim gibi 2 yere daha gidiyor, ekstra da iş alıyor arada nerden baksan aylık 2000 geliri var iyi para .. Şirketler ne kadar alıyor rutin bi temizlik için bilen var mı

benimki geçen sene günde iki yere gidiyordu

6 gün banko idi 2400 civarı tutuyordu geliri pazar da geliyordu bazılarına

bu sene bebeği oldu

yarım gün gidiyor gelir biraz azaldı ama yine de kıramadıklarına arada tam gün de gidiyormuş

bu arada eşi de gece çalışıp gündüz bebek bakıyor

bir arkadaş yazmış çocukları da geliyor diye

neden? biz işe çocuk götürüyor muyuz

hani ekstra bir şey olur bir gün getirilir de her temizlikte çocuk olur mu, tabii ki sıkılırlar ve yerlerinde durmak istemezler

yaşları kaç merak ettim zira pc ipad vs bildiklerine göre çok da küçük değiller otursunlar evlerinde

bizimki büyük çocuğu bakıcıya bırakıyordu; şimdi bebek de olunca babası evde oluyor okul dışında kızına da babası bakıyor

120 lira benimki, yarım gün 60 oluyor ama aylık 720 lira para alıyor, e biraz gayretsiz olmuyor:KK43: iyi yanları da işte huyu gerçekten kötü bir bayan değil, hanımefendi, benim eşim çok titizdir öyle herkesi eve sokmaz, bu abla eldivensiz iş yapmaz falan ısındık buna, ne biliyim bazen diyorum ben söylemesini bilmiyorum
Canım bizimkiler 60 tl ye bütün evi yıkıyor bütün dolapların içini temizliyor düzenliyor heryeri perdeleri yıkayıp asıp gidiyor

benimki geçen sene günde iki yere gidiyordu

6 gün banko idi 2400 civarı tutuyordu geliri pazar da geliyordu bazılarına

bu sene bebeği oldu

yarım gün gidiyor gelir biraz azaldı ama yine de kıramadıklarına arada tam gün de gidiyormuş

bu arada eşi de gece çalışıp gündüz bebek bakıyor

bir arkadaş yazmış çocukları da geliyor diye

neden? biz işe çocuk götürüyor muyuz

hani ekstra bir şey olur bir gün getirilir de her temizlikte çocuk olur mu, tabii ki sıkılırlar ve yerlerinde durmak istemezler

yaşları kaç merak ettim zira pc ipad vs bildiklerine göre çok da küçük değiller otursunlar evlerinde

bizimki büyük çocuğu bakıcıya bırakıyordu; şimdi bebek de olunca babası evde oluyor okul dışında kızına da babası bakıyor

Cocuklarin biri 1. Sinif digeri 4. Sinif okullari bizim evin yaninda okul bitince annesi alip getiriyor cok kucuk degiller babalari evde olmuyor onlar ciktiginda, benim annem de cocuklarin evde tek birakilmasina karsi bi insan o yuzden annesi kendi evlerine birakmiyor bize getiriyor

Baska gidecek yerleri yok herhalde yillardir boyle bu durum :)

Canım bizimkiler 60 tl ye bütün evi yıkıyor bütün dolapların içini temizliyor düzenliyor heryeri perdeleri yıkayıp asıp gidiyor
Nerede oturuyorsunuz, keşke yakın olsak.. Bizim burda günlük 120 o da yani binbir nazla geliyorlar, günleri hep dolu, yani ben bulamıyorum sanırım biraz daha araştırıcam. Bugün de yatak odamı kendim sildim yapmadan çıkmış:KK43:

Samimi olmamaya çalışsan, mesafeli olsan bence fayda edebilir. Bu kişiyle biraz zor ama yeni biri geldiğinde bence biraz mesafeni koru, çok samimi davranma. Biraz yabanilik olacak evet ama insanlar ne yazık ki böyle. Biraz senden cesaret aldı mı yüzünü yumuşak gördü mü hemen suistimal söz konusu oluyor, sadece temizlikte değil her alanda...

Cocuklarin biri 1. Sinif digeri 4. Sinif okullari bizim evin yaninda okul bitince annesi alip getiriyor cok kucuk degiller babalari evde olmuyor onlar ciktiginda, benim annem de cocuklarin evde tek birakilmasina karsi bi insan o yuzden annesi kendi evlerine birakmiyor bize getiriyor

Baska gidecek yerleri yok herhalde yillardir boyle bu durum :)
Okul çıkışı bi iki saat heralde bütün gün getirmiyordur , keşke annem yakın olsa:KK43: ev pis de olsa umrumda olmazdı:KK43:

Samimi olmamaya çalışsan, mesafeli olsan bence fayda edebilir. Bu kişiyle biraz zor ama yeni biri geldiğinde bence biraz mesafeni koru, çok samimi davranma. Biraz yabanilik olacak evet ama insanlar ne yazık ki böyle. Biraz senden cesaret aldı mı yüzünü yumuşak gördü mü hemen suistimal söz konusu oluyor, sadece temizlikte değil her alanda...
Evet haklısınız bu sefer eleştiri yapınca dengesiz oluyorum:KK43: halbuki baştan itibaren olmamış, yap et deseydim alışacaktı.

Okul çıkışı bi iki saat heralde bütün gün getirmiyordur , keşke annem yakın olsa:KK43: ev pis de olsa umrumda olmazdı:KK43:

Onceden kucuk olan anaokuluna gidemiyordu maddi durumlari epey kotu cunku o tum gun kaliyordu da ben evlendigimden beri okul cikisi 2 saat fln duruyorlar annelerinin isleri bitene kadar :) bi de iki kiz kardesin kavgasi fln oluyo tam evlere senlik anlayacagin :KK70:

Umarim en kisa zamanda bir cozum bulursun cnm ya cok samimiyet kuracaksin o kisi de seni kirmaktan cekinecek ya da cok mesafeli davranacaksin ortasi yok bu isin

Bizimkisi fazla samimiyet olayi,, bizi kaybetmekten korktugu icin iyi is yapiyor,, bebek olunca sigortali olacak hatta,, boyle olunca kaybetmekten korkuyor tabi ama annem de iş buyurur yani soyler olmayan yerleri ben soyleyemem

X