Temizlikçi bayanlarla başedemiyorum:(

Valla bir de benim eve gelse şu temizlikçi..Herşeyi kendim yapıyorum, çok yoruldum artık. Hayatımda bir kere temizlikçi geldi; o da şehir dışında günlük kiraladığım evin elemanıydı. Çok büyük rahatlıktı valla.
Ay Cnm:KK43:( eşine rica etsen ayda bir en azından gelse , herşeyi kendin yapmak çok yorucu olur

Bir üye bahsetmiş, bugün yapılacaklar listesi diye ver eline yazılı olarak, söylemekten daha kolay olabilir. Tabi bu yöntem bir sonrakinde işe yarar:)

evet birine sordum bana da numarasını verir misiniz size çalışan bayanın diye azar işitir birt cevap aldım kapacağımdan mı korktu ne yaptı kadınını bu kadar kıskanıyorsa kocasına napıyordur acep Allah sabır versin
Ya öyle tipler de neden vermiyor , evden eve laf taşınır diye. Aslında ben de çok yakınlarımla aynı bayanı almak istemem, benim eve pis der, onun kocası eve gelmiyor der :)) der de der ama çok samimi olmadıklarınla aynı bayan olsa nolcak ki, zaten birşey diyim mi o tavsiye edilen iyi iş yapan bayanların gergünü dolu oluyor

Vallahi açmaya korktuğum bir konuyu açmışsınız
Şimdi zavallı emekçi kadın diye başlayıp sizi linç edecek bir grup gelebilir kaçın :)
1 tane bile dediğimi yaptırabildiğim yardımcı bulamadım
Ama suç kimin tabii ki benim
Çünkü emrine amadeyim abla modu ile gelip benim kıyamayan üsteleyemeyen tavrım sonucu enseye şaplak bir halde evden çıkanı biliyorum
Beni kendinden çok çalıştıranı biliyorum
Sıcak havada çalıştı yoruldu deyip anlaştığı paranın yarısını da fazladan verdiğim bir ablanın anlaştığımız yerlerin çoğunu temizlemediğini biliyorum
Taşınırken bir hafta için gelsin diye düşündüğüm bayanın -ki günlük 100tl anlaştık sadece yerleşme yapacaktı-3. Gün de geldiğinde 1 oda bile yerleşmediğini biliyorum ve daha neler neler şu an aklıma gelmiyor
Bence bazı kişiler mesela ben "yardımcı" almamalı :KK43:
Aynen o gruplar yüzünden yarım yamalak anlatıyoruz sanki kendileri yaşıyor oysa yüz katı davrann insanlardır eminim.
Çok hakkımız yeniyor. Parayı kendi belirleyip sonra bu paraya iş bu kadar siyor myatak altlarını almıyor. Tekrar yaptırırsan allah kimseyi düşürmesin diyor. Bir de gönlünü almaya çalışıyoruz o gisrken yüzsüzlüğünü yapıyor sen yine bir şey demiyorsun. Yazık. Yatak altı pislik tozlar alınmamış utanacağına laf yetiştiren insanlar var.
Hepsinde ayrı sorun yaşadım bana gelince fazla para istiyolar. Başkalarında üç saat fazla iş yapıyolar. Ben anlamadım. Başında duracaksam ben de yaparım. Yok yemeği yok dinleneceği saatleri ayarla her yer hakkında bi şey de en son başlarında duruken ben bitmiştim. Durmadığımda akşama her uer bitiyor. Ama başka arkadaşta üç saat çalışıyolar fazladan. :KK70: nasıl iş anlamadım şimdi korkuyorum çağırmaya gerçekten ne biliyosan söyleyeceksin çekinmeyeceksin. Bunu anladım sadece.

Kızlar ben sizi valla anlayamadım. Neden temizlik firmalarıyla çalışmıyorsunuz. Mesela http://temizlikciaraniyor.com var gerçekten işlerini iyi yapıyorlar. temizlikyolda yada armut diye temizlik firmaları da var. Onlarda hem ucuza yapıyorlar hemde profesyoneller.
Temizlik şirketleri de çok tırt ben eve 2 bayan çağırdım onlardan çok ben çalıştım işi bitirmeden yarım yamalak bırakıp gittiler mesailerini doldurmuşlar diye :KK53: ben de diyemedim o zaman eee 2 saat kahvaltı yaptınız sigara molası verdiniz saat başı, yemeğinizde size mangal yapıp yedirdik, pastalar börekler ikram ettik karşılığı bu muydu diye:KK45::KK70:

Ay Cnm:KK43:( eşine rica etsen ayda bir en azından gelse , herşeyi kendin yapmak çok yorucu olur
Bu konuyu görmem çok iyi oldu canım. Çok dertliyim ve dırdır olacak diye kimseye birşey demiyorum. İçimi burada dökeyim bari. 3 yıldan fazladır evliyim. Saygın bir işim var. Yani benimle aynı işi yapıp evine yardımcı gelmeyen çok nadirdir. Evin bütün işi üstümde. Eşimin elinden hiç birşey gelmez. Afedersin donunu bile bulamaz ben söylemesem. Ben çok titiz biriyim; temizlik konusunda rahat olamıyorum. Ev almayı düşündüğümüz için tasarruf etmeye çalışıyorum. Bir şeye nasıl başlarsan öyle gidiyor işte; eşimi rahatlığa, masrafsızlığa alıştırdım; 3 yıldır da öyle gidiyor. Sanırım yanlış yaptım. 135 metrekare evin normal temizliği 4 saat sürüyor. Derin temizlikten bahsetmiyorum bile; o günler alıyor. Camıydı, koltuğuydu, hepsini kendim yapıyorum :KK61:

sinir oluyorum bunlara yaaa bir tane de kendi evi gibi iş yapanı görmedim. ama paraya gelince nişantaşına giden arkadaşarını örnek gösterip para istemeyi bilirler. temelde bacım bir bankada bir devlet dairesinde çalışan adam 1500 tl kazanıyor mu evet.. o zman günlüğü kaça geliyor tatlım ? 1500/22 =68 tl ye sen 50 tl ye yarım gün çalışıyon yol parasını da istiyon benim her türlü kaynağımı da rahat rahat kullnıyon elektirik demeden su demeden... banyoı liflerimi kirletiyon mobilyalarımı çiziyon kirli bezi temiz havlullarımın üstüne koyuyon... iyi koksun ev diye bol bol deterjan koyuyuon gerekenin 10 katı kullanıyon.... yiyiyon içiyon saatlerce kahve molaları da veriyon. bu insanlar ömür boyu çocukluklarını yaşamadan çalışmışlar sabahıon 6 sında topuklu ayakkabıyla yapılmış saçla servis bekliyorlar bakımlı olmak zorundalar sen hiç birnin yapmıyon aradaki farkları da ona say... ama yok anlamak işlerine gelmiyor. bugün 3500 tl ye 24 saat durmadan çalışan doktor var yaaa.. sen neyin kafasındasın bacım ??? benim kokulu misafire aldığım kağıt havluyla yeri neden siliyon. evet malım kıymetli.... sana mı soracam?? benim evimde birşey kırılırsa ben kesiyorum parasını artık... ne kadar ekmek okadar köfte ben satış yapamayınca ağzıma sıçılıyor mu evet... şirketi zarara uğratırsam biryerden sonra kesilir mi evet eeee??? aynı şey tatlım

haa Daha insani bir iş istiyorsan ki dediğim gibi gaita tahlili yapan jinekolog ürolog olan var bu üklede... acilde kan tahlili yapan var hastalık riskine karşı ... benim sıcaık pırıl evimden para kazanmak istemiyorsan okul orada nokta
Çok haklısın, ben de nelerini gördüm, ev tel i hiç kullanmam, bir fatura geliyor ben şok:KK43: hanfendi kızını cepten, memleketi defalarca aramış, eşya kıranları çok gördüm de mutfak granitimi çatlatan oldu, çamaşır mak üstünü kesen, artık ne yaptı orda hayal edemedim:KK43: ve beklediğim iş de gerçekten yaptığını iyi yapsın , kalanı 2 gün sonra gelior yapar. Eşim inşaat işi yapıyor o hep der, benim inşaatımda işçim çamurda kışta 60 lira yevmiyeyle çalışıyor, bu bayanların işi ne rahat, ama işte sanırım bizler bu temizlik piyasasını bu hale getirdik, o yevmiyeler hep 10 ar 20 şer arttı, iyi semtlerde zaten kapıcılar köşeyi döndü sanırım :) bayanlar iş beğenmez oldu, ya benimki resmen attık gelmek isteniyordu düşün benden aylık 720 alıyor benim dışımda 2 kişi daha böyle alıyor 2200 falan sadece hafta içi çalışarak kazanıyor ve beğenmiyor hanfendi , yarım gün 60 to benim 70 istemişti vermedim onaydı heralde tribi, neyse yolu açık benden uzak olsun

Bu konuyu görmem çok iyi oldu canım. Çok dertliyim ve dırdır olacak diye kimseye birşey demiyorum. İçimi burada dökeyim bari. 3 yıldan fazladır evliyim. Saygın bir işim var. Yani benimle aynı işi yapıp evine yardımcı gelmeyen çok nadirdir. Evin bütün işi üstümde. Eşimin elinden hiç birşey gelmez. Afedersin donunu bile bulamaz ben söylemesem. Ben çok titiz biriyim; temizlik konusunda rahat olamıyorum. Ev almayı düşündüğümüz için tasarruf etmeye çalışıyorum. Bir şeye nasıl başlarsan öyle gidiyor işte; eşimi rahatlığa, masrafsızlığa alıştırdım; 3 yıldır da öyle gidiyor. Sanırım yanlış yaptım. 135 metrekare evin normal temizliği 4 saat sürüyor. Derin temizlikten bahsetmiyorum bile; o günler alıyor. Camıydı, koltuğuydu, hepsini kendim yapıyorum :KK61:
Sen yap yine ben de inan yapmıyodum dersem yalan olur, yine düZen, yemek, alışveriş hep biZlerde. Ama kapı cam dolap üstü silmek perde yıka as, bunları bayana yaptır , çok yıpranırsın ayda bir alsan heryere elle güzelce silsin, sen yine mopla gündelik yap işlerini çok rahatlarsın, bi de mesela bayan geldiği hafta önemli misafirlerini alırsın temizlikle uğraşmazsın

İş yaptıramamak, emir verememek. . Benim işte bu. Bu yüzden çalıştığım yerlerde bile çok ezildim. Kırılırlar diye hep kendimi ezdirdim. Kendimde değiştirebileceğim bi huyum olsa %100 bu huyumu değiştirmek isterdim. .

İş yaptıramamak, emir verememek. . Benim işte bu. Bu yüzden çalıştığım yerlerde bile çok ezildim. Kırılırlar diye hep kendimi ezdirdim. Kendimde değiştirebileceğim bi huyum olsa %100 bu huyumu değiştirmek isterdim. .
Cnm bence çok azız dünyada , o yüzden böyle hissediyorsun. Belki de doğrusu budur, herkes sorumluluğunu bilSe keşke, iyi niyetli olmak, kimseyi kırmamak yine de çok güzel

Ya öyle tipler de neden vermiyor , evden eve laf taşınır diye. Aslında ben de çok yakınlarımla aynı bayanı almak istemem, benim eve pis der, onun kocası eve gelmiyor der :)) der de der ama çok samimi olmadıklarınla aynı bayan olsa nolcak ki, zaten birşey diyim mi o tavsiye edilen iyi iş yapan bayanların gergünü dolu oluyor
yaa hiç de tanımadığım bir insandı internetten sordum bir çemkirdi bir çemkirdi ayy ne komik insanlar var yaaa :KK70:

belki de hani varya burada çok okumuş çok zengin tadında tipler aslında sürünüyordur fln... belki de kendi temizliğini kendi yapıyordu ama o da yorum yazmak istedi bilmiyorum ... o da olabilir bak o_O

Cnm bence çok azız dünyada , o yüzden böyle hissediyorsun. Belki de doğrusu budur, herkes sorumluluğunu bilSe keşke, iyi niyetli olmak, kimseyi kırmamak yine de çok güzel

Ben 3 yıl önce falan çalıştığım bi şantiyede altımda çalışan 7-8 işçi vardı. Patron bana onlara iş verme yetkisini bana veriyordu. ''dediğini yapmayan olursa bana söyle, yapmak zorundalar.'' diyordu. . Ben ise bekliyordum ki yapsınlar kendiliğinden. İşimi kaybetme pahasına yine de hiçbir şey demiyordum kimseye. .

Çok haklısın, ben de nelerini gördüm, ev tel i hiç kullanmam, bir fatura geliyor ben şok:KK43: hanfendi kızını cepten, memleketi defalarca aramış, eşya kıranları çok gördüm de mutfak granitimi çatlatan oldu, çamaşır mak üstünü kesen, artık ne yaptı orda hayal edemedim:KK43: ve beklediğim iş de gerçekten yaptığını iyi yapsın , kalanı 2 gün sonra gelior yapar. Eşim inşaat işi yapıyor o hep der, benim inşaatımda işçim çamurda kışta 60 lira yevmiyeyle çalışıyor, bu bayanların işi ne rahat, ama işte sanırım bizler bu temizlik piyasasını bu hale getirdik, o yevmiyeler hep 10 ar 20 şer arttı, iyi semtlerde zaten kapıcılar köşeyi döndü sanırım :) bayanlar iş beğenmez oldu, ya benimki resmen attık gelmek isteniyordu düşün benden aylık 720 alıyor benim dışımda 2 kişi daha böyle alıyor 2200 falan sadece hafta içi çalışarak kazanıyor ve beğenmiyor hanfendi , yarım gün 60 to benim 70 istemişti vermedim onaydı heralde tribi, neyse yolu açık benden uzak olsun
evet kadınlar bu hale getirdi halbuki allah bilir günlüğü kaça çalışıyorsun sen bir düşün ??? ben de çok takla attım önlerinde ama yok millet tepeme çıkıyor bana zilli diyen oldu mesela bu çorbayı kaldır önümden bu ne diyeni benim işime karışma diyeni artık işverenim (eski işverenim - şu anda işsizim) bana nasıl davranıyorsa öyle davranıyorum saygı sınırlarını bozmadan v.s. :KK14: bir de yeni başladım kırdı mı abi birşeyi parasından keisyorum geçen paşabahçeden en ucuz kadehlerden aldıım 8 lira mı ne tanesi haaa en ucuz dediğim yekün tuttu. taskit falan yaptırdım bize de yağmıyor bacım... kırmış birini yol parasını vermedim ben önüne iş yığmıyorum ki toplayacağım 1 oda 1 salon yaaa daha değil yani ... fiyatı biraz aşağı çekmek gerek velhasıl beğenmezsen bana kadın çok deyip....geri de dönmemek gerek... benim teyzeme gelen kadın 3. evini aldı yaaaa

evet kadınlar bu hale getirdi halbuki allah bilir günlüğü kaça çalışıyorsun sen bir düşün ??? ben de çok takla attım önlerinde ama yok millet tepeme çıkıyor bana zilli diyen oldu mesela bu çorbayı kaldır önümden bu ne diyeni benim işime karışma diyeni artık işverenim (eski işverenim - şu anda işsizim) bana nasıl davranıyorsa öyle davranıyorum saygı sınırlarını bozmadan v.s. :KK14: bir de yeni başladım kırdı mı abi birşeyi parasından keisyorum geçen paşabahçeden en ucuz kadehlerden aldıım 8 lira mı ne tanesi haaa en ucuz dediğim yekün tuttu. taskit falan yaptırdım bize de yağmıyor bacım... kırmış birini yol parasını vermedim ben önüne iş yığmıyorum ki toplayacağım 1 oda 1 salon yaaa daha değil yani ... fiyatı biraz aşağı çekmek gerek velhasıl beğenmezsen bana kadın çok deyip....geri de dönmemek gerek... benim teyzeme gelen kadın 3. evini aldı yaaaa
ben 50 tl veriyorum bu arada 3,5 saat iş yapıyor aralıksız çay kahve sonra

Ne istediğini net olarak belirtmemek hata . Sonuçta bu karşılıklı alışveriş . Dışarda yemek yerken sipariş verdiğinizde utanıp sıkılıyor musunuz ? Ya da yardımcı hanim ne kadar para istediğini söylediğinde , iş bitince parayı aldığında mahçubiyet hissediyor mu ? Büyük ihtimalle hayır zaten hissetmesi için bir sebepte yok . Alnımın teri diye alıyor .
Baştan anlaşılır , eksik bulunan noktalar usulünce söylenir , olması gereken budur bence . Emir verir gibi konuşmaya gerek yok , burası olmamış , deyip lekeleri gösteriyorum ve tekrar yapar misin diyorum yada gittikten sonra farkettiysem bir dahaki gelişinde baştan burayı biraz daha dikkatli yap lutfen boyle boyle diyorum .

O emeğinin karşılını tam alacak , ben verdiğim paranın karşılığını tam alacağım . Ufak tefek aksaklıklar olur , kimse mükemmel degil önemli olan tolere edilebilecek düzeyde olması .

Ev sahibi bir şey söylemeyince iyice boşlayan çalışanlar var . Bu her iş için böyle . Iş yerinde de sen üstelemezsen , kontrol ettiğin hissini uyandırıp , eksik bulduklarını dile getirmezsen kimse çalışmıyor .

Tabii yapabileceğinden fazla iş beklememek gerek , karşımızdaki de insan , bu da önemli .

Bayağı karışık olmuş ama anlatabildim umarım .

Öncelikle merhaba,
Asında yorum yapmayacaktım ama dayanamadım. Benim annem 20 yıldır ev işlerine gider ve inanın öyle düşündüğünüz gibi yok ayda şu kadar eline para geçiyor, yok şu kadar yetmiyor para istiyor vs böyle değil.
Beni yanlış anlamanızı istemem tabi ki ama sonuçta şu da düşünülmeli. Sizlerin veya bizlerin para ile yaptırdığı işi yapıyorlar. Ben annemin milletin evini temizlemekten kendi evine vakit ayıramadığını çok gördüm o yüzden bu konularda hassasım.
Size de şu yönden katılıyorum bazı kişiler gerçekten suistimal ediyorlar, yapmış olmak için yapanlar var. Ama madem rahatsızsınız bence arada söyleyin. "Burası temizlendi mi?" diye sorduğunuzda evet derse kirli durdugunu ve bir daha silmesini istediğinizi söyleyin.

Öncelikle merhaba,
Asında yorum yapmayacaktım ama dayanamadım. Benim annem 20 yıldır ev işlerine gider ve inanın öyle düşündüğünüz gibi yok ayda şu kadar eline para geçiyor, yok şu kadar yetmiyor para istiyor vs böyle değil.
Beni yanlış anlamanızı istemem tabi ki ama sonuçta şu da düşünülmeli. Sizlerin veya bizlerin para ile yaptırdığı işi yapıyorlar. Ben annemin milletin evini temizlemekten kendi evine vakit ayıramadığını çok gördüm o yüzden bu konularda hassasım.
Size de şu yönden katılıyorum bazı kişiler gerçekten suistimal ediyorlar, yapmış olmak için yapanlar var. Ama madem rahatsızsınız bence arada söyleyin. "Burası temizlendi mi?" diye sorduğunuzda evet derse kirli durdugunu ve bir daha silmesini istediğinizi söyleyin.
ya çok iyi anlıyorum sizi ama emin olun aslında çoğumuz evimizin işine vakit ayıramadığımız için bu yola başvuruyoruz çok azımız lüks yaşam için yapıyor bunu sonuçta ben kendi adıma kendi işimi oluşturmaya çalışan bir kişiyim ve parasız hav havlar gibi çalışıyoroum. bir futbolcu eşi değilim maalesef :KK70: yemin ediyorum doğlagaz parası çok gelmesin diye evi ısıtmadsım ve hasta oldum yeni kalktım yataktan. Ben kendi adıma evime aldığım kişiden çok bir şey beklemiyorum yorgunsa dinlensin, açsa buyursun yemek yesin sıkılırsa otursun çay içssin sigara içsin otursun lak lak yapalım ama gelenler 5 saat kalıp 2,5 ssatini gün muhabbetiyle geçirip üstüne 60 lira yarım günlük yevmiye veriyorum diye çemkirip banyoyu ve banyodaki kirli bezleri bana bırakınca bir de bir iki eşyayı kirletip hasarlı bırakınca arkadan ben 2,5 saat temizlik yapıyorum ve bundan çok bıktım... yukarıda da bahsettiğim gibi zilli ne demek yaaaa sen kmsin bana sosyetik zilli diyorsun benim işime karışma ne demek hepsinin arkasını toplayıp bir de ondan bundan dedikodumu duydum. bundan dolayı çok istemelerine rağmen yarın bir gün bir türk değil yabancı bakıcı isityor millet... yani ben kedi adıma şimdiden çok sıkıldım ben istemez miyim oryaı yeni sildim şuradan dolaşın diyen bitmiş çamaşır suyu şişemin dibindekini çıkartmak için suyla çalkalayan yaptığı yeri tertemiz yapıp bana miss gibi bir ev bırakan gözüm kapalı evimi emanet edebileceğim birini çok isterim bir tane bulmuştum o kadar iyiydi ki kaptılar...
bu arada 32 yaşımdayım hala okuyorum son olarak çalıştığım yerde günlüğüm 60 tl ye geliyordu..

X